Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Rapid Bucureşti
09-09-2009, 02:54 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-12-2009 04:32 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #21
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Răduţa este indisponibil pentru meciul cu FC Vaslui, după ce s-a accidentat la naţionala U21

Lucian Răduţă s-a accidentat în partida pe care reprezentativa U21 a României a câştigat-o în faţa Moldovei, scor 3-0, când a suferit o luxaţie a umărului stâng şi nu va putea evolua astfel în partida cu FC Vaslui din etapa a 6-a a Ligii I, informează site-ul giuleştenilor.

Răduţă a fost titular la echipa de tineret, dar a fost schimbat la pauză, pentru că în minutul 43 s-a accidentat la umărul stâng. "Am suferit o luxaţie la umăr, iar acum port o faşă care să mă protejeze. Urmează să fac o radiografie pentru a vedea exact care este situaţia şi cât voi lipsi", a declarat atacantul.

Tehnicianul Rapidului, Viorel Hizo, nu este sigur că îi va putea folosi în meciul cu FC Vaslui nici pe Ricardo Fernandes, Cesinha şi Păun, toţi accidentaţi, dar joi vor reveni la lot Marius Constantin, Costin Lazăr şi Vladimir Bozovic, toţi fiind convocaţi la echipele naţionale.

Partida dintre Rapid şi FC Vaslui, din etapa a 6-a a Ligii I, se va disputa duminică, de la ora 18:00, pe stadionul Giuleşti.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-09-2009, 06:07 PM
Mesaj: #22
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Drama lui Mardare

Fratele fundaşului rapidist a suferit un accident rutier în care prietena acestuia şi mama ei au decedat

Conform Cancan, Ştefan Mardare trece prin momente grele zilele acestea. În noaptea de vineri spre sîmbătă a primit o veste cumplită. Fratele său, Alexandru Mardare, afla la volanul unei maşini Skoda a suferit un accident rutier în care şi-a fracturat piciorul. Din nefericire, în maşină se aflau prietena lui, Elena (22 de ani), şi mama acesteia, Mariana Andruşcă (47 de ani), care au decedat pe loc.

Nenorocirea s-a produs din cauza vitezei excesive. Alexandru Mardare (24 de ani) a pierdut controlul volanului în localitatea Răcăciuni, din judeţul Bacau, şi s-a izbit violent de un podeţ de beton. Fratele lui Ştefan s-a ales cu dosar penal.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-09-2009, 06:35 PM
Mesaj: #23
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Nu ştiau când îi expiră contractul

Dacă şefii nu se sesizează, Cesinha poate părăsi Rapidul gratis, în iunie 2010.

Deşi contractul său expiră la finalul acestui sezon, Cesinha n-a primit încă nicio propunere de prelungire a angajamentului cu echipa "feroviară". Unul din motivele pentru care mijlocaşul de culoare al rapidiştilor nu a fost chemat încă la negocieri ar fi salariul de 180.000 de euro, pe care alb-vişiniii nu şi-l mai pot permite.

Se apropie finalul contractului. Ai fost chemat la discuţii?
Nu. Încă nu m-a căutat nimeni de la Rapid. O singură dată am fost întrebat până când mai e valabil, dar atât. A fost acum ceva vreme! De atunci... linişte totală.

Dacă te vor chema la negocieri, vei accepta prelungirea contractului?
Nu m-am gândit. E mult prea devreme, mai am suficient timp să iau o decizie. Un lucru e cert: voi merge la discuţii dacă mă vor invita, dar mă voi gândi de două ori înainte să iau o hotărâre.

Dar de la un alt club n-ai primit propuneri?
Nu. Nu m-a căutat nimeni nici de la Rapid, nici din altă parte, dar asta nu mă afectează. Sunt foarte relaxat şi vreau să-mi văd de treaba mea în continuare. Când voi ajunge la final, am să mă preocup mai mult.

"Nu cred că mai pleacă Viorel Hizo de la Rapid"
Ai fi dispus să joci pentru o altă echipă românească?

Niciodată nu spun niciodată. Deocamdată însă nu mă gândesc la asta, vreau să stau liniştit.

În vară a fost cât pe ce să nu te mai întorci în România...
Da, din cauza situaţiei tensionate de la finalul campionatului. Am avut destule probleme din cauza proastei organizări şi am fost uşor dezamăgit de felul în care am fost tratat. În plus, familia mea nu e lângă mine şi mi-e foarte greu să stau departe de soţie, dar mai ales de fiica mea.

Hizo a fost dezamăgit de înfrângerea cu Astra Ploieşti...
Da, domnul Hizo a fost extrem de supărat, în special pe noi, jucătorii, dar cred că i-a trecut.

Mai există pericolul să fie dat afară?
Nu cred. Atmosfera din vestiar e liniştită acum. Parcă şi antrenamentele sunt mai frumoase...

180 de mii de euro este salariul anual al lui Cesinha la Rapid


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-10-2009, 01:01 PM
Mesaj: #24
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
"Bornescu păţeşte ca Mutu!"

Craiova îi cere portarului despăgubiri de 1,5 milioane de euro pentru că a lipsit 60 de zile de la echipă.

Rapidist sau dator vîndut. Care va fi statutul lui Bornescu? Comisia de Recurs judecă azi memoriul prin care portarul cere să i se rezilieze acordul cu Craiova, ca să poată semna cu giuleştenii. Ştiinţa pregăteşte însă o replică extrem de dură! "Îi cerem lui Mircea să ne plătească daune de un milion de euro, plus jumătate din suma pe care am cheltuit-o cu el de cînd l-am transferat de la Caracal! Bornescu va avea exact soarta lui Mutu, adică se va chinui să plătească despăgubirile!", ameninţă şefii din Bănie. Alb-albaştrii mai solicită şi suspendarea goalkeeperului pentru 24 de etape: "A lipsit nemotivat de la pregătiri timp de 60 de zile şi, conform legilor FIFA, asta e măsura care se impune!".

"Aş avea nevoie de Bornescu, fiindcă e un portar experimentat. Să vedem ce se decide, dar eu sper ca el să cîştige procesul" - Viorel Hizo, antrenor Rapid

"Universitatea are pile!"
Pînă se judecă procesul intentat de Craiova, fotbalistul speră ca şedinţa Comisiei de Recurs să-l declare liber de contract. Dezbaterile încep azi, la ora 16:00, iar verdictul îl puteţi afla pe craiovamaxima.ro. Vişiniii nu au încredere în forul LPF, prezidat de Daniel Florea: "Ştiinţa a primit licenţa dubios, a cîştigat în primă instanţă litigiul cu Bornescu, deci e clar că lui Mircea îi va fi greu să cîştige în România împotriva oltenilor". Dacă pierde, jucătorul va ataca decizia la TAS.

1,5 milioane de euro ar datora Bornescu dacă pierde litigiul cu Craiova. Portarul a părăsit Bănia susţinînd că nu a fost plătit la timp

17 milioane de euro îi datorează Mutu lui Chelsea. Englezii i-au reziliat contractul după ce l-au depistat dopat cu cocaină


"Nesimţirea lui Bornescu a depăşit orice închipuire. Îl asigur că va avea parte de toată "consideraţia" mea!" - Adrian Mititelu, patron U Craiova

Infirmeria plină
Viorel Hizo se confruntă cu mari probleme de lot pentru partida cu FC Vaslui de duminică. "Dulăul" are bătăi de cap în a alcătui lotul de 18 jucători. Cesinha suferă de pubalgie şi nu s-a antrenat deloc săptămîna aceasta, Fernandes şi-a rupt unghia în "amicalul" cu Oţelul de vinerea trecută, Răduţă a revenit de la echipa naţională de tineret cu umărul dislocat, iar Păun nu s-a refăcut după contractura suferită cu Astra. Nici unul dintre cei 4 nu va evolua duminică.

Drama lui Mardare
Ştefan Mardare trece prin momente grele. Fratele său, Alexandru Mardare, a provocat sîmbătă un accident rutier în care prietena acestuia şi mama ei au decedat. Alexandru a scăpat doar cu o fractură la picior, însă i s-a întocmit dosar penal pentru ucidere din culpă. "Ştefan e extrem de afectat. Săptămîna aceasta a fost de două ori la Bacău, l-am învoit de la antrenamente. Doamne fereşte de astfel de incidente!", a zis Hizo. Cel mai probabil, Mardare nu va juca duminică împotriva Vasluiului.

"La Rapid e mult amatorism"
Ladislau Boloni a explicat în Click de ce a refuzat să vină la Rapid în vara lui 2008: "Felul în care mi s-au prezentat lucrurile m-a şocat. Nu e vorba de bani sau transferuri, ci de cum puneau ei problema: "Hai, vino, facem treabă, luăm campionatul, rupem tot, ce să mai discutăm? Hai la Rapid!". Am rămas mirat. Atitudinea patronilor a fost amatorească. Nu puteam sosi într-o asemenea mentalitate. Şi se pare că bozgorul a avut dreptate, nu?".

Ultimele noutăţi:
- Brazilianul Johnes Elias Pinto (30 de ani) a semnat un contract cu Alba Iulia. Vîrful sud-american a susţinut probe de joc la Rapid, dar nu a reuşit să-l impresioneze pe Hizo.
- Hizo nu a decis încă pe cine să titularizeze în poartă la meciul cu Vaslui. Marinescu, neinclus în lot cu Astra, a apărat bine în "amicalul" cu Oţelul şi ar putea reveni ca titular în locul lui Straton.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-10-2009, 01:52 PM
Mesaj: #25
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Dobroiu, înapoi la Rapid

După meciul de cupă de la Mioveni, oficialii clubului CSM Rm. Vâlcea au renunţat la atacantul Ionuţ Dobroiu, care astfel va reveni la Rapid Bucureşti.

Dobroiu a apucat să joace pentru CSM în doar trei jocuri, dintre care două în cupă, având evoluţii mult sub aşteptările şefilor din Zăvoi. "Este un jucător bun, dar nouă ne trebuia un atacant în altă zonă a terenului decât cea în care Dobroiu dă randament. În ideea în care nu ar mai fi jucat prea mult, am discutat cu el şi de comun acord s-a decis ca el să revină la Rapid" a spus antrenorul Alin Artimon.

Iniţial, Dobroiu fusese împrumutat de Rapid la Rm. Vâlcea până în iarnă.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-10-2009, 04:01 PM
Mesaj: #26
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Fostul antrenor al Rapidului, Jose Peseiro, numeste perioada petrecuta in Giulesti un adevarat cosmar. Peseiro sustine ca rapidistii i-au cerut 500 de mii de euro ca sa plece. "Cel mai rau moment din cariera mea au fost lunile petrecute la Rapid. Un cosmar! Sase luni de cosmar. Ma pregateam sa plec in concediu alaturi de familia mea cand mi s-a prezentat proiectul de acolo. Prima data am inceput sa am indoieli cand am fost la Bucuresti pentru a semna contractul. Am cerut atunci anumite clauze, am dorit sa fie indeplinite anumite conditii. Problema a fost ca ei au fost de acord, iar eu am semnat, chiar daca nu eram foarte convins.
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-10-2009, 08:25 PM
Mesaj: #27
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
"Negociem pentru Rapid"

După mai bine de un an de agonie, Rapidul ar putea fi scos din criză de neamţul Lutz Stache. Negocierile se poartă în secret, însă sunt şanse mari ca în perioada imediat următoare să se ajungă la o înţelegere.

Tratativele sunt confirmate chiar de Lutz Stache, care se află într-o vizită scurtă în România: "Suntem în negocieri, am decis ca aceste negocieri să fie făcute în secret, deţinem secretul tuturor detaliilor", a declarat pentru HotNews.ro

Chiar dacă detaliile sunt ţinute în secret, se speculează totuşi că suma la care se ridică tranzacţia se învârte în jurul sumei de 12 milioane de EURO. Nemţii sunt interesaţi de absolut toate lucrurile mărunte care ţin de Rapid şi au cerut un audit financiar, care se află în desfăşurare.

Spre deosebire de ceilalţi patroni din Liga lui Mitică, Lutz Stache nu agreează publicitatea gratuită şi nici ieşirile scandaloase. De altfel, neamţul ţine ca totul să se desfăşoare fără prea mult tam-tam şi nu este încântat de faptul că în ziarele din România deja a apărut numele său: "Sunt interesat de Rapid, bineînţeles, din păcate am apărut prin foarte multe ziare din România. Sperăm că in viitorul apropiat vom merge mai departe în negocieri, ne străduim să mergem înainte şi sperăm ca în următoarele săptămâni să se termine totul", spune Stache pentru HotNews.ro

Lutz Stache este un om afaceri din Berlinul de Est şi este unul dintre sponsorii echipei Energie Cottbus prin intermediul grupului de firme AHG Industry. Are afaceri în România, iar averea sa este estimată la aproximativ un miliard de EURo. Bun prieten cu Reghecamph, cel care îl şi însoţeşte în negocierile cu George Copos, germanul a ţinut să vadă pe viu partidele giuleştenilor cu Timişoara şi Alba Iulia.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-11-2009, 01:05 PM
Mesaj: #28
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
George Copos: "Ce transferuri? Bagă tinerii!"

Copos îi promisese lui Hizo achiziţii, dar s-a răzgîndit. Argumentul patronului: jucătorii noi ar bloca ascensiunea juniorilor.

Viorel Hizo e supărat că nu a primit atacantul care i-a fost promis. "Investim banii luaţi pe Maftei, 400.000 de euro, în achiziţii!", l-a asigurat Copos în momentul cedării căpitanului la Urziceni. Perioada de transferări s-a încheiat ieri şi "Dulăul" a rămas în trei vîrfuri: portughezul Joao Paulo (29 de ani), care a marcat de trei ori într-un an şi jumătate, plus tinerii Răduţă (21 de ani) şi Ioniţă (20 de ani).

Antrenorul a discutat zilele trecute cu proprietarul clubului despre necesitatea cumpărării unui nou fotbalist: "George, ne trebuie neapărat un atacant! Ai văzut doar că sînt tot mai dese meciurile în care jucăm bine fără să înscriem. Nu putem să stăm în copiii ăştia, e presiunea prea mare asupra lor". "Viorele, nu are rost să facem achiziţii. Dacă luăm fotbalişti consacraţi, îi blocăm pe tinerii pe care îi avem. Mai bine să le dăm lor şanse!" a fost răspunsul lui Copos.

Rapid nu a investit nici un leu în achiziţii vara aceasta. În Giuleşti au ajuns doar jucători liberi de contract: Matici şi Adrian Iordache, plus brazilianul Helder, împrumutat un an de la Nancy.

8 jucători promovaţi de la Rapid II sînt acum în lotul primei echipe

5,9 milioane de euro au cheltuit în vara lui 2008 rapidiştii pe cei 11 fotbalişti transferaţi atunci


Contre pe arbitraj
Brigada de la Rapid - Vaslui e formată din Augustus Constantin, Cristi Nica și Ionel Popa. Ultimul revine la un meci de Liga I după ce a fost suspendat pentru prestația avută la întîlnirea Urziceni - Rapid (1-0), din etapa a II-a, cînd a greșit la golul gazdelor. "E o decizie incredibilă!", a comentat Hizo. De partea cealaltă, Porumboiu contestă delegarea lui Augustus: "Mi se pare extrem de ciudat cum Rapidul nu a pierdut nici o partidă din cele 28 în care i-a arbitrat el".

Stache: "Vreau Rapidul"
Multimilionarul german Lutz Stache confirmă tratativele pe care le are cu George Copos pentru preluarea pachetului majoritar de acțiuni de la Rapid. "Sînt interesat de acest club și sper ca în viitorul apropiat negocierile să avanseze, astfel încît în următoarele săptămîni să finalizăm tranzacția", a spus Stache pentru hotnews.ro. Neamțul de 54 de ani are o avere estimată la un miliard de euro.

Boya ajută Rapidul
Fostul atacant din Giuleşti, Pierre Boya, s-a răzgîndit şi nu mai depune memoriu la FIFA pentru a-şi recupera restanţele financiare de 45.000 de euro. "Ţin legătura cu Bozovici, Herea şi Grigorie şi mi-au spus ce probleme sînt în continuare la echipă. Ştiu că sînt plătiţi cu întîrziere şi m-am decis să renunţ la banii pe care clubul mi-i datorează", a spus camerunezul în Cancan. Boya s-a transferat în ianuarie la Grenoble pentru 500.000 de euro.

Răduţă, out două săptămîni
Revenit accidentat de la echipa naţională de tineret, Lucian Răduţă nu va fi în lot la partida cu FC Vaslui. Atacantul şi-a dislocat umărul în partida pe care "tricolorii mici" au jucat-o marţi cu Moldova (3-0) şi are şanse mici de a se reface pînă la meciul din etapa a 7-a, de la Craiova. "Cu vasluienii nu voi juca sigur! Doctorul mi-a zis că trebuie să iau o pauză de două săptămîni. Sper să revin împotriva Craiovei, dar e greu", a zis Răduţă.

S-a întors Dobroiu
Oficialii lui CSM Rîmnicu Vîlcea au decis să renunţe la Ionuţ Dobroiu (21 de ani). Atacantul rapidist fusese împrumutat în Zăvoi pînă în iarnă, dar în cele trei partide pe care le-a jucat la Vîlcea a avut evoluţii modeste. "El e un jucător bun, dar nu e ce ne trebuie nouă. Decît să stea la noi şi să nu joace, mai bine se întoarce la Rapid", a spus antrenorul Alin Artimon. În Giuleşti, Ionuţ va evolua la echipa a doua, el neintrînd în vederile lui Hizo.

Ultimele noutăţi:
- Lucian Raduta are umărul stîng luxat, nu va juca împotriva Vasluiului și e posibil să rateze și partida din etapa a 7-a, de la Craiova. "Doctorul mi-a zis că trebuie să iau o pauză de două săptămîni. Sper să revin împotriva Științei, dar e greu", a spus atacantul rapidist.
- Fostul giulestean Pierre Boya nu mai depune memoriu la FIFA pentru a-și recupera restanțele financiare de 45.000 de euro. "Știu că Rapidul are probleme mari fi nanciare și nu vreau să le fac rău. Renunț la banii ăia", a declarat atacantul camerunez în Cancan.
- Peseiro a ratat calificarea la Campionatul Mondial. Arabia Saudită a remizat acasă cu Bahrain, 2-2, după ce în tur scorul fusese 0-0. Partida de la Riyadh a fost una de infarct: saudiţii au reuşit golul de 2-1 în minutul 90, dar au fost egalaţi în minutele de prelungire.
- Brigada de la Rapid - Vaslui e formată din Aug. Constantin, Cristi Nica şi Ionel Popa. Ultimul revine la un meci de Liga I după ce a fost suspendat pentru prestaţia avută la întîlnirea Urziceni - Rapid (1-0), din etapa a II-a, cînd a greşit la golul gazdelor. "E o decizie incredibilă!", a comentat Hizo.
- Păun nu va fi apt de joc pentru meciul cu Vaslui, iar locul său în banda dreaptă a defensivei va fi luat de brazilianul Helder.
- Comisia de Apel a judecat ieri memoriul depus de Mircea Bornescu, dar a amînat darea unui verdict. Portarul de 29 de ani susţine că Universitatea Craiova nu i-a achitat ratele contractuale şi speră să devină liber pentru a semna cu Rapid.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-11-2009, 01:06 PM
Mesaj: #29
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Peseiro: "Perioada petrecută la Rapid a fost un coşmar pentru mine!"

Într-un interviu acordat presei din Portugalia, Jose Peseiro, fostul antrenor al Rapidului, a mărturisit că experienţa din România a fost "cel mai dificil moment din carieră"

"Cel mai rău moment din cariera mea au fost lunile petrecute la Rapid. Un coşmar! Şase luni de coşmar. Mă pregăteam să plec în concediu alături de familia mea cînd mi s-a prezentat proiectul de acolo. Prima dată am început să am îndoieli cînd am fost la Bucureşti pentru a semna contractul. Am cerut atunci anumite clauze, am dorit să fie îndeplinite anumite condiţii. Problema a fost că ei au fost de acord, iar eu am semnat, chiar dacă nu eram foarte convins. Investiţiile la echipă au fost mai mici decît cele care-mi fuseseră promise, unul dintre investitori a plecat, au dispărut şi 8 milioane de euro, despre care s-a spus că au fost investite în echipă, lucru care nu s-a întîmplat, a trebuit să îi împrumut eu pe jucători cu bani, am fost ameninţat şi, în cele din urmă, au încercat să mă împiedice să plec, cerîndu-mi să plătesc 500.000 de euro, bani pe care nu îi cîştigasem. Rapid a fost un coşmar pentru mine", a spus Peseiro în presa portugheză.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-11-2009, 04:34 PM
Mesaj: #30
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Manea: "Nu ne permitem decât victoria"

"Meciul cu Vasluiul este la fel de important ca întâlnirea din etapa trecută cu Astra. Vom juca împotriva unei echipe valoroase, care îşi propune ocuparea unui loc de cupă europeană. Rapid nu îşi poate permite să nu câştige acasă. Credem în victorie şi avem nevoie de ea dacă vrem să creştem de la meci la meci pentru a emite pretenţii, în viitor, la unul din primele locuri", a subliniat Manea.

Mai mult, acesta este de părere că partida de duminică nu reprezintă un prilej de revanşă pentru Hizo. "Ca orice antrenor, Hizo vrea să câştige echipa pe care o antrenează. Că în sinea lui e şi ceva personal, asta nu pot să ştiu. Oricum, jucătorii sunt cei care tranşează soarta unei partide", a conchis acelaşi Manea.

"Merg pe mâna arbitrilor noştri"
"Cred că avem arbitrii buni, ce pot conduce fiecare joc din campionat. Eu pe merg pe mâna arbitrilor noştri. Aşa cum zicea şi domnul Porumboiu, singurul avantaj al arbitrilor străini este că elimină orice suspiciune, chiar dacă apar greşeli în defavoarea uneia sau alteia dintre echipe", este de părere Nae Manea.

Nemulţumirile giuleştenilor sunt legate de delegarea tuşierului Popa la meciul de duminică cu Vaslui. "Arbitrul Popa, suspendat în urma prestaţiei din meciul de la Urziceni este delegat, culmea, la revenire, tot într-un meci al Rapidului. Noi am cerut deja să fie schimbat. Dacă acest lucru nu se va întâmpla, iar greşelile se vor repeta, cineva va trebui să-şi asume răspunderea", a avertizat directorul tehnic al "feroviarilor".

"Trebuia să se ţină cont de dorinţa lui Bornescu"
"E normal ca Bornescu să se antreneze în continuare. Au trecut atâtea etape şi el nu a apucat să joace. Cred că ar fi trebuit să se ţină cont şi de dorinţa jucătorului. Dacă vroia la Craiova, trebuia să rămână acolo, dacă nu, trebuia lăsat să vină la Rapid, unde este aproape de casă şi de familie. Vom vedea ce decizie se va lua", a comentat Nae Manea.

Referitor la rapidiştii chemaţi la naţională, legenda giuleştenilor a precizat: "Selecţionerul hotărăşte cine este convocat. Pe noi ne bucură că sunt convocaţi atât foşti, cât şi actuali jucători ai Rapidului". În ceea ce priveşte tranzacţia dintre George Copos şi Lutz Stache, atât Costache cât şi Manea nu au dorit să discute subiectul. "Sunt probleme între oameni de afaceri. Noi nu ne dorim decât să-i fie bine Rapidului, restul ţine de patron", s-au rezumat ei să afirme.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
2 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut