Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Rapid Bucureşti
09-21-2009, 03:47 PM
Mesaj: #71
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Speedy Helder

Hizo vrea să-l cronometreze pe brazilianul considerat mai rapid decît Florin Bratu.

"Nu am idee în cît timp aleargă Helder 50 de metri, dar la următorul antrenament îl testez. Chiar sînt curios ce rezultat o să scoată, fiindcă e chiar fantastic la sprint!". Declaraţia îi aparţine lui Viorel Hizo, antrenorul uimit de faza pe care brazilianul de 21 de ani a reuşit-o la golul al patrulea al Rapidului.

Înainte să marcheze, Helder a alergat 20 de metri, l-a pierdut pe drum pe Rose, apoi a şutat în colţul lung. Giuleştenii sînt toţi impresionaţi de calităţile fizice ale fundaşului dreapta. "Aleargă de nebun şi la antrenamente. Dacă nu s-ar fi apucat de fotbal, ăsta sigur ar fi concurat la Olimpiadă la atletism!", cred colegii de echipă ai sud-americanului.

Hizo îl vede cel mai rapid om din Liga I: "L-am antrenat şi pe Florin Bratu, dar Helder aleargă mai repede. Brazilianul accelerează aşa cum nu am mai văzut s-o facă vreun fotbalist! Jucătorii cu asemenea ruperi de ritm sînt rari. E vorba despre calităţi native, care n-au cum să fie antrenate. Oricît ai exersa, nu ajungi să alergi ca Helder!".

"Helder ne ajută mult în faza de atac, fiindcă vine în viteză din spate şi creează superioritate. Așa îi convine și lui, îi bulversează pe adversari" - Viorel Hizo, antrenor Rapid

2,5 milioane de euro e suma pe care a plătit-o Nancy în 2008 pentru Helder

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-21-2009, 05:16 PM
Mesaj: #72
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Generosul Copos

Victoria de sâmbătă, 4-3 în Bănie, cu Universitatea Craiova, a consemnat o nouă premieră pentru Rapid. Pentru prima dată în acest campionat, patronul George Copos a luat loc în tribune la un meci al giuleştenilor, apoi a anunțat că-și va premia fotbaliștii!

Şi a fost de bun augur! Rapidul a făcut în Bănie un nou meci mare, încheiat cu o victorie care a rupt chiar şi ariciul de la buzunarele lui Copos. Bucuros nevoie mare, bossul vişiniilor a coborât la vestiare imediat după fluierul final, i-a felicitat pe jucători şi le-a promis acestora o primă specială pentru cele trei puncte obţinute. Copos le va înmâna în zilele următoare câte 1.000 de euro fiecărui jucător folosit în partida din Bănie. Conform Regulamentului de Ordine Interioară, rapidiştii nu trebuiau să primească aceşti bani decât la finalul campionatului, dar Copos a simţit momentul propice şi a plusat, încercând astfel să mai câştige un pic de simpatie din partea fotbaliştilor. Mărinimia lui i-a surprins chiar şi pe jucători, care se resemnaseră cu gândul că îşi vor primi banii abia la vară.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-21-2009, 09:57 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-21-2009 10:20 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #73
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Hizo: "Am stat şi m-am gîndit mult dacă să-l titularizez pe Ioniţă"

Tehnicianul Rapidului, Viorel Hizo, spune că a avut reţineri în a-l titulariza pe Alexandru Ioniţă în meciul din Bănie, de teamă ca tînărul atacant să nu se accidenteze din dorinţa de a fi cel mai bun.

"Am stat şi m-am gîndit mult înaintea acestui meci dacă să-l titularizez sau nu pe Ioniţă, aveam modelul Lucian Răduţă care s-a accidentat la naţionala de tineret din cauza faptului că a vrut să fie cel din meciul cu Alba-Iulia. Există acest factor emoţional care îi face pe tineri să îşi dorească să dea tot ce au mai bun, să scrie presa despre ei, să le iasă totul", a spus Hizo la GSP TV.

"Lui Marius Constantin parcă i s-a rupt filmul dintr-o dată, sper să-şi revină"
Viorel Hizo nu-şi poate explica ce se întîmplă cu Marius Constantin, care avusese un început foarte bun de campionat. Antrenorul speră că fundaşul îşi va reveni cît mai rapid şi recunoaşte că a avut o discuţie cu apărătorul de 24 de ani.

"Sper să fie doar o perioadă mai dificilă cu Marius Constantin, a avut o ieşire bruscă din formă, a jucat bine pînă acum, am contat pe el, dar parcă i s-a rupt filmul dintr-o dată. Sper să treacă peste, am avut o discuţie cu el, ultima pe care o am pe tema asta. Lumea mă analizează pe mine dacă pierdem, am avut 2-0", a spus Hizo la GSP TV.

"Mă bucur că Helder şi-a ordonat mult jocul"
Helder da Silva a devenit în doar cîteva săptămîni un jucător disciplinat tactic, meritul fiind al tehnicianului Viorel Hizo, care a reuşit să îl facă pe fundaş să înţeleagă ce are de făcut pentru a-şi asigura postul de titular în dreapta apărării.

"Helder este împrumutat pentru un an de la Nancy. Mă bucur că şi-a ordonat mult jocul, la început făcea faulturi, a primit 3 cartonaşe galbene, acum în două jocuri integral jucate nu a luat nici un avertisment. E un jucător de mare valoare, dă cu capul foarte bine, şutează bine, centrează la fel de bine, are o viteză incredibilă, e un fotbalist complet. Preţul lui undeva la 1.000.000 de euro, dacă ar fi să-l cumpărăm. El a avut şi un mare noroc, pentru că avem jucători brazilieni în lot, s-au împrietenit foarte repede şi i-a fost mai uşor să se adapteze", a spus Hizo la emisiunea "Contraatac", de la GSP TV.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-22-2009, 03:02 PM
Mesaj: #74
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
George Copos: "Un an doar sponsor!"

Copos i-a propus neamţului Stache să ajute Rapidul cu bani în acest sezon şi abia la finalul campionatului să discute preluarea clubului.

Vînzarea Rapidului se amînă din nou! George Copos nu vrea încă să se despartă de "farmecul vieţii" şi ezită să negocieze cu neamţul Lutz Stache (54 de ani) vînzarea pachetului majoritar de acţiuni. La ultima întîlnire pe care cei doi au avut-o, Copos i-a transmis neamţului că nu vrea să renunţe la club în mijlocul campionatului, dar a venit cu o propunere care l-a şocat pe Stache: "E OK că vrei Rapidul şi că ai comandat auditul, dar cel mai bine pentru tine ar fi să ne sponsorizezi sezonul acesta şi la vară să negociem. Aşa, vei avea şi tu timp să pricepi mai bine fenomenul, să te obişnuieşti cu fotbalul din România".

Germanul nu a agreat oferta şi insistă să preia clubul anul acesta, fiind de acord chiar şi cu rămînerea lui Copos în Giuleşti: "Nu ţin neapărat să fiu singurul acţionar. Dacă vrei, poţi rămîne în club, dar îmi doresc să fiu majoritar. Nu dau nici un ban pînă cînd nu semnăm actele". Copos nu a renunţat încă la ideea de a-l convinge pe neamţ să sponsorizeze Rapidul, iar discuţiile dintre cei doi oameni de afaceri vor continua în zilele următoare.

Apropiaţi ai patronului din Grant au explicat de ce Copos amînă negocierile: "El vrea să vîndă, asta e clar! Totuşi, a realizat că nu e momentul potrivit. De ce? Valoarea Rapidului în acest moment e cea mai mică posibilă. Dacă echipa se va califica în cupele europene, preţul va creşte. Dacă ratează Europa, valoarea rămîne aceeaşi. Copos nu are nimic de pierdut, doar de cîştigat".

"Nu fac altceva decît să ajut clubul, să-l menţin pînă îl va prelua altcineva. Vreau să aduc un om puternic pentru a repeta performanţele pe care le-am avut eu în cei 16 ani" - George Copos, patron Rapid

1 miliard de euro e averea lui Lutz Stache conform presei germane

Alungat de colegi
După ce Hizo l-a criticat pe Marius Constantin pentru evoluţia de la Craiova, unde a gafat la primele două goluri ale craiovenilor şi a fost înlocuit cu Mardare după doar 9 minute jucate, nici colegii săi nu-l mai vor în echipă. Supăraţi pentru prestaţia pe care Marius a avut-o în Bănie, cîţiva dintre jucătorii Rapidului i-au reproşat acestuia atitudinea din teren: "Mai bine stai acasă decît să intri şi să joci aşa. Nu ne mai încurca".

Doar doi stoperi
Hizo se confruntă cu mari probleme în defensivă. Pentru următoarele două meciuri, în Cupă cu FC Bihor şi în Liga I cu Internaţional Curtea de Argeş, antrenorul Rapidului va avea la dispoziţie doar doi fundaşi centrali, Mardare şi Iencsi. Ricardo Fernandes are o infecţie la unghie, iar Iordache o contractură musculară. Ambii vor reintra abia în etapă a 9-a, cînd alb-vişiniii vor evolua la Piatra-Neamţ. Marius Constantin nu mai e pe placul "Dulăului".

"Mi-e teamă de titlu"
Rapid a învins la Craiova, iar statistica spune că în fiecare an în care giuleştenii s-au impus în Bănie, aceştia au ieşit campioni! Aşa s-a întîmplat în sezoanele 1998-1999 şi 2002-2003. Totuşi, Copos declară că nu se gîndeşte încă la titlu: "Mi-e teamă să sper la aşa ceva. Pot doar să spun că mă bucur pentru victoria de la Craiova pentru că am ajuns şi noi în plutonul fruntaş".

Ultimele noutăţi:
- Hizo face apel la conducere să le prelungească înţelegerile jucătorilor aflaţi la final de contract: "Sper ca situaţia lor să se rezolve cît mai repede. Buga, Cesinha şi Marius Constantin trebuie să semneze pentru a se gîndi doar la fotbal".
- Rapidiştii vor intra azi în cantonament pentru partida din Cupa României cu FC Bihor. Giuleştenii vor pleca mîine seară la Oradea şi vor reveni la Bucureşti joi, după meci.
- Cesinha nu s-a refăcut după pubalgie şi nu va putea evolua nici în partida din Cupa României, cu FC Bihor, fiind incert chiar şi pentru meciul din etapa viitoare cu Internaţional Curtea de Argeş

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-22-2009, 06:45 PM
Mesaj: #75
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Copos susţine că negocierile pentru vânzarea clubului sunt foarte serioase

Patronul Rapidului, George Copos, a declarat marţi că se află în negocieri cu un grup de investotori germani pentru vânzarea echipei pentru suma simbolică de 1 leu, dar nemţii vor trebuie să achite datoriile clubului care se ridică la circa 10 milioane de euro, informează blogul omului de afaceri.

"Suntem în negocieri foarte serioase în vederea vinderii clubului Rapid către un grup de investitori germani. Nu se pot da mai multe detalii în acest moment, pentru că aşa am stabilit cu partenerii noştri. Vânzarea clubului presupune preluarea de către cumpărători a obligaţiilor financiare pe care echipa le are faţă de stat şi alţi creditori. Acum se desfăşoară un audit la club, care va stabili aceste datorii, dar cred că ele se vor ridica la circa 10 milioane de euro", a spus Copos, care a adăugat că printre creditorii clubului se află şi câteva dintre firmele sale, dar acestea nu vor încasa foarte mulţi bani.

Finanţatorul formaţiei din Giuleşti a mai afirmat că plătirea datoriilor clubului reprezintă o prioritate şi tocmai de aceea preţul cerut pentru echipă va fi unul simbolic. "La finalizarea negocierilor aş vrea ca preţul clubului să fie 1 leu, în condiţile în care investiţiile noastre în ultimii 16 ani s-au ridicat la 30 de milioane de euro. Important e ca Rapid să îşi plătească datoriile şi să fie gestionat de investitori mai puternici decât mine Vreau că aceştia să aibă cel puţin aceleaşi performanţe pe care le-am avut şi eu la Rapid, pentru că inima mea va fi mereu alb-vişinie".

George Copos a încheiat în luna martie a anului trecut un contract cu Fahti Taher prin care trebuia să cedeze 80% din acţiunile clubului Rapid, dar în cele din urmă tranzacţia nu s-a mai finalizat. În aceste condiţii, 7 luni mai târziu, Taher a sistat finanţarea către echipă, care a intrat în criză. De atunci, Copos a mai încercat să vândă clubul oamenilor de afaceri Jean Valvis sau Ionuţ Negoiţă, dar negocierile nu au avut succes. Discuţiile cu grupul de investitori germani au început în luna august a acestui an.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-22-2009, 07:00 PM
Mesaj: #76
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Cesinha: 'Mă simt persecutat'

Acuzat de conducere că a refuzat să-şi prelungească înţelegerea cu Rapid şi bănuit că s-a dat lovit pentru a nu participa la antrenamente, fotbalistul brazilian Cesinha a contraatacat dur. Într-un interviu incendiar acordat ProSport, jucătorul dă de pământ cu conducerea giuleştenilor, pe care o acuză de rea-voinţă, dezinteres şi minciună.

-Cei de la Rapid te acuză că nu-ţi mai dai interesul ca până acum...
-Sunt şocat de ce am citit în presă zilele trecute! Nu ştiu de unde au inventat asemenea prostii. Mă doare că sunt acuzat că nu vreau să joc, când eu cred că numai un nebun ar putea să nu-şi dorească să fie pe teren.

-Totul a plecat de la faptul că ai refuzat să-ţi prelungeşti contractul.
-Nu este adevărat! Am mai spus o dată. Nu m-a căutat nimeni să discute cu mine. Nici măcar acel domn Taban, pe care nu l-am cunoscut vreodată! Sunt în stare să joc şi la Rapid II. Orice, numai să-mi îndeplinesc obligaţiile până la final.

"Au pregătit o strategie, ca să mă discrediteze"
-S-a spus şi că te prefaci şi că mimezi o accidentare.

-Numai minciuni! De ce sunt laşi şi nu-mi spun asta în faţă? N-am mai pomenit ca un club să-şi vorbească jucătorii de rău! Mă simt încolţit, persecutat. Au pregătit o strategie, ca să mă discrediteze şi să mă urască lumea pe stradă. Nu înţeleg de ce! Până acum îmi ziceau că sunt cel mai bun. Acum au uitat asta…

-Bun, deci eşti accidentat cu adevărat… Ce diagnostic ţi s-a pus?
-Doctorul mi-a spus că am pubalgie şi că trebuie să stau două săptămâni, dar eu ştiu că nu te poţi mişca deloc, pe când la mine nu e chiar aşa. E drept că mă doare, dar cred că eu am altceva! La Pro Rapid nici măcar nu există condiţii bune de recuperare, nu sunt bani pentru aparatură nouă.

-Dar au trecut deja trei săptămâni. Când revii pe teren?
-Mie nu mi se explică nimic. Şi mai mult decât atât, când a fost întrebat exact ce am, doctorul nu a prezentat realitatea. Sunt sigur că e mână în mână cu cei din conducerea Rapidului! Nu îmi explic: de ce nu mă sprijină, de ce nu sunt vindecat nici acum?

"Mă gândesc să merg unde se duce Bergodi"
-Cine crezi că te duşmăneşte?

-Nu pot să-mi dau seama… Domnul Copos, de exemplu, m-a întrebat cu atâta seninătate: "Ce se întâmplă, Cesi, de nu mai merge ca anul trecut?". "Păi, ce să se întâmple? Sunt accidentat, dar nu mă crede nimeni! Au uitat toţi câte meciuri am jucat cu glezna umflată, strângând din dinţi…", i-am răspuns.

-Rămâi la Rapid?
-Voi lua o decizie până în iarnă. Păstrez o relaţie strânsă cu domnul Bergodi, cu care m-am întâlnit zilele trecute, imediat după ce a fost demis. Mă gândesc serios să merg după el, dacă îşi va găsi echipă!

Taban: "I s-a urcat la cap"
Ion Taban, preşedintele Consiliului de Administraţie de la Rapid, a replicat dur la acuzaţiile aduse de brazilian. Șeful executiv din Giulești îl ia peste picior pe Cesinha și susține că l-a ajutat pe acesta în mai multe rânduri: "Dacă domnul Cesinha nu mă cunoaşte, înseamnă că are o problemă! Eu sunt cel care i-a rezolvat toate problemele într-o lună şi jumătate. Dar el are pubalgie şi cred că i s-a urcat la cap şi îi afectează memoria...". Taban susţine că a avut discuţii dese cu fotbalistul: "L-am luat de atâtea ori de-o parte şi l-am întrebat: 'Ce faci, Cesi, te mai gândeşti?Semnezi prelungirea?'. E dubios ce spune el!".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-23-2009, 03:44 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-23-2009 03:48 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #77
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Hizo: "Sunt foarte supărat pe atitudinea lui Cesinha, nu înţeleg ce problemă are"

Antrenorul Rapidului, Viorel Hizo, a declarat, marţi, că este stupefiat de faptul că mijlocaşul brazilian Carlos Cesinha a afirmat că nu îl cunoaşte pe preşedintele Consiliului de Administraţie al grupării giuleştene, Ioan Taban, şi dezaprobă comportamentul fotbalistului sud-american.

"Sunt foarte supărat pe atitudinea lui Cesinha. Nu avea voie să iasă în presă cu acele afirmaţii. Dacă avea vreo problemă, deşi eu nu înţeleg ce problemă are, în afară de faptul că suferă de pubalgie, trebuia să şi-o rezolve aici, la club. Luni, doctorul i-a spus să se prezinte la un control medical, iar el nu a venit. Apoi, mi se pare incalificabilă afirmaţia că nu îl cunoaşte pe domnul Taban. Este omul care îl plăteşte, şi nu îi dă puţini bani", a spus tehnicianul Rapidului.

Altfel, Viorel Hizo a precizat că fundaşul Adrian Iordache, care în prima repriză a meciului cu Universitatea Craiova a fost înlocuit din cauza unei contracturi, are şanse mici să fie recuperat pentru meciul cu Internaţional Curtea de Argeş, din runda a 8-a a Ligii I.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-23-2009, 04:41 PM
Mesaj: #78
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Salarii de 360 de euro în Giuleşti

Se întâmplă în Giuleşti. Cel mai prost plătiţi jucători din Liga I îmbracă tricoul Rapidului! Cătălin Straton, Doru Bratu, Cătălin Păun şi Alexandru Ioniţă sunt fotbaliştii aduşi în vară de la echipa a II-a a "feroviarilor" şi care au rămas cu contracte de Liga a III-a.

Salariile acestora nu depăşesc 1.500 de lei pe lună (aproximativ 360 de euro). George Copos a refuzat să le majoreze veniturile, dar a găsit o modalitate ingenioasă de a-i motiva pentru meciurile din campionat. "Au salarii de 1.200-1.500 de lei, dar, dacă joacă şi câştigă în deplasare, atunci ei încasează câte 8.000 de lei din prime. Nu au de ce să se văicărească", explică oficialii din Giuleşti.

Şi antrenorul Rapidului, Viorel Hizo, e de aceeaşi părere cu finanţatorul George Copos când vine vorba de Straton, Păun şi Ioniţă: "În vară jucau în Liga III-a. Sunt doar nişte copii, dacă le faci contracte de 200.000 de euro, îi înnebuneşti. Banii le iau minţile".

Lista jucătorilor prost plătiţi de patronul Rapidului se poate mări şi cu Andrei Marinescu, Ionuţ Dobroiu şi Lucian Răduţă, ale căror venituri nu depăşesc 1.000 de euro lunar. La polul opus, jucători ca Juliano Spadacio şi Joao Paulo Pinto încasează salarii enorme, de peste 200.000 de euro pentru fiecare sezon.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-23-2009, 05:09 PM
Mesaj: #79
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
George Copos: "Vine Stache, dar rămîn şi eu"

George Copos vorbeşte despre negocierile pe care le are cu Lutz Stache şi spune că în noiembrie neamţul ar putea deveni acţionar majoritar.

- Domnule Copos, cum decurg negocierile cu Lutz Stache?
- În mare ne-am înţeles şi am semnat deja un contract de confidenţialitate. Preţul Rapidului e de un leu, dar domnul Stache va mai avea de plătit datorii de 5-6 milioane de euro către creditori. E adevărat că o parte din acestea sînt către Ana Holding.

- Şi cînd s-ar putea finaliza tranzacţia?
- Termenul limită e fixat în luna noiembrie, cînd ar trebui să-i cedez acţiunile dacă totul e în regulă. Deci nu s-a pus niciodată problema să-i propun să ne sponsorizeze în acest sezon. Nici prin cap nu mi-a trecut asta.

"Poate se răzgîndeşte Stache"
- Deci în mai puţin de două luni vă despărţiţi de Rapid.

- Staţi puţin, nu vă aruncaţi în afirmaţii categorice! În acest moment, la club se efectuează două audituri în paralel. Poate domnul Stache va găsi nereguli în acte şi se va răzgîndi.

- Şi cu Taher v-aţi înţeles şi totuşi afacerea a picat.
- Atunci a fost altceva. Nu a fost vina lui Fathi Taher, el a avut intenţii bune. Vinovaţi au fost cei care au administrat bugetul clubului. Din cauza acelui dezastru financiar, nu am putut face nici un transfer în această vară.

- Dar veţi renunţa la toate acţiunile de la club?
- Negocierile sînt pentru 90 la sută din acţiuni, deci voi rămîne în continuare la club. Asta înseamnă că vreau să las clubul pe mîini bune. Doresc din tot sufletul ca neamţul să obţină cu Rapidul cel puţin aceleaşi performanţe pe care le-am obţinut eu. Indiferent ce se va întâmpla, spre deosebire de alţii, atît timp cît voi trăi, inima mea va fi alături de culorile alb-vişinii.

"Am spus că vînd şi aşa va fi! Eu sînt din Ardeal şi cînd îmi dau cuvîntul, atunci aşa rămîne. Nu e nici o toană a mea, eu nu sînt Gigi Becali să mă schimb de pe o zi pe alta" - George Copos, patron Rapid

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-23-2009, 05:10 PM
Mesaj: #80
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Duelul Copos - Hizo

Hizo a descris relaţia pe care o are cu George Copos. Antrenorul şi patronul discută des despre soarta echipei şi nu puţine sînt momentele de tensiune dintre cei doi.

"Care e secretul să rezişti presiunii lui? E simplu! Şi eu fac presiune pe dînsul. Să nu credeţi că sînt cuminte. Ne vedem în fiecare zi şi vorbim destul de mult, ne reproşăm, ne certăm. Acum sîntem la egalitate. M-a dat de două ori afară şi de două ori am plecat eu. Ăsta e meciul decisiv, să vedem ce se întîmplă acum", a glumit "Dulăul" la emisiunea Tribuna Zero, de la Europa FM.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut