Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Oţelul Galaţi
10-25-2009, 06:05 PM
Mesaj: #81
RE: Ştiri Oţelul Galaţi
Dorinel Munteanu: "Nu ne oprim aici, construiesc o echipă puternică!"

Antrenorul Oţelului, Dorinel Munteanu, s-a declarat fericit de meciul făcut de elevii săi. "Le mulţumesc spectatorilor şi fotbaliştilor pentru modul în care au ştiut să treacă peste presiunea extraordinară creată de revenirea fostului lor antrenor. Sunt convins că nu ne vom opri aici. Oţelul va mai face şi alte meciuri la fel de bune. O să construiesc o echipă puternică", a spus Munteanu.

Autor a două goluri în victoria cu Poli Iaşi, Gabriel Giurgiu a spus că aceasta a fost prima dublă din cariera sa. "Îmi pare rău că s-a întâmplat tocmai în faţa fostului meu antrenor, dar ăsta este fotbalul. Ne bucurăm că, în sfârşit, am reuşit prima victorie acasă din acest sezon. A venit cam târziu, dar este bine că începem să mai adunăm şi noi puncte", a spus jucătorul Oţelului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-28-2009, 08:16 PM
Mesaj: #82
RE: Ştiri Oţelul Galaţi
Munteanu: "Îl respect pe Cornel Dinu, dar vreau să o elimin pe Dinamo"

Antrenorul formaţiei Oţelul, Dorinel Munteanu, a declarat marţi că îşi doreşte ca echipa sa să reediteze şi în Cupa României victoria pe care a reuşit-o în campionat în faţa lui Dinamo.

"Îl respect foarte mult pe Cornel Dinu, ştiu că este bun la toate şi nu mi se pare nimic nou faptul că a revenit pe banca tehnică. Domnul Dinu mi-a fost antrenor şi la echipa naţională, dar nimic nu mă împiedică să îmi văd intersul meu şi să o elimin pe Dinamo", a declarat Dorinel Munteanu, care refuză să creadă că directorul tehnic al alb-roşiilor ar putea fi demis dacă Dinamo ar fi eliminată în optimile Cupei României. "Nu cred că va fi demis, dar nu mă interesează", a replicat antrenorul gălăţenilor, care a anunţat că echipa sa este pregătită şi pentru executarea loviturilor de departajare.

Munteanu a mai spus că, în opinia sa, delegarea lui Mugurel Drăgănescu (care a condus şi meciul de campionat dintre Dinamo şi Oţelul, din etapa a 6-a, încheiat cu scorul de 1-0 pentru moldoveni) este o coincidenţă şi şi-a exprimat speranţa că arbitrul, care i-a defavorizat atunci pe dinamovişti, nu va încerca "să îşi spele păcatele" în acest meci.

Tehnicianul Oţelului a mai spus că bulgarii Jelev şi Kolev şi-au depus memorii, după ce nu şi-au primit drepturile salariale de aproximativ 2 luni, şi a recunoscut că mai mulţi jucători ar putea face acest demers. "Mă pune pe gânduri faptul că jucătorii ar putea pleca de la echipă", a adăugat Dorinel Munteanu.

Meciul Dinamo-Oţelul, din optimle Cupei României, se va juca joi, de la ora 20:15.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-28-2009, 08:19 PM
Mesaj: #83
RE: Ştiri Oţelul Galaţi
Liviu Antal are ruptură fibrilară şi va rata meciurile cu Dinamo şi Rapid

Mijlocaşul formaţiei Oţelul Galaţi, Liviu Antal, a suferit o ruptură fibrilară şi va rata următoarele două meciuri ale echipei, cu Dinamo în optimile de finală ale Cupei României, şi cu Rapid, în etapa a 12-a a Ligii I.

Jucătorul s-a accidentat la ultimul antrenament înaintea partidei din etapa trecută cu Politehnica Iasi, iar rezultatul examenului RMN a relevat că a suferit o ruptură fibrilară.

"Va lipsi în următoarele două meciuri, cu Dinamo şi Rapid, apoi sper să redevină cât mai repede apt de joc", a afirmat Dorinel Munteanu.

Liviu Antal a fost transferat în această vară de Oţelul de la FCM Târgu Mureş, iar în actualul sezon a reuşit să înscrie două goluri pentru echipa gălăţeană.

Meciul Dinamo-Oţelul, din optimle Cupei României, se va juca joi, de la ora 20:15.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-28-2009, 09:49 PM
Mesaj: #84
RE: Ştiri Oţelul Galaţi
Portarul columbian Arias Bermudez a semnat un contract pe 4 luni

Oţelul Galaţi l-a achiziţionat, miercuri, pe portarul columbian Arias Bermudez Willian Orlando, iar jucătorul a semnat un contract valabil până la data de 1 martie 2010, cu drept de prelungire.

Aris Bermudez (1,91 metri) are 19 ani, iar ultima dată a evoluat la gruparea din prima ligă columbiană Corporacion Club Deportes Tolima, iar la Oţelul Galaţi a venit din postura de jucător liber de contract.

Goalkeeper-ul columbian se află în Galaţi de aproximativ o săptămână şi nu a apucat să efectueze prea multe antrenamente pentru că a fost nevoit să îşi rezolve problemele cu viza.

Totuşi, el el ar putea fi folosit la Oţelul II în partida cu Pambac Bacău din Liga a III-a.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 07:45 PM
Mesaj: #85
RE: Ştiri Oţelul Galaţi
Marian Tănasă a reclamat clubul Oţelul pentru neplata salariului

Criza financiară de la Oţelul îi afectează tot mai mult pe jucătorii grupării gălăţene. Cu trei salarii restante până în acest moment, cei doi bulgari ai formaţiei, Stoian Kolev şi Jivko Jelev au vrut să facă reclamaţii pentru a deveni jucători liberi de contract. Însă cel care a depus deja memoriu la LPF a fost atacantul Marian Tănasă, care a şi înaintat o cerere către Comisia pentru Soluţionarea Litigiilor. Adus vara trecută de la FCM Bacău, Tănasă n-a bifat niciun meci la prima echipă, fiind trimis constant la a doua echipă, unde a şi punctat de două ori.

"Vom rezolva problemele, le vom achita drepturile întregii echipe", a promis marţi directorul general al clubului, Marius Stan, care n-a vrut însă să precizeze data exactă când se vor stinge toate datoriile financiare către jucători.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 07:45 PM
Mesaj: #86
RE: Ştiri Oţelul Galaţi
Bulgarii de la Oţelul ameninţă cu plecarea

Tot mai nemulţumiţi de faptul că sunt neplătiţi de luni bune, jucătorii Oţelului ameninţă cu plecarea. Apropiaţi ai clubului au dezvăluit că cei doi bulgari ai echipei, Stoian Kolev şi Jivko Jelev s-au săturat de actuala situaţie şi ar fi vrut să depună memorii pentru a deveni jucători liber de contract.

Conducătorul clubului gălăţean a admis că sunt probleme, dar a asigurat însă că cei doi nu vor face reclamaţii. "Kolev si Jelev au trimis doar notificări din partea avocatului lor că trebuie să fie plătiţi, altfel îşi vor depune memorii. Vom rezolva problemele, le vom achita drepturile întregii echipe", a promis Marius Stan.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 07:46 PM
Mesaj: #87
RE: Ştiri Oţelul Galaţi
Stan: "Romeo Stancu e cea mai mare păcăleală!"

Clubul Oţelul a fost nevoit să dea explicaţii la Ligă pentru situaţia lui Romeo Stancu, mijlocaşul transferat în vara lui 2008, dar lăsat de fiecare dată în afara lotului. Stancu a fost anunţat la începutul campionatului că nu mai este nevoie de serviciile sale şi că e liber să-şi caute alt angajament, dar jucătorul a continuat să se antreneze în curtea Oţelului. Neplătit de luni bune, contractul său va fi reziliat la finele campionatului pe motiv de lipsă de meciuri.

Directorul general de la Oţelul a declarat că mijlocaşul suferea de o accidentare încă de când a fost adus la Galaţi şi că regretă că nu l-a testat mai mult înainte de a-l legitima. "I-am spus că e liber să-şi găsească altă echipă. Am greşit când l-am transferat. El nu aleargă, ci ţopăie! Este cea mai mare păcăleală din cariera mea, recunosc, dar veţi mai auzi despre fotbalistul Stancu doar la trecut", a comentat Marius Stan.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 07:48 PM
Mesaj: #88
RE: Ştiri Oţelul Galaţi
"Sper să ne trateze superficial, aşa cum au făcut-o şi în campionat!"

Conducătorului clubului Oţelul, Marius Stan a mărturisit că visează ca formaţia de la Malul Dunării să câştige Cupa României şi că speră ca adversarii de mâine din optimi, să trateze partida într-un mod superficial. "A câştiga Cupa e un vis pentru mine. Îmi doresc foarte mult acest lucru, dar din păcate nu am avut până acum ocazia să joc cu trofeul pe masă. În partida cu Dinamo din optimi e clar că bucureştenii au prima şansă, dar fotbalul e fotbal şi, mai ales în Cupă, se poate întâmpla orice. Sper să ne trateze aşa cum au făcut-o şi în campionat, superficial, de sus!" , a precizat Marius Stan.

Partida Dinamo-Oţelul Galaţi, din optimile Cupei României, se va disputa joi cu începere de la ora 20:15 şi va fi transmisă în direct de ProTV.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 09:51 PM
Mesaj: #89
RE: Ştiri Oţelul Galaţi
Copiii Oţelului s-au impus şi la categoria 9 ani

După ce cu ceva timp în urmă câştigase etapă judeţeană a "Memorialul Gheorghe Ola" la categoria 10 ani, iată că micuţii fotbalişti ai clubului Oţelul s-au impus şi la categoria 9 ani.

Timp de două zile, Sala „Siderurgistul” a găzduit meciurile fazei judeţene a tradiţionalei competiţii rezervată echipelor de copii născuţi în 2000. O reuşită competiţie în care viitorii fotbalişti s-au întrecut cu ardoarea specifică vârstei lor. La start s-au aliniat 6 echipe, care au jucat în sistemul fiecare cu fiecare – o singură dată.

Locul întâi a revenit echipei OŢELUL (antrenor Sorin Târâlă), care a aculumat maximum de puncte. Iată şi celelalte clasări: Liceul cu Program Sportiv (antrenor Ionuţ Niculcea), FCM Dunărea (Gh. Popa), Steaua Dunării, AS Caz 2008 Tecuci şi AS Junior.

Organizatorii au ţinut să evidenţieze şi câteva remarcări individuale. Golgeterul competiţiei – Antonio Sefer (Oţelul) – 10 goluri, cel mai bun portar – Raul Bălbărău (Oţelul), cel mai tehnic jucător – Rareş Oană (LPS), cel mai tânăr participant – Robert Postelnicu (AS Junior, de doar şase ani).

Iată numele copiilor laureaţi: Raul Bălbărău, Marian Popa – Matei Boşneagă, Angel Buzea, Antonio Sefer, Robert Crăciun, Aurelian Goga, Alex Strelţov, Vlad Moglan, Tudor Scarlat, Marius Florea, Tudor Cristofor, Claudiu Cireaşă, Viorel Huşanu, Andrei Bordeianu şi Robert Crişan.

Etapa de zonă a respectivei competiţii naţionale va avea loc luna viitoare: 26–29 noiembrie, în oraşe care vor fi stabilite ulterior.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 09:52 PM
Mesaj: #90
RE: Ştiri Oţelul Galaţi
Gabriel Giurgiu: "Oţelul poate să bată iarăşi pe Dinamo!"

Mijlocaşul central al Oţelului, Gabriel Nicu Giurgiu, este de părere că formaţia sa poate să elimine pe Dinamo Bucureşti, din optimile de finală ale Cupei României la fotbal.

"I-am revăzut pe dinamovişti în meciul de duminică seară, cu Gloria Bistriţa (n.r. – scor 1-1), şi sunt convins că-i putem bate încă o dată după ce i-am învins în campionat tot pe terenul lor. Trebuie să credem în şansa noastră, pentru că Dinamo nu este într-o formă extraordinară", a declarat Giurgiu.

Partida Dinamo – Oţelul se va desfăşura joi, 29 octombrie, de la ora 20.15.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut