Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri FC Braşov
12-29-2009, 07:42 PM
Mesaj: #141
RE: Ştiri FC Braşov
FC Braşov l-a transferat pe mijlocaşul peruan Julio Cesar Landauri

Mijlocaşul peruan Julio Cesar Landauri Ventura, de la Universitario Lima, a semnat, marţi, un contract valabil 3 ani şi jumătate cu formaţia condusă de Viorel Moldovan.

"Pe Landauri l-am urmărit de un an de zile. Jucătorul peruan a semnat un contract pe trei ani şi jumătate cu FC Braşov şi va fi prezent la reunirea lotului. Este un mijlocaş stânga şi vine de la campioana statului Peru", a declarat preşedintele Dinu Gheorghe pentru site-ul oficial al clubului.

În vârstă de 23 de ani, Landauri a mai jucat în ţara natală la Sport Boys (2004-2007), iar din 2008 a evoluat la Universitario Lima, pentru care a înscris două goluri în 18 meciuri.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-30-2009, 06:51 PM
Mesaj: #142
RE: Ştiri FC Braşov
Marian Cristescu: "Dinamo este un adversar accesibil"

Mijlocaşul echipei FC Braşov, Marian Cristescu, îşi doreşte ca în 2010 "stegarii" să joace finala Cupei României.

"Crăciunul l-am petrecut la Braşov, iar Revelionul îl voi face tot aici, la un restaurant. Pentru 2010 îmi doresc, în primul rând, să fiu ferit de accidentări. Sper să joc mai mult şi să marchez mai multe goluri pentru a ajuta echipa să-şi îndeplinească obiectivele. Este important să începem returul cu dreptul şi să obţinem calificarea în finala Cupei României. Pentru mine ar fi prima finală din carieră şi îmi doresc enorm de mult să câştig acest trofeu", a menţionat Cristescu.

În Cupa României, Marian Cristescu îşi doreşte să evite în penultimul act al competiţiei o confruntare cu CFR Cluj sau FC Vaslui. "În semifinale aş prefera să jucăm cu Dinamo, pentru că mi se pare cel mai accesibil adversar. Atât Vasluiul, cât şi CFR Cluj mi se par mai puternice după jocul prestat în 2009. Avem parte de un campionat nebun, în care totul este posibil. Cred că titlul se va decide în ultimele etape. CFR Cluj este favorită la titlu, ţinând cont ca are un lot valoros şi omogen", a declarat Marian Cristescu pentru site-ul oficial al clubului.

În turul campionatului, Marian Cristescu a fost folosit în 10 meciuri şi a marcat un gol, în partida din deplasare, cu Gaz Metan Mediaş, scor 1-1.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-02-2010, 04:55 PM
Mesaj: #143
RE: Ştiri FC Braşov
Dinu dezminte interesul Brasovului pentru Plesan | Click pentru detalii!
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-05-2010, 07:15 PM
Mesaj: #144
RE: Ştiri FC Braşov
Robert Ilyeş vrea să câştige un trofeu în acest sezon cu echipa ardeleană

Căpitanul lui FC Braşov, Robert Ilyeş, a declarat, luni, că pentru acest sezon îşi propune să câştige cu echipa un trofeu, chiar dacă va fi un retur "infernal" atât în lupta pentru cupele europene, cât şi în cea pentru evitarea retrogradării, informează site-ul clubului.

"Cred că va fi un retur infernal, pentru că atât lupta pentru primele locuri, cât şi cea pentru evitarea retrogradării se vor da până în ultima etapă. Avem un campionat echilibrat, în care noi trebuie să ne jucăm şansa până la capăt. Trebuie să dăm totul pe teren şi să obţinem calificarea în finala Cupei României pentru că vreau să câştig cu FC Braşov un trofeu", a spus Ilyeş, care o vede pe CFR Cluj principala candidată la câştigarea titlului, deoarece alb-vişiniii dispun de cel mai valoros lot din Liga I.

În turul campionatului, Robert Ilyeş a evoluat în 15 meciuri pentru FC Braşov şi este golgheterul echipei, cu patru goluri marcate.

Echipa pregătită de Viorel Moldovan a încheiat turul pe locul 7 şi este calificată în semifinalele Cupei României.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-07-2010, 06:30 PM
Mesaj: #145
RE: Ştiri FC Braşov
Dorinta lui Abrudan in 2010: Cupa Romaniei!
Click pentru detalii!.
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-07-2010, 08:05 PM
Mesaj: #146
RE: Ştiri FC Braşov
FC Brasov, locul 237 in clasamentul IFFHS
Click aici pentru detalii!
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-08-2010, 07:15 PM
Mesaj: #147
RE: Ştiri FC Braşov
FC Braşov va disputa un meci amical cu Partizan Belgrad în Antalya

Formaţia pregătită de Viorel Moldovan, FC Braşov, va disputa o partidă de pregătire cu campioana Serbiei, Partizan Belgrad, în primul cantonament din Turcia, care se va disputa în perioada 19-30 ianuarie.

Reunirea lotului ardelenilor va avea loc la 11 ianuarie, la stadionul Tineretului, urmând ca timp de o săptămână pregătirea să se efectueze la Braşov.

În primul cantonament al iernii, braşovenii vor disputa trei partide amicale, cu Partizan Belgrad (24 ianuarie), Mattersburg (26 ianuarie) şi Karpati Lvov (29 ianuarie).

În perioada 1-4 februarie, jucătorii lui Viorel Moldovan se vor antrena din nou în oraşul de sub Tâmpa, apoi, pentru o săptămână, se vor deplasa iar în Turcia pentru cel de-al doilea cantonament al iernii, acolo unde vor disputa alte trei partide de pregătire, adversarii urmând a fi stabiliţi ulterior.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-10-2010, 04:06 AM
Mesaj: #148
RE: Ştiri FC Braşov
Rui: "La Brasov am gasit mediu perfect pentru performanta"
Fundasul dreapta al Brasovului, Rui Duarte, a fost declarat de catre gsp.ro drept cel mai bun fundas dreapta in acest sezon, devansandu-i in acest tot pe Bonfim de la Timisoara, sau Maftei de la Urziceni.
Continuare aici

Keseru: "Mi-as dori sa joc sub comanda lui Moldovan"
Atacantul roman al echipei franceze, FC Nantes, Claudiu Keseru, a declarat zilele trecute pentru Adevarul.ro ca isi doreste ca in viitorul apropiat sa fie antrenat de antrenorul lui FC Brasov, Viorel Moldovan.
Continuare aici!
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-11-2010, 07:35 PM
Mesaj: #149
RE: Ştiri FC Braşov
Viorel Moldovan a avut la dispoziţie 20 de jucători la reunire

Fotbaliştii pregătiţi de Viorel Moldovan s-au reunit, luni, în vederea noului sezon, de la primul şedinţă de pregătire a anului lipsind portarul Mihai Mincă şi jucătorii străini, iar ca noutate a fost prezenţa lui Nicolae Curtean, ex-jucător la Olimpia Satu Mare.

Lotul prezent la reunire: Dani Coman, Gabriel Kajcsa - Octavian Abrudan, Nae Constantin, Cristi Ionescu, Bogdan Niculae, Cristi Oros, Ionuţ Voicu - Alexandru Chipciu, Marian Cristescu, Nicolae Grigore, Robert Ilyeş, Alexandru Mateiu, Cătălin Munteanu, Marius Măldărăşanu, Mihai Roman - Cătălin Dedu, Attila Hadnagy, Sabrin Sburlea şi Dorel Zaharia.

Cu FC Braşov se va pregăti în perioada următoare şi mijlocaşul Nicolae Curtean (21 de ani), jucător care a evoluat la Olimpia Satu Mare şi în ultima perioadă a fost la un colegiu în Statele Unite.

"Cupa este principalul nostru obiectiv. Aşteptăm să vedem cu cine vom juca în semifinale, dar nu vom neglija nici partidele de campionat. Practic, returul este ca un alt campionat şi va trebui să jucăm mai bine", a spus Viorel Moldovan.

Preşedintele grupării, Dinu Gheorghe, a vorbit despre campania de transferuri a formaţiei de sub Tâmpa: "La plecarea în Antalya vom şti în proporţie de 99% lotul cu care vom aborda returul. Ar mai putea fi două sau trei plecări, însă acum nimic nu e sigur. Rui Duarte sau orice alt jucător va pleca numai dacă va sosi o ofertă convenabilă atât pentru club, cât şi pentru jucător. Gigi Becali nu ştie că preţul îl face vânzătorul, nu cumpărătorul. La capitolul sosiri ne dorim un vârf de atac care să înscrie mai mult. În tur am avut opt ocazii pe meci şi am înscris doar 19 goluri".

Formaţia pregătită de Viorel Moldovan va disputa o partidă de pregătire cu campioana Serbiei, Partizan Belgrad, în primul cantonament din Turcia, care se va disputa în perioada 19-30 ianuarie. Pe 4 februarie ardelenii se vor deplasa iar în Turcia pentru cel de-al doilea cantonament al iernii, acolo unde vor disputa alte trei partide de pregătire, adversarii urmând a fi stabiliţi ulterior.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-12-2010, 06:32 PM
Mesaj: #150
RE: Ştiri FC Braşov
Landauri vrea să se acomodeze repede şi să obţină rezultate cu echipa lui Moldovan

Mijlocaşul peruan transferat de FC Braşov, Julio Cesar Landauri, a declarat, marţi, că îşi doreşte să se acomodeze cât mai rapid cu clima din România şi să obţină în acest retur rezultate bune cu gruparea de sub Tâmpa.

"Lucian Marinescu m-a adus aici şi ieri am reuşit să văd oraşul. Mi-a plăcut foarte mult şi sper să mă adaptez cât mai repede la condiţiile meteorologice, mai ales că sunt pentru prima oară în Europa. Îmi doresc ca publicul să vină la stadion şi să susţină echipa la fiecare meci pe care îl vom juca pe teren propriu iar noi să obţinem rezultate cât mai bune", a spus Landauri.

Concurent cu fotbalistul sud-american pentru postul de mijlocaş stânga, Cătălin Munteanu vrea ca echipa ardeleană să temine sezonul pe unul dintre primele 5 locuri şi să câştige Cupa României. "Am avut o vacanţă chiar foarte lungă, de o lună. Acum ne-am întors la antrenamente şi sperăm să fim sănătoşi în acest retur. Eu îmi doresc în primul rând să ne clasăm la final pe unul din primele 5 locuri ca să putem juca în Europa League. Îmi doresc să ajungem în finala Cupei şi chiar să o câştigăm", a declarat ex-jucătorul lui Dinamo.

Kajcsa, Voicu, Oros, Abrudan, Roman, Munteanu, Mateiu, Landauri, Dedu şi Sburlea au efectuat marţi vizita medicală la Spitalul Judeţean Braşov, iar ceilalţi jucători urmează să se prezinte miercuri, la aceeaşi oră, 8:30.

Formaţia pregătită de Viorel Moldovan va disputa o partidă de pregătire cu campioana Serbiei, Partizan Belgrad, în primul cantonament din Turcia, care se va disputa în perioada 19-30 ianuarie. Pe 4 februarie, ardelenii se vor deplasa iar în Turcia pentru cel de-al doilea cantonament al iernii, acolo unde vor disputa alte trei meciuri de verificare, adversarii urmând să fie stabiliţi ulterior.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut