Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri FC Braşov
09-28-2009, 05:53 PM
Mesaj: #51
RE: Ştiri FC Braşov
Cătălin Munteanu: "Cred că am fi meritat mai mult victoria, după numărul de ocazii"

Mijlocaşul lui FC Braşov, Cătălin Munteanu, crede că echipa sa ar fi fost mai îndreptăţită să obţină toate cele 3 puncte din disputa cu Steaua (0-0).

"A fost un meci bun, ambele echipe au jucat deschis. Din păcate, ne lipseşte faptul că nu o băgăm în poartă, dar e important că reuşim să aducem mingea în faţa porţii şi că am rămas neînvinşi acasă. Avem o mare forţă pe teren propriu. Per total, cred că noi meritam mai mult victoria, după numărul de ocazii", a spus Cătălin Munteanu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-28-2009, 05:54 PM
Mesaj: #52
RE: Ştiri FC Braşov
Robert Ilyeş: "Preferam să jucăm prost, dar să luăm cele 3 puncte"

Căpitanul lui FC Braşov, Robert Ilyeş, s-a bucurat de faptul că, în ciuda remizei înregistrate în faţa Stelei, echipa sa şi-a păstrat invincibilitatea în meciurile de pe teren propriu.

"A fost un meci de calitate, cu multe ocazii, un meci de nebuni. Am demonstrat şi în faţa Stelei că sîntem greu de învins acasă. Au dat ei vina pe ghinion, dar la fel putem şi noi s-o facem. Preferam totuşi să jucăm prost şi să luăm cele 3 puncte. Dani Coman merită felicitări, a demonstrat că merită să fie la naţională", a spus Robert Ilyeş după meci.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-28-2009, 07:20 PM
Mesaj: #53
RE: Ştiri FC Braşov
Hadnagy: "Am primit nemeritat galben!"

Atacantul FC Braşov, Attila Hadnagy, a declarat că a primit nemeritat cartonaş galben în meciul de acasă, cu Steaua, avertisment cel împiedică să evolueze în etapa următoare, în deplasare, cu Oţelul Galaţi.

"Am primit cartonaşul galben nemeritat în meciul cu Steaua. Am fost lovit la piciorul drept, astfel că nu poate fi vorba de simulare. Ştiam că am trei cartonaşe galbene şi nu riscam să mai primesc unul pentru simulare şi să ratez astfel meciul de la Galaţi. Sunt foarte supărat pentru că voi sta o etapă fără să fiu vinovat", a spus, pentru site-ul oficial al ardelenilor, Attila Hadnagy, care a mai apreciat că FC Braşov ar fi meritat victoria contra formaţie din Ghencea.

Hadnagy nu va putea evolua vineri, în deplasare, la Galaţi, din cauză că a acumulat 4 avertismente.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-28-2009, 07:21 PM
Mesaj: #54
RE: Ştiri FC Braşov
"Mă deranjează presiunile ieftine asupra arbitrilor! Ar trebui judecaţi de cine trebuie"

Dinu Gheorghe a comentant meciul pe care FC Braşov l-a terminat la egalitate împotriva Stelei. Oficialul grupării de sub Tâmpa este dezamăgit de rezultat şi spune că echipa sa ar fi putut obţine mai multe puncte pentru ca au avut foarte multe ocazii de gol.

"În niciun caz nu mă mulţumeşte egalul cu Steaua deoarece am avut multe ocazii mari de gol în prima repriză. Nu sunt mulţumit că şi cu CFR am avut ocazii foarte mari, dar nu am luat niciun punct. Aşa a fost şi cu Steaua, am avut ocazii mari, dar am luat doar un punct. Mă deranjează acele presiuni ieftine asupra arbitrilor. Ar trebui să-i lăsăm în pace, să arbitreze aşa cum pot, bine, rău...Să-i judece cine trebuie. M-a contactat domnul Argăseală înainte de meci şi m-a întrebat dacă vreau arbitrii străini. I-am zis că nu se pune problema. Arbitrajul de aseară a fost destul de bun, ar trebui să ne controlăm ieşiril însă", a spus Dinu Gheorghe la Sport.ro.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-29-2009, 06:49 PM
Mesaj: #55
RE: Ştiri FC Braşov
Neculaie: "Conducătorii cluburilor ar trebui să-şi vadă de treaba lor şi să lase CCA să-şi facă treaba"

Patronul lui FC Braşov, Ioan Neculaie, crede că actuala conducere a CCA nu este vinovată pentru situaţia din arbitrajul românesc.

"Toată ziua ne apucăm să cerem demisia conducerii CCA. Şi împotriva noastră s-au făcut greşeli, dar erori ale arbitrilor au fost şi vor mai fi. Acum, ce facem, ne apucăm să tot schimbăm şefii CCA? Ce vină are conducerea CCA? Şi dacă va fi înlocuit Avram, pe cine să aducă în locul lui, pe vreunul pe care să-l poată comanda Borcea sau altul? Conducătorii cluburilor ar trebui să-şi vadă de treaba lor şi să lase CCA să-şi facă treaba", a afirmat Neculaie.

Patronul Universităţii Craiova, Adrian Mititelu, i-a cerut demisia preşedintelui Comisiei Centrale a Arbitrilor, Vasile Avram, la numai o lună de la numirea acestuia în funcţie, deoarece îl consideră principalul vinovat pentru erorile arbitrilor din ultimele etape.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-30-2009, 02:44 PM
Mesaj: #56
RE: Ştiri FC Braşov
"Unirea este o echipă disciplinată şi nu degeaba e campioană!"

Viorel Moldovan nu este dezamăgit după tragerea la sorţi pentru Cupa României. Antrenorul lui FC Braşov consideră că Unirea Urziceni poate fi învinsă şi îşi doreşte neapărat ca la finele sezonului să fie cu formaţia sa pe un loc în campionat care să le permită participarea într-o cupă europeană.

"E o echipă disciplinată şi solidă care nu degeaba a devenit campioana României. Un meci de Cupă este total diferit de unul de campionat. Obiectivul nostru este să participăm într-o cupă europeană. Am mare încredere în potenţialul acestei echipe şi cred că pot să-mi îndeplinesc obiectivul", a afirmat fostul atacant la sport.ro

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-30-2009, 06:14 PM
Mesaj: #57
RE: Ştiri FC Braşov
Moldovan vrea să obţină victoria la Galaţi, pentru a rămâne în "plutonul fruntaş"

Tehnicianul grupării FC Braşov, Viorel Moldovan, a declarat, miercuri, că meciul cu Oţelul Galaţi trebuie câştigat de fotbaliştii săi, care sunt obligaţi să repete evoluţia bună din meciul cu Steaua dacă vor ca formaţia lor să rămână în apropierea podiumului.

"Ne aşteaptă un meci greu împotriva unei echipe puternice. Chiar dacă a câştigat mai mult în deplasare, Oţelul este o formaţie care joacă fotbal, este imprevizibilă şi solidă. Mergem la Galaţi să ne facem jocul, să obţinem cele trei puncte pentru a putea rămâne în plutonul fruntaş. Sper să jucăm la fel de bine cum am făcut-o cu CFR Cluj şi Steaua, pentru că mă bucur când avem astfel de evoluţii, îmi place să jucăm fotbal", a spus Viorel Moldovan la conferinţa de presă dinaintea meciului cu Oţelul Galaţi.

Tehnicianul grupării de sub Tâmpa a dat de înţeles că vârfurile sale de atac nu trebuie să resimtă niciun fel de presiune din cauza ratărilor din meciul cu Steaua: "Atacanţilor le-am spus să rateze cât mai mult şi sunt convins că astfel vor şi marca. Nu trebuie să fugă de gura porţii, să-şi piardă încrederea, formula magică este munca, trebuie să caute golul, chiar dacă vor veni şi multe ratări".

În perspectiva meciului de la Galaţi, Moldovan nu se putea baza pe serviciile lui Hadnagy, suspendat pentru cumul de cartonaşe galbene, dar nici pe Nae Constantin şi Roman, care sunt accidentaţi.

FC Braşov va întâlni Oţelul Galaţi, vineri, în deplasare, de la ora 16:00, într-un meci din etapa a 9-a a Ligii I.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-01-2009, 07:04 PM
Mesaj: #58
RE: Ştiri FC Braşov
Alexandru Deaconu va arbitra partida Otelul - FC Brasov

Arbitrul Alexandru Deaconu (Bucuresti) va conduce la centru partida dintre Otelul si FC Brasov. Deaconu va fi ajutat de asistenţii Daniel Hulubei (Vaslui) si Dragos Iliescu (Craiova), iar arbitru de rezerva va fi Ionel Ivan (Braila). Partida Otelul - FC Brasov, din etapa a 9-a a Ligii I, se va disputa vineri, de la ora ora 16.00 si va fi transmisa in direct de Digi Sport.

Coman, jucatorul meciului cu Steaua
Dani Coman a fost votat jucatorul meciului FC Brasov - Steaua, scor 0-0, in sondajul initiat pe site-ul oficial al clubului, http://www.fcbrasov.ro. Coman a fost votat cel mai bun jucator al meciului cu Steaua de 50 % dintre participantii la sondaj. Pe locurile urmatoare s-au clasat Attila Hadnagy cu 13 % din voturi, Octavian Abrudan -11% Ionut Voicu - 5 %, Rui Duarte si Ezequias, ambii cu cate 4% din voturile exprimate de fani.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-03-2009, 11:21 AM
Mesaj: #59
RE: Ştiri FC Braşov
Viorel Moldovan se declară mulţumit de remiza obţinută de FC Braşov la Galaţi

Antrenorul lui FC Braşov, Viorel Moldovan, s-a declarat mulţumit de egalul reuşit vineri la Galaţi, apreciind că orice punct este binevenit pentru obţinerea unui loc pentru participarea în cupele europene.

"Sunt foarte mulţumit cu acest egal. Este un punct important, obţinut în faţa unei echipe foarte dificile pe terenul propriul. În repriza a doua ne-am pierdut reperele, am jucat precipitat şi e bine că nu am pierdut. A fost un joc de angajament, iar în lupta pentru cupele europene orice punct este binevenit", a declarat Viorel Moldovan.

Oţelul Galaţi a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul jucat vineri cu FC Braşov, în deschiderea etapei a 9-a din Liga I. Ardelenii au deschis scorul în minutul 35, prin Voicu, în timp ce gazdele au egalat în minutul 49, prin Giurgiu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-03-2009, 11:22 AM
Mesaj: #60
RE: Ştiri FC Braşov
Dani Coman: "Oţelul este o echipă unde greu se vor mai câştiga puncte"

Portarul Dani Coman s-a declarat şi el mulţumit de remiza de la Galaţi.

"În opinia mea, rezultatul acestui meci este echitabil. Noi am ratat mai mult în prima repriză, ei în cea de-a doua. Este un punct câştigat în deplasare şi trebuie să o luăm ca atare, pentru că Oţelul este o echipă unde greu se vor mai câştiga puncte", a declarat portarul naţionalei.

Oţelul Galaţi a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul jucat vineri cu FC Braşov, în deschiderea etapei a 9-a din Liga I. Ardelenii au deschis scorul în minutul 35, prin Voicu, în timp ce gazdele au egalat în minutul 49, prin Giurgiu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
2 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut