Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri FC Braşov
09-07-2009, 02:23 PM
Mesaj: #11
RE: Ştiri FC Braşov
Bilete FC Brasov – Ceahlaul

FC Brasov anunta ca biletele pentru partida cu Ceahlaul, care se va disputa vineri, 11 septembrie, incepand cu ora 21.30, pot fi cumparate incepand de marti.

Preturile biletelor sunt urmatoarele:
Fotolii - 150 LEI
Sectoare S si T: 30LEI
Sectoare J si L: 20 LEI
Sectoare: A, B, C, D, E, F, G, H: 20 LEI
Sectoare: M, N, P, R, U, V, X, Z: 25 LEI

Programul caselor de bilete:
Marti, 8 septembrie - 10.00 - 18.00
Miercuri, 9 septembrie- 10.00 - 18.00
Joi, 10 septembrie- 10.00 - 18.00
Vineri, 11 august - incepand cu ora 10.00


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-08-2009, 12:24 PM
Mesaj: #12
RE: Ştiri FC Braşov
Hadnagy: 'Vreau în Europa League'

Atacantul FC Braşov, Attila Hadnagy, a declarat, pentru site-ul oficial al clubului, că visul său este ca liderul Ligii 1 să prindă un loc de Europa League la finalul actualului sezon: "Îmi doresc foarte mult ca în acest sezon să prindem un loc care sa ne asigure calificarea în Liga Europa şi să înscriu cât mai multe goluri pentru FC Braşov. Deocamdată, în acest campionat am marcat doar două goluri, însă mai sunt multe etape de disputat. Nu avem timp acum de petreceri. Ne aşteaptă meciul de vineri, cu Ceahlăul, unul care se anunţă foarte dificil, pentru ca vom întâlni o echipă arţăgoasă. Noi suntem pe un drum bun, ocupăm primul loc în clasament şi vrem să rămânem pe această poziţie şi după următoarea etapă. Nu ne subestimăm adversarul, însă trebuie să câştigăm şi să ne păstrăm invincibilitatea de pe teren propriu. Atmosfera în vestiar este excelentă după ultimele rezultate. Trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ, pentru că, deocamdată, nu am obţinut nimic în acest campionat".

Hadnagy s-a referit şi la echipa naţională: "După meciul echipei naţionale cu Franţa am vorbit la telefon cu Dani Coman şi cu Mihai Roman. I-am felicitat pentru jocul făcut, pentru că amândoi au evoluat foarte bine. Important este acum ca naţionala României să câştige meciul cu Austria. Chiar dacă nu mai sunt şanse de calificare la Campionatul Mondial, România trebuie să se impună miercuri, pentru moralul jucătorilor, dar şi pentru a acumula punctele necesare rămânerii în urna a doua valorică pentru preliminariile lui EURO 2012".

Attila Hadnagy împlineşte astăzi 29 de ani.

FC Braşov va juca vineri, de la ora 21,30, acasă, cu gruprea lui Gheorghe Ştefan, Ceahlăul Piatra Neamţ.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-08-2009, 02:47 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-12-2009 04:30 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #13
RE: Ştiri FC Braşov
Neculaie: "Nu sunt dispus să-l vând pe Roman la Steaua sau la altă echipă"

Patronul grupării FC Braşov, Ioan Neculaie, a declarat, marţi, că nu se pune problema ca Mihai Roman sau vreunul dintre jucătorii grupării de sub Tâmpa să fie vânduţi unei echipe româneşti sau din străinătate până la finalul sezonului 2009-2010 al Ligii I.

"Braşovul nu este dispusă să-l vândă pe Roman la Steaua şi să renunţe astfel la jucător. Sub nicio formă nu se va întâmpla aşa ceva, pentru că Roman face parte din proiectul echipei din acest sezon şi nu se pune problema vânzării lui. Nu s-a purtat nicio negociere cu Steaua, eu sunt singurul care poate da verdictul, vorbe aruncate vor fi multe, dar eu sunt finanţatorul. Nu am fixat niciun preţ pentru Roman, pentru că nu este de vânzare", a spus Ioan Neculaie.

Reacţia patronului braşovenilor vine după ce Gigi Becali a declarat că vrea să-l transfere pe Mihai Roman la Steaua, datorită evoluţiei bune pe care mijlocaşul a avut-o în cele 30 de minute pe care le-a bifat în meciul Franţa-România, din prelimnariile CM 2010.

Neculaie a ţinut să arate că locul I pe care îl ocupă FC Braşov în clasamentul Ligii I îl determină să nu transfere niciun jucător: "Nu vindem nimic, nici pe Roman, nici pe altcineva. Nu ştiţi pe ce loc suntem? Nouă nu ne trebuie aceşti fotbalişti? Echipele interesate de băieţii noştri să-şi pună pofta în cui şi să cumpere jucători de la alte formaţii".

După 5 etape disputate în actualul sezon al Ligii I, FC Braşov ocupă locul I, cu 11 puncte, 3 victorii şi două rezultate de egalitate.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-08-2009, 11:06 PM
Mesaj: #14
RE: Ştiri FC Braşov
Ioan Neculaie: "Dinu Gheorghe nu-i răspunde lui Gigi? Să mai insiste, să-i dea un SMS"

Patronul lui FC Braşov, Ioan Neculaie, spune că Mihai Roman şi Sabrin Sburlea nu sînt de vînzare decît pentru o ofertă cu adevărat importantă.

"Avem jucători căutaţi, dar nu sînt de vînzare decît pentru o ofertă extraordinară. Mergem binişor anul ăsta şi vrem să mai rămînem măcar două sau trei etape acolo unde sîntem acum. Nu pot să pronunţ nici o cifră, oferta trebuie să fie de-a dreptul impresionantă. Dinu Gheorghe nu-i răspunde lui Gigi Becali? Să mai insiste, să-i dea un SMS. Eu nu sînt de acord cu vînzarea, noi trebuie să mai luăm unul sau doi buni!", a spus Neculaie la GSP TV.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-09-2009, 04:41 PM
Mesaj: #15
RE: Ştiri FC Braşov
Moldovan vrea să rămână lider: "Trebuie să batem Ceahlăul!"

Tehnicianul FC Braşov, Viorel Moldovan, a declarat că nu este un fan al meciurilor cu echipele aşa-zise mai slab pe hârtie şi că următorul adversar, Ceahlăul Piatra Neamţ, trebuie tratat cu maximă seriozitate. "Ne aşteaptă un meci greu împotriva Ceahlăului, o echipă foarte bine organizată pe faza defensivă, greu de manevrat. Noi trebuie să facem tot posibilul pentru a-i destabiliza, pentru a ne impune jocul şi a câştiga cele 3 puncte foarte importante. Nu mi-au plăcut niciodată astfel de meciuri în care adversarii erau mai slabi pe hârtie. Trebuie să tratăm cu maximă seriozitate orice adversar, chiar dacă e o nou-promovată. S-a văzut că nu mai sunt echipe slabe. Dacă vom aborda jocul ca şi pe cel de la Mioveni, cu Internaţional Curtea de Argeş, nu vor fi probleme. Asta le-am spus şi băieţilor, să fie serioşi, responsabili şi determinaţi pentru a tranşa meciul încă din debut", a spus Viorel Moldovan.

Moldovan este bucuros că meciul se va disputa în nocturnă, fiind un fan al partidelor care au loc la lumina reflectoarelor: "Este primul meci în nocturnă acasă de când am venit la Braşov şi este un lucru bun. Mie îmi place să jucăm la lumina reflectoarelor, sunt altfel de meciuri. Referitor la oră prefer să joc seara, decât la 16 sau 17".

Viorel Moldovan nu se va putea baza cu Ceahlăul pe Marius Măldărăşanu, accidentat, dar nici pe Nicolae Constantin, nerefăcut complet după unele probleme medicale.

Partida FC Braşov - Ceahlăul Piatra Neamţ, din cadrul etapei a 6-a a Ligii 1, va avea loc vineri, de la ora 21,30.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-09-2009, 04:55 PM
Mesaj: #16
RE: Ştiri FC Braşov
"Nu-mi fac probleme, Roman va rămâne la Braşov"

Viorel Moldovan este sigur că Mihai Roman va rămâne la FC Braşov, în ciuda numeroaselor oferte care curg pe adresa grupării.

"E bine că Mihai stârneşte interesul anumitor echipe. E bine şi pentru club şi pentru el, dar deocamdată este la FC Braşov. Nu cred că o să-şi piardă capul, e un băiat echilibrat şi sunt convins că aceste lucruri nu-l vor afecta. Din discuţiile pe care le-am avut cu domnul preşedinte Dinu Gheorghe am înţeles că şi el şi Sabrin Sburlea vor rămâne la FC Braşov. Aşa că nu-mi fac probleme", a spus Viorel Moldovan.

Întrebat dacă va fi folosit Roman vineri, ţinând cont că e posibil să evolueze şi diseară, la naţională, contra Austriei, Moldovan a precizat că "să vedem dacă va fi folosit astăzi şi apoi vom decide dacă va începe sau nu meciul cu Ceahlăul".


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-11-2009, 01:30 PM
Mesaj: #17
RE: Ştiri FC Braşov
Fotbalist de la 16 ani

Mihai Roman, omul zilei în Liga I, a început fotbalul la vîrsta la care alţi puşti sînt aproape de terminarea junioratului.

- Mihai, cu Austria ai fost pentru prima dată titular la "naţională". Cum a fost?
- Am trăit o senzaţie unică, mi s-a cîntat şi mie imnul! Nu mă gîndeam că o să joc sub tricolor, dar nici nu cred că am ajuns brusc la lot, fără să arăt că merit. Am jucat bine la Braşov, am demonstrat că am valoare. Chiar crezi că Răzvan mă convoca dacă nu meritam?

- Ai senzaţia că ai ajuns prea tîrziu în fotbalul mare?
- Păi, asta e povestea mea. Am început tîrziu fotbalul, pe la 16 ani, în divizia "Onoare", la Putna. N-am făcut junioratul, dar în copilărie jucam oriunde, pe stradă, în curtea şcolii, peste tot. M-a dus fratele meu, care e mai mare, la Putna la un meci şi am dat două goluri, unul chiar din "foarfecă". Aveam un metru, abia mă vedeai pe teren. Nu m-au mai lăsat să plec după. Aşa a început pentru mine fotbalul "profesionist". Am jucat în toate diviziile, "Onoare", D, C, B, peste tot.

- Te aşteptai să faci pasul printre "tricolori" atît de repede?
- Sincer, mă aşteptam. Colegii îmi ziceau: "Bă, vezi că o să te ia Răzvan la echipa naţională", aşa, mai în glumă, mai în serios. Poate că nu mă gîndeam că o să mă ia pentru meciul cu Lituania, dar mă aşteptam. Am mai zis, am demonstrat că pot să fac faţă

"Nu sînt eu omul zilei sau omul momentului. Eu sînt doar un tip care munceşte şi stă în umbră" - Mihai Roman, mijlocaş România

A fost aproape de futsal
Pe vremea cînd evolua în Liga a IV-a, la Bucovina Rădăuţi, Roman juca şi pentru echipa de futsal a clubului. Mijlocaşul de 24 de ani a fost ofertat de MGA Bucureşti, formaţie care îi propusese un contract pe 5 ani. "La Bucovina mai apăream şi pe la echipa de futsal şi m-au remarcat cei de la MGA. Am fost la ei, dar am stat doar 3 luni. Bucureştenii voiau să semnez pe 5 ani. M-am întors la Rădăuţi, apoi m-am transferat în Liga a II-a, la Suceava", a rememorat mijlocaşul.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-11-2009, 01:39 PM
Mesaj: #18
RE: Ştiri FC Braşov
Dumitru Moldovan, fost preşedinte Cetatea: "Nu am luat nici un leu pe Mihai Roman"

După ce finanţatorul lui FC Braşov, Ioan Niculae, a dezvăluit la GSPTV că mijlocaşul Mihai Roman a ajuns la FC Braşov de la Cetatea Suceava în schimbul a 120.000 de euro, spiritele s-au inflamat la gruparea din nordul Moldovei.

Dumitru Moldovan , preşedintele formaţiei de pe Areni din perioada în care Mihai Roman evolua la Suceava, susţine că nu a încasat nici un leu de pe urma transferului fotbalistului.

"Erau mai multe echipe interesate de serviciile lui şi Roman nu a mai vrut sub nici o formă să rămână la noi, mai ales că echipa retrogradase în Liga a III-a. Vasluiul chiar îi oferise un contract foarte bun, de 60.000 de euro anual, dar Mihai nici nu a vrut să audă. Apoi a dispărut pur şi simplu pentru o bună bucată de vreme şi am aflat că a semnat cu FC Braşov. Nu este adevărat ce a declarat Ioan Neculaie referitor la suma de transfer. Sau poate Braşovul a plătit totuşi cuiva aceşti bani, dar în nici un caz nouă, poate impresarilor. Este de datoria lui Ioan Neculaie să clarifice lucrurile şi să spună exact cine a primit aceşti bani. Eu unul mă simt curat şi sunt sigur că adevărul o să iasă până la urmă la iveală", a declarat Moldovan în Monitorul de Suceava.

Însuşi Mihai Roman a explicat apoi cum a devenit jucător liber de contract, mărturisind totodată că nu are cunoştinţă despre vreo sumă de transfer plătită pentru el de FC Braşov către Cetatea Suceava: "La Cetatea aveam un contract pe care-l renegociam la sfârşitul fiecărui sezon. Faptul că echipa a retrogradat la finalul ediţiei de campionat 2006-2007 m-a făcut să mă gândesc serios la plecare, mai ales că nu duceam lipsă de oferte. Este adevărat că am primit o ofertă şi de la FC Vaslui, însă am decis să nu merg acolo după ce am primit unele sfaturi de la diverşi jucători legitimaţi la respectiva grupare. Cu ajutorul unui avocat, am reuşit să devin jucător liber după încheierea sezonului 2006-2007 şi am semnat imediat cu FC Braşov. Legat de suma de transfer, sînt probleme care mă depăşesc. Eu atât ştiu, că am ajuns la Braşov după ce am fost declarat de FRF liber de contract".


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-11-2009, 01:42 PM
Mesaj: #19
RE: Ştiri FC Braşov
"Va avea o carieră uriaşă"

Preşedintele Braşovului îi prevăzuse lui Roman un viitor strălucit încă de când l-a adus de la Cetate Suceava.

Domnule Dinu, cum "l-aţi furat" pe Roman de la Cetate?
Roman a fost declarat liber de contract şi apoi a semnat cu Braşovul.

Cine l-a descoperit?
L-am văzut demult şi mi-a plăcut foarte mult ca fotbalist. Părea firav, dar foarte vânos. Ulterior, i-am cunoscut familia, am văzut ce fel de om e şi i-am făcut ofertă să vină la Braşov.

La 25 de ani e insistent curtat de echipele mari din România. Acum opt ani nici nu se apucase de fotbal.
Asta cu începutul fotbalului târziu e poveste. Culae Lupescu a început la 29 de ani.

Erau alte vremuri...
Mai lăsaţi-o şi pe asta cu alte vremuri! E vremea fotbalului şi atât. Eşti sau nu fotbalist. Mihai e. E drept că a început mai târziu şi că nu a avut "ABC"-ul de la copii şi juniori, dar a recuperat. Este tipul de profesionist sută la sută. Dacă va rămâne la fel de serios, şi nu văd niciun motiv să nu fie aşa, va avea o carieră uriaşă!

Îl lăsaţi la Steaua?
Nu se pune problema aşa. Este o ofertă din partea Stelei, dar cred că la momentul actual e mai bine pentru el să mai joace la Braşov. După, mai vedem. Un fotbalist explodează între 24 şi 29 de ani. Pe urmă, dacă e serios, mai joacă din experienţă câţiva ani şi gata.

Sburlea?
Şi Sburlea e un copil extraordinar... E cel mai bine pentru amândoi să rămână pe loc.

Sunteţi pe primul loc. Aveţi gânduri mari?
Dacă iau titlul cu Braşovul, vă daţi seama că mă las de fotbal. Acum, serios, ne cunoaştem limitele. Vrem să jucăm un fotbal bun şi corect.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-11-2009, 08:30 PM
Mesaj: #20
RE: Ştiri FC Braşov
Dor de Europa

După opt sezoane petrecute în "coride" cu Real Madrid, Barcelona sau Valencia, mijlocaşul Cătălin Munteanu a revenit acum patru ani în România, mânat de dorul de ţară. Acum, fotbalistul lui FC Braşov este mânat de dorul nopţilor europene, iar clasamentul pare să îi dea dreptate. După cinci etape, pe primul loc în clasament nu se află CFR Cluj, Steaua sau Dinamo, ci chiar echipa lui "Cap de Zmeu".

SportM: Cătălin, sunteţi lideri surpriză după cinci etape. Vă aşteptaţi?
Cătălin Munteanu: Nu, sincer nu ne aşteptam să avem un ciclu aşa bun, însă eram conştienţi că vom întâlni echipe mai uşoare. Ne-am dat seama că putem să câştigăm multe puncte şi am mers cu gândul la victorie în fiecare meci.

SportM: Fanii vorbesc deja de Europa League. Tu ce crezi că puteţi reuşi în acest sezon?
Munteanu: Obiectivul nostru, aşa cum am spus de la începutul cantonamentului, este într-adevăr Europa League. Va fi greu, pentru că se bat foarte multe echipe, dar asta nu ne împiedică să ne propunem să fim acolo sus, să jucăm la fel de bine ca pe finalul campionatului precedent. Vrem să continuăm pe linia de anul trecut.

SportM: A venit Viorel Moldovan cu ceva în bagaje la Braşov?
Munteanu (râde): După cum se ştie, în primul rând am rămas cu aceiaşi jucători de anul trecut, nucleul este neschimbat. Apoi, sigur, Viorel a venit cu ideile lui. Este un pic diferit faţă de Răzvan, aş spune că ne lasă mai multă libertate pe teren. La asemănări, aş zice că amândoi sunt tineri, amândoi ştiu cum să ţină un vestiar, să facă atmosferă bună.

SportM: După meciul cu Ceahlăul, veţi întâlni într-un interval scurt CFR în deplasare, Steaua şi Dinamo acasă. Ce simţi când dai piept cu fostele tale echipe?
Munteanu: Cum îţi spuneam, eram conştienţi că după meciurile uşoare vin şi meciurile grele. Dar acestea sunt şi cele mai frumoase, orice jucător îşi doreşte să joace în ele. Avem forţă foarte mare şi am vrea să acumulăm cât mai multe puncte în partidele de acasă. Cât despre întâlnirea cu fostele mele formaţii, este un meci ca oricare altul, dar mă bucur să îmi revăd foştii colegi şi actualii prieteni.

SportM: Ai o poreclă cel puţin interesantă, "Cap de Zmeu". De unde vine?
Munteanu: E de mult, de când eram la echipa de tineret, acum 12 ani, când selecţioner era nea’ Piţi. Eram coleg de cameră cu Miu, cu care jucam şi la Steaua, şi nu ştiu de unde i-a venit lui să mă strige aşa prin cantonament!

SportM: Unii stranieri, ca Gică Craioveanu, au ales să rămână în Spania. Pe tine ce te-a făcut să revii în ţară după 8 ani în peninsulă?
Munteanu: Depinde şi de caracterul fiecăruia. Eu sunt mai ataşat de familie, de prieteni, mă simt cel mai bine la mine acasă. De aceea am decis să mă întorc la Dinamo. Este alegerea fiecăruia, cum simte, ce caracter are. Dar vorba aia, nicăieri nu-i ca acasă.

SportM: Eşti născut în Bucureşti, lucrezi la Braşov, unde te simţi mai bine?
Munteanu: La Braşov m-am obişnuit foarte bine, m-am integrat excelent, pentru că toţi de aici m-au primit foarte bine. Iar oraşul este foarte frumos, foarte liniştit, îmi place. Dar la Bucureşti am familia şi îi simt lipsa. Însă din fericire nu este o distanţă mare între cele două localităţi, aşa că în fiecare week-end merg acasă.

SportM: Ce faci în afara fotbalului?
Munteanu: Nimic deosebit, stau în familie cu copilul, mai ne plimbăm, îi mai duc la aer curat la munte, la Braşov.

SportM: La ce club te-ai simţit cel mai bine de-a lungul carierei?
Munteanu: În ţară, pot spune că la toate cluburile. M-am simţit bine şi la Steaua şi la Dinamo. Am luat titlul cu ambele, am jucat în cupele europene cu ambele, iar la Steaua am luat şi Cupa României. În Spania, m-am simţit foarte bine la Albacete şi Salamanca, mai ales la Albacete, unde am realizat o promovare frumoasă iar anul următor ne-am salvat când nu ne dădea nimeni nici o şansă.

SportM: Apropo de perioada spaniolă, ce lucruri ai învăţat acolo şi de la cine?
Munteanu: Am învăţat din toate şi de la toţi. Au fost multe experienţe, şi foarte bune, şi rele, la unele echipe nu am jucat, dar şi din asta înveţi. Înveţi să fii umil, să te antrenezi, să ai un psihic bun, să dai totul şi când nu joci, iar când revii în calculele antrenorului, să îi demonstrezi de ce eşti în stare. În Spania am plecat de tânăr şi am evoluat contra unor echipe de top, Real Madrid, Barcelona, Valencia, şi a fost o experienţă de neuitat să joc împotriva unor fotbalişti de superclasă, pe stadioane arhipline. Astfel de experienţe te fac să creşti ca jucător.

SportM: Ce antrenor te-a influenţat cel mai mult de-a lungul carierei?
Munteanu: Au fost mulţi şi de la fiecare încerci să iei tot ce e mai bun. O să încep cu nea’ Ţiţi Dumitriu, care m-a promovat în prima echipă la Steaua, apoi Mihai Stoichiţă...Din Spania, un antrenor de la Albacete, César Ferrando, cu care am avut personal nişte rezultate foarte bune. Iar la revenirea în ţară, Răzvan...

SportM: Mi-ai luat vorba din gură. Ce zici de Răzvan, ne duce la Euro?
Munteanu: El este un antrenor foarte valoros şi un caracter deosebit. Venirea lui la naţională este un lucru bun şi eu sper că ne va califica, pentru că ştiu cum lucrează şi ştiu cât îşi doreşte asta.

SportM: Ai doi colegi de la Braşov convocaţi la naţională în aceste zile. Te vezi îmbrăcând iar tricoul galben, mai ales că Răzvan te cunoaşte bine?
Munteanu: Normal că mă văd, pentru că în mandatul lui Răzvan toată lumea din Liga I are şanse. Dacă îţi vezi de treabă la club şi eşti constant în evoluţii, orice este posibil. Sper să îmi fac bine treaba, să îmi ajut echipa, şi dacă va fi nevoie de serviciile mele, voi veni cu cea mai mare plăcere.

SportM: Ce crezi că vor face echipele noastre în cupele europene, judecând după tragerea la sorţi?
Munteanu: După părerea mea, toate echipele româneşti au şansa lor de a merge în primăvara europeană, inclusiv Urziceniul. Deja când sunt meciuri internaţionale, intervine altă concentrare. Sper ca fiecare reprezentantă a noastră să adune puncte pentru România, să aibă rezultate. Chiar dacă adversarele sunt puternice, au şanse să o facă. Nimic nu e imposibil.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut