Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Gloria Bistriţa
10-19-2009, 04:25 PM
Mesaj: #71
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Marian Pană: "Victoria cu Oţelul este foarte importantă, echipa a arătat că poate mai mult"

Antrenorul Gloriei Bistriţa, Marian Pană, a declarat, duminică, după meciul cu Oţelul Galaţi, că victoria înregistrată este foarte importantă şi, totodată, a arătat că echipa sa nu merită să ocupe ultima poziţie a clasamentului.

"Este o victorie extrem de importantă pentru jucători. Dumnezeu şi-a întors faţă şi către echipa noastră, având în vedere ultimele meciuri, în care nu prea am avut noroc. Este foarte important că echipa a crezut şi, chiar dacă am avut şi momente de slăbiciune, ne-am impus. Penalty-ul apărat de Albuţ a fost un moment foarte important al meciului, este meritul lui. Şansa ne-a surâs şi nouă. Ne bucură această prima victorie, echipa a aratat că poate, iar valoarea Gloriei nu este conformă cu locul din clasament", a spus Pană, conform site-ului oficial al clubului ardelean.

Echipa antrenată de Marian Pană, Gloria Bistriţa, a învins, duminică, pe teren propriu, scor 2-1, pe Oţelul Galaţi şi a reuşit prima victorie în acest sezon din Liga I. După acest meci, gazdele au acumulat 6 puncte şi rămân pe ultimul loc în clasament, în timp ce oaspeţii se menţin, momentan, pe locul 14, cu 11 puncte.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 07:43 PM
Mesaj: #72
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Jean Pădureanu: "Cu Florin Halagian putem evita retrogradarea!"

Jean Pădureanu s-a declarat foarte fericit după victoria echipei sale în meciul cu Oţelul Galaţi, spunînd că echipa are şanse reale de a evita retrogradarea, deşi ocupă în acest moment ultimul loc în clasamentul Ligii 1.

"Am obţinut o victorie meritată. Este un început bun, vizavi de venirea lui Florin Halagian la Gloria. Echipa a arătat mai multă determinare şi ambiţie. Trăim cu speranţa că lucrurile se vor îndrepta, că vom aduna puncte suficiente şi că vom rămîne în Liga I", a spus Jean Pădureanu pentru siteul oficial al clubului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-19-2009, 08:49 PM
Mesaj: #73
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Csaba Borbely: Vrem sa continuam pe drumul victoriei

La finalul meciului Gloria Bistrita - Otelul Galati (2-1), disputat duminica 18 octombrie, in etapa a 10-a a Ligii I, atacantul Csaba Borbely, autorul dublei victorioase, a declarat pentru http://www.acfgloria.ro: "Sunt foarte bucuros ca golurile mele au adus prima victorie din acest campionat. Sper sa o tinem tot asa, sa continuam pe drumul victoriilor. Ne asteapta un meci greu la Dinamo, dar mergem sa facem o figura frumoasa. Dedic sotiei mele golurile marcate in intalnirea cu Otelul"

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-22-2009, 09:22 PM
Mesaj: #74
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
"Există şanse să o învingem pe Dinamo!"

După victoria din etapa trecută, prima din această ediţie de campionat, speranţele bistriţenilor de a rămâne în primul eşalon al fotbalului românesc au crescut. Deşi au un joc greu în etapa a XI-a, la Bucureşti cu Dinamo (duminică - 25 octombrie de la ora 18.00), conducerea clubului din parcul municipal crede în obţinerea unui rezultat favorabil, chiar în câştigarea partidei din "Ştefan cel Mare.

La antrenamentul de ieri, directorul tehnic-manager general Florin Halagian a declarat: "Există şanse să învingem la Dinamo, dar cred că sunt destul de mici. Dinamo rămâne o echipă puternică, o echipă care în fiecare an luptă pentru supremaţie. Dacă băieţii vor juca aşa cum au făcut-o în ultimele meciuri, putem veni cu un rezultat bun".

La rândul său, antrenorul principal Marian Pana a declarat: "Ne gândim numai la victorie şi ne pregătim în acest sens. Nu mergem cu alt gând la Bucureşti. Orice meci jucat în Bucureşti e foarte greu".

Cu moralul ridicat bistriţenii pot oferi o surpriză pe stadionul din "Ştefan cel Mare", încercând să nu piardă jocul şi poate chiar să obţină o victorie, echipa lui Halagian având o nevoie acută de puncte în lupta pentru evitarea retrogradării.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-24-2009, 07:02 PM
Mesaj: #75
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
"Dinamo e Dinamo! Nu vor fi afectaţi după meciul cu Galata!"

Gloria Bistriţa se deplasează la Bucureşti pentru partida cu Dinamo, iar tehnicianul bistriţenilor, Florin Halagian, este de părere că dinamoviştii vor avea o cu totul altă evoluţie pe teren, faţă de cea din jocul cu Galatasaray.

Chiar şi aşa, 'Armeanul'vrea să dea lovitura în Groapă şi speră să producă surpriza, aşa cum a făcut-o în urmă cu două etape, în Ghencea.

"Vom încerca să obţinem un rezultat cât mai bun la Bucureşti. Oricum, Dinamo e Dinamo, şi nu cred că vor fi afectaţi după partida de la Istanbul", a precizat tehnicianul Bistriţei.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-25-2009, 06:09 PM
Mesaj: #76
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Jean Padureanu: Vrem sa nu pierdem la Dinamo

Inaintea meciului cu FC Dinamo Bucuresti de duminica, presedintele Consiliului Director, Jean Padureanu, a declarat pentru postul TV Sport.ro.

"Nu e vorba ca vrem sa incurcam pe Dinamo, noi vrem sa ne salvam. Ne dorim sa nu pierdem partida de duminica. Indiferent cine e pe banca tehnica a lui Dinamo, privim acest meci cu mare seriozitate, tinand cont de situatia grea in care suntem. Nu vrem sa pierdem acest joc", a declarat Padureanu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-27-2009, 04:49 PM
Mesaj: #77
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Halagian: "Am obţinut un punct mare pentru situaţia în care ne aflăm"

Directorul tehnic al Gloriei, Florin Halagian, consideră că echipa sa a obţinut un punct foarte preţios în Ştefan cel Mare: "Sincer, aveam încredere că vom obţine un rezultat bun şi aici, după egalul cu Steaua. Am obţinut un punct mare pentru situaţia în care ne aflăm. Nu le-am făcut nimic jucătorilor, ei s-au gândit la situaţia în care se află şi de aceea luptă aşa. A fost mai greu decât în Ghencea, acolo am avut mai multe ocazii, iar aici a fost exact invers. Dinamo a avut ghinion, fiindcă a dominat meciul".

Dinamo a remizat duminică pe teren propriu cu Gloria Bistriţa, scor 1-1, într-un meci din etapa a 11-a a Ligii I care a consemnat debutul noului antrenor al roş-albilor, Cornel Ţălnar.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-27-2009, 04:51 PM
Mesaj: #78
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Homei: "E greu să joci împotriva echipei-mamă, dar eu încerc să îmi fac treaba cât mai bine la Gloria"

Fundaşul Gloriei, Sergiu Homei, care este împrumutat de la Dinamo, a declarat că speră să se întoarcă în iarnă la club şi să câştige titlul de campion al României: "E greu să joci împotriva echipei-mamă, dar eu încerc să îmi fac treaba cât mai bine la Gloria, pentru că de aici iau banii. S-a renunţat la mine probabil pentru că nu m-am ridicat la pretenţiile conducerii. Nu am dat nicio informaţie despre Dinamo, pentru că domnul Halagian are destulă experienţă să studieze adversarul. Sper ca Dinamo să ia titlul. Voi juca şi pentru Dinamo în meciul cu Steaua din Cupa României, pentru că aş vrea să mă întorc în Ştefan cel Mare şi să câştig campionatul".

Dinamo a remizat duminică pe teren propriu cu Gloria Bistriţa, scor 1-1, într-un meci din etapa a 11-a a Ligii I care a consemnat debutul noului antrenor al roş-albilor, Cornel Ţălnar.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-27-2009, 09:08 PM
Mesaj: #79
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Halagian: "Dayro, cel mai bun stelist? Păi, ce, joacă tenis de câmp?"

Tehnicianul Gloriei Bistriţa, Florin Halagian, prefaţează întâlnirea de Cupă cu Steaua şi precizează că "cel mai bun jucător al trupei din Ghencea este echipa, nu Dayro Moreno".

"Steaua e o echipa puternica, toti jucatorii sunt periculosi si au si deficiente. Daca Dayro Moreno e cel mai periculos jucator? Pai, ce, joaca tenis de camp? Echipa e cel mai periculos jucator, nu un singur om. Stelistii s-au simtit oarecum raniți de acel rezultat de 1-1, care putea fi și mai bun pentru noi, și vor veni sa obțina calificarea. Steaua are intotdeauna ca obiective campionatul și Cupa Romaniei, noi vrem sa ne salvam și sa mergem cat mai departe in Cupa. Sper ca echipa sa-si revina fizic si sa obtina calificarea. Vrem sa obtinem victoria, in prelungiri, la 11 metri, om vedea. Bine, nu vad o tragedie daca nu ne calificam, tragedie e cand iti moare cineva drag", a declarat Florin Halagian.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-27-2009, 09:09 PM
Mesaj: #80
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Gloria Bistriţa - Steaua

Mâine, Gloria Bistriţa va juca în optimile de finală ale Cupei României, pe teren propriu, de la ora 20.15. Partida va fi condusă la centru de arbitrul Istvan Kovacs din Carei, care va fi ajutat la cele două linii de asistenţii Zoltan Szekely (Baia Mare) şi Vasile Marinescu (Bucureşti), rezervă fiind Teodora Albon din Cluj-Napoca. Observatori au fost delegaţi craioveanul Gheorghe Nedelescu - pentru joc şi Mircea Neşu din Oradea - pentru arbitri.

Cu privire la partida de mâine seară, directorul tehnic-manager general Florin Halagian a declarat pentru site-ul Gloriei: "Meciul de miercuri devine şi mai important şi mai greu datorită acestui rezultat de egalitate cu Dinamo, dar mai ales datorită remizei obţinute cu Steaua în campionat. Steliştii s-au simţit oarecum răniţi de acel rezultat de 1-1, care putea fi şi mai bun pentru noi, şi vor veni să obţină calificarea. Steaua are întotdeauna ca obiective campionatul şi Cupa României, noi vrem să ne salvăm şi să mergem cât mai departe în Cupă. Sper ca echipa să-şi revină fizic şi să obţină calificarea. Vrem să obţinem victoria, în prelungiri, la 11 metri, om vedea. Bine, nu văd o tragedie dacă nu ne calificăm, tragedie e când îţi moare cineva drag".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut