Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Gloria Bistriţa
11-16-2009, 10:21 PM
Mesaj: #111
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Padureanu: "Cirstea a fost un om de mare caracter"

Presedintele Gloriei Bistrita, Jean Padureanu, si-a exprimat regretul in urma decesului lui Constantin Cirstea. "Imi pare foarte rau, a fost ca o lovitura de traznet. Culmea ca eu am vorbit cu el la telefon cu o saptamana in urma si mergea pe picioare. Am fost un om de mare caracter, dovada ca el a fost cel mai longeviv antrenor de la Gloria Bistrita, in cuplu cu Remus Vlad" a declarat Jean Padureanu.

Jean Padureanu nu crede insa ca va ajunge la inmormantarea lui Cirstea. "Eu nu cred ca voi merge la inmormantare ca ma duc la Brasov, la meci, dar vor merge 4-5 colegi cu care a lucrat, Moga, Hurloi, Romica Grec" a declarat Padureanu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-17-2009, 04:48 PM
Mesaj: #112
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Jucatorii Gloriei, in doliu la meciul cu FC Brasov

In memoria lui Constantin Cirstea, jucatorii Gloriei Bistrita vor purta banderole negre in partida care va avea loc in aceasta seara la Brasov, in sferturile Cupei Romaniei, dupa cum informeaza site-ul oficial al Gloriei. Meciul va incepe cu un moment de reculegere.

Constantin Cirstea va fi inmormantat maine, la Cimitirul "Sf. Gheorghe" din Pitesti, unde se odihneste si fostul mare fotbalist, Nicolae Dobrin, care i-a fost coechipier timp de zece ani. Cortegiul funerar se va opri si la Stadionul "Nicoale Dobrin", unde se va tine o slujba de pomenire.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-18-2009, 03:20 PM
Mesaj: #113
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Marian Pană: "A fost o victorie clară a braşovenilor şi îi felicit"

Antrenorul bistriţenilor, Marian Pană, consideră că golul marcat de Hadnagy în minutul 4 a fost decisiv în stabilirea câştigătoarei.

"A fost o victorie clară a braşovenilor şi îi felicit. Am primit gol în debutul meciului, ceea ce a făcut ca jocul să decurgă în favoarea lor. Noi am părut o echipă obosită care a jucat fără orizont, dar trebuie să ne refacem rapid şi să câştigăm jocul din campionat", a afirmat Pană.

FC Braşov a învins, marţi, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia lui Florin Halagian, Gloria Bistriţa, în sferturile de finală ale Cupei României şi s-a calificat în semifinalele competiţiei după 23 de ani de pauză.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-22-2009, 03:39 PM
Mesaj: #114
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Jucătorii bistriţeni s-au plictisit la vot şi au plecat la antrenament!

Jucătorii celor de la Gloria Bistriţa au mers în această dimineaţă la o secţie de votare din comuna Livezie, pentru a vota. Doar şase membri ai delegaţiei bistriţene au fost de acord să-şi exercite acest drept.

Primul care a votat a fost directorul tenic, Florin Halagian, urmat de antrenorul Marian Pană şi de directorul sportiv al clubului Vasile Moga. După aceştia Ciprian Botoşer, Tibor Moldovan şi Lucian Sînmărtean şi-au exercitat şi ei dreptul constituţional.

Iniţial au intenţionat să voteze toţi jucătorii, dar au renunţat pentru că se grăbeau să ajungă să facă un antrenament înaintea meciului din această seară cu FC Braşov. Jucătorii au votat la secţia specială din Livezile pentru că majoritatea fotbaliştilor nu sînt din Bistriţa şi nu au putut pleca acasă pentru a vota.

"Nu putem să stăm să voteze toţi pentru că durează foarte mult. Pînă se completează declaraţiile, pînă votează, pînă mai dă un interviu, trece mult timp şi ne este imposibil să mai stăm. Ne vom întoarce după meci, să vedem!", a declarat Alexandru Hatfaludi, directorul Complexului Sportiv din Bistriţa.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-22-2009, 10:00 PM
Mesaj: #115
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Halagian: "Victoria aceasta ne dă mari speranţe. A meritat să îmi păstrez obiceiurile comuniste"

Florin Halagian, directorul tehnic al Gloriei Bistriţa a vorbit despre cheia succesului în faţa celor de la FC Braşov de astăzi, scor 2-1, fără să comenteze erorile de arbitraj din timpul partidei.

"Această victorie ne dă mari speranţe pe viitor. Nu ştiu ce să zic de arbitraj, dar mă bucur enorm pentru acest succes. Am dat libertate deplină jucătorilor şi a meritat. În cantonament nu sînt liberi, mi-am păstrat obiceiurile comuniste. Sînt optimist în privinţa meciului cu Unirea, nici ei nu sînt în formă", a spus Florin Halagian la GSP TV.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-23-2009, 12:20 AM
Mesaj: #116
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Jean Pădureanu: "Cu Braşovul am făcut unul dintre cele mai bune jocuri"

Preşedintele Gloriei Bistriţa, Jean Pădureanu, a spus după victoria formaţiei sale, 2-1 cu FC Braşov, că determinarea a fost factorul decisiv în victoria elevilor lui Florin Halagian şi că bistriţenii au făcut unul dintre cele mai bune meciuri în actualul sezon, informează Mediafax.

"Rolurile s-au inversat. În Cupa României, FC Braşov a jucat cu mai multă ambiţie şi a reuşit să ne elimine din competiţie. Acum, determinarea a fost de partea noastră. Datorită acestui lucru, am obţinut trei puncte importante şi meritate. A fost unul dintre cele mai bune jocuri ale noastre din acest campionat. Prin felul în care i-au susţinut pe jucătorii noştri, mai ales în repriza a doua, bistriţenii au arătat că merită să aibă echipă în Liga I", a spus Pădureanu pentru site-ul oficial al grupării bistriţene.

Gloria Bistriţa a câştigat cu 2-1 în faţa lui FC Braşov, într-un meci disputat pe teren propriu, în etapa a 14-a a Ligii I. Golurile au fost marcate de Coroian (minutul 7) şi Hora din penalty (minutul 78) pentru gazde, respectiv Ilyeş, minutul 26, pentru oaspeţi.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-23-2009, 06:03 PM
Mesaj: #117
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Florin Halagian: "Am obţinut trei puncte importante, ne dau mari speranţe pentru viitor"

Directorul tehnic al Gloriei Bistriţa, Florin Halagian, a declarat, duminică, după victoria cu FC Braşov, scor 2-1, că este mulţumit de evoluţia echipei sale care a reuşit să "şteargă ruşinea" după meciul din cupă, când formaţia lui Viorel Moldovan s-a impus cu 3-0.

"Sunt foarte bucuros că am obţinut trei puncte importante, după o partidă disputată în faţa unei echipe omogene, pline de elan. Nu mă aşteptam ca Braşov să joace la fel ca în cupă, asta a fost o motivaţie pentru noi. E o victorie importantă care ne dă speranţe pentru viitor. Cei care au avut foame de Cupa României au câştigat în Cupa României, iar cei care au avut foame de puncte, au câştigat în campionat. Le-am dat jucătorilor libertate deplină pe teren şi au trebuit să alerge dublu pentru a învinge Braşovul. Au fost obligaţi să şteargă ruşinea din cupă", a spus Halagian la finalul partidei.

Acesta consideră că Bistriţa nu mai trebuie să facă paşi greşiţi până la finalul turului. "Rezultatul e cel mai important pentru noi, având în vedere lipsa punctelor: De câte puncte mai avem nevoie până la finalul turului? De toate punctele. Nici dacă le-am obţine pe toate nu sunt de ajuns pentru a urca bine în clasament. Acum urmează meciul de la Urziceni şi plecăm de la ideea de a pierde cât mai strâns, asta dacă o fi să pierdem, însă eu sunt optimist."

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-29-2009, 10:49 PM
Mesaj: #118
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Punctul care ne trebuie

Vremuri grele dar nu imposibil de trecut, iar Halagian ştie când şi cum se poate scoate totul din cele trei bătălii. Un egal cu Urziceniul, poate o victorie cu Iaşiul şi un alt egal cu Rapidul, sut lucruri care se pot întâmpla. Sigur, soarta Gloriei stă în vârful ghetelor jucătorilor pe care Halagian îi va introduce pe teren.

Înainte de această partidă, Jean Pădureanu s-a arătat destul de rezervat pe siteul echipei bistriţene cu privire la ceea ce se va întâmpla luni seara: "Unirea Urziceni este o echipă foarte bună, vom întâlni un adversar de top. A demonstrat că e o echipa puternică, joacă în Liga Campionilor, unde a avut rezultate, obţinând deja calificarea în primăvara europeană. Ne aşteaptă un meci foarte greu, cu o formaţie galonată, şi ne-am dori să nu ieşim compromişi după această întâlnire".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-01-2009, 02:08 PM
Mesaj: #119
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Halagian: "Urziceni a dovedit că e o echipă valoroasă şi omogenă"

Directorul tehnic Florin Halagian a fost darnic atât în privinţa laudelor adresate celor de la Urziceni, cât şi a criticilor la adresa elevilor săi.

"A fost un meci la discreţia gazdelor. A dovedit că e o echipă valoroasă şi omogenă. A fost permanent la cârma jocului, a avut situaţii multe de gol, iar noi am mai avut şi acel necaz cu eliminarea lui Sânmărtean. Îi felicit pe cei de la Urziceni pentru victorie", a declarat Halagian, care l-a lăudat pe Dan Petrescu şi a spus că nu trebuia eliminat.

"Poate arbitrul a văzut altceva. Mie eliminarea mi s-a părut uşoară", a opinat Florin Halagian, care a declarat despre Petrescu: "Nu e numai cel mai bun din valul antrenorilor tineri, cred că va fi primul dintre noi toţi. Unirea arată că are idee de joc, îşi creează ocazii, iar ăsta-i meritul antrenorului. Dan Petrescu e un exemplu şi pentru noi, antrenorii mai în vârstă".

Altfel, tehnicianul l-a criticat pe Lucian Sânmărtean pentru cele două cartonaşe galbene primite într-un minut, primul pentru fault şi al doilea pentru proteste: "O asemenea prostie e greu de imaginat. Ne-a blocat pe toţi. N-am avut timp încă să-i reproşez acel gest".

Unirea Urziceni s-a impus, luni, cu 2-0, pe propriul teren, în faţa Gloriei Bistriţa, care a evoluat în inferioritate numerică timp de 40 de minute.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-01-2009, 10:50 PM
Mesaj: #120
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
"Arbitraj curat, bun, modern al lui Deaconu"

Preşedintele Gloriei Bistriţa, Jean Pădureanu, a comentat prestaţia brigăzii conduse de Alexandru Deaconu în partida cu Unirea Urziceni şi nu idendifică nici un motiv pentru care Dan Petrescu ar fi putut să fie deranjat din cauza manierei de arbitraj.

"Am întîlnit o echipă motivată, se vede o diferenţă între Unirea Urziceni şi celelalte formaţii de top din Liga I. Au pus o presiune fantastică pe noi, nu am dat o replică pe măsura celei pe care am reuşit-o pînă acum în retur. Arbitrajul a fost foarte bun, curat, modern, rezultatul nu ne convine, însă nu putem să blamăm brigata care a oficiat la acest joc. Nu am pierdut din cauza arbitrajului şi nu ştiu de ce se face atîta caz, mai ales că Urziceniul a învins", a spus Pădueanu.

Dan Petrescu a contestat vehement arbitrajul la finalul partidei pe care Unirea Urziceni a cîştigat-o aseară în faţa Gloriei Bistriţa, 2-0, ameninţînd chiar că va părăsi România la iarnă din cauza modului în care este tratată campioana din Liga I.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut