Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri FC Braşov
10-22-2009, 08:59 PM
Mesaj: #81
RE: Ştiri FC Braşov
Haţegan fluieră la Mediaş

Arbitrul Ovidiu Haţegan (Arad) va conduce la centru partida dintre Gaz Metan Mediaş şi FC Braşov. Haţegan va fi ajutat de asistenţii Dorin Mudura (Oradea) şi Adrian Ghinguleac (Bucureşti), iar arbitru de rezervă va fi Claudiu Stefănuţi (Bistriţa). Observatori pentru această partidă au fost delegaţi Ioan Danciu (Deva) şi Gheorghe Nedelescu (Craiova). Meciul Gaz Metan Mediaş - FC Braşov, din etapa a 11-a a Ligii I, se va disputa vineri, de la ora ora 20.00 şi va fi transmis în direct de Digi Sport.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-23-2009, 06:38 PM
Mesaj: #82
RE: Ştiri FC Braşov
Ezequias, jucatorul meciului cu Dinamo

Ezequias a fost votat jucatorul meciului FC Brasov - Dinamo, scor 0-1, in sondajul initiat pe site-ul oficial al clubului, http://www.fcbrasov.ro. Ezequias a fost votat cel mai bun jucator al meciului cu Dinamo de 30 % dintre participantii la sondaj. Pe locurile urmatoare s-au clasat Rui Duarte cu 15 % din voturi, Mihai Roman -10% si Dorel Zaharia cu 9 % din voturile exprimate de fani.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-24-2009, 07:09 PM
Mesaj: #83
RE: Ştiri FC Braşov
Asemănări izbitoare între Lucescu şi Moldovan

Ce pot avea în comun Lucescu jr. şi Viorel Moldovan? Se pare că munca lui Răzvan Lucescu la Braşov l-a impresionat atât de mult pe "Moldo", încât acesta continuă lista de rezultate de egalitate înregistrate de actualul selecţioner, în campionat.

După ce jucătorii braşoveni au dezvăluit că actualul technician face antrenamente asemănătoare cu ale selecţionerului, iar comportamentul celor doi nu este mult diferit, statistica ne arată că Braşovul are aproape aceeaşi linie de clasament sub ambele mandate.

Pe lângă faptul că sunt în relaţii apropiate, iar selecţionerul şi-a ajutat "urmaşul" de la Braşov cu informaţii preţioase despre echipă, echipa patronată de Ioan Neculaie rămâne formaţia cu cele mai multe egaluri înregistrate în acest campionat până în momentul de faţă, la egalitate cu Timişoara, cinci la număr. Numai în ultimele patru etape, trupa lui "Moldo" a înregistrat trei egaluri ('statistica' fiind stricată de înfrângerea contra lui Dinamo).

Coincidenţele nu se opresc aici! Anul trecut, în etapa a 11-a, Răzvan Lucescu nu pleca învins de la Iaşi, tabela arătând la finalul celor 90 de minute scorul de 1-1, la fel ca meciul de la Mediaş. Mai mult, atât Răzvan Lucescu, cât şi actualul tehnician au remizat cu Vaslui şi Gaz Metan.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-25-2009, 05:53 PM
Mesaj: #84
RE: Ştiri FC Braşov
Cristescu afirmă că FC Braşov vrea să producă aceeaşi surpriză ca Unirea la Glasgow

Mijlocaşul lui FC Braşov, Marian Cristescu, votat cel mai bun jucător al meciului cu Gaz Metan, a declarat că îşi doreşte ca formaţia de sub Tâmpa să învingă Unirea Urziceni în optimile de finală ale Cupei României şi să se califice în următoarea fază a competiţiei.

"Pentru noi urmează un meci foarte dificil cu Unirea. Mergem la Urziceni să ne batem pentru calificarea în faza următoare a Cupei României. Sezonul trecut am obţinut patru puncte din meciurile cu Unirea. Ne vom juca şansa şi vom da totul pe teren pentru victorie. Aşa cum ei au crezut într-un rezultat bun la Glasgow, şi noi sperăm să facem un joc bun şi să ne calificăm în sferturile de finală", a spus Cristescu, citat de site-ul oficial al clubului.

Fotbalistul în vârstă de 24 de ani a vorbit şi despre partida cu Gaz Metan Mediaş, în care a reuşit să înscrie primul său gol în actuala stagiune. "Este primul meu gol marcat în acest campionat şi de aceea am mers să sărbătoresc golul împreună cu fanii. Am aşteptat destul de mult să marchez, iar la Mediaş mi-a ieşit execuţia. Îmi pare rău că nu am luat toate cele trei puncte, însă, până la urmă, consider că este un rezultat echitabil ţinând cont că au mai avut şi ei o bară pe finalul meciului", a opinat acesta.

Partida Unirea Urziceni-FC Braşov, din optimile de finală ale Cupei României, se va disputa, marţi, de la ora 21:30 pe arena Tineretului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-25-2009, 06:04 PM
Mesaj: #85
RE: Ştiri FC Braşov
"Mergem să ne jucăm şansa"

Preşedintele echipei FC Braşov, Dinu Gheorge, a vorbit despre partida din Cupa României, cu Unirea Urziceni, spunînd că se aşteaptă la o victorie din partea jucătorilor de sub Tîmpa.

"Marţi vom avea un meci foarte greu la Urziceni. Mergem să ne jucăm şansa. Se poate întîmpla orice. Îi felicităm pe cei de la Unirea pentru că au cîştigat jocul cu Glasgow Rangers şi au făcut cinste fotbalului românesc. Totuşi, niciun meci nu seamana cu altul", a spus Dinu Gheorghe.

Unirea Urziceni - FC Braşov este capul de afiş al optimilor Cupei Românei. Partida se va disputa marţi, de la ora 21:30 şi va fi transmisă de Sportro.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-28-2009, 09:19 PM
Mesaj: #86
RE: Ştiri FC Braşov
Moldovan spune că "şansa i-a surâs" lui FC Braşov în meciul cu Unirea Urziceni

Antrenorul lui FC Braşov, Viorel Moldovan, a declarat, marţi, la finalul victoriei cu Unirea Urziceni, scor 1-0, din optimile Cupei României, că echipa sa a avut şi noroc în acest meci, însă crede că succesul a fost obţinut doar datorită mobilizării exemplare.

"Mă bucur enorm pentru această calificare, mai ales că a fost obţinută pe terenul echipei campioane. Felicit băieţii pentru rigurozitatea de care au dat dovadă şi pentru disciplina tactică. Cred că a fost o calificare meritată. Băieţii s-au organizat foarte bine, eram pregătiţi chiar şi pentru prelungiri. Calificarea e cu atât mai importantă cu cât veneam după patru meciuri consecutive fără victorie. În acele jocuri nu am avut şansă, dar azi norocul ne-a surâs. A venit şi soarele pe strada noastră, chiar dacă a fost o seară ploioasă", a spus Moldovan.

FC Braşov a eliminat campioana Unirea Urziceni, în optimile de finală ale Cupei României, după ce a câştigat partida disputată pe terenul formaţiei ialomiţene cu scorul de 1-0, graţie unui autogol al fundaşului Dănuţ Munteanu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 07:25 PM
Mesaj: #87
RE: Ştiri FC Braşov
Dani Coman: "Mincă a fost îngerul păzitor al Braşovului"

Unirea Urziceni a pierdut în Cupă în faţa Braşovului şi rămâne să se bată doar pe două fronturi, campionat şi Ligă. Accidentat, Dani Coman a fost înlocuit cu brio de Mincă. Robocop îl laudă pe fostul portar al Rapidului, despre care spune că a fost un adevărat înger păzitor!

"Mincă a jucat foarte bine, a fost îngerul salvator al Braşovului, mai ales în ultimul sfert de oră, când a fost asediu la poarta noastră", a spus Coman la Telesport

Fostul portar al Rapidului spune că le-a uşurat viaţa lui Dan Petrescu şi MM, care rămân să se bată doar pentru campionat şi Ligă

"Dan Petrescu a ţipat la arbitru, MM Stoica la fel, de aceea au şi fost trimişi în tribune. Urziceniul a pierdut cea mai uşoară modalitate de a ajunge în cupele europene sezonul viitor, acum n-au decât să lupte pentru primele locuri în campionat", a declarat Dani Coman

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-29-2009, 07:38 PM
Mesaj: #88
RE: Ştiri FC Braşov
"Am crezut în calificarea de la Urziceni"

Atacantul FC Braşov, Alexandru Piţurcă, a declarat că a fost încrezător că echipa sa va reuşi să obţină calificarea în sferturile de finală ale Cupei României, în dauna campioanei Unirea Urziceni.

"Sunt fericit că am reuşit calificarea în sferturile de finală ale Cupei. Am avut mare încredere că vom câştiga la Urziceni. Am crezut tot timpul în calificare, iar echipa a dat totul pe teren. Pentru noi urmează meciul cu Pandurii Târgu Jiu. Cunosc foarte bine lotul gorjenilor şi sunt convins că vom avea un meci foarte greu, însă trebuie să câştigăm pentru că în campionat nu am mai obţinut o victorie de câteva etape. Aştept de mult timp să marchez un gol, însă important este ca echipa să câştige. Daca voi fi folosit în meciul cu Pandurii, voi da totul în teren pentru a obţine cele trei puncte. Nu ştiu daca schimbarea antrenorului la Pandurii este un lucru bun pentru noi. Jucătorii vor avea o motivaţie în plus, însa noi trebuie să ne facem jocul şi să nu facem paşi greşiţi", a spus, pentu site-ul oficial al clubului, Alexandru Piţurcă. Piţurcă junior împlineşte miercuri 26 de ani, ocazie cu care îşi doreşte sănătate, dar şi multe reuşite cu FC Braşov

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-30-2009, 06:15 PM
Mesaj: #89
RE: Ştiri FC Braşov
Sînt uniţi şi contează

Fotbaliştii de la FC Braşov consideră că unitatea grupului îi ajută în multe momente grele ale unui meci.

"Cred că unitatea grupului a făcut diferenţa în meciul cu Unirea", spunea Dorel Zaharia

Fotbaliştii de la FC Braşov pun mare preţ pe unitatea grupului, considerînd că acesta este principalul lor atu. De acest lucru este convins şi atacantul Dorel Zaharia, care crede că acest lucru a făcut ca el şi colegii săi să elimine campioana Unirea Urziceni, în optimile Cupei României. "Am avut un meci foarte greu la Urziceni. Am jucat pe terenul echipei campioane, însă ne-am mobilizat exemplar şi am reuşit să obţinem victoria. Cred că unitatea grupului a făcut diferenţa în acest meci, astfel că am obţinut o calificare meritată", a spus Zaharia.

"O victorie cu Pandurii este obligatorie"
Dorel Zaharia a menţionat că victoria este obligatorie în etapa viitoare, a XII-a a Ligii I, în care echipa braşoveană va întîlni, pe teren propriu, formaţia Pandurii Tîrgu Jiu. "Acum, ne gîndim la meciul cu Pandurii, în care trebuie să obţinem toate cele trei puncte. De la meciul cu Ceahlăul nu am mai cîştigat în campionat, astfel că trebuie să dăm totul pentru victorie, pentru că ne dorim să rămînem în plasa primelor echipe. În ultimele etape am jucat bine, însă nu am reuşit să cîştigăm. O victorie cu Pandurii este obligatorie, mai ales că jucăm pe teren propriu şi vom avea susţinerea fanilor", a precizat fotbalistul pentru site-ul oficial al clubului.

Atacantul Dorel Zaharia a fost desemnat jucătorul meciului Unirea Urziceni - FC Braşov, scor 0-1, din optimile de finală ale Cupei României, într-un sondaj iniţiat pe site-ul oficial. Zaharia a fost votat jucătorul meciului de 26 la sută dintre participanţii la sondaj, fiind urmat de Mihai Mincă, cu 18 la sută dintre preferinţe, Mihai Roman - 15 la sută şi Marius Măldărăşanu - 13 la sută.

20 de lei un bilet la meciul cu Pandurii
FC Braşov anunţă că tichetele pentru partida cu Pandurii Tîrgu Jiu pot fi cumpărate de la casele de bilete de la Stadionul Tineretului începînd de vineri. Preţul unui bilet este de 20 de lei (peluză, tribuna a II-a şi tribuna I), la sectoarele S şi T - 25 lei , iar la oficială 100 lei. Meciul dintre FC Braşov şi Pandurii, contînd pentru etapa a 12-a a Ligii I, se va disputa, luni, 2 noiembrie, de la ora 20.00, pe Stadionul Tineretului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-30-2009, 07:38 PM
Mesaj: #90
RE: Ştiri FC Braşov
Moldovan nu concepe alt rezultat decât victoria în meciul cu Pandurii

Antrenorul lui FC Braşov, Viorel Moldovan, a declarat, vineri, că echipa gorjeană reprezintă un adversar periculos, însă nici nu se gândeşte la un alt rezultat decât victoria.

"Sper ca succesul din Cupă să ne dea încredere. Era foarte important să ne calificăm, iar acum trebuie să dovedim că avem continuitate. Urmează două meciuri extrem de importante pe teren propriu, pe care trebuie să le câştigăm. Pandurii e o echipă foarte bine organizată, puternică, greu de manevrat, dar noi suntem pregătiţi şi trebuie să găsim soluţiile ideale pentru destabilizarea adversarului. Nu concep decât varianta victoriei", a spus Moldovan, care speră ca schimbarea de antrenor de la Pandurii să nu fie benefică pentru adversarul de duminică.

Pentru meciul cu Pandurii, tehnicianul are la dispozitie tot lotul, după ce jucătorii care au avut probleme medicale au revenit la antrenamente. "Dani Coman, Rui Duarte, Ionuţ Voicu şi Hadnagy se pregătesc împreună cu echipa. Sunt mult mai liniştit atunci când am la dispoziţie tot lotul", a mai afirmat Moldovan

Antrenorul a făcut aprecieri şi asupra echipelor rămase în competiţie, în Cupa României. "Sunt echipe valoroase din moment ce au ajuns în această fază. Chiar dacă pe hârtie nu erau favorite, echipele mai mici au demonstrat că îşi merită locul. În plus, mai sunt şi adversari precum Dinamo sau CFR Cluj. Oricum, e înghesuială mare pentru finală, toată lumea e ambiţioasă. Să vedem dacă avem şi noi loc" a conchis fostul internaţional.

Meciul FC Braşov-Pandurii Târgu Jiu, din etapa a 12-a a Ligii I, se va disputa luni, de la ora 20:00, pe stadionul Tineretului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut