Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Rapid Bucureşti
09-11-2009, 04:35 PM
Mesaj: #31
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Copos: "Stache e un om pasionat!"

Nu aţi mai fost de mult timp pe un stadion...
Da, e adevărat. De un an şi jumătate cred. Mă gândeam şi ieri (n.r. - miercuri) că parcă nu mai e acelaşi fior. Mi-a mai trecut pasiunea asta. Am fost pentru a-l susţine pe Răzvan.

Îl susţineţi acum. Atunci când era la Rapid...
E altă poveste şi oricum eu l-am susţinut întotdeauna.

Nu întâmplător am adus vorba de Rapid. Nu Răzvan e subiectul... La meci aţi fost însoţit de un investitor neamţ, Lutz Stache.
Da, e o informaţie corectă. Este unul dintre investitorii de origine germană care sunt interesaţi să discutăm despre Rapid. Nu suntem în stadiul de a vorbi încă despre o tranzacţie. Acum suntem în faza auditului financiar, a auditului fiscal.

Şi când estimaţi că s-ar putea încheia tot acest proces?
Cred că octombrie-noiembrie este un orizont corect.

Vorbiţi-ne puţin despre unul dintre oamenii pe mâna căruia veţi lăsa Rapidul.
Asta în cazul în care, repet, se va finaliza tranzacţia. E un om foarte pasionat. Ştie fotbal. De altfel, este şi unul dintre sponsorii celor de la Energie Cottbus. E foarte puternic financiar.

Despre farmecul vieţii... Se potriveşte cu spiritul Rapidului?
Am vorbit mult cu el. E un om cât se poate de OK.

Dumneavoastră? Veţi renunţa de tot la Rapid?
E greu să renunţ. Voi rămâne mereu un rapidist.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-11-2009, 04:37 PM
Mesaj: #32
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
"Vreau să cumpăr Rapidul!"

S-a confirmat! Că vă vine să credeţi sau nu, George Copos chiar e la un pas să vândă Rapidul. N-o spune doar el, ci o confirmă chiar viitorul cumpărător. E vorba despre un om de afaceri german, Lutz Stache.

De cât timp sunteţi în România?
Se împlinesc deja 18 ani. Am afaceri în domeniul construcţiilor şi al materialelor de construcţii.

E adevărat că vreţi să cumpăraţi Rapid?
Discutăm preluarea Rapidului. Sunt în negocieri cu domnul Copos, dar am decis ca totul să fie deocamdată confidenţial. Nu pot să dau mai multe detalii. O să vedem ce o să se întâmple în cele din urmă.

"Fanii Rapidului sunt grozavi"
De ce Rapid?

Pentru că are un potenţial extraordinar pentru un club de fotbal. Are fotbalişti valoroşi şi foarte mulţi fani care îl susţin.

Cum decurg negocierile cu domnul Copos?
Negociem foarte bine. Se vede că este un profesionist în materie.

Ce părere aveţi despre omul Copos?
Dincolo de tot ce se spune, el rămâne totuşi un om care oferă mii de locuri de muncă angajaţilor români, iar în aceste vremuri nu e deloc puţin lucru.

Cum vi se par fanii rapidişti? Sunt printre cei mai pătimaşi din România…
Am discutat deja cu multe persone şi chiar cu câţiva dintre fanii Rapidului şi mi-am format părerea că sunt grozavi şi de departe cei mai pasionaţi din ţară. Sper să le fac o impresie bună dacă ajung să preiau clubul.

Betonează Rapidul!
Stache va investi mai bine de 40 de milioane de euro în fosta fabrică de var de la Galaţi.

Lutz Stache este misteriosul om de afaceri german care negociază preluarea Rapidului. Acesta reprezintă interesele a cinci investitori germani, fiind la câteva săptămâni distanţă de achiziţionarea pachetului majoritar de acţiuni al grupării giuleştene.

Vânzarea Rapidului nu mai reprezintă doar una dintre obişnuitele ameninţări ale lui George Copos. Faptul că formaţia de lângă Podul Grant şi-ar putea schimba acţionarul majoritar devine pe zi ce trece o certitudine, iar Lutz Stache este omul de care se leagă speranţele de viitor ale oricărui suporter rapidist. Familiarizat cu viaţa din ţara noastră, cu care a luat contact încă de acum 18 ani, neamţul şi-a axat afacerile pe domeniul construcţiilor.

A fost la România - Austria
În ultimele luni, Stache a fost prezent la câteva dintre meciurile Rapidului, iar acum două seri a luat loc în loja din Ghencea, alături de Copos, la meciul naţionalei contra Austriei. Zilele trecute a luat masa cu şeful de la "ANA" şi a recunoscut existenţa tratativelor. "Discutăm preluarea Rapidului. Sunt în negocieri cu domnul Copos, dar am decis ca totul să fie deocamdată confidenţial. Nu pot să dau mai multe detalii", a afirmat Stache, care se regăseşte totodată între sponsorii formaţiei Energie Cottbus, fosta echipă a lui Laurenţiu Reghecampf. "Trebuie să înveţi să mănânci seminţe, dacă vrei să te integrezi în atmosfera fotbalului românesc", a glumit unul dintre prietenii afaceristului..


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-11-2009, 04:52 PM
Mesaj: #33
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Bornescu s-a antrenat cu Rapid şi în această dimineaţă!

Mircea Bornescu se antrenează în continuare la baza de pregătire a giuleştenilor.

Goalkeeperului de 29 de ani i-a fost respins ieri recursul prin care cerea să fie declarat liber de contract şi rămîne fotbalistul Universităţii Craiova.

Totuşi, portarul continuă să se pregătească la Pro Rapid. Rapidisti.ro l-a surprins pe Bornescu cînd părăsea cantonamentul alb-vişiniilor.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-12-2009, 02:44 PM
Mesaj: #34
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Şefii Rapidului: "Să aleagă Porumboiu arbitrul!"

Giuleştenii sînt deranjaţi că patronul Vasluiului a remarcat că Rapid e neînvinsă cu Augustus Constantin.

Rapid şi FC Vaslui se ceartă pe arbitrii meciului de mîine. Giuleştenii nu îl vor pe asistentul Ionel Popa, moldovenii se tem de "centralul" Constantin. "Augustus e talismanul giuleştenilor. Au 28 de meciuri fără eşec cu el la centru, caz aproape unic în fotbal! Nu am nimic cu el, dar statistica o avantajează pe Rapid. Noi am fi vrut străini la jocul acesta, dar nu s-a putut", a declarat Porumboiu.

Şefii din Grant s-au simţit vizaţi de comentariul vasluianului: "Să facă el delegările, în funcţie de statistica personală. Aşa poate alege arbitrul cu care adversarul lui a pierdut cel mai des!". Directorul tehnic Manea a anunţat ieri că a depus o cerere la CCA pentru înlocuirea asistentului Ionel Popa: "Delegarea lui a fost culmea-culmilor! A greşit contra noastră la Urziceni, unde a validat golul marcat de Unirea în urma unui aut neregulamentar al lui Maftei. Popa a fost suspendat atunci, dar primul meci pe care îl primeşte e tocmai unul al Rapidului!".

"Augustus ne-a distrus la Urziceni!"
Rapidiştii zic că invincibilitatea cu Constantin la centru e o simplă coincidenţă: "Sezonul trecut, la Urziceni, ne-a făut praf! Pe Spadacio l-a eliminat degeaba, fără nici o explicaţie, iar lui Ricardo Fernandes i-a dat«roşu» fiindcă a degajat de lîngă Rusescu!".

"Am vorbit cu Porumboiu şi am ajuns la concluzia că Augustus e bun. Are personalitate, sperăm să fie şi imparţial" - Nicolae Manea, director tehnic Rapid

21 de victorii şi 7 egaluri e palmaresul Rapidului în meciurile arbitrate de Augustus Constantin

16 luni au trecut de la precedenta victorie a giuleştenilor contra Vasluiului, 4-2 în Moldova. De atunci, galben-verzii au o victorie, 1-0, şi un egal, 2-2


"Interdicţie la transferuri!"
Craiova a cîştigat litigiul cu Bornescu la Comisia de Recurs şi cere sancţiuni împotriva giuleştenilor. "Hizo şi Manea au greşit vorbind despre portarul nostru şi trebuie să plătească!", a reacţionat Mititelu. Oltenii cer şi interdicţie la transferuri pentru Rapid. Goalkeeperul s-a pregătit şi ieri la Pro Rapid. "Nu avem nici o legătură cu Mircea! Mititelu s-a aruncat aiurea în toată povestea asta", susţine Copos.

Recuperează doi
Hizo vrea să-i forţeze duminică pe Cesinha şi pe Păun, nerefăcuţi după accidentări. Brazilianul ar putea intra ca titular, în timp ce internaţionalul de tineret va fi rezerva lui Helder. În poartă, "Dulăul" mizează iar pe Andrei Marinescu (24 de ani), în detrimentul lui Straton (19 ani).

"Sînt valuri, nu ajung la meci"
Copos ratează meciul cu FC Vaslui, fiindcă participă la competiţie sportivă nautică: "Oricum batem sigur, chiar dacă ne lipsesc cîţiva jucători! Eu sînt la o regată, din care am avut deja două etape. E greu, fiindcă sînt valuri mari, dar fac tot ce pot ca să cîştig. Sînt convins că şi echipa o să aibă duminică aceeaşi atitudine".

Revine Iencsi
Hizo îl titularizează iar pe veteranul Iencsi (34 de ani), din cauza absenţei lui Ricardo Fernandes, accidentat. Fostul internaţional a jucat ultima dată acum o lună, în înfrîngerea de la Timişoara, 0-1. Rezerve ca stoperi vor fi Mardare şi Adrian Iordache. Ex-dinamovistul nu e bifat pînă acum nici un minut în vişiniu.

Doar moldovenii joacă pe bani
Costin Lazăr şi colegii lui nu au nici un bonus pentru victorie. "Plătim doar performanţa, adică îndeplinirea obiectivului" e politica lui Copos. Porumboiu le-a promis jucătorilor săi cîte 2.000 de euro pentru un succes, cu condiţia ca el să fie legat cu încă trei victorii în următoarele partide.

Ultimele noutăţi:
» Nae Manea i-a avertizat pe fotbalişti: "Nu ne permitem să jucăm iar ca în meciul cu Astra! E cazul să demonstrăm că merităm să prindem un loc de Europa League!".
» Meciul cu FC Bihor, din "16"-imile Cupei României, s-ar putea disputa în Giuleşti. "Le-am transmis că ar fi mai bună varianta asta, fiindcă noi avem nocturnă, ei, nu", au anunţat rapidiştii.
» Giuleştenii nu cred că rivalitatea dintre Hizo şi Porumboiu o să-i motiveze suplimentar pe vişinii. "Fotbaliştii pot face diferenţa, în nici un caz dorinţa de răzbunare a unuia sau a altuia", crede managerul sportiv Cristi Costache.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-12-2009, 03:33 PM
Mesaj: #35
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Bătrânii duc greul la Rapid!

Meciul cu FC Vaslui va aduce câteva modificări în garnitura de start a formaţiei giuleştene, iar inovaţia lui Hizo va fi cuplul Adrian Iencsi (34 de ani) - Adrian Iordache (28 de ani).

Forţat de accidentări, dar şi de evoluţia sub aşteptări a unora dintre jucători în partida cu Astra Ploieşti, Viorel Hizo va opera schimbări în formula de start la meciul cu FC Vaslui. Tehnicianul îl va lăsa pe bancă pe Marius Constantin, fiind total nemulţumit de evoluţia acestuia la partida cu Astra. Nici Ricardo Fernandes, "jumătatea" lui Constantin de la Ploieşti, nu se va regăsi în primul "11", fiind incomplet refăcut în urma unei accidentări. În locul lor, secundul Iencsi va reveni printre titulari, noutatea fiind reprezentată de posibila titularizare a lui Iordache, care ar debuta cu această ocazie pentru Rapid.

Multe probleme de lot
Se prefigurează şi alte schimbări: Marinescu va reveni între buturi, Hizo mizând pe plusul de experienţă al acestuia în comparaţie cu Straton. Ştefan Mardare, o altă opţiune pentru postul de stoper, este în continuare incert pentru întâlnirea cu foştii săi colegi de la Vaslui, după momentele grele prin care a trecut în această săptămână familia sa, fratele său fiind implicat într-un grav accident de maşină. Păun şi Răduţă au venit accidentaţi de la naționala de tineret, iar Cesinha este și el incert.

8 sezoane are la activ Adrian Iencsi în tricoul formației de lângă podul Grant

Dulca: "N-am uitat Rapidul!"
Cristi Dulca se întoarce în Giuleşti, dar din postura de adversar al grupării alb-vişinii.

Căpitan al Rapidului în "era Mircea Lucescu", actualul antrenor al vasluienilor are în palmares o Cupă şi un titlu, ambele cucerite cu Rapidul. Meciul are o dublă însemnătate pentru tânărul tehnician clujean, fiind totodată pentru prima oară când el revine în Grant din postura de "principal". "Pentru mine, acest meci este extrem de important. Rapid a însemnat foarte mult pentru mine. Am fost căpitanul echipei şi tot de acolo am ajuns la naţională. Nu i-am uitat, dar acum trebuie să-i bat. Îl respect foarte mult pe nea Viorel Hizo, mai ales că el m-a adus la Vaslui şi asta nu am uitat", a subliniat fostul fundaş al "feroviarilor".

2 trofee, un titlu şi o Cupă, a câştigat Dulca din postura de jucător al Rapidului

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-12-2009, 03:59 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-12-2009 03:59 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #36
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
"E rapidist"

Necunoscut pentru România, posibilul investitor din Giuleşti, Lutz Stache, este o persoană apreciată în Germania, find totodată unul dintre sponsorii grupării Energie Cottbus.

Contactat de ProSport, fostul atacant al Oţelului, actualmente jucător la Energie, Emil Jula, a făcut o scurtă descriere a omului de afaceri. "Este o persoană foarte serioasă. Este modest şi nu-i place să iasă în faţă. Cu noi nu a vorbit nimic despre Rapid, dar, dacă va investi în România, este un avantaj pentru această echipă. Îi place fotbalul şi este alături de noi, iar după ce câştigăm câte un meci, vine împreună cu soţia la restaurantul unde sărbătorim victoria", a declarat vârful lui Cottbus.

O altă dezvăluire pe care a făcut-o Jula despre omul de afaceri german este faptul că acesta chiar ţine cu Rapid: "Ştiu de la un amic de-al meu de aici, care îl cunoaşte bine pe Lutz Stache, că acesta era un admirator al Rapidului cu mult timp înainte de a demara negocierile cu George Copos, acesta fiind şi unul dintre motivele pentru care vrea să preia echipa".

S-a întâlnit deja cu liderii galeriei
Stache a ţinut să discute şi cu ultraşii rapidişti înainte să demareze negocierile finale cu Copos. Omul de afaceri german le-a prezentat fanilor proiectul pe care vrea să-l demareze în Giuleşti. "Am discutat cu dânsul, însă noi nu vrem să facem jocurile nimănui. Vrem doar ca la echipă să fie linişte şi să se dorească performanţă", a declarat unul dintre liderii galeriei rapidiste.

Venea la meciuri!
Dacă va prelua Rapidul, Lutz Stache nu va fi o prezenţă inedită pentru stadionul de lângă podul Grant. El a fost prezent la două meciuri din acest sezon, cel cu Alba Iulia de acasă şi chiar şi în deplasare, la Timişoara. Partida cu Unirea n-a fost însă prima pentru el, Stache fiind prezent la mai multe jocuri de acasă ale giuleştenilor de-a lungul timpului. "Spunea că fanii sunt senzaţionali şi aşa cred că s-a şi îndrăgostit de Rapid", a dezvăluit un apropiat al neamţului.

Vor să schimbe tuşierul!
Rapidiştii nu agreează delegarea tuşierului Ionel Popa, pe care au contestat-o deja la CCA. "Popa a fost suspendat în urma prestaţiei din meciul de la Urziceni şi este delegat, culmea, la revenire, tot într-un meci al Rapidului. Noi am cerut deja să fie schimbat", a declarat Manea. Însă Porumboiu a făcut nişte aluzii la adresa clubului "feroviar", dând astfel naştere unor suspiciuni legate de arbitrajul lui Constantin. "Augustus e un port-bonheur pentru Rapid. Ei nu au pierdut niciun meci cu el la centru, iar noi am avut doar o victorie", a spus şeful Vasluiului.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-12-2009, 06:31 PM
Mesaj: #37
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Porumboiu: "Dacă îşi va reveni, Rapid se va bate la titlu"

Finanţatorul formaţiei FC Vaslui, Adrian Porumboiu, este convins că Rapid are puterea de a se bate la titlu în acest an, dacă va depăşi pasa slabă prin care trece

"Era mai bine dacă nu îi prindeam cu sabia deasupra capului pe cei de la Rapid. În situaţia de acum, vor fi mai motivaţi, vor evolua cu disperare şi sînt convins că va rezulta un meci cu scîntei, la figurat, binenţeles. Nu mă mai interesează Rapidul ca afacere, ar fi un lucru de neacceptat să vorbesc acum despre aşa ceva. Am înţeles că George Copos e în tratative cu un om de afaceri german. Rapidul nu va sucomba, va supravieţui, mai mult decît atît, dacă va reveni unde îi e locul, se va bate la titlu", a spus Porumboiu la sport.ro.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-13-2009, 03:58 PM
Mesaj: #38
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Ruleta giuleşteană

Hizo pleacă dacă nu bate Vasluiul. Jucătorii zic că le e frică de reacţia pe care ar avea-o suporterii în cazul unui eşec.

FC Vaslui a ajuns sperietoarea Giuleştiului. După ce sezonul trecut vişiniii au luat doar un punct în faţa moldovenilor, acum se pot trezi în mijlocul unei revoluţii dacă ratează victoria. Asta fiindcă şi antrenorul, şi jucătorii depind de rezultatul meciului de diseară.

Hizo, ameninţat de patron şi de fani
Copos a vrut să-l demită pe Viorel Hizo după înfrîngerea cu Astra (1-3), dar a renunţat din cauza costurilor pe care le-ar fi implicat aducerea unui tehnician nou. Patronul a avut de atunci discuţii cu suporterii, care i-au atras atenţia: "Nu mai suportăm să ne facem de rîs! Adu un antrenor tare, pe Duşan Uhrin sau pe altul, dacă ai vreo variantă mai bună!". Nici "Dulăul" nu şi-ar dori să continue dacă lucrurile ies prost azi, fiind încă afectat de prestaţia pe care echipa a avut-o la Ploieşti, meci după care şi-a bănuit jucătorii că l-au lucrat.

"Ne e frică de meci!"
Jucătorii sînt şi ei îngrijoraţi de jocul cu Vasluiul. "După ce că sîntem vai de capul nostru, mai avem şi o grămadă de accidentaţi! Suporterii au vrut să intre pe teren la Ploieşti, deci ce-o să facă dacă pierdem acasă? Ne e şi frică de meciul ăsta!", a mărturisit unul dintre fotbalişti. Ca să mai detensioneze atmosfera, Hizo i-a oprit în cantonament doar azi noapte, după ce sîmbătă echipa s-a antrenat pe Giuleşti. A fost prima şedinţă de pregătire programată pe stadion după aproape o lună.

"E clar că Rapidul va juca la disperare, deci o să fie un meci cu scîntei! Dacă îşi revin, giuleştenii se bat la titlu" - Adrian Porumboiu, patron FC Vaslui

5 mandate a adunat Hizo la Rapid, avînd în total 101 meciuri în Liga I pe banca giuleştenilor

Şi-a revenit terenul

Şefii din Grant au reuşit să repare gazonul, care arăta foarte rău în primele două meciuri jucate acasă în acest sezon. Oficialii au apelat acum două săptămîni la firma lui Adrian Oprişan, aceeaşi care a şi pus gazonul de pe Giuleşti, şi care a reuşit acum să-l refacă.

"Rapidul nu ne iartă!"
Cristi Dulca e de părere că meciul de azi va avea o încărcătură specială: "Anul trecut, i-am bătut pe giuleşteni la Vaslui şi i-am lăsat în afara cupelor europene. Sigur nu au uitat acea înfrîngere, aşa că vor căuta răzbunare, numai că echipa mea e chiar mai puternică decît cea din sezonul precedent. Şi pînă la urmă nu jucăm în Vietnam, deci mergem să cîştigăm!".

Ultimele noutăţi:
» Prezenţa lui Cesinha pe teren e în continuare incertă. Brazilianul a suferit de pubalgie şi nu s-a antrenat săptămîna asta. Dacă lipseşte, mijlocaş stînga va fi Herea, iar dreapta, Buga.
» Moldovenii îl vor avea azi în lot şi pe Nemanja Milislavljevici, mijlocaşul stînga absent trei luni şi jumătate din cauza unei accidentări.
» Suporterii din Ardeal vor ca meciul cu FC Bihor, din Cupa României, să se joace la Oradea. "E şansa noastră să vedem echipa. Cum vreţi să vă promovaţi imaginea dacă evitaţi deplasările?", au scris fanii pe rapidisti.ro.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-13-2009, 07:24 PM
Mesaj: #39
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Debut pentru Adrian Iordache la Rapid

Fundaşul Adrian Iordache joacă astăzi primul meci pentru Rapid în compania celor de la FC Vaslui. Fostul jucător al celor de la Dinamo şi FC Argeş a venit liber de contract la Rapid, după ce şi-a încheiat angajamentul cu ciprioţii de la AEL Limassol.

Iordache este jucătorul Rapidului pentru trei ani, dar acesta nu a fost introdus în teren în cele cinci etape disputate pînă acum. A fost o singură dată rezervă în meciul cu Unirea Urziceni, din deplasare, pierdut cu 0-1.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-13-2009, 07:26 PM
Mesaj: #40
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Mircea Bornescu e din nou prezent în tribunele Giuleştiului!

După ce în cursul acestei săptămîni Comisia de Soluţionare a Litigiilor i-a refuzat memoriul de a deveni jucător liber de contract, Mircea Bornescu, refuză să se antreneze cu Universitatea Craiova.

Acesta s-a antrenat la ProRapid săptămîna aceasta, iar în această seară e prezent în tribunele stadionului Giuleşti pentru a vedea meciul Rapidului cu FC Vaslui.

Ultima dată cînd Bornescu a fost pe Giuleşti, a fost tot în perioada în care se afla în conflict cu Universitatea şi Adrian Mititelu, la meciul dintre Rapid şi Poli Iaşi.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut