Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Farul Constanţa
12-28-2009, 08:25 PM
Mesaj: #191
RE: Ştiri Farul Constanţa
Stadionul "Farul", fără apă şi căldură

La doar câteva zile după încheierea turului de campionat în Liga a II-a, Stadionul "Farul" a rămas fără apă şi căldură din cauza restanţelor acumulate în ultimele luni de către gruparea de pe litoral la plata utilităţilor.

Situaţia s-ar putea complica şi mai mult pe viitor, existând chiar varianta ca arena să revină în administrarea Direcţiei pentru Sport a Judeţului Constanţa, dacă datoriile nu vor fi achitate. "Din câte am fost informată, FC Farul a trebuit să închidă stadionul din cauza neachitării utilităţilor. Astfel, RAJA a oprit furnizarea apei, iar Congaz pe cea a căldurii, rămânând valabilă doar furnizarea energiei electrice. Din acest motiv, am mutat atleţii la stadionul de rugby în această perioadă. Am luat legătura cu unul dintre patronii Farului, Marian Constantinov, care mi-a spus că vom discuta după 10 ianuarie. Este un semnal de alarmă pe care trebuie să-l tragem. Conform hotărârii de guvern prin care stadionul a fost dat în folosinţă către FC Farul, dacă se constată că arena nu este întreţinută, statul se poate implica, iar hotărârea poate fi anulată. Pentru a se realiza acest lucru, DSJ Constanţa trebuie să facă o sesizare către minister. Conform înţelegerii, există obligaţia ca clubul să facă investiţii în baza sportivă. De exemplu, în 2008 au fost investiţi peste un milion de euro în modernizarea arenei şi nu au existat niciun fel de restanţe", a declarat directorul DSJ Constanţa, Elena Frîncu.

"Este adevărat. A fost oprită apa şi căldura din cauza restanţelor la plată, în jur de 160.000 de lei, însă nu este posibil ca într-o singură lună să fim taxaţi cu 56.000 de lei doar pentru apă. Am luat deja legătura cu o firmă specializată şi vom face două puţuri în incinta stadionului, unul pentru apă menajeră, iar celălalt pentru apa de udat gazonul. Vom monta şi o centrală pe motorină şi vom fi independenţi din punct de vedere al utilităţilor", a spus preşedintele executiv al FC Farul, Sevastian Iovănescu. Baza sportivă “Farul”, proprietate publică a statului, aflată în administrarea Ministerului Tineretului şi Sportului, a fost dată în folosinţă gratuită, pe o perioadă de 49 de ani, Clubului Sportiv FC Farul Constanţa. Transmiterea imobilului s-a făcut pe bază de protocol, încheiat între Ministerul Tineretului şi Sportului şi Clubul Sportiv FC Farul Constanţa la data de 17 august 2001.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-28-2009, 08:27 PM
Mesaj: #192
RE: Ştiri Farul Constanţa
Chico, dorit de FC Braşov

După un tur de campionat cu evoluţii oscilante, FC Farul se pregăteşte pentru o remaniere considerabilă a lotului în vederea celei de-a doua părţi a actualului sezon al Ligii a II-a.

Constănţenii i-au pierdut deja pe Paul Papp, întors la FC Vaslui după expirarea împrumutului, şi Dejan Rusmir, declarat liber de contract din cauza restanţelor financiare. Alţi doi jucători, Ion Barbu şi Cosmin Paşcovici, au fost anunţaţi că-şi pot căuta alte echipe, în timp ce căpitanul Alexandru Măţel este curtat insistent de spaniolii de la Almeria. Mutarea iernii ar putea fi însă plecarea golgeterului Chico, la FC Braşov, echipă care s-a interesat de situaţia portughezului încă din luna octombrie. Astfel, preşedintele grupării de sub Tâmpa, Dinu Gheorghe, a cerut referinţe despre Chico, însă transferul este îngreunat de suma cerută de oficialii constănţeni. Mai exact, portughezul este cotat la 300.000 de euro, în timp ce braşovenii ar dori ca în tranzacţie să intre şi un schimb de jucători.

"Nu ştiu de vreo ofertă pentru mine, dar mi-aş dori să joc în Liga I", a spus Chico înainte de a pleca în vacanţa de iarnă, în Portugalia. În vârstă de 28 de ani, atacantul portughez a marcat 9 goluri pentru FC Farul în tur, ocupând locul secund în clasamentul golgeterilor din Seria I.

"La noi nu a venit nicio ofertă concretă, însă, Chico este transferabil dacă suma va fi convenabilă pentru club, mai ales că portughezul are cel mai mare contract din actualul lot. Altfel, am fost sunat de patronul lui FC Vaslui, Adrian Porumboiu, care m-a anunţat că Paul Papp nu va mai fi împrumutat la Constanţa", a explicat preşedintele executiv al grupării de pe litoral, Sevastian Iovănescu.

Oficialul constănţean a anunţat că este posibil ca mâine să fie desemnat noul tehnician al Farului, negocierile urmând să aibă loc la Bucureşti. "Este vorba de un antrenor român, altul decât variantele vehiculate până acum", s-a limitat să declare Iovănescu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-28-2009, 08:40 PM
Mesaj: #193
RE: Ştiri Farul Constanţa
Florin Motroc, şeful Academiei de Fotbal a Farului şi antrenor la Farul II

Consiliul Director al FC Farul a hotărât ca, începând cu ianuarie 2010, Florin Motroc să fie noul şef al Academiei de Fotbal a clubului şi antrenor principal la Farul II.

În vârstă de 42 de ani, Motroc a jucat fotbal, ca fundaş, şi la Farul, iar printre echipele pe care le-a pregătit până acum se numără Sportul Studenţesc, Rapid II, Prefab Modelu (principal), Pandurii Tg. Jiu, Al Shabab sau Baniyas (secund).

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-31-2009, 01:28 AM
Mesaj: #194
RE: Ştiri Farul Constanţa
Farul l-a pus antrenor pe Ştefan Stoica, iar manager general pe Vicenţiu Iorgulescu

Ultima dată la prim-divizionara Internaţional Curtea de Argeş, "Mourinho" a căzut ieri de acord cu gruparea constănţeană pentru un contract până la finele campionatului, înţelegerea urmând a fi prelungită pe încă un sezon, dacă echipa va promova. Totodată, "marinarii" au adus şi în conducere o persoană cunoscută, fostul director sportiv de la FC Naţional.

În urma demisiei lui Marius Şumudică, cu trei etape înaintea încheierii turului Ligii a II-a, FC Farul a sondat mai multe piste pentru desemnarea noului antrenor principal. Cum oficialii "marinarilor" nu au reuşit înscăunarea altui tehnician încă din runda a 15-a, s-a optat pentru soluţia Gică Butoiu interimar, până la finele anului, urmând ca apoi să vină alt antrenor.

În vizorul constănţenilor s-au aflat nume precum Hagi, Sorin Cârţu, Florin Marin, Petre Grigoraş, Eugen Neagoe sau Ştefan Stoica, oficialii Farului oprindu-se în final asupra ultimului, cu care, ieri, la Bucureşti, s-au înţeles pentru un contract până la finele campionatului, cu drept de prelungire pe încă un sezon, în caz de îndeplinire a obiectivului, promovarea în Liga 1.

După încheierea discuţiilor, Sevastian Iovănescu, preşedintele executiv al Farului, a anunţat că "Mourinho" îi va avea secunzi la Farul pe Vasile Mănăilă, ajutorul său de la ultimele echipe pe care le-a antrenat, şi pe Gică Butoiu, ambii foşti farişti, în vreme ce antrenor de portari va fi Valentin Covaciu, un bucureştean, care a fost goal-keeper la Hunedoara. Totodată, Stoica va veni şi cu un preparator fizic.

După cum a declarat, aseară, pentru "Cuget Liber”, patronul Farului, Giani Nedelcu, şi staff-ul de conducere al grupării constăn-ţene s-a întărit, cu fratele lui Gino Iorgulescu, Vicenţiu Iorgulescu, fost director sportiv la FC Naţional. "Vicenţiu a fost numit astăzi (n.n. - ieri), urmând să se prezinte la club pe 4 ianuarie 2010", a completat Nedelcu. În acelaşi timp, Robert Avramescu a fost oficializat în funcţia de vicepreşedinte, post în care până acum a activat ca interimar.

"Am făcut o alegere foarte bună"
"Am avut mai multe variante pentru postul de antrenor, dar cred că am făcut o alegere foarte bună. În ce priveşte campania de achiziţii, aşteptăm propunerile noului tehnician", a declarat Giani Nedelcu.

"Consider că putem accede imediat în Liga 1. Lotul este valoros, îl cunosc destul de bine. Şansele de promovare sunt reale, având în vedere şi că, la finele turului, ocupăm locul trei, la mică distanţă de primele două poziţii care duc în primul eşalon. Vin cu inima deschisă la Farul, echipă care m-a contactat la doar două ore după ce am fost demis, nedrept după părerea mea, de la Internaţional. Sunt dispus să muncesc de dimineaţă până seara. Voi încerca să imprim echipei un stil ofensiv, dar în primul rând vor conta rezultatele, pentru că doar ele ne vor duce în prima ligă. Este păcat ca un oraş aşa de mare precum Constanţa să nu aibă echipă în Liga 1", a spus şi "Mourinho".

"Sunt bucuros că l-am luat pe Ştefan Stoica. E un antrenor experimentat, a antrenat U Craiova, Gloria Buzău şi Internaţional Curtea de Argeş (cu care a şi promovat în Liga 1), şi a fost secund la echipe precum Steaua şi Omonia Nicosia. L-am văzut dornic de muncă şi cu dorinţă de afirmare", ne-a spus Iovănescu.

Reunire mai devreme
În vârstă de 42 de ani (este născut pe 23 iunie 1967, la Negoieşti - Dolj), Ştefan Stoica a evoluat, ca atacant, la Universitatea Craiova (şase sezoane), cu care a luat un titlu, în sezonul 1990/1991, Larissa, Veria (în Grecia), Steaua şi Electroputere Craiova. Ca antrenor, a lucrat la Omonia Nicosia (secund al lui Ioan Andone), Steaua (secund al lui Oleg Protasov), U Craiova, Gloria Buzău şi, ultima dată, Internaţional Curtea de Argeş, cu care a promovat în prima ligă în vara acestui an.

În discuţiile pe care le-a avut ieri cu oficialii Farului, Ştefan Stoica şi-a exprimat dorinţa ca reunirea lotului să se facă mai devreme, pe 11 ianuarie 2010, faţă de 15 ianuarie, cum se stabilise iniţial. "Încercăm să schimbăm data din 15 în 11, când să se prezinte la lot jucătorii din ţară, urmând ca străinii să sosească ulterior, cum au biletele de avion", a detaliat Iovănescu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-31-2009, 01:35 AM
Mesaj: #195
RE: Ştiri Farul Constanţa
Vasile Manaila: "Pentru mine este o mare onoare sa lucrez la Farul"

Fostul antrenor de la juniorii Farului si viitorul antrenor secund al lui Stefan Stoica, a declarat in exclusivitate pentru Sport365 ca este obligat sa aduca Farul in Liga 1, acolo unde ii este locul.

Domnule Manaila, cum comentati revenirea la FC Farul?
Vasile Manaila: Pentru mine este o mare onoare sa lucrez din nou la Constanta. Farul a fost clubul care m-a crescut si m-a dus catre marea performanta. Suntem obligati sa ducem Farul acolo unde trebuie sa fie, in Liga 1.

Ati urmarit meciurile Farului din tur cand ati avut posibilitatea, fiind la International Curtea de Arges?
Vasile Manaila: Am vazut toate meciurile televizate, erau mai devreme si noi fiind in cantonament le urmaream pe toate.

Cum apreciati valoarea loctului?
Vasile Manaila: Am urmatit multe meciuri din Seria 1 si avem un lot care este peste valoarea contracandidatelor. Cu munca si cu disciplina, pentru ca totul pleaca de la disciplina, vom atinge obiectivul. FC Farul are un lot foarte valoros.

Care credeti ca sunt contracandidatele?
Vasile Manaila: Toate echipele care sunt in fata sunt contracandidatele noastre, cu ele ne vom bate pentru promovare.

Puteti sintetiza in cateva cuvinte cariera dumneavoastra atat la Farul, cat si la celelalte echipe?
Vasile Manaila: Eu am lucrat la Farul cu mare parte dintre copiii de acolo si as aminti de capitanul de echipa, Matel, si de Cosmin Matei care au lucrat cu mine cel putin 2 ani ani de zile. Am inceput ca jucator la FC Farul, am debutat la 17 ani la UTA, apoi viata m-a dus, cand am retrogradat, la Universitatea Craiova, unde am evoluat 9 ani. Dupa episodul Universitatea, am revenit acasa, am stat trei ani si jumatate si mi-am incheiat cariera la Campulung, ca fotbalist si apoi am facut si scoala de antrenori. Am inceput colaborarea cu domnul Stoica, acum 3 ani, cand am preluat pe Gloria Buzau. Am salvat echipa de la retrogradare, am venit la International si am promovat si acum viata ma indreapta din nou catre casa, la Constanta.

Ce mesaj aveti de transmis fanilor?
Vasile Manaila: Le transmit un sincer "LA MULTI ANI!" si sa dea Dumnezeu sa promovam.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-31-2009, 03:04 PM
Mesaj: #196
RE: Ştiri Farul Constanţa
Farul şi-a stabilit programul de pregătire

La doar câteva zile de la numrea lui Ştefan Stoica ca antrenor şi a lui Vincenţiu Iorgulescu ca manager general, marinarii s-au ocupat deja de programul echipei în această iarnă. Iorgulescu a stabilit, la cererea antrenorului Ştefan Stoica, atât locaţia celor două cantonamente, cât şi programul de jocuri amicale.

Astfel, după ce se vor reuni pe 11 ianuarie la Constanţa, elevii lui "Mourinho" vor pleca pe 17 ianuarie într-un stagiu de pregătire de o săptămână la Poiana Braşov, unde se vor caza la hotelul din cadrul Complexului Olimpic.

După încă o săptămână pe litoral, constănţenii se vor muta în Turcia, pentru al doilea cantonament al iernii, unde vor rămâne timp de zece zile. În această perioadă vor susţine mai multe jocuri amicale, fiind deja stabilite câteva partide, cu Gyeongnam (Coreea de Sud) pe 31 ianuarie, cu FK Mogren (Muntenegru) pe 2 februarie, cu ZORK Napredak (Serbia) pe 4 februarie şi cu Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria) pe 6 februarie.

Mănăilă s-a întors acasă
Numirea lui Ştefan Stoica pe banca tehnică a Farului a prilejuit şi revenirea lui Vasile Mănăilă la Constanţa. Secundul lui "Mourinho" şi-a început cariera în tricoul grupării de pe litoral, dar a cunoscut consacrarea la Universitatea Craiova.

"Pentru mine este o mare onoare să lucrez din nou la Constanţa. Farul este clubul care m-a crescut şi m-a dus către marea performanţă. Suntem obligaţi să ducem echipa acolo unde trebuie să fie, în Liga 1. Am urmărit multe meciuri din tur şi cred că avem un lot peste valoarea contracandidatelor. Cu muncă şi cu disciplină, pentru că totul pleacă de la disciplină, vom atinge obiectivul, mai ales că Farul are un lot foarte valoros", a spus Mănăilă.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-31-2009, 03:05 PM
Mesaj: #197
RE: Ştiri Farul Constanţa
Ştefan Stoica: "Promovez cu Farul!"

Fostul antrenor al lui Internaţional, Ştefan Stoica, crede că are toate atuurile să îi ducă pe constănţeni înapoi în prima ligă.

- Domnule Stoica, cum aţi luat decizia de a veni la Farul?
- A fost uşor pentru că nu mă aşteptam să găsesec un angajament aşa repede după ce am plecat de la Internaţional.

- Dar este o echipă din eşalonul secund...
- Nu este nicio problemă. Asta este doar o chestiune de timp pentru că Farul este o echipă de tradiţie în fotbalul românesc, cu pretenţii ridicate ca şi ale mele şi sper ca la sfârşitul campionatului să fim pe loc promovant

- Ce părere aveţi despre lotul de care dispuneţi?
- Sunt jucători cu nume, cu experienţă, dar nu asta contează pentru că nu joacă numele. Aştept ca după vacanţă să începem pregătirea şi să văd exact dacă sunt mulţumit sau dacă trebuie să ne întărim. Pot să vă spun doar că la prima vedere este un lot mai bun decât cel cu care am promovat sezonul trecut la Piteşti.

- Odată cu venirea dumneavoastră, conducerea clubului l-a adus şi pe Vicenţiu Iorgulescu pe postul de manager general.
- Faptul că a venit şi Vicenţiu Iorgulescu la club nu poate decât să mă bucure pentru că se vede că se vrea performanţă prin aducerea unor profesionişti.

- Sunt mai multe echipe care se bat la promovare...
- Da, sunt, dar dacă ne vedem de treaba noastră şi vom trata inteligent fiecare joc, nu avem de ce să ne facem griji pentru contracandidate.

LigaB.ro (Cristi Voinea)

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-06-2010, 06:15 PM
Mesaj: #198
RE: Ştiri Farul Constanţa
FC Farul, cantonament la Poiana Braşov şi meciuri amicale în Turcia

FC Farul şi-a stabilit programul de pregătire din perioada de iarnă. Pe "marinari" îi aşteaptă antrenamente de fortificare, la munte, dar şi meciuri de verificare, în stagiul din Turcia.

Pentru fotbaliştii de la FC Farul, vacanţa de iarnă se va încheia pe 11 ianuarie, zi în care este programată reunirea lotului, la stadion. Jucătorii antrenaţi de Ştefan Stoica şi Vasile Mănăilă se vor pregăti câteva zile la Constanţa, iar pe 17 ianuarie, vor pleca într-un cantonament de o săptămână la Poiana Braşov, cartierul general urmând a fi instalat la Complexul Olimpic.

După revenirea de la munte, "marinarii" vor avea parte de un nou stagiu, de o săptămână, de pregătire la malul mării, iar cel de-al doilea cantonament al iernii, de zece zile, va avea loc în Turcia. Aici, Farul va susţine mai multe partide amicale, perfectate fiind testele cu Gyeongnam (31 ianuarie), FK Mogren (2 februarie), ZORK Napredak (4 februarie) şi Lokomotiv Plovdiv (6 februarie).

Noul manager general al Farului, Vicenţiu Iorgulescu, a declarat că este la curent cu situaţia de la club şi că îşi doreşte să pună umărul la revenirea echipei în primul eşalon.

"Am ales să vin la Constanţa pentru că mă leagă multe atât de oraş, cât şi de această echipă. Nu trăiesc din fotbal, aşa că nu s-a pus problema financiară, ci mi-am dorit să-mi ajut prietenii şi să pun umărul la revenirea echipei în prima ligă. Am avut performanţe la FC Naţional şi, chiar dacă nu pot spune că le ştiu pe toate, am experienţa necesară pentru a îndeplini funcţia de manager general. Cunosc bine situaţia de la club, mai ales că am fost aproape de echipă în ultimul an. De altfel, m-am ocupat de cantonamentul efectuat în vară, în Italia", a spus Vicenţiu Iorgulescu. El este aşteptat, luni, la Constanţa, pentru prima zi de muncă în noua funcţie.

Antrenorul secund al Farului, Vasile Mănăilă, este un tehnician respectat de publicul constănţean. El îi cunoaşte bine pe mulţi dintre componenţii lotului, Alexandru Măţel şi Cosmin Matei trecându-i prin mână în perioada junioratului.

"Am lucrat la Farul cu mare parte dintre jucători şi i-aş aminti, în primul rând, pe căpitanul de echipă, Măţel, şi pe Matei, care au lucrat cu mine cel puţin doi ani. Am început colaborarea cu Ştefan Stoica acum trei ani, când am preluat pe Gloria Buzău. Am salvat echipa de la retrogradare, am venit la Internaţional şi am promovat şi acum viaţa mă aduce din nou acasă, la Constanţa. Ne dorim să readucem Farul acolo unde îi este locul, în Liga I", a spus Mănăilă.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-06-2010, 06:24 PM
Mesaj: #199
RE: Ştiri Farul Constanţa
FC Farul insistă pentru Curcă

După ce i-a "repatriat" de la Delta Tulcea pe Florin Pătraşcu, Emil Nanu, Ionuţ Larie şi Cristian Pantelie, FC Farul încearcă să-l readucă la Constanţa şi pe George Curcă, împrumutat pentru un sezon la Dinamo Bucureşti. Conducătorii grupării de pe litoral au trimis în acest sens o hârtie oficială către formaţia din Ştefan cel Mare, însă nu au primit încă un răspuns. Bucureştenii par dispuşi totuşi să se despartă de Curcă, fiind aproape să-l aducă liber de contract pe veteranul Cristian Munteanu. "Din câte am înţeles, se discută revenirea mea la Constanţa, dar nu mi s-a spus nimic concret. Tot ce ştiu este că pe 11 ianuarie trebuie să mă prezint la reunirea lotului la Dinamo. Mi-aş dori să rămân aici în continuare, dar nu am ce face dacă nu mai sunt dorit", a explicat portarul constănţean.

"L-am chemat oficial la Farul, astfel că ar trebui să fie pe 11 ianuarie la Constanţa, la reunirea lotului. Apoi, vom vedea dacă ne vom înţelege asupra contractului şi vom vedea ce spune şi antrenorul Ştefan Stoica, dar este un jucător pe care ni-l dorim", a adăugat preşedintele executiv al Farului, Sevastian Iovănescu.

Conform înţelegerii semnate în vară, Curcă a fost împrumutat pentru un sezon la Dinamo, cu opţiune pentru un transfer definitiv în schimbul sumei de 200.000 de euro. Posibila revenire a lui Curcă nu îl sperie pe titularul postului de portar la formaţia de pe litoral, Radu Sardescu. "Eu mă pregătesc şi îmi doresc în continuare să joc. Venirea lui Curcă ar mări concurenţa, ceea ce nu poate fi decât benefic pentru echipă", a spus Sardescu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-06-2010, 06:24 PM
Mesaj: #200
RE: Ştiri Farul Constanţa
Revenire cu optimism

După o experienţă nefericită în urmă cu un an la Constanţa, Cristian Pantelie revine în această iarnă convins că îşi poate câştiga un post de titular în atacul Farului. Jucătorul în vârstă de 25 de ani a marcat şapte goluri în tur pentru Delta Tulcea şi nu se teme de concurenţa din ofensiva grupării de pe litoral.

"Dacă mi-era teamă de concurenţă, mă apucam de tenis. Ştiu că precedenta experienţă la Constanţa nu a fost una reuşită, însă nu am jucat pe postul meu, fiind folosit ca mijlocaş dreapta. La Tulcea, unde am lucrat cu antrenorul care mă ştie cel mai bine, Constantin Gache, mi-a mers bine. Îmi doresc mult să reuşesc şi la Farul, dar, dacă nu voi avea noroc, voi merge în altă parte. În privinţa luptei pentru promovare, cred că Farul şi Sportul Studenţesc vor evolua în sezonul viitor în Liga I", a spus Pantelie.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut