Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Rapid Bucureşti
12-04-2009, 08:41 PM
Mesaj: #411
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Manea îşi doreşte să învingă pe FC Braşov şi să continue seria partidelor fără înfrângere

Antrenorul grupării Rapid, Nicolae Manea, a declarat, vineri, că meciul cu FC Braşov nu face parte din categoria celor la finalul cărora s-ar mulţumi cu o remiză şi consideră că un succes contra ardelenilor este un rezultat obligatoriu pentru ca giuleştenii să-şi menţină intacte şansele la titlu.

"Nu am de ce să fiu mulţumit cu un punct în partida cu FC Braşov, ne trebuie victoria pentru a ne lupta în continuare cu şanse la titlu. Mai mult, un succes ne-ar distanţa la 6 puncte de FC Braşov, echipă care este periculoasă prin grupul său, nu prin individualităţi. Este un joc important, mai ales că de 4 etape suntem neînvinşi, ceea ce este un lucru foarte bun, dar şi meritul echipei. Sper ca jucătorii să formeze din nou un grup unit şi puternic, să-şi arate ambiţia, pentru că au valoare", a spus Nicolae Manea la conferinţa de presă.

"Meciul cu FC Braşov pare mai special, pentru că acolo evoluează mulţi jucători valoroşi care au fost la Rapid şi care cred că vor să facă un joc bun, pentru ca lumea să-i regrete", a mai spus tehnicianul grupării de sub podul Grant.

Pentru partida cu gruparea de sub Tâmpa, Nicolae Manea nu se va putea baza pe Iordache, care acuză dureri la genunchi. De asemenea, Costin Lazăr revine în urma unei răceli care nu i-a permis să reia antrenamentele decât în urmă cu două zile.

Rapid va întâlni FC Braşov, sâmbătă, de la ora 20:00, într-un meci din etapa a 16-a a Ligii I.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-06-2009, 05:51 PM
Mesaj: #412
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Nicolae Manea: "Am obţinut o victorie frumoasă în faţa unui public extraordinar"

Antrenorul Rapidului, Nicolae Manea, a declarat, sâmbătă, după victoria cu FC Braşov, scor 2-1, că le-a cerut elevilor săi să joace în primul rând pentru spectatori, care au creat o atmosferă aşa cum s-a mai întâmplat pe vremea când el activa ca jucător.

"A fost o victorie frumoasă, cred cu meritată, în care toţi jucătorii s-au dăruit exemplar. I-am rugat pe băieţi înaintea meciului să joace pentru public, care a fost extraordinar azi. Aşa atmosferă nu am mai văzut de pe vremea când jucam eu la Rapid. Am fost impresionat de atitudinea fanilor, sunt unici în ţară. Le-am mulţumit băieţilor pentru victorie, pentru cadoul făcut. Un egal nu era de folos nimănui, de aceea sunt bucuros că am luat toate punctele. Mi-a plăcut foarte mult atitudinea echipei, care a controlat meciul şi după ce a primit gol", a spus Manea.

Tehnicianul a comentat şi decizia arbitrului Augustus Constantin de a-l elimina pe finalul meciului: "Am fost nervos pentru că arbitrul a judecat toate deciziile la limită pentru ei şi nu a avut aceeaşi măsură şi în cazul nostru. Îl ştiam pe Augustus ca un arbitru valoros şi bun, dar poate că azi a prins o zi mai slabă. Cel puţin aşa vreau să cred".

Acesta s-a declarat dezamăgit de faptul că toţi cei patru jucători avertizaţi în meciul cu Braşov, Bozovic, Iencsi, Ioniţă şi Helder, vor lipsi etapa viitoare din cauza cumului de cartonaşe. "Urmează o deplasare foarte grea la Bistriţa pentru că toţi jucătorii care au luat galbene sunt suspendaţi pentru meciul următor. Mi se pare bizar. O fi oare o coincidenţă?", a afirmat oficialul.

Rapid a câştigat, sâmbătă, scor 2-0, partida de pe teren propriu cu FC Braşov, din cadrul etapei a 16-a, şi a urcat temporar pe poziţia secundă în clasament, cu 30 de puncte acumulate.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-10-2009, 06:19 PM
Mesaj: #413
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Nicolae Manea a fost suspendat două etape după eliminarea din meciul cu FC Braşov

Antrenorul Rapidului, Nicolae Manea, a fost supendat două etape de către Comisia de Disciplină, în urma eliminării de pe banca tehnică la meciul cu FC Braşov, din etapa a 16-a a Ligii I, informează site-ul LPF.

Tehnicianul giuleştenilor a mai primit şi o penalitate financiară de 320 de lei.

Comisia de Disciplină l-a sancţionat şi pe Eugeniu Cebotaru (Ceahlăul) cu două etape suspendare şi 910 lei penalitate sportivă, în timp ce Dikaba Rodriguez (Ceahlăul) a primit o etapă de suspendare şi 740 lei penalitate sportivă. Primul a adus injurii brigăzii de arbitri la finalul întâlnirii cu Urziceni, iar cel de-al doilea a fost eliminat în minutul 85.

FC Universitatea Craiova a primit o penalitate sportivă de 20.000 lei în urma incidentelor suporterilor la meciul din etapa a 16-a cu Steaua.

Clubul FC Astra Ploieşti a fost sancţionat cu o penalitate sportivă în valoare de 10.000 lei pentru că a refuzat să vândă bilete suporterilor lui FC Dinamo pentru meciul de la Ploieşti din etapa a 16-a.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-10-2009, 09:17 PM
Mesaj: #414
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Valvis: "Copos încearcă să-şi justifice zgârcenia"

Fostul acţionar minoritar de la Rapid dezvăluie motivele reale pentru care patronul giuleştenilor se joacă de-a vânzarea clubului.

George Copos negociază de câteva luni bune cu germanul Lutz Stache cedarea clubului de fotbal Rapid, dar tranzacţia întârzie să se perfecteze. Patronul din Giuleşti a anunţat pe blogul personal că părţile au semnat un precontract care prevede finalizarea tranzacţiei până de Crăciun.

"Nu am niciun semnal care să mă facă să am vreo îndoială cu privire la decizia domnului Lutz Stache de a cumpăra Rapidul. Ce dovadă mai temeinică aş putea să aduc cu privire la mersul negocierilor decât faptul că zilele trecute (joi, 3 decembrie) am semnat împreună cu domnul Stache un «agreement» care prevede finalizarea tranzacţiei până la Crăciun?", scria Copos.

Afacerea nu poate fi însă considerată drept certă, având în vedere că deja au trecut trei termene date de Copos pentru încheierea negocierilor şi semnarea actelor. Unul dintre oamenii care au lucrat cu boss-ul din Giuleşti rămâne sceptic în privinţa materializării acestei schimbări.

Jean Valvis, fost acţionar al Rapidului în perioada în care echipa reuşea rezultate excelente în Cupa UEFA, are un argument solid când spune că şansele de reuşită ale afacerii sunt aproape nule: şi el a semnat, în trecut, un precontract precum cel existent între Copos şi Stache, dar afacerea a căzut fără motiv.

EVZ: Domnule Valvis, cum caracterizaţi negocierile purtate de George Copos cu Lutz Stache?
Jean Valvis: Domnul Copos a evitat întotdeauna un audit serios, riguros, făcut de un operator multinaţional de audit, deoarece nu vrea să dea o imagine transparentă a situaţiei din club. De aceste probleme s-a lovit Fathi Taher şi aşa se întîmplă şi cu Lutz Stache.

Datoriile încă există la Rapid, indiferent ce susţine dânsul acum, AFC-ul are probleme cu statul, iar eu nu am speranţe că această tranzacţie se va materializa. Sunt sigur că acel audit serios de care am vorbit nu se va realiza. Eu am trei sau patru "agreement"-uri semnate cu domnul Geroge Copos, dar nici unul dintre acestea nu a fost respectat.

"Pierdeam timpul!"
Mai sunteţi tentat de o colaborare cu George Copos?

Eu am rămas foarte ataşat de Rapid şi de fanii echipei, dar, cu toate sentimentele şi admiraţia pentru culorile clubului, am ales să plec dintr-un motiv simplu. Nu pot să pierd timpul, pur şi simplu, când nu există nimic tangibil în acest club. Totul este numai pe baza vorbelor.

De ce Copos ameninţă mereu că va părăsi Giuleştiul?
Copos trebuie să-şi justifice cumva zgârcenia. De aceea, el spune că nu investeşte bani în club din cauza faptului că se află întotdeauna în plin proces de vânzare a Rapidului. Eu nu cred că dânsul este pregătit să renunţe la Rapid după atâţia ani şi, cu siguranţă, din punct de vedere psihologic, viaţa lui ar fi dificilă fără echipă.

Lista celor păcăliţi de "vulpea din Giuleşti"
În ultimii doi ani, George Copos a atras la club mai mulţi oameni cu bani, pe care i-a ademenit promiţându-le „bucăţi” mai mici sau mai mari din Rapid.

Dintre aceştia, nici unul nu a rămas la echipă, fiecare sfârşind prin a părăsi clubul cu buzunarele mai goale. Cel care a deschis lista "păcăliţilor" a fost chiar Jean Valvis, în 2006, urmat la scurt timp de Dan Ostahie, care a vărsat în conturile echipei nu mai puţin de două milioane de euro, dar nu s-a ales cu nimic!

Aceleaşi probleme le-au avut, ulterior, Florin Talpeş şi Dan Fati. Ultimul păţit a fost iordanianul Fathi Taher, care a investit la Rapid, vara trecută, o sumă impresionantă de bani. Fathi Taher susţine acum că are de recuperat de la George Copos opt milioane de euro.

Rapid costă un leu, dar patronul ar încasa milioane
Lutz Stache ar urma să plătească pentru achiziţionarea clubului Rapid suma simbolică de un leu, neamţul luându-şi angajamentul să achite toate datoriile clubului, care au ajuns la un total de 10 milioane de euro. Numai că o mare
parte dintre aceste datorii au fost făcute de Rapid către grupul Ana Holding, unde patron este nimeni altul decât George Copos!

Astfel, o sumă importantă din banii pe care ar urma să-i plătească Stache vor intra tot în buzunarul actualului patron! Mai mult, după ce va plăti un leu pentru club, Stache nu va avea drepturi decât asupra jucătorilor şi culorilor echipei, Rapid neavând stadion (care este al Ministerului Transporturilor), dar nici bază de pregătire (ProRapid nu intră în tranzacţia dintre Stache şi Copos)!

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-12-2009, 03:37 PM
Mesaj: #415
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Manea: "Sunt nemulţumit de rezultat, dar e bine totuşi că am luat un punct de la o echipă disperată"

Antrenorul echipei Rapid, Nicolae Manea, a declarat, vineri, după jocul cu Gloria Bistriţa, scor 1-1, că este nemulţumit de rezultat, dar nu are ce să le reproşeze jucătorilor săi, care au făcut un joc bun şi au obţinut un punct pe terenul unei echipe disperate.

"Sunt supărat şi e normal, dar trebuie să mergem înainte. Băieţii au făcut un joc bun şi pe ei nu sunt supărat, chiar dacă am primit gol pe o greşeală a noastră. Am câştigat un punct cu o echipă disperată, care vroia să facă orice pentru a obţine punct sau puncte. Clar am jucat mai bine, dar e bun un punct. Nu am avut mulţi jucători la dispoziţie, am jucat cu mulţi tineri şi am reuşit un rezultat bun. Am jucat mulţi ani la Bistriţa şi azi dacă băteam, puteam să îi retrogradez", a spus Manea.

Tehnicianul giuleştenilor a afirmat că arbitrul Teo Crăciunescu "a avut o zi mai slabă" şi a scos în evidenţă câteva greşeli are brigăzi de arbitri: "Nu prea vreau să comentez, dar au fost câteva faze la care am fost opriţi degeaba. Pe final, la Răduţă, fundaşul lor a dat în minge cu mâna. Nici la Grigorie nu a fost ofsaid, dar nu are rost să mai vorbim. Oricum, nu mai rămân antrenor la Rapid, nimic nu mă poate convinge să mai stau, mă întorc pe postul meu de director tehnic. Le mulţumesc jucătorilor pentru cum au răspuns la ce le-am cerut în perioada asta şi că suntem neînvinşi în aceste 6 etape".

Gloria Bistriţa şi Rapid au terminat, vineri, la egalitate, scor 1-1, în etapa a 17-a a Ligii I, meci în care bistriţenii au ratat o lovitură de la 11 metri, iar giuleştenii au avut un gol anulat eronat pe motiv de ofsaid, în prelungiri. În urma acestui rezultat, Rapid a urcat pe locul 2 în clasament, cu 31 de puncte, la egalitate cu FC Timişoara, CFR Cluj, Unirea Urziceni şi Steaua, care au însă un meci mai puţin disputat, în timp ce Gloria Bistriţa şi-a păstrat poziţia a 17-a, cu 14 puncte.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-12-2009, 03:38 PM
Mesaj: #416
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
George Copos susţine că giuleştenii ar fi câştigat la Bistriţa dacă îl aveau pe Ioniţă în teren

Patronul echipei Rapid, George Copos, a declarat, vineri, după jocul cu Gloria Bistriţa, scor 1-1, că giuleştenii au avut o prestaţie foarte bună şi dacă nu ar fi avut mulţi absenţi, s-ar fi impus cu siguranţă.

"Ce meci frumos a făcut Rapid azi! Dar, meritul e şi al Bistriţei. A fost un super meci, un spectacol, multe emoţii, şanse de a câştiga de fiecare parte. Dacă îl aveam pe Ioniţă, sigur câştigam. Iată că o echipă fără cinci titulari a făcut spectacol", a spus Copos, la Digi Sport, după care a criticat arbitrajul lui Teo Crăciunescu: "După mine, nu trebuie să ne mai arbitreze astfel de oameni şi ar trebui să le fie o mare ruşine. Probabil că în retur se vor lua alte decizii".

Finanţatorul a afirmat că noul proprietar al clubului nu ar trebui să schimbe cuplul de antrenori Nicolae Manea-Ciprian Panat, deoarece "au făcut extraordinar de mult pentru Rapid", asta deşi tehnicianul tocmai declarase că nu va mai continua pe banca tehnică a giuleştenilor din retur.

Copos a mai precizat că decizia sa de a pleca din Giuleşti este definitivă şi, cel mai probabil, vânzarea clubului către germanul Lutz Stache se va face până la finalul acestui an: "Decizia mea de a pleca e luată încă din 2008, dar important e că las o echipă întinerită, cu plus 7 la adevăr. Sunt convins că domnul Stache, care este un om foarte pasionat şi hotărât să facă lucruri bune la Rapid, va fi dispus să cumpere 3 jucători. Cu aceştia, Rapidul poate câştiga campionatul. Până la sfârşitul acestui an, cel târziu, se va încheia vânzarea Rapidului. Contează că sufletul meu va rămâne mereu la Rapid".

Gloria Bistriţa şi Rapid au terminat, vineri, la egalitate, scor 1-1, în etapa a 17-a a Ligii I, meci în care bistriţenii au ratat o lovitură de la 11 metri, iar giuleştenii au avut un gol anulat eronat pe motiv de ofsaid, în prelungiri. În urma acestui rezultat, Rapid a urcat pe locul 2 în clasament, cu 31 de puncte, la egalitate cu FC Timişoara, CFR Cluj, Unirea Urziceni şi Steaua, care au însă un meci mai puţin disputat, în timp ce Gloria Bistriţa şi-a păstrat poziţia a 17-a, cu 14 puncte.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-13-2009, 02:31 PM
Mesaj: #417
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Dumitru: "Daca nu era Copos, cred ca Rapidul lua titlul de mai multe ori"

Fostul jucator al echipei Rapid Bucuresti, Lita Dumitru, este de parere ca giulestenii ar fi facut performante mai mari daca in locul lui George Copos, la conducerea clubului, s-ar fi aflat un alt om in ultimii 17 ani.

Dumitru a declarat, in exclusivitate pentru Sport Total FM, ca patronul "alb-visiniilor" a ascultat in acest timp de un singur antrenor: Mircea Lucescu.

"Tinerii Rapidului sunt niste copii deosebiti. Cand vorbesc despre Rapid, vorbesc cu regret pentru ca acest club este pe mana unui om care a facut avere de pe urma echipei si care schimba generatiile. Eu cred ca daca era alt conducator in afara de Copos, Rapidul ar fi luat campionatul de mai multe ori. El numai de Mircea Lucescu a ascultat, pentru ca a vrut sa demonstreze ca acesta e singurul antrenor care poate sa faca treaba in Romania", a declarat Lita Dumitru, in cadrul emisiunii "Gol dupa gol".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-13-2009, 03:05 PM
Mesaj: #418
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Manea: "M-ar tenta sa raman doar la rugamintea jucatorilor"

Fostul antrenor al echipei Rapid Bucuresti, Nicolae Manea, sustine ca nu a discutat cu patronul George Copos despre posibilitatea ca el sa continue tot ca "principal" in Giulesti si a precizat ca va ramane pe postul de director tehnic.

Oficialul "alb-visiniilor" a declarat, in exclusivitate pentru Sport Total FM, ca ar ramanae ca antrenpr numai la rumgamintea jucatorilor, care ii cer insistent sa isi pastreze functia.

"A fost ultimul meci al meu ca antrenor la Rapid. Am avut intelegere cu domnul Copos pentru astea sase etape. Am preluat echipa intr-un moment greu, zic eu si am reusit sa nu pierdem, in acste sase etape. Mi s-a incheiat mandatul odata cu meciul de la Bistrita. Nu am avut nicio discutie cu domnul Copos pentru a continua. Poate m-ar tenta sa raman doar la rugamintea baietilor. Ei ar vrea sa lucram impreuna, dar nu m-am hotarat inca. Ei vor sa lucram in continuare impreuna si mai mult pentru ei as ramane. Nu pot sa spun ceva de achizitii pana nu am o discutie cu patronul. Depinde ce se doreste la echipa. Sumudica poate sa vina sa conduca Rapidul fara probleme, dar astea sunt probleme care se discuta cu domnul Copos. De ce sa nu fiu director tehnic, daca ar veni Sumudica antrenor principal?", a declarat Nicolae Manea, in cadrul emisiunii "Gol dupa gol".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-16-2009, 05:09 PM
Mesaj: #419
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Dosarul transferurilor, amânat pentru că FC Rapid nu a putut fi citat la stadionul din Giuleşti

Tribunalul Bucureşti a amânat, miercuri, dosarul în care George Copos şi alţi oameni din fotbal sunt judecaţi pentru corupţie, pentru că Uniunea FC Rapid SA nu a putut fi citată la sediul stadionului din Şoseaua Giuleşti.

Preşedintele completului care judecă dosarul a constatat că Uniunea FC Rapid SA nu a fost citată la termenul care a avut loc miercuri, apreciind că pentru termenul următor se impune citarea acesteia atât prin afişare la uşa Consiliului local Sector 6, cât şi prin agentul procedural al Secţiei I penală, având în vedere că Secţia a II-a a Tribunalului nu mai are agent procedural.

Următorul termen acordat de instanţă a fost stabilit pentru 14 ianuarie 2010.

La termenul de miercuri au fost prezenţi în sală Mihai Stoica, Gheorghe Popescu şi Victor Becali, ceilalţi inculpaţi fiind reprezentaţi de avocaţi.

Opt oameni de fotbal au fost trimişi, pe 2 octombrie 2008, în judecată, în legătură cu transferurile în străinătate a 12 jucători, procurorii acuzându-i pe Gheorghe Copos, Cristian Borcea, Mihai Stoica, Jean Pădureanu, Gheorghe Popescu, Gheorghe Neţoiu, Ioan Becali şi Victor Becali de evaziune, înşelăciune şi spălare de bani.

Rechizitoriul procurorilor Direcţiei Naţionale Anticorupţie (DNA) se referă la 12 transferuri ale unor fotbalişti români efectuate de la cluburile "Dinamo" Bucureşti, "Rapid" Bucureşti, "Gloria" Bistriţa şi "Oţelul" Galaţi către cluburi din străinătate, în perioada 1999 - 2005.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-16-2009, 05:22 PM
Mesaj: #420
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Tranzacţia dintre George Copos şi Lutz Stache a căzut, anunţă preşedintele CA, Ioan Taban

Preşedintele CA al Rapid, Ioan Taban, a declarat, miercuri, că formaţia din Giuleşti nu va mai fi preluată de omul de afaceri Lutz Stache, deoarece acesta s-a răzgândit în urma unor mesaje pe care le-a primit de la impresarul Ana Maria Prodan.

George Copos şi Lutz Stache ajunseseră la un acord de principiu pentru preluarea clubului Rapid de către cel din urmă, iar o discuţie finală trebuia să aibă loc la data de 18 decembrie, dar aceasta s-a devansat pentru marţi. La acea întâlnire au participat reprezentanţii celor două părţi, precum şi mai mulţi avocaţi, dar tranzacţia a picat.

"Aşteptam o discuţie pe baza unui contract pe care l-am transmis, dar am avut surpriza neplăcută să constatăm că domnul Stache vine cu o problemă personală, puerilă şi de neimaginat într-o tranzacţie. Nişte motive care nu au nicio legătură cu aspectele materiale şi juridice. Domnul Stache a venit cu două emailuri pe care le-a primit de la Ana Maria Prodan, iar în acestea erau motivele care l-au făcut să renunţe la tranzacţie. A tratat total neprofesionist o muncă de peste 3 luni, iar după reacţia de ieri cred că nu a vrut să cumpere niciodată Rapidul", a explicat Ioan Taban.

Oficialul Rapidului a mai spus că, din punct de vedere tehnic, contractul dintre cele două părţi poate fi semnat oricând, însă este de părere că Lutz Stache nu se va răzgândi după decizia pe care a luat-o. Din câte se pare, la aflarea veştii că tranzacţia nu se va mai perfecta, George Copos a fost internat în spital, iar Taban a explicat că reacţia sa a fost "una perfect normală".

Taban susţine că echipa de negociatori din partea Rapidului nu are nimic să îşi reproşeze după eşecul tranzacţiei, pentru că "toate demersurile s-au făcut după manualul de vindere a unei societăţi", iar totul a fost pregătit până la cel mai mic detaliu.

Preşedintele CA al clubului din Grant a mai afirmat că anul 2010 va fi unul extrem de greu din toate punctele de vedere şi a enumerat câteva dintre priorităţile pe termen scurt. "În primul rând trebuie să găsim bani pentru licenţa pentru sezonul viitor al Ligii I, trebuie să rezolvăm situaţia antrenorului, dar şi pe cea a jucătorilor Cesinha şi Marius Constantin, care se află la final de contract", a conchis Taban.

George Copos a anunţat că vrea să vândă Rapidul după eşecul discuţiilor cu Fathi Taher, iar în acest an a intrat în legătură cu germanul Lutz Stache, cel care s-a arătat intersat de club. Cei doi ajunseseră la un acord de pricipiu, iar în urmă cu câteva zile, Copos chiar a anunţat că tranzacţia va fi gata până la Crăciun.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut