Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Gloria Bistriţa
09-10-2009, 12:17 PM
Mesaj: #21
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Adrian Anca pe făraş

Atacantul Gloriei, Adrian Anca este pe picior de plecare din echipa antrenată de Sandu Tăbârcă, acesta fiind pus pe lista de transferuri a clubului din parcul municipal.

Preşedintele Gloriei Bistriţa, Jean Pădureanu ne-a dezvăluit motivul pentru care s-a luat această decizie în privinţa atacantului: "Lipsă de randament la echipă. Deocamdată avem cine să-l înlocuiască. Suntem în căutarea de atacanţi şi alţi jucători".

Aflat la Cluj-Napoca împreună cu familia, Adrian Anca ne-a declarat telefonic: "În 3 etape am dat un gol. Mi s-a spus că am fost super cu Timişoara, că am jucat bine cu Alba Iulia şi Astra. Asta este lipsă de randament? Ţin la băieţi şi vreau să câştige meciul de sâmbătă. Sunt nemulţumit de cum am fost tratat la Bistriţa. O să spun mai multe după jocul cu Internaţional".


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-10-2009, 02:00 PM
Mesaj: #22
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Tăbârcă afirmă că va miza pe ambiţia şi determinarea jucătorilor în meciul cu Internaţional

Antrenorul Gloriei Bistriţa, Sandu Tăbârcă, a declarat că în meciul cu Internaţional Curtea de Argeş va miza pe ambiţia şi dăruirea jucătorilor săi pentru a câştiga, şi de a scoate echipa din subsolul clasamentului, informează site-ul oficial al grupării ardelene.

"Toţi jucătorii sunt conştienţi de importanţa majoră a meciului cu Internaţional Curtea de Argeş. Jucătorii sunt concentraţi şi încrezători în victorie. Adversarul va veni să câştige, aşa cum a făcut în precedentele două deplasări. Va fi un meci greu, ţinând cont şi de întăririle din lotul oaspeţilor. Sunt sigur însă că echipa va trata cu maximă seriozitate şi responsabilitate acest joc. Am încredere în dorinţa jucătorilor de a câştiga şi de a ieşi din această situaţie neplăcută. Sunt convins că se vor dărui, că vor evolua cu ambiţie şi determinare", a spus Tăbârcă pentru site-ul oficial al clubului.

Antrenorul nu poate conta la partida de sâmbată pe Radu Mărginean, Danuţ Sabou, Mădălin Ciucă şi Sorin Iodi, toţi accidentaţi.

Partida Gloria Bistriţa-Internaţional Curtea de Argeş, din etapa a 6-a a Ligii I, se va disputa sâmbată, de la ora 19:30, pe stadionul Gloria.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-10-2009, 06:06 PM
Mesaj: #23
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Gloria Bistriţa l-a împrumutat pe atacantul Răzvan Neagu de la FC Vaslui

Formaţia Gloria Bistriţa l-a împrumutat, joi, pe atacantul Răzvan Neagu de la FC Vaslui, care va evolua la echipa ardeleană până la sfârşitul actualului sezon, informează site-ul oficial al bistriţenilor.

"Îmi propun să joc cât mai bine, să ajut echipa şi să înscriu cât mai multe goluri. Nu vin ca turist, ci să dau totul pentru echipă. Vreau să îmi aduc aportul la îndeplinirea obiectivelor Gloriei", a declarat Răzvan Neagu, pentru site-ul oficial al Gloriei Bistriţa.

Răzvan Neagu (22 de ani) a jucat pentru formaţiile FCM Bacău, CSM Focşani şi FC Vaslui, având 59 de meciuri şi 3 goluri în Liga I. Tânărul atacant a debutat în prima ligă pe 11 iunie 2005, în partida FC Naţional - FCM Bacău, scor 2-1.

În martie 2007, Neagu s-a făcut remarcat după ce a înscris golul victoriei pentru FC Vaslui în meciul cu Steaua, din etapa a 21-a a Ligii I (1-0).


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-11-2009, 08:31 PM
Mesaj: #24
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
"Să meargă "marele" Tăbârcă la echipa a doua!"

Adrian Anca îl vede răspunzător pe tehnicianul bistriţean pentru situaţia actuală a Gloriei. Deşi mai are contract cu gruparea ardeleană până în vară, atacantul a fost trimis fără prea multe explicaţii la echipa secundă a clubului. Proaspătul tehnician al "vampirilor", Sandu Tăbârcă, a decis să renunţe la el, deşi formaţia pe care o conduce a marcat doar trei goluri în cele cinci etape care s-au scurs până acum, unul dintre acestea înscris chiar de Anca.

Adrian, ai fost pus pe lista de transferuri...
Da, asta pentru că am refuzat să joc la echipa a doua a clubului. Mai întâi a vrut să-mi dea amendă 100 de dolari, apoi m-a trimis la Gloria II. I-am transmis că n-o să joc acolo, aşa că am fost pus pe lista de transferuri. Aşa îşi tratează jucătorii "marele" antrenor Tăbârcă! Din păcate nu cred că voi mai putea pleca la o altă echipă până în iarnă.

Aşadar, nu iei în calcul să joci la echipa a doua?
În niciun caz. Acolo să meargă Tăbârcă, dar nici măcar la Gloria II nu sunt sigur că ar face faţă. El se dă antrenor, dar nu a reuşit nimic până acum. Noi nu eram puşi la punct cu pregătirea fizică, iar el se preocupa de pregătirea mentală! Ne vorbea de capre pe sârme şi ne spunea că putem reuşi orice, în loc să ne antrenăm. Domnul Cârstea, când a vazut, ne-a şi zis: "Băi băieţi, aşa voi n-o să faceţi nimic".

Care crezi că e sursa tuturor problemelor?
I-a dat Pădureanu echipa pe mână lui Tăbârcă, ca pe o jucărie. Şi acum, exact asta face, se joacă cu ea! Borbely dă gol meci de meci la echipa a doua. Îl aduce la antrenamentele primei echipe şi înaintea etapei îl trimite înapoi. Motivul? Că nu slăbeşte un kilogram. A mers la conducere şi a vrut chiar să dea bani pentru a fi lăsat să plece, dar l-au refuzat. Apoi Tăbârcă se lăuda prin vestiar că el nu ţine cont de nume, că taie şi spânzură la Bistriţa, iar dacă va fi să moară, o va face pe mâna lui. Asta nu e atitudine de antrenor. Să nu-şi bată joc de noi, avem o vărstă, nu mai suntem nişte puşti.

Ce vei face în continuare?
Mie mi s-au cerut 30000 de dolari ca să fiu lăsat să plec, deşi am venit ca jucător liber la Bistriţa. În plus, clubul îmi datorează 12000 de dolari, plus primele, din sezonul trecut. Eu am avut entorsă, nu am putut să joc ultimele meciuri, dar Pădureanu a zis să nu-mi fac probleme că îmi voi primi banii. Acum s-a răzgândit. Nu ştiu ce se va întâmpla până la urmă.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-12-2009, 10:26 AM
Mesaj: #25
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Nouă fani "glorioşi" au interdicţie pe stadion

Opt suporteri bistriţeni nu vor putea vedea meciul de astăzi al echipei favorite decât la televizor, aflându-se sub interdicţie de a intra pe stadion. Mai trist este că unora, şase la număr, le expiră interdicţia la câteva ore după consumarea partidei, respectiv astă-seară, la miezul nopţii. Jandarmeria Bistriţa-Năsăud a remis un comunicat prin care anunţă că

abaterile comise în campionatul trecut de unii susţinători ai echipei favorite nu au rămas fără urmări, nouă suporteri primind interdicţie de a intra pe stadioane. "Persoanelor sancţionate contravenţional li s-a aplicat şi măsura complementară de interzicere a accesului la competiţiile şi jocurile de fotbal. Astfel, în ultimul sezon competiţional, în baza de date a Jandarmeriei au fost înregistrate 8 persoane cărora le-a fost interzis accesul la partidele de fotbal din Liga I, respectiv Liga a II-a, din care 7 persoane cu interdicţie pentru 1 an, (6 persoane până în data de 12 septembrie 2009, şi o alta până în 28 septembrie 2009); două persoane cu interdicţie privind accesul la partidele de fotbal pentru 6 luni, (până la data de 14 septembrie 2009, respectiv 29 ianuarie 2010)", se precizează în comunicatul semnat de ofiţerul de relaţii publice, locotenentul Georgeta Căşvan.

Jandarmii avertizează participanţii la competiţiile sportive că abaterile de la legislaţia în vigoare vor fi aspru sancţionate.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-12-2009, 10:28 AM
Mesaj: #26
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Gloria Bistriţa II - Luceafărul Oradea 0-0

Gloria II: 1. Botoşer (cpt.)/ 19. Vagner, 26.Bozeşan, 23. Turcu, 30. Drăguş, 11. Rogozan, 28. Mandea (Kovacs 56), 15.Diogo, 27. Pârvu (Rob 61), 18. Vasilichi (Puşcaş 70), 14. Târnăvean (Curtuiuş 46); Antrenori: Gheorghe Hurloi şi Gabriel Cârstea. Rezerve: 22. Greab, 8. Puşcaş, 17. Fizeşan, 10. Rob, 5. Demian, 25. Kovacs, 7. Curtuiuş.

Luceafărul: 12. Goia/ 4. Pocian, 6. Bulz (cpt.), 15. Ciura, 17. Cipău, 5 Ghicea (Neaga 67) (Crişan 89), 2. Magda, 10. Ianc (Codoban 80), 8. Dumiter, 13. Morar, 14. Kis (Bocuţ 90+3); Rezerve: 83. Ghete, 3. Juda, 14. Crişan, 18. Enber, 16. Bocuţ, 7. Codoban, 9. Neaga.

Arbitri: Marchiş Tudor (Cluj-Napoca)/ Filip Vlad Andrei (Zalău), Balint Marius Sorin (Cluj-Napoca)

Oservatori: Vigu Iosif (Satu Mare) şi Gherghel Florin (Baia Mare).

Avertisment: Pocian

Prima repriză a fost la discreţia echipei gazdă, care a combinat, a atacat, dar nu a reuşit să marceze. De cealaltă parte, orădenii s-au apărat şi au încercat să dea lovitura pe contra-atac, însă n l-auputut învinge pe portarul Gloriei II, Botoşer, are a fost mereu la post. În minutul 29, Vasilichi şi Turcu irosesc cea mai mare ocazie a Gloriei din prima repriză. În minutul 38, Luceafărul trece pe lngă deschiderea scorului, Dumiter trimiţând balonul cu capul peste poarta Bistriţei din 6 metri. Finalul primei reprize îi găseşte pe elevii lui Huroi în atac, însă scorul rămâne alb, 0-0.

La reluare, Gloria II reia asediul la poarta orădeană, ratând 3 ocazii de a marca, însă cei care irosesc deschiderea scorului sunt oaspeţii, în minutul 62, Magda, ratând din 2-3 metri singur cu Botoşer. În minutul 78, Puşcaş expediază o torpilă din 16 metri, portarul Luceafărului respingând greu balonul pe care scria gol. Gloria II insistă în atac, însă nu reuşesc să marcheze golul victorie.

Partida se încheie la egaltate, Goria II pierzând două puncte pe teren propriu.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-12-2009, 03:15 PM
Mesaj: #27
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Jucatorii Gloriei, in tribune la meciul handbalistelor

Jucatorii Gloriei Bistrita au fost prezenti in aceasta dimineata la meciul de handbal dintre CSM Bistrita si Muresul Targu Mures. Coroian, Alin Rus, Enescu, Botoser, Iodi, Keita, Achim dar si antrenorul Sandu Tabirca s-au aflat in primele randuri ale tribunelor Salii Polivalente. Acestia le-au aplaudat si le-au incurajat pe tinerele handbaliste bistritene in primul meci din Divizia A.

In aceasta seara, de la ora 19.30, jucatorii Gloriei Bistrita spera sa repete performanta echipei de handbal feminin si sa castige meciul cu International Curtea de Arges.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
           

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-12-2009, 03:36 PM
Mesaj: #28
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
Tăbîrcă: "Anca a fost exclus din lot, pentru lipsă de profesionalism"

Antrenorul echipei Gloria Bistriţa, Sandu Tăbîrcă, a explicat că atacantul Adrian Anca a fost exclus din lot şi pus pe lista de transferuri, deoarece a dat dovadă de lipsă de profesionalism, atitudinea sa fiind considerată "intolerabilă".

Tehnicianul a menţionat că jucătorul a plecat din cantonament, fără permisiunea staff-ului tehnic, el fiind amendat iniţial cu suma de 100 de euro. În ciuda faptului că oficialii clubului au fost indulgenţi cu jucătorul, Adrian Anca a contestat primirea amenzii şi a avut o atitudine corespunzătoare.

"După meciul cu FC Vaslui (etapa a IV-a), jucătorii au rămas în cantonament, luni având antrenament. Adrian Anca şi-a permis să părăsească baza de pregătire fără a anunţa stafful tehnic, prezentându-se a doua zi la antrenament într-o stare deplorabilă. El a venit la antrenament foarte obosit, fiind în pragul de a vomita la fiecare sprint. După antrenament, a fost chemat de stafful tehnic, fiind tras la răspundere pentru atitudinea sa", a precizat Tăbîrcă într-un comunicat postat pe site-ul oficial al clubului Gloria.

Tehnicianul bistriţean a menţionat că în cazul părăsirii cantonamentului fără acordul staffului tehnic, regulamentul de ordine interioară prevede o sancţiune între amendă 1.000 de euro şi excluderea din lot. "Considerând că este un jucător experimentat şi că aveam nevoie de el, am hotărât cu indulgenţă o amendă simbolică de 100 de euro. Reacţia jucătorului a fost incredibilă. A refuzat să primească amenda, strigând pe culoarul de la vestiare: cine suntem noi, că el are trei medalii la gât şi cum ne permitem noi să-l amendăm. Fără comentarii şi foarte decepţionaţi, analizând totuşi că poate este o ieşire nervoasă, a trebuit să luăm decizia de a-l trimite să se pregătească cu echipa a doua până se limpezesc lucrurile. Nicidecum de a-l trimite să joace la echipa a doua, pentru care oricum nu avea drept de joc", a adăugat Tăbîrcă.

Sandu Tăbîrcă a afirmat că a fost mai mult decât indulgent cu jucătorul, al cărui comportament este intolerabil: "Modul premeditat în care a a ieşit cu declaraţii, pentru a destabiliza echipa înaintea unui meci decisiv cum este cel cu Internaţional Curtea de Argeş, denotă lipsă de profesionalism şi caracter", a mai spus antrenorul Gloriei.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-13-2009, 03:46 PM
Mesaj: #29
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
"E vina mea, îmi pun demisia pe biroul lui Pădureanu"

Antrenorul celor de la Gloria Bistriţa, Sandu Tăbîrcă, a declarat că îşi asumă toată responsabilitatea pentru parcursul deplorabil al echipei de până acum. Tăbîrcă a spus că demisia sa este demult pe biroul preşedintelui Pădureanu, iar când aceasta va decide, antrenorul va pleca fără discuţii suplimentare.

"Oamenii sunt foate supăraţi şi au tot dreptul. Am făcut cel mai slab meci al nostru de până acum. Demisia mea este demult pe masa lui Pădureanu, iar când el decide că trebuie să plec o fac fără probleme. Am spus întodeauna că este vina mea pentru această situaţie. Şanse să ne revenim vor fi când vom reuşi să integrăm jucătorii noi veniţi", a declarat Sandu Tăbîrcă.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-13-2009, 03:54 PM
Mesaj: #30
RE: Ştiri Gloria Bistriţa
"Nu se pune problema ca Tăbârcă să plece!"

Președintele clubului Gloria Bistrița, Jean Pădureanu, a declarat că nu se pune problema despărțirii de antrenorul Sandu Tăbîrcă, în ciuda situației grele prin care trece echipa, ultima în clasamentul Ligii I.

"Nu se pune problema despărțirii de antrenorul Sandu Tăbîrcă. Când a venit Sabău, după șapte etape aveam cinci puncte și dacă mă luam după gura lumii trebuia să-l dau afară atunci. Echipa s-a redresat din mers și iată că au fost patru ani de colaborare cu el. Trag însă un semnal de alarmă în privința unor jucători", a spus Pădureanu pentru site-ul oficial al grupării bistrițene.

Jean Pădureanu a afirmat că echipa sa nu merita să piardă meciul cu Internațional Curtea de Argeș, scor 0-1, din etapa a VI-a a Ligii I. "În repriza a doua a meciului cu Internațional ne-am mișcat mai bine. După aspectul jocului meritam cel puțin un egal dacă nu victoria, însă în niciun caz nu meritam să pierdem", a comentat el.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut