Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 4 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Dinamo Bucureşti
01-19-2010, 10:44 PM
Mesaj: #1031
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
(01-19-2010 07:16 PM)Jean Scris:  
Kone afirmă că nu s-a prezentat la programul echipei din cauza unor probleme cu impresarii


Mijlocaşul ivorian al echipei Dinamo, Djakaridja Kone, a declarat, marţi, că formaţia din Ştefan cel Mare nu are nicio datorie către el şi nu s-a prezentat la vizita medicală şi la primele antrenament din cauza unor probleme pe care le-a avut cu impresarii săi.

"Dinamo nu are datorii faţă de mine, doar că am avut unele probleme cu impresarii mei din Israel. Am greşit când nu m-am prezentat la programul echipei, dar trebuie să merg mai departe. Voi suporta consecinţele, e normal. Îmi cer scuze faţă de antrenori, jucători, conducători, suporteri, iar acum voi merge în cantonamentul de la Poiana Braşov. Programul de pregătire cu Dinamo nu trebuie să fie afectat în niciun fel de litigiile cu impresarii", a spus Kone pentru site-ul oficial al alb-roşiilor.
Mie imi place acest jucator!

Mijlocaşul ivorian Djakaridja Kone a fost pus pe lista de transferuri de conducerea lui Dinamo şi trimis la echipa secundă a clubului după ce nu s-a prezentat la vizita medicală şi nici la plecarea pentru cantonamentul de la Poiana Braşov. Fapta lui Kone vine la puţin timp după ce conducerea a anunţat că nu va mai tolera indisciplina şi va lua măsuri drastice împotriva celor care nu respectă regulamentul.

Fotbalistul a fost transferat în vară de Dinamo de la gruparea israeliană Hapoel Petack-Tikva, însă a bifat doar opt jocuri pentru formaţia condusă de Cornel Ţălnar.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-21-2010, 05:25 PM
Mesaj: #1032
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Djakaridja Kone s-a alăturat lotului roş-alb în cantonamentul de la Poiana Braşov


Mijlocaşul ivorian Djakaridja Kone s-a alăturat, miercuri după-amiază, lotului dinamovist în cantonamentul de la Poiana Braşov, deşi iniţial fusese anunţat că este pus pe lista de transferuri şi trimis la echipa satelit pentru că nu s-a prezentat la antrenamente şi vizita medicală.

Kone a fost nevoit să ajungă cu trenul la Braşov, de unde a fost preluat din gară de un oficial până în cantonamentul de la Poiana Braşov.

Fotbalistul african a fost astfel iertat de conducerea clubului pentru că nu s-a prezentat la vizita medicală şi la mai multe antrenamente, deşi în urmă cu cinci zile, directorul sportiv Constantin Dănilescu susţinea că a încălcat grav Regulamentul de Ordine Interioară şi va fi pus pe lista de transferuri.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-22-2010, 02:22 PM
Mesaj: #1033
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
(01-21-2010 05:25 PM)Jean Scris:  
Djakaridja Kone s-a alăturat lotului roş-alb în cantonamentul de la Poiana Braşov


Mijlocaşul ivorian Djakaridja Kone s-a alăturat, miercuri după-amiază, lotului dinamovist în cantonamentul de la Poiana Braşov, deşi iniţial fusese anunţat că este pus pe lista de transferuri şi trimis la echipa satelit pentru că nu s-a prezentat la antrenamente şi vizita medicală.

Kone a fost nevoit să ajungă cu trenul la Braşov, de unde a fost preluat din gară de un oficial până în cantonamentul de la Poiana Braşov.

Fotbalistul african a fost astfel iertat de conducerea clubului pentru că nu s-a prezentat la vizita medicală şi la mai multe antrenamente, deşi în urmă cu cinci zile, directorul sportiv Constantin Dănilescu susţinea că a încălcat grav Regulamentul de Ordine Interioară şi va fi pus pe lista de transferuri.

Iar acum se plange ca e frig!Tiganu-i tot tigan!!!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-22-2010, 03:32 PM
Mesaj: #1034
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Kone tigan? Smile)) Du-te si tu Cote d'Ivoire unde sunt peste 30 de grade acum si vino in Romania la -15. Sa vedem daca incepi si tu sa te vaiti de frig sau nu Big Grin

''Football is a beautiful game and it needs to be played beautifully!'' Brian Clough
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-22-2010, 07:29 PM
Mesaj: #1035
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
N'Doye nu suportă cantonamentele montane: "Prima şi ultima dată!"


N'Doye nu suportă alergările prin nămeţi şi spune că nu va mai participa la vreun astfel de cantonament.

Africanii lui Dinamo sînt cei mai nemulţumiţi de alegerea lui Ţălnar de a programa un cantonament de 10 zile la Poiana Braşov. Ivorienii Diabate şi Kone şi senegalezul N'Doye au feţele tumefiate de efort după fiecare antrenament. "Le e greu, normal. Nu-i prea plăcut să treci de la 40 de grade Celsius, cu care au crescut în Africa, la -10 în Poiană", zic şi coechipierii celor trei.

N'Doye suportă cu stoicism fiecare exerciţiu, dar spune răspicat că nu suportă frigul. Ieri a concluzionat: "Man, e pentru prima şi ultima dată cînd fac o astfel de pregătire prin munţi! Ai cuvîntul meu. Aaa, îmi place decorul, zăpada, munţii, brazii, totul este minunat. Dar, omule, turiştii vin aici la ski, la distracţie, iar noi alergăm pe lîngă ei. Plus că e tare frig", a spus mijlocaşul de 31 de ani.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-22-2010, 07:58 PM
Mesaj: #1036
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Pulhac: "Plîngem acum, rîdem la final!"


Pulhac îşi face curaj pentru a termina în picioare pregătirea montană.

- Cristi, mai rezişti în ritmul acesta, cu antrenamente extenuante prin zăpadă?
- Păi ce, e primul cantonament pe care îl fac în condiţiile astea? Cu domnul Dinu am prins unul la munte acum mai mulţi ani. Mamă, mamă! De neuitat. Ne-a rupt, dar apoi ne-a prins bine. Şi acum vreo doi ani am făcut unul de alergam prin pădure la Băneasa, dar la munte e mai greu, cu pante şi contrapante.

- Care crezi că va fi rezultatul după asemenea pregătire?
- (rîde) Vom arăta foarte bine şi vom poza în reviste! Glumesc, ştiţi cum e, plîngem acum şi rîdem la final. Urmează Antalya, cu meciuri multe de verificare, apoi începe returul şi o să fim pregătiţi de luptă.

- La finalul turului erai cu gîndul la un transfer. Mai speri să pleci?
- Deocamdată sînt cu Dinamo la pregătire, deci sînt aici şi mă simt bine printre băieţi. Nu ştiu nimic de vreun eventual transfer, aştept şi o să văd ce va fi.

- Dacă vei rămîne vei mai putea fi motivat?
- Nu am avut niciodată probleme de genul ăsta. Mereu am jucat şi am încercat să dau ce am mai bun pentru echipă. Mi-aş dori încă un titlu cu Dinamo!

- Dar trebuie să recuperaţi 7 puncte ca să fiţi campioni...
- Lasă că anul trecut eram în faţă şi zicea lumea că luăm campionatul. Am avut acel ghinion teribil! Acum e mai bine că nu ne mai bagă în seamă şi putem veni tare din spate.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-22-2010, 08:00 PM
Mesaj: #1037
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Dorin Goian nu vine la Dinamo pentru a nu-l scoate din echipă pe Lucian!


Dorin Goian refuză să vină la Dinamo pentru a nu-l scoate din echipă pe fratele său, Lucian.

Dorin Goian preferă să fie rezervă la Palermo decît să-şi încurce fratele. Gazeta a aflat de ce fostul stoper al Stelei, propus recent prin intermediari la Dinamo, a evitat să discute prea mult pe marginea transferului.

Au dezvăluit surse din club: "Nu vrea să-i ia locul fratelui său, Lucian. Amîndoi joacă pe acelaşi post şi Goe ştie că, automat, ăla micu' ar pierde orice şansă să fie titular. De-aia Dorin s-a cam ferit să în calcul propunerea, deşi acţionarii dinamovişti ar fi vrut să-l aducă măcar pînă în vară, sub formă de împrumut".

După plecarea lui Tamaş în Anglia, Lucian Goian (27 de ani) are şanse să fie titular în retur pentru roş-albi, mai ales că şi în toamnă a fost apreciat pentru prestaţiile sale. Dorin (29 de ani) are două variante: fie continuă la Palermo, unde a-nceput să joace mai des, fie merge la CFR Cluj, cealaltă echipă din România care-l mai doreşte.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-22-2010, 08:01 PM
Mesaj: #1038
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Dinamoviştii au jucat fotbal printre nămeţii de la Poiana Braşov


Dinamoviştii au efectuat astăzi ultimul antrenament fizic al stagiului din Poiana Braşov.

Sedinţa de o oră şi jumătate a fost împărţită în două: jumătate s-a jucat fotbal normal, jumătate s-a jucat fotbal cu mâna (golurile trebuiau marcate doar cu capul).

Mâine, de la 11:30, va avea loc primul meci de verificare al stagiului, cu un adversar din Liga a III-a, Unirea Tărlungeni, de la 11:30.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-22-2010, 08:02 PM
Mesaj: #1039
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Motiv de bucurie pentru "cîinii" zăpezii: două meciuri de fotbal în week-end


Astăzi ce mai continuă calvarul roş-albilor că de mîine regăsesc mingea, aşa cum au declarat că le place. Sîmbătă şi duminică sînt primele partide amicale ale lui Dinamo din 2010. Adversarii sînt modeşti ca şi CV, dar numai buni pentru această perioadă de pregătire.

Mai întîi, trupa lui Ţălnar va întîlni pe Unirea Tîrlungeni, o formaţie de liga a treia. Amicalul e programat a începe mîine, la ora 11:30, pe stadionul Carpaţi din Braşov. Apoi, duminică e programat meciul cu FC Rîşnov, chiar în Rîşnov, de la ora 11:30. Duminică seară va fi o cină la un restaurant din Poiană, prin care să se "serbeze" încheierea acestui stagiu de pregătire istovitor, iar luni roş-albii se întorc în Capitală.

De joi bucureştenii vor pleca în Antalya pentru un turneu de pregătire, plus amicale, ce va dura pînă pe 11 februarie.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-23-2010, 12:02 AM
Mesaj: #1040
RE: Ştiri Dinamo Bucureşti
Sper ca le-a prins bine!!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
3 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut