Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri FC Braşov
10-05-2009, 05:42 PM
Mesaj: #61
RE: Ştiri FC Braşov
Marţi, primul antrenament

Profitînd de întreruperea campionatului pentru meciurile echipei naţionale cu Serbia şi Insulele Feroe, antrenorul lui FC Braşov, Viorel Moldovan, le-a acordat jucătorilor săi trei zile libere după meciul de la Galaţi.

Primul antrenament din această săptămînă al braşovenilor este programat marţi.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-05-2009, 07:45 PM
Mesaj: #62
RE: Ştiri FC Braşov
"L-am felicitat personal pe Grigore"

Antrenorul lui FC Brasov, Viorel Moldovan, considera ca Nicolae Grigore merita convocarea la echipa nationala dupa evolutiile foarte bune din acest campionat.

"Ma bucur ca Grigore a facut pasul spre prima reprezentativa. L-am felicitat personal si i-am spus ca este un pas important pentru el. Sper sa continue seria evolutiilor bune din acest sezon si sa confirme aceasta convocare. Il avem si pe Dani Coman la lot, iar daca Roman nu era accidentat cred ca era si el convocat. Este doar meritul jucatorilor si pot spune ca aceste convocari sunt un lucru pozitiv si pentru FC Brasov", a declarat Viorel Moldovan pentru site-ul oficial al clubului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-06-2009, 03:27 PM
Mesaj: #63
RE: Ştiri FC Braşov
Mihai Roman a revenit la antrenamente şi va fi apt pentru partida cu Dinamo

Internaţionalul lui FC Braşov, Mihai Roman, a revenit la antrenamentele echipei, dar se pregăteşte sub comanda preparatorului fizic, iar în câteva zile va intra în programul normal de pregătire al elevilor lui Viorel Moldovan, şi va putea fi folosit în partida cu Dinamo, din etapa a 10-a a Ligii I.

"Mihai este din nou la antrenamente, dar recuperează din punct de vedere fizic, urmând ca în maxim patru zile să reintre în programul echipei. A avut o pauză mai lungă şi e nevoie de recuperare fizică, dar probabil că va fi pe teren la meciul cu Dinamo", a spus, doctorul braşovenilor, Gheorghe Popa.

Roman a suferit o ruptură musculară la începutul lunii septembrie, în partida cu Ceahlăul Piatra Neamţ, din etapa a 6-a a Ligii I.

În altă ordine de idei, Rui Duarte şi Dorel Zaharia au suferit accidentări minore şi vor lipsi câteva zile de la antrenamente, însă vor fi recuperaţi până la următoarea partidă din campionat, programată împotriva lui Dinamo.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-07-2009, 03:48 PM
Mesaj: #64
RE: Ştiri FC Braşov
Cristian Ionescu spune că meciul cu Dinamo nu i se pare unul dificil

Fundaşul lui FC Braşov, Cristian Ionescu, a declarat, miercuri, că partida cu Dinamo din etapa a 10-a a Ligii I nu i se pare una grea, deoarece fotbaliştii bucureştenii pun accentul pe jocul ofensiv şi nu se închid în apărare.

"Se mai întâmplă să mai şi pierdem puncte, dar campionatul este lung şi noi sperăm să recuperăm punctele pierdute în ultimele etape. Nu mi se pare greu un meci cu Dinamo tinând cont că au o echipă care joacă fotbal. Dinamo este o echipă care joacă deschis, anul trecut i-am bătut de două ori şi eu cred că putem să-i batem şi acum. Suntem încrezători că putem obţine cele trei puncte", a spus Ionescu.

Fotbalistul braşovenilor este convins că schimbarea tehnicianul la Dinamo îşi va pune amprenta în mod negativ pe evoluţia echipei din Ştefan cel Mare: "Suntem mai în formă decât anul trecut, dovadă şi locul în clasament unde ne aflăm, la două puncte de lider. Pentru noi este un avantaj că Dinamo a schimbat antrenorul. Sunt mai dezorganizaţi, nu au linişte, iar noi vrem să profităm de acest lucru", a mai afirmat Ionescu.

FC Braşov şi Dinamo se vor întâlni pe stadionul Tineretului, în etapa a 10-a a Ligii I.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-07-2009, 11:51 PM
Mesaj: #65
RE: Ştiri FC Braşov
Ionuţ Voicu (FC Braşov): "Suntem invincibili acasă"

Mijlocaşul echipei FC Braşov, Ionuţ Voicu, a declarat că formaţia la care evoluează este invincibilă pe teren propriu şi împreună cu coechipeirii săi, doreşte să continue pe aceeaşi linie şi după meciul cu Dinamo, din etapa a X-a a Ligii I.

Voicu crede că echipa a avut un start bun în acest campionat şi având în vedere acest aspect, trebuie să se afirme şi în meciurile următoare. "Primul joc după pauza competiţională, cel cu Dinamo, este cel mai dificil, însă vom da totul în teren să câştigăm. Ştim că Dinamo este o echipă puternică, însă noi suntem invincibili pe teren propriu şi ne dorim să continuăm pe aceeaşi linie. Sperăm să învingem pe Dinamo, pentru că ne dorim să ne menţinem în primele locuri", a spus Voicu pentru site-ul oficial al clubului.

Ionuţ Voicu a precizat că FC Braşov putea obţine mai mult de un egal în meciul din runda precedentă, cu Oţelul Galaţi, în care a reuşit să marcheze unicul gol al formaţiei sale. "M-am bucurat foarte tare că am reuşit să marchez primul meu gol în Liga I, însa sper să nu fie şi ultimul. Pentru mine important este să joc cât mai mult şi să ajut echipa să-şi îndeplineasca obiectivele", a menţionat mijlocaşul.

FC Braşov va întâlni, vineri, pe stadionul "Tineretului", formaţia Internaţional Curtea de Argeş într-un meci amical.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-08-2009, 03:40 PM
Mesaj: #66
RE: Ştiri FC Braşov
Mincă nu concepe alt rezultat decât victoria în faţa lui Dinamo

Portarul formaţiei FC Braşov, Mihai Mincă, a declarat, joi, că nu nu se gândeşte la alt rezultat în afara victoriei în faţa echipei din Ştefan cel Mare, în etapa a 10-a a Ligii I.

"Avem o echipă bună şi cred că putem face o figură frumoasă în acest campionat. Nici nu concep să nu câştigăm meciul cu Dinamo. Vom da totul pe teren pentru a câştiga acest meci", a spus Mincă pentru site-ul oficial.

Goalkepeer-ul a mai afirmat că s-a acomodat foarte bine la gruparea de sub Tâmpa: "Vreau să am un sezon cât mai bun cu FC Braşov. Am fost foarte bine primit la Braşov, unde am găsit un lot valoros. Suporterii s-au obişnuit cu portari buni în ultimii ani la FC Braşov, astfel că nu vreau să dezamăgesc atunci când voi fi folosit".

FC Braşov şi Dinamo se vor întâlni pe stadionul Tineretului, în etapa a 10-a a Ligii I.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-09-2009, 09:34 PM
Mesaj: #67
RE: Ştiri FC Braşov
FC Braşov-Internaţional Curtea de Argeş 1-1, într-un meci amical

FC Braşov şi Internaţional Curtea de Argeş au remizat, vineri, scor 1-1, într-un meci amical disputat pe terenul grupării de sub Tâmpa, informează site-ul clubului ardelean.

FC Braşov a deschis scorul în minutul 16, prin Piţurcă, şi a ratat o lovitură de pedeapsă în minutul 57, prin Chipciu. Curtea de Argeş a reuşit egalarea în minutul 87, prin Menassel.

FC Braşov: Kajcsa (Mincă 46) - Oros, Abrudan (Senin 63, D. Drăgan 67), B. Niculae, Cr. Ionescu - Cristescu (C. Munteanu 63), Măldărăşanu, Nene (Ilyeş 63), Chipciu - Piţurca (Dedu 75), Hadnagy (Zaharia 63). Antrenor: Viorel Moldovan.

Internaţional Curtea de Argeş: M. Popa (Pampea 46) - Matei, Ciucur, Izvoranu, Filip - Cl. Ionescu, Itu, Vezan, Menassel - Andelkovic (Abdoul 63), Voiculeţ. Antrenor: Ştefan Stoica.

FC Internaţional va disputa şi sâmbătă un amical, cu Pandurii Targu-Jiu, pe stadionul Municipal din Curtea de Argeş.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-10-2009, 12:53 PM
Mesaj: #68
RE: Ştiri FC Braşov
Moldovan: "Mă îndoiesc că Roman va juca cu Dinamo"

Tehnicianul FC Braşov, Viorel Moldovan, a declarat că nu crede că îl va putea folosit pe Mihai Roman în meciul de pe propriul teren, cu Dinamo, din etapa a 10-a a Ligii 1. "Mihai îşi va relua pregătirea alături de echipă de săptămâna viitoare, dar mă îndoiesc că va fi apt pentru disputa cu Dinamo", a spus Viorel Moldovan, care a adăuga că vrea cele trei puncte contra "câinilor": "Dinamo este o echipă puternică, cu ambiţii măreţe an de an, dar trebuie să ne prezentă foarte bine la acest meci, să avem o evoluţie la fel de bună ca la CFR sau cu Steaua, dar de data asta să lum cele 3 puncte".

Molodvan s-a referit şi la disputa naţionalei, de sîmbătă, seară, din deplasare, cu Serbia: "Va fi un meci de palmares, de orgoliu. Cred că trebuie să terminăm aceste calificări cu capul sus şi să obţinem un rezultat pozitiv în Serbia. Şi asta chiar dacă ei sunt favoriţi şi se pregtă să sărbătorească accesul la Campionatul Mondial . Eeste şi un meci pentru a ne păstra locul din urna a doua valorică următoarea tragere la sorţi".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-12-2009, 05:09 PM
Mesaj: #69
RE: Ştiri FC Braşov
FC Brasov - Dinamo, duminica, ora 18.00

Liga Profesionista de Fotbal a anuntat astazi, pe site-ul oficial, programul etapei a 10-a a Ligii I. Astfel, partida dintre FC Brasov si Dinamo, contand pentru etapa a 10-a, a fost programata duminica, 18 octombrie, de la ora 18.00 si va fi transmisa in direct de Digi Sport.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-13-2009, 02:31 PM
Mesaj: #70
RE: Ştiri FC Braşov
Măldărăşanu spune că echipa sa poate profita de problemele din ultimul timp de la Dinamo

Mijlocaşul lui FC Braşov, Marius Măldărăşanu, a declarat, marţi, că problemelele cu care s-a confruntat în ultimul timp Dinamo, în privinţa rezultatelor şi a bancii tehnice, reprezintă un avantaj pentru echipa sa în meciul direct de sub Tâmpa, din etapa a 10-a.

"Cu Dinamo va fi un meci foarte important şi ne dorim mult să câştigăm. În ultimele 3 meciuri am luat doar două puncte şi asta se vede în clasament. Din acest motiv echipele ne-au luat în seamă, dar să nu uităm că am jucat cu două formaţii care se bat mereu la titlu, Steaua şi CFR Cluj. Cu Dinamo va fi un meci tare, însă este benefic că jucăm împotriva unei echipe care are probleme de lot şi administrative, este un mic avantaj pentru noi. Suntem invincibili de multă vreme pe teren propriu şi vrem să rămânem la fel", a spus Măldărăşanu.

La rândul său, Alexandru Chipciu este sigur că echipa sa va învinge pe Dinamo. "Ne aşteaptă un meci greu dar trebuie să câştigăm cele trei puncte, după ce am luat doar două în ultima perioadă. Sunt convins că putem învinge Dinamo, mai ales că în ultima perioadă nu ne-a bătut nimeni aici la Braşov şi vrem să devenim naşii lor", a spus mijlocaşul.

Partida dintre FC Braşov şi Dinamo se va disputa duminică, de la ora 18:00, pe stadionul Silviu Ploieşteanu din Braşov.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
2 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut