Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri FC Vaslui
11-25-2009, 07:09 PM
Mesaj: #171
RE: Ştiri FC Vaslui
Marius Lăcătuş: «Sper să bat Steaua»

Marius Lăcătuş (45 de ani), antrenorul lui FC Vaslui, spune că munca şi dorinţa de a realiza performanţă sunt două dintre ingredientele parcursului bun al moldovenilor în această ediţie de campionat, concretizată într-o serie de şase victorii consecutive în Liga I şi două în Cupa României. Echipa "Fiarei" ocupă prima poziţie în Liga 1, dar Lăcă spune că finalul turului va fi incendiar.

Libertatea: MM Stoica, dar şi alţi oameni de fotbal spun că Vasluiul este una dintre favoritele la titlu…
Marius Lăcătuş: Mai este mult până departe. Pentru noi a început seria de foc. Am bătut CFR Cluj, dar vin la rând Steaua, Oţelul şi Dinamo, meciuri hotărâtoare pentru poziţia pe care o vom ocupa la sfârşitul turului. Deocamdată, luăm fiecare meci în parte şi încercăm să ne impunem stilul de joc şi să învingem.

Care este secretul parcursului bun?
Nu există nici un secret. În primul rând, este vorba de o valoare ridicată a lotului. Nu pot exagera, spunând că este cel mai bun din România, dar fotbaliştii de la Vaslui sunt maturi, cu experienţă. Mai există câteva posturi care ar trebui acoperite, dar nu-mi place să vorbesc în presă despre problemele interne ale echipei. În al doilea rând, este vorba de multă muncă, de conştiinciozitate la antrenamente şi de dorinţa de a realiza performanţă.

Este mai linişte la Vaslui decât la Steaua?
La Vaslui este o atmosferă normală, nu tensionată, nici prea lejeră. În ciuda celor ce s-au scris în presă, mie mi-a fost foarte bine şi la Steaua. Chiar dacă rezultatele nu au fost cele dorite, eu am avut cu Gigi Becali o relaţie normală, ca între un patron şi un antrenor. Aceeaşi atmosferă bună există şi la Vaslui, între domnul Porumboiu şi mine.

Vine meciul din Ghencea...
Eu sper să bat. Ştiu că fanii ar dori altceva, da, mă iubesc, dar eu sunt profesionist şi iubesc azi locul în care muncesc acum! Cred că toată lumea ştie ce înseamnă pentru mine când ajung pe Ghencea. Steaua este sufletul meu, dar încerc să scot maximum de la acest meci. Lumea trebuie să vadă că eu încerc să fac tot ceea ce ţine de mine pentru a învinge, ca să nu creadă nimeni că eu nu doresc victoria pe Ghencea.

Nu vă e frică de Steaua?
Nu mi-a fost teamă de nimeni niciodată.

Veţi fi campioni de toamnă?
Obiectivul nostru e să ne clasăm pe podium la finalul campionatului pentru a avea şanse de a prinde un loc de cupă europeană. Returul va fi unul infernal. Suntem şi în semifinalele Cupei şi va fi un sezon de foc.

Incindent cu Dani
Legat de incidentul de după fluierul de final al primelor 45 de minute ale meciului cu CFR, atunci când a avut o discuţie mai aprinsă cu Dani, Lăcă a spus că nu a fost vorba de nimic serios, ci că doar încerca să-l calmeze pe jucătorul clujenilor: "Eu nu prea discut cu antrenorul echipei adverse. A fost o discuţie cu Dani, vizavi de faptul că eu sunt antrenor, locul meu e pe bancă, iar el e jucător, şi trebuie să stea pe teren".

«E vulturul de pe stemă»
Mihai Stoichiţă, antrenorul Stelei, s-a referit la duelul cu Marius Lăcătuş de etapa viitoare: "Meciul cu FC Vaslui nu va fi un duel între mine şi Lăcătuş, ci un meci între Steaua şi FC Vaslui. Lăcă este simbolul Stelei, vulturul de pe stemă. Din păcate, cei care îi scandează acum numele strigau altceva anul trecut".

Câte 10.000 € pentru lideri
Adrian Porumboiu îi laudă pe jucătorii lui Lăcătuş, care vor încasa o primă de câte 10.000 de euro pentru că au ajuns pe primul loc: "Cu CFR Cluj, am făcut cel mai bun joc de până acum în acest tur şi merităm locul în campionat. Sperăm să ne facem în continuare jocul şi să rămânem pe podium".

«E vulturul de pe stemă»
Mihai Stoichiţă, antrenorul Stelei, a spus referitor la întâlnirea cu Marius Lăcătuş din etapa viitoare: "Meciul cu FC Vaslui nu va fi un duel între mine şi Lăcătuş, ci un joc între Steaua şi FC Vaslui. Lăcă este simbolul Stelei, vulturul de pe stemă. Din păcate, cei care îi scandează acum numele strigau altceva anul trecut".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-28-2009, 02:33 PM
Mesaj: #172
RE: Ştiri FC Vaslui
Wesley: "Joc pentru bani"

Ajuns la Vaslui în 2009 la propunerea lui Lucian Marinescu, Wesley Lopez, a devenit unul dintre cei mai doriţi jucători din Liga I. Atacantul a mărturisit franc, pentru ProSport, ceea ce majoritatea fotbaliștilor ezită să recunoască: faptul că e un mercenar.

Ai debutat în Liga I împotriva Stelei cu un gol în minutul 5.
Am fost foarte bucuros că am marcat chiar în primul meci. Ştiam că multă lume va dori să vadă ce poate un jucător de un milion de euro şi nu cred că am dezamăgit. Regret doar că nu am reuşit să câştigăm acel joc.

Ai lucrat până acum cu trei antrenori în România. Este Lăcătuş cel mai bun?
Dacă stăm să ne uităm la rezultate, Lăcătuş este cel mai bun. Dar să ştiţi că şi Viorel Moldovan este un antrenor bun, doar că a avut ghinion.

Totuşi, ce are Lăcătuş în plus faţă de ceilalţi tehnicieni?
Lăcătuş este un om care nu acceptă eşecul sub nicio formă. De când a venit, ne-a redat încrederea în forţele proprii, ne-a insuflat dorinţa de a câştiga fiecare joc şi de a da totul pe teren.

"Am fost curtat şi de Steaua"
Crezi că e posibil ca Vasluiul să câştige campionatul?

Este posibil. Dar pentru asta trebuie să avem continuitate şi să câştigăm cât mai multe jocuri.

Ştiu că acum trei-patru ani ai fost dorit de Steaua. De ce nu ai venit atunci în România?
La acea vreme eram la Alaves, în Spania. A fost un sezon în care am jucat pe "Camp Nou" şi pe "Santiago Bernabeu" şi nici nu mă gândeam să accept vreo ofertă din România, indiferent de numele echipei.¢

"Batem pentru Lăcătuş"
Dar până la urmă ai ajuns în Liga I. De ce la Vaslui?

Am venit la FC Vaslui pentru bani. Clubul acesta şi-a respectat cuvântul dat la semnarea contractului şi, din acest punct de vedere, sunt mulţumit. Eu joc la Vaslui pentru bani şi aş fi jucat oriunde în România, dacă aş fi primit salariul pe care-l am acum. Am o familie de întreţinut, am o anumită vârstă şi e normal să pun partea financiară pe primul plan. Dacă la un moment dat nu voi mai fi dorit aici, voi accepta orice ofertă convenabilă, indiferent că echipa se va numi Steaua, Dinamo, Rapid sau CFR.

Duminică urmează un meci special pentru Lăcătuş, care nu a plecat în cele mai bune relaţii de la Steaua.
Ştiu. Am auzit şi eu ce a păţit Lăcătuş la Steaua. Nu cred că merita aşa ceva din partea lui Gigi Becali, dar cu patronii nu te poţi pune, pentru că ei au banii. Voi vorbi cu băieţii şi vom încerca să batem Steaua şi să-i dedicăm victoria antrenorului nostru.

"Porumboiu nu m-a sunat de ziua mea"
Ce îţi place să faci în timpul liber?
În timpul liber stau foarte mult cu fiul meu, Yuri. În rest, mai ies la plimbare, dar Vasluiul este un oraş mic şi nu prea ai ce face aici. Nu prea îmi place. Nu îmi place nici că e foarte frig aici, de aceea stau mai mult în casă, cu familia.

Pe 10 noiembrie ai împlinit 29 de ani. Ce cadouri ai primit?
Cel mai frumos cadou a fost faptul că, liber fiind, am luat masa alături de câţiva prieteni şi de familia mea. Soţia mea a gătit mâncare braziliană şi ne‑am simţit cu toţii bine. Colegii şi antrenorul m-au felicitat de ziua mea, dar Porumboiu nu m-a sunat. Probabil era foarte ocupat cu afacerile sale.

Rapid l-a ratat pentru doar 350.000 de euro
O altă formaţie la care Wesley era să ajungă a fost Rapid. Actualul antrenor al giuleştenilor, Nicolae Manea, a dezvăluit cum l-a ratat clubul de sub Grant pe brazilian. "Băiatul meu e impresar şi l-a adus la Rapid pe Wesley, înainte să ajungă la Vaslui. Peseiro era antrenor atunci şi a zis că nu are nevoie de el. La fel s-a întâmplat şi cu Duarte de la Braşov", a declarat Manea la Telesport.

1 milion de euro a plătit FC Vaslui pentru Wesley lui Leixoes

250 de mii de euro pe sezon este salariul lui Wesley la Vaslui

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-28-2009, 02:34 PM
Mesaj: #173
RE: Ştiri FC Vaslui
Lăcătuş: "Chiar dacă am câştigat opt meciuri, nu suntem favoriţi în Ghencea"

Antrenorul lui FC Vaslui, Marius Lăcătuş, a declarat, vineri, că formaţia sa nu este favorită în disputa din Ghencea, cu Steaua, în ciuda faptului că are opt victorii consecutive, deoarece roş-albaştrii formează o echipă valoroasă.

"Ne dorim un rezultat pozitiv, care să ne ţină într-o poziţie fruntaşă şi să ne dea speranţe pentru mai departe. Nu va fi deloc uşor cu Steaua. Chiar dacă am câştigat opt meciuri, nu suntem favoriţi în Ghencea. Acolo nu te poţi numi favorit. Steaua rămâne în continuare puternică, echipa ştie să se mobilizeze în anumite situaţii pentru a se impune în faţa oricărui adversar", a spus Lăcătuş.

Deşi îi consideră pe stelişti favoriţi, tehnicianul speră ca Vasluiul să obţină măcar un punct: "Sperăm să avem continuitate de rezultate. Sper să avem în această serie bună de rezultate pozitive. Sper să rămânem lideri şi după această etapă. Depinde cum ne vom exprima pe teren, ne dorim cel puţin un punct, dar asta nu înseamnă că mergem cu acest gând în Ghencea. Vrem maximum de puncte. Pentru asta, trebuie să marcăm de cel puţin două ori".

Fost jucător şi antrenor la Steaua, Lăcătuş afirmă că are emoţii înaintea jocului de duminică. "Nu cred că aţi dori să fiţi în pielea mea în aceste zile. Gândul meu este legat de această revenire în Ghencea. Încerc să îmi stăpânesc emoţiile, pregâtind cât mai bine jocul, fiindcă vreau să câştig. Emoţiile sunt legate de amintirile de la Steaua. Fanii ştiu foarte bine să aprecieze ce am făcut eu pentru Steaua", a mai spus acesta.

Partida Steaua-FC Vaslui, din etapa a 15-a a Ligii I, se va disputa duminică, de la ora 20:00, pe stadionul din Ghencea. Formaţia moldavă este neînvinsă de la numirea lui Marius Lăcătuş pe banca tehnică, înregistrând opt victorii consecutive şi este noul lider al clasamentului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-28-2009, 02:39 PM
Mesaj: #174
RE: Ştiri FC Vaslui
Bogdan Buhuş: "Sîntem mult mai maturi decît steliştii"

Căpitanul lui FC Vaslui, Bogdan Buhuş, îşi avertizează colegii de echipă să fie prudenţi în Ghencea, considerînd că Steaua rămîne periculoasă, în ciuda perioadei nu foarte faste pe care o traversează. Totuşi, fundaşul consideră că formaţia pregătită de Marius Lăcătuş are un plus de maturitate faţă de cea a lui Mihai Stoichiţă.

"Meciul se anunţă destul de dificil, fiindcă Steaua rămîne Steaua, o echipă capabilă să se mobilizeze atunci cînd trebuie. Doar nu o să se dea la o parte din calea noastră. Noi trebuie să tratăm cu maximă seriozitate partida, pentru a ne atinge obiectivul, acela de a ne întoarce acasă cu toate punctele puse în joc", a spus căpitanul vasluienilor.

Buhuş este singurul jucător al Vasluiului care a evoluat în toate meciurile directe cu Steaua disputate în liga întîi. "Va fi mai dificil faţă de anul trecut. Sîntem pe primul loc, iar steliştii nu ne văd cu ochi buni. Însă noi suntem mult mai maturi şi avem capacitatea de a gestiona aşa cum trebuie acest joc, pentru a-l cîştiga", a mai afirmat Buhuş.

În sezonul trecut, Vasluiul a smuls un punct în Ghencea, scor 1-1, golul galben-verzilor fiind marcat de Wesley.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-28-2009, 02:40 PM
Mesaj: #175
RE: Ştiri FC Vaslui
Wilian Gerlem: "Temeţi-vă de noi!"

Brazilianul Vasluiului, Wilian Gerlem, spune că Steaua a greşit cînd a renunţat la Marius Lăcătuş şi că acesta va învinge duminică în Ghencea

Supermotivaţi de Lăcătuş, vasluienii vin duminică în Ghencea să obţină al nouălea succes consecutiv. Dorit în vară de Steaua, mijlocaşul brazilian Wilian Gerlem a ajuns în cele din urmă la Vaslui şi acum anunţă o reprezentaţie de zile mari în derby-ul cu roş-albaştrii, transmis duminică seara în direct de Antena 1.

- Willian, Vasluiul pare de neoprit…
- Şi încă n-aţi văzut tot! Mai avem pînă să atingem vîrful de formă. Poate chiar în meciul cu Steaua, cine ştie? Avem un moral de vis, o trupă extrem de puternică, un tehnician excelent şi un patron cum rar întîlneşti.

- Te îngrijorează meciul din Ghencea?
- Sub nici o formă! Steliştii sînt cei care ar trebui să se teamă. Ei vin după un eşec, sînt în afara podiumului, în timp ce noi avem o serie superbă de victorii şi sîntem lideri. În Ghencea o să luptăm pînă la epuizare pentru orice minge.

"Steaua a greşit că l-a dat afară pe Lăcătuş"
- A greşit Steaua cînd a renunţat la Lăcătuş?
- Nu e evident? Cu un antrenor trebuie să ai răbdare, nu poţi să-i ceri să şi cîştige trofee peste noapte. Păi, în asemenea condiţii, nici Mourinho n-are face nimic în Ghencea, ar fi imposibil!

- Conflictul dintre conducerea Stelei şi suporteri nu s-a stins încă…
- Încă un avantaj pentru noi. Ca fotbalist, e neplăcut să nu poţi beneficia de sprijinul total al suporterilor. Steaua ar fi mult mai tare dacă i-ar avea pe fani alături.

- Are Vasluiul forţa să cîştige titlul?
- Cu siguranţă! Asta ne şi dorim. E prematur să facem calcule, dar asta nu înseamnă că nu ne gîndim la trofeu. Ar fi minunat să cîştigăm campionatul şi să jucăm în grupele Champions League.

"Porumboiu s-a mişcat mai repede decît Becali"
- Ai fost curtat de Steaua, dar ai ajuns în cele din urmă la Vaslui…
- Exact, şi mă bucur din suflet că am semnat cu Vasluiul, din moment ce sînt pe primul loc în Liga I. Am discutat şi cu Gigi Becali în vară, însă domnul Porumboiu s-a mişcat mai repede şi m-a transferat.

- Sărbătorile de iarnă se anunţă a fi extrem de plăcute la Vaslui.
- Un motiv în plus pentru care nu ne dorim să coborîm din fotoliul de lider. Dacă vom fi campioni de toamnă, Moş Crăciun s-ar putea să renunţe la tradiţionala combinaţie de culori. O să coboare pe horn îmbrăcat în galben-verde, nu în alb-roşu.

14 meciuri din 14 posibile a jucat Gerlem pentru Vaslui în acest campionat, reuşind să marcheze două goluri

700.000 de euro a costat transferul lui Gerlem de la Farul la FC Vaslui, produs în iulie 2009

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-29-2009, 07:32 PM
Mesaj: #176
RE: Ştiri FC Vaslui
Wesley: "Ştim bine ce înseamnă Lăcă pentru Steaua, dar astăzi vrea să o învingă!"

Wesley este pregătit să le demonstreze şi steliştilor valoarea sa. Golgheterul Vasluiului susţine că moldovenii sunt extrem de concentraţi înainte de marea confruntare cu Steaua şi dezvăluie că Lăcătuş le-a explicat în detaliu cum pot fi anihilaţi fotbaliştii lui Stoichiţă.

"Suntem suficeient de concentraţi în perspectiva întâlnirii cu Steaua. Şi eu şi colegii mei ne-am antrenat toată săptămâna cu gândul la acest meci. Antrenorul e şi el foarte concentrat şi a discutat foarte mult cu noi.", a spus atacantul la gsptv.

Wesley îi cunoaşte trecutul lui Lăcătuş, dar este sigur că în acest meci nu este loc de sentimentalisme: "E concentrat la meci, ştim că a fost un mare jucător al Stelei, dar acum este la Vaslui şi sunt convins că îşi doreşte foarte mult să învingem."

Pentru titlu, lupta va fi una extrem de acerbă, crede brazilianul: "Vasluiul e cea mai bună, de aceea e pe primul loc, dar Steaua, Unirea, Timişoara sau CFR Cluj sunt formaţii foarte valoroase, care se pot bat e la titlu."

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-30-2009, 09:01 AM
Mesaj: #177
RE: Ştiri FC Vaslui
Marius Lăcătuş: "Sunt afectat după înfrângerea cu Steaua fiindcă puteam lua măcar un punct"

Antrenorul lui FC Vaslui, Marius Lăcătuş, a declarat, duminică, după eşecul cu Steaua, că era de aşteptat ca elevii săi să obţină un rezultat negativ după seria de opt victorii şi crede că aceştia nu au rezistat la presiunea pusă de roş-albaştri pe tot parcursul meciului.

"Îmi pare rău că am pierdut un punct pe final, deşi jocul a fost echilibrat. Steaua a avut iniţiativa, însă dacă la 1-0 am fi fructificat ocaziile avute, atunci rezultatul era altfel. Sunt afectat după înfrângerea cu Steaua, puteam lua măcar un punct. Trebuie să învăţăm din greşelile comise, iar acum avem nevoie de maximum de puncte în ultimele două meciuri din tur. Am primit golul din ultimul minut pe fondul unei neatenţii, asta e, mergem înainte", a spus Lăcătuş.

Fosta glorie a Stelei consideră că echipa sa nu a reuşit să se impună şi din cauza presiunii din Ghencea. "Am mai spus că nicio echipă românească nu e favorită în Ghencea. Steaua joacă bine pe spaţii mari, are viteză pe benzi. Noi am vrut să comprimăm jocul, dar trebuia să punem de mai multe ori poarta adversarului în pericol. Oricum, consider că Steaua e cel mai puternic adversar pe care l-am întâlnit până acum. Din cauza presiunii şi a atmosferei, unii dintre jucătorii noştri nu au jucat la nivelul la care s-au ridicat până acum, dar până la urmă trebuia să vină şi o înfrângere", a mai precizat Lăcătuş, adăugând că le mulţumeşte fanilor gazdă pentru modul în care l-au primit.

Steaua s-a impus, duminică, scor 2-1, pe teren propriu, în faţa celor de la FC Vaslui, graţie unui gol marcat de Szekely în ultimul minut de joc, reuşind să întrerupă seria de opt succese a formaţiei pregătite de Marius Lăcătuş.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-30-2009, 09:02 AM
Mesaj: #178
RE: Ştiri FC Vaslui
Wesley: "Nu trebuia să fim atât de relaxaţi în meciul cu Steaua, chiar dacă adversarul este unul foarte dificil"

Brazilianul Wesley Lopes s-a declarat, la rândul său, dezamăgit de eşec, dar va continua să lupte pentru a obţine cât mai multe puncte.

"Sunt supărat pentru că am pierdut o partidă foarte importantă, nu am fost deloc concentraţi. Lăcătuş ne-a spus în vestiar, după meci, că nu s-a terminat nimic după aşa ceva. Nu trebuia să fim atât de relaxaţi în meciul cu Steaua, chiar dacă adversarul este unul foarte dificil. Noi vom continua să luptăm pentru a ne îndeplini obiectivul, vom avea rezultate bune, fiindcă nu degeaba suntem surpriza campionatului", a opinat atacantul.

Steaua s-a impus, duminică, scor 2-1, pe teren propriu, în faţa celor de la FC Vaslui, graţie unui gol marcat de Szekely în ultimul minut de joc, reuşind să întrerupă seria de opt succese a formaţiei pregătite de Marius Lăcătuş.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-30-2009, 04:56 PM
Mesaj: #179
RE: Ştiri FC Vaslui
Porumboiu, cenzurat prin contract

De la venirea lui Marius Lacatus la Vaslui, Adrian Porumboiu a refuzat sa mai acorde declaratii in presa, dupa ce in contractul 'Fiarei' a fost introdusa o clauza care ii interzicea acest lucru.

In momentul in care i s-a propus sa vina la Vaslui, Marius Lacatus l-a prins pe Adrian Porumboiu intr-un moment dificil, de care a profitat din plin.

Dupa experienta nefericita de la Steaua, in care a avut numai probleme din cauza declaratiilor facute de Gigi Becali, Marius Lacatus i-a transmis lui Adrian Porumboiu ca vine la Vaslui doar daca i se indeplinesc doua conditii.

Prima a fost ca salariile jucatorilor sa fie platite mereu la zi, iar a doua ii interzicea lui Porumboiu sa faca declaratii despre evolutia echipei si a jucatorilor.

Adrian Porumboiu a acceptat conditiile impuse de Marius Lacatus si s-a tinut de cuvant. Rezultatele nu au intarziat sa apara, Vasluiul avand 8 victorii si o infrangere sub comanda lui Lacatus. [Onlinesport.ro]

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-01-2009, 10:47 PM
Mesaj: #180
RE: Ştiri FC Vaslui
Ienei: "Marius Lăcătuş a greşit că a schimbat cînd Steaua avea mingea"

Fostul antrenor al Stelei Emeric Ienei a comentat prestaţia roş-albaştrilor în confruntarea cu cu FC Vaslui, fiind de părere că Marius Lăcătuş a comis o eroare în momentul în care a operat o schimbare pe final într-un moment de posesie al adversarului.

"Îmi pare rău pentru Marius Lăcătuş, cred că el a greşit puţin pentru că a făcut o schimbare atunci cînd mingea era la adversar. Modificările se fac în momentul în care tu ai mingea. Cel care intră are de parcurs 40 de metri pînă în apărare, îi e greu să ajungă imediat nivelul de concentrare necesar unui asemenea meci. Tănase? Nu e la 100% din punct de vedere fizic, trebuie să reintre în cea mai bună formă şi abia apoi îl vom vedea că joacă aşa cum se aşteaptă toată lumea", a spus Ienei la sportro.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut