Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Rapid Bucureşti
09-06-2009, 12:27 PM
Mesaj: #11
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
"Pele" îşi face bagajele

Buga nu va mai continua în Giuleşti, după ce conducerea a decis să nu-i ofere prelungirea contractului scadent în această iarnă.

Mugurel Buga va părăsi Rapidul peste trei luni de zile! Şefii din Grant nu intenţionează să-i prelungească contractul care îi va expira la finalul turului. Motivul? Evoluţiile extrem de modeste în acest început de sezon. În plus, conducerea rapidistă îl suspectează că negociază cu alte cluburi. Jucătorul ce va împlini 32 de ani în luna decembrie nici nu se potriveşte sistemului de joc cu un singur vîrf împins folosit de Viorel Hizo. Din această cauză, Buga nu a evoluat pe postul de atacant, ci pe cel de mijlocaş dreapta.

"Prioritar pentru noi e să prelungim contractele lui Cesinha şi Marius Constantin. Buga a revenit la noi în această vară, după împrumutul la FC Braşov, şi trebuie să demonstreze că mai poate juca la nivel înalt. Pînă acum, el nu prea a evoluat aşa cum ne aşteptam. E adevărat că a fost şi accidentat, mai are timp să arate ce poate", a spus Ion Taban, preşedintele CA.

5 este media notelor gsp primite de Buga în acest sezon, el jucînd 145 de minute în 3 meciuri

Copos i-a certat pe jucători

Patronul giuleştean a asistat vineri la meciul amical jucat de alb-vişinii împotriva Oţelului (2-0). Copos le-a transmis jucătorilor să nu încerce să-l demită pe Hizo pentru că nu vor reuşi: "Nu ştiu ce a fost la Ploieşti, dar să nu credeţi că Viorel va pleca. Puneţi mîna şi jucaţi fotbal că deja fanii sînt supăraţi pe voi! Vedeţi şi voi că am adus jandarmeria la Pro Rapid pentru a vă proteja. Aveţi ocazia să vă revanşaţi cu Vasluiul".

Ultimele noutăţi:
- Lăsat în afara lotului pentru partida cu Astra (1-3), Marinescu a fost titular şi a apărat 90 de minute în "amicalul" jucat vineri cu Oţelul. Jucătorii gălăţeni au rămas impresionaţi de portarul de 24 de ani: "A scos nişte mingi imposibile".
- Daniel Pancu la GSP TV: "De doi ani de zile la Rapid sînt numai probleme. Suporterii giuleşteni merită ceva mai bun. Sper ca domnul Copos să se implice mai mult sau să vîndă clubul".
- Daniel Niculae îl acuză pe Copos pentru situaţia în care se află Rapidul. "Am văzut că domnul Copos nu mai vine nici la meciuri, cred că nu-l mai interesează prea tare echipa", a zis Nico la DigiSport.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-06-2009, 11:10 PM
Mesaj: #12
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
"Aş vrea să vină nemţii, dar nu mă grăbesc. Nu vreau să iau ţeapă!"

Deşi amicală, victoria cu 2-0 în faţa Oţelului Galaţi i-a descătuşat limba patronului rapidist.

Prezent după mult timp la un meci al giuleştenilor, George Copos a vorbit în premieră despre noua ofertă primită pentru vânzarea Rapidului. Boss-ul de la Ana recunoaşte că discută cu grupul de afacerişti nemţi cu care i-a făcut cunoştinţă Larenţiu Reghecampf, dar spune că lucrurile nu pot evolua chiar aşa de repede. Totuşi, cunoscut fiind "stilul de lucru" al lui George Copos, nu ar fi nicio surpriză ca şi nemţii să fie duşi cu vorba de giuleştean.

"Există o ofertă de la nişte nemţi pentru vânzarea clubului dar negocierile vor dura mai bine de câteva luni. Nu se poate face nimic peste noapte, într-o săptămână sau două. Mi-aş dori ca cei care vor veni în locul meu să fie germani deoarece este foarte cunoscut stitul lor extraordinar de a organiza lucrurile. Totuşi, nu trebuie să mă grăbesc. Nu vreau să-mi mai iau o ţeapă de două milioane de euro, ca anul trecut, când Rapidul ajunsese într-o situaţie foarte proastă", a afirmat Copos.

Despre greutatea cu care se desparte de Rapid, George Copos spune că, deşi ţine enorm la acest club, datoriile financiare îl împing să vândă.

"Nu mi-e greu să plec de la Rapid. Am luat un credit de 25 de milioane de euro şi muncim de dimineaţa până seara să dăm banii înapoi. Trebuie s-o fac", spune patronul.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-06-2009, 11:13 PM
Mesaj: #13
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Copos acuma analizeaza cum sa ii traga in teapa pe nemti, dar ii va fi un pic mai greu decat cu Taher.

[Imagine: pic.php?mode=med&pic_id=7561]
Nu lasa pe maine ce poti face azi...lasa pe poimaine!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 11:29 AM
Mesaj: #14
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Începe licitaţia

Cesinha îşi doreşte o majorare salarială pentru a semna prelungirea şi nu vrea să se grăbească, sperînd să prindă un contract mai bun în străinătate.

Înţelegerea lui Carlos Cesinha cu Rapid expiră în vara viitoare, iar în iarnă brazilianul ar putea semna cu o altă echipă. Deşi anunţa în urmă cu două săptămîni că îl va chema pe sud-american la negocieri, patronul George Copos nu a făcut lucrul acesta, dar i-a dat de înţeles că e dispus să-i ofere acelaşi contract, adică 200.000 de euro pe an. Mijlocaşul brazilian nu e încîntat de propunere, dorindu-şi o mărire salarială.

Cesinha nu vrea să se grăbească deoarece, fiind liber de contract, ar putea primi un angajament mult mai bun în străinătate. Una dintre posibilele sale destinaţii ar putea fi Alania Vladikavkaz, unde antrenor e Mircea Rednic. "Puriul" şi-l doreşte în Rusia pe fotbalistul de 29 de ani şi mutarea are şanse mari să se realizeze dacă Alania va promova în prima Ligă.

Antrenorul Rapidului, Viorel Hizo, e încrezător că giuleştenii nu-l vor pierde gratis pe Cesinha: "Domnul Taban a fost plecat în concediu două săptămîni. S-a întors şi zilele acestea va discuta cu "Cesi". Eu am încredere că ne vom înţelege. E un fotbalist important pentru noi şi trebuie să-l convingem să rămînă".

"Vom discuta cu Cesinha referitor la prelungirea contractului. Sînt sigur că va semna cu noi pentru că se simte bine în Giuleşti. Nu-l vom lăsa să plece aşa uşor" - Ion Taban, preşedinte CA Rapid

Marius, în aceeaşi situaţie
Un alt fotbalist al cărui contract va expira în iunie 2010 e Marius Constantin (24 de ani). Stoperul cîştigă 100.000 de euro, iar şansele ca el să-şi prelungească înţelegerea sînt minime. Surse autorizate susţin că schimbarea de atitudine a lui Constantin din acest sezon se datorează chiar faptului că vrea să plece: "Trage tare de el anul acesta să prindă un contract bun afară. D-asta a slăbit şi s-a făcut băiat serios". Vara trecută, Marius a refuzat o majorare salarială de 30.000 de euro, tocmai pentru a nu-şi prelungi contractul.

Hizo, impresionat de Chivu
Viorel Hizo consideră că România a făcut un meci bun în Franţa şi îl laudă în special pe căpitanul Cristi Chivu: "Jucătorii noştri s-au dăruit exemplar. Mara făcea recuperări în careul nostru, Surdu a alergat şi în atac, şi în apărare, Nicu a băgat alunecări cît un fundaş. Nu e normal să fie criticaţi. Mi-a plăcut foarte mult Chivu, s-a ridicat la nivelul francezilor. Cred că a făcut cel mai bun meci al lui la echipa naţională".

Revine Marinescu
După ce l-a exclus din lot pentru partida cu Astra, Hizo a revenit la sentimente mai bune faţă de Andrei Marinescu. Portarul de 24 de ani a fost integralist în "amicalul" pe care Rapid l-a cîştigat în faţa Oţelului (2-0) şi a reuşit să-l impresioneze pe "Dulău". "Andrei nu a apărat bine, ci foarte bine. Sînt mulţumit de modul în care s-a prezentat", a spus Hizo. Şi jucătorii gălăţeni l-au lăudat pe goalkeeperul rapidist: "A scos nişte mingi imposibile".

Ultimele noutăţi:
- Vladimir Bozovici a fost titular în partida pe care echipa naţională a Muntenegrului a pierdut-o în Bulgaria (1-4). Bozo a primit un cartonaş galben şi a fost înlocuit în minutul 58.
- Aflat în conflict cu Adrian Porumboiu, Hizo spune că partida cu Vasluiul din etapa viitoare nu e una specială pentru el: "Eu îmi doresc să cîştigăm pentru a urca în clasament. Nu vreau să mă răzbun pe nimeni".
- Copos explică de ce nu a făcut nici un transfer vara aceasta: "Rapid va renaşte cu aceşti tineri pe care îi promovăm acum. La cu Oţelul mi-au plăcut Doru Bratu şi Ioniţă".


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 03:51 PM
Mesaj: #15
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
FORZA MARINESCUUUUUUUUUUUUUUU Cool

Cu prostul nescolarizat,te lupti un pic si ai scapat...dar duci o lupta colosala,cu prostul care are scoala Undecided
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-08-2009, 11:59 AM
Mesaj: #16
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Vrea răzbunare

Aflat în conflict cu Porumboiu, Hizo îşi doreşte cu orice preţ victoria cu Vasluiul.

Deşi spune că partida de duminică, pe care Rapidul o va juca împotriva vasluienilor nu are o importanţă aparte pentru el, Viorel Hizo pregăteşte la intensitate maximă întîlnirea. "Trebuie neapărat să cîştigăm pentru a urca în clasament. Vreau victoria pentru binele Rapidului, restul nu mă interesează", a zis "Dulăul".

Hizo şi-a chemat fotbaliştii la antrenamente încă de duminică seară, cu 7 zile înainte de meci, oferindu-le elevilor săi o singură zi liberă, cea de sîmbătă! Ieri, giuleştenii au avut programată o singură şedinţă de pregătire, dimineaţă, însă azi şi mîine au stabilite cîte două antrenamente. Mai mult, Hizo se gîndeşte să-i bage pe jucători în cantonament încă de joi seara, cu o zi mai devreme decît de obicei.

Antrenorul Rapidului se află în conflict cu patronul moldovenilor, Adrian Porumboiu, din toamna anului trecut, cînd a fost demis de la Vaslui.

Copos: "S-a furat"
Deşi nu le-a pronunţat numele, patronul George Copos îi atacă dur pe fostul director general Grigore Sichitiu şi pe Jose Peseiro: "S-a distrus totul în 2008 de către nişte oameni care, poate, n-au ştiut, dar unii au şi furat. E vorba despre oameni care nu mai sînt acum în România, au plecat ca antrenori prin ţările arabe". Din Oman, Sichitiu a răspuns: "Eu nu am avut drept de semnătură şi nici putere de decizie. Nu mă simt vizat şi îl rog pe domnul Copos să precizeze despre cine e vorba. Poate s-a referit la Peseiro".

Ultimele noutăţi:
- Avînd stadionul în renovare pentru Europa League, timişorenii ar fi dorit să joace partida cu Astra din etapa viitoare în Grant. Preşedintele CS Rapid, Mihai Zaharia, s-a opus: "După ce că nu şi-au plătit datoriile, cei de la clubul de fotbal îi mai aduc şi pe alţii să joace aici. Să joace la Pro Rapid, doar acolo e Copos şef". Poli - Astra se va juca la Buzău.
- Marius Constantin a devenit tătic. Logodnica sa, Kinga, a născut vineri o fetiţă.
- George Copos la GSP TV: "Atît timp cît va exista Rapidul, eu voi fi mereu la club. Toată viaţa mea voi sta în Giuleşti".


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-08-2009, 12:22 PM
Mesaj: #17
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Promite goluri!

Acuzat de fani că marchează prea rar pentru banii pe care îi primeşte la Rapid, Pinto spune că toate i se trag de la acomodarea în România.

Portughezul susţine că a dat totul pentru echipă, dar că ghinionul şi problemele pe care clubul le-a avut sezonul trecut au făcut ca el să nu-şi arate adevărata valoare. "N-au mers multe lucruri pentru mine de când sunt în România. M-am acomodat greu şi de aceea n-am reuşit să confirm din primul an. Fanii se aşteptau să înscriu cât Daniel Niculae, dar să nu uite că şi el, la cât e de valoros, nu marchează la Auxerre", spune Pinto.

Atacantul giuleştenilor promite însă că anul acesta se va revanşa şi va înscrie multe goluri pentru Rapid. "Am început bine acest sezon, am marcat, iar când n-am făcut-o, am jucat bine. Voi arăta altceva de acum încolo!", precizează jucătorul lusitan.

3 goluri a marcat până acum J.P. Pinto pentru Rapid. El a fost adus în Giulești în iarna lui 2008

"Nu mai trebuie să repetăm greşelile din sezonul precedent, când am crezut după victoria din Ghencea că avem UEFA asigurată" - Joao Paolo Pinto, atacant Rapid


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-08-2009, 12:23 PM
Mesaj: #18
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Ziua Z: 29 septembrie

Este treabă serioasă între oamenii de afaceri germani şi George Copos! Sau cel puţin aşa cred posibilii cumpărători ai Rapidului.

Reprezentantul grupului de investitori germani a declarat că avocaţii lor au început deja verificarea actelor clubului, iar pe 29 septembrie se va lua o decizie finală referitor la preluarea grupării din Giuleşti. "Negocierile le vom începe imediat după ce juriştii vor analiza situaţia financiară a clubului. Data exactă este 29 septembrie. Până atunci nu se pune problema ca discuţiile să avanseze", a declarat Mihai Voiculescu, omul mandatat de nemţi să negocieze cumpărarea Rapidului.

De asemenea, o altă variantă la care se gândesc nemţii este preluarea pachetului majoritar de acţiuni, iar Copos rămânând alături de Rapid ca acţionar minoritar. "Dacă doreşte, George Copos poate rămâne alături de noi. Vom vedea cum vor decurge tratativele în zilele următoare. Oricum, vorbim pe 29 septembrie", a încheiat Voiculescu.

Copos: "O să fiu toată viaţa la Rapid!"
Ultimele vorbe ale lui Voiculescu vin în întâmpinarea unei declaraţii pe care George Copos a făcut-o chiar ieri.

În stilu-i caracteristic, patronul giuleştenilor a admis că există tratative pentru vânzarea Rapidului, dar spune că are de gând să rămână pe viaţă în Giuleşti! "Toată viaţa am să fiu lângă Rapid. Şi la Rapid. Ştiu că nimeni nu mai are răbdare, dar trebuie să se înţeleagă că nu se poate face totul dintr-o dată. Rapidul îşi va reveni încet-încet", au fost vorbele patronului grupării "feroviare".

13 milioane de euro este suma pe care George Copos o cere pentru a ceda Rapidul

Copos se ia şi de Sichitiu!

"Cei care au distrus Rapidul sunt acum antrenori prin ţările arabe!", a fost declaraţia prin care George Copos a aruncat "pisica" şi în curtea lui Grigore Sichitiu. Fostul preşedinte al giuleştenilor a refuzat să-i răspundă patronului. "Nu mă simt vizat de ce a zis domnul Copos. Alţii sunt vinovaţii, eu nu am făcut niciun transfer şi nu am avut drept de semnătură", a afirmat Sichitiu, care a părăsit Rapidul pentru funcţia de manager general al formaţiei Al Nasr din Oman.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-09-2009, 02:22 PM
Mesaj: #19
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Loţi Bölöni se explică: "Nici Pele n-ar fi reuşit la Rapid!"

El spune că în România se face treabă şmechereşte, acesta fiind motivul pentru care a refuzat să vină în Giuleşti, anul trecut.

Există şi români fericiţi! Din păcate, ei trăiesc peste hotare. Loţi Bölöni este un exemplu clar. Şi-a clădit cariera în străinătate, a câştigat titlul în Portugalia şi în Belgia, a făcut performanţă în Franţa şi în Emirate, iar acum, la 56 de ani aşteaptă noi provocări, chiar dacă e sub contract cu Standard Liege.

Bölöni e un om calculat. Vorbeşte calm şi dă impresia că nu există ceva care să-i scape de sub control. În biroul său de la Liege, românul de etnie maghiară a dezvăluit pentru Click de ce n-a ajuns anul trecut la Rapid.

"Felul în care mi s-au prezentat lucrurile m-a şocat. Era ceva artificial, în care nu puteam avea încredere. Nu e vorba de bani sau transferuri, ci de cum puneau ei problema: "Hai, vino, facem treabă, luăm campionatul, rupem tot, ce să mai discutăm? Hai la Rapid!". Am rămas mirat. Atitudinea patronilor (n.r. Copos şi Taher) a fost amatorească. Nu puteam sosi într-o asemenea mentalitate", spune Loţi, continuând cu privire la modul dezastruos în care au evoluat lucrurile apoi în Giuleşti: "Bozgorul a avut dreptate, nu? Mă felicit că, la momentul respectiv, mi-am luat toate măsurile de precauţie prin care să mă feresc de dezastru. Gândirea acelor domni nu avea nimic de-a face cu modul în care merg lucrurile într-o echipă profesionistă. De ce am semnat cu Standard în doar opt zile după ce a apărut oferta, iar cu Rapidul vorbeam de-o lună? Pentru că în Belgia am găsit ceea ce îmi doream. În glumă pot spune că nici Pele n-ar fi reuşit la Rapid, la cum se prezentau lucrurile."

Bölöni spune că n-ar refuza o ofertă bună din ţară şi cu atât mai puţin naţionala. "Eu am trăit în România, sunt legat de ţară. Ce vină am că mă trag din părinţi unguri? Am jucat peste o sută de meciuri pentru naţionala României, nu pentru Ungaria. Ştiu că lumea spune: Dă-l încolo de bozgor, fir-ar el să fie, să se ducă la Budapesta!, însă eu aş veni să antrenez acasă", afirmă Bölöni, care ar vrea pregătească la un moment dat ASA Tg. Mureş.

"E echipa mea de suflet, am jucat 14 sezoane acolo", explică Loţi. Antrenorul spune că din ţară nu-l mai sună aproape nimeni: "Mircea Sandu m-a felicitat astă-vară când am luat titlul cu Standard. Mai des vorbesc cu Cristiano Ronaldo. Nu prea răspunde el la telefon, dar nişte oameni care îi preiau mesajele. N-a uitat că eu l-am format şi mă sună imediat. Eu cred că va ajunge şi mai mare decât e acum. Îl va depăşi pe Eusebio!"

L-a pus căpitan pe Chivu
Bölöni este antrenorul care a decis, în 2001, ca banderola de căpitan al echipei naţionale să stea pe braţul lui Cristi Chivu, deşi acesta avea numai 20 de ani la vremea respectivă.

"Iniţial îl pusesem pe Adrian Ilie, dar după două meciuri a zis că nu mai vrea. Dorinel Munteanu, care era cel mai experimentat, juca şi nu prea şi aşa am ajuns la Chivu. A fost ideea lui Ţeţe Moraru, care era secund. El mi-a zis să-l pun pe Chivu, pentru ca naţionala să aibă un căpitan de cursă lungă. A avut dreptate, din moment ce după nouă ani tot el e căpitan", şi-a amintit Bölöni.

În 1983 a primit un ceas de aur din America
Unul dintre cele mai bune meciuri făcute de Bölöni la echipa naţională a fost cel cu Italia, de pe 16 aprilie 1983.

"Am bătut atunci campioana mondială cu un gol înscris de mine. A fost nebunie mare după meci", îşi aminteşte Loţi. Drept mulţumire un român stabilit în America i-a trimis cadou un ceas de aur.

"Eu nu am sărbătorit după acel meci. Colegii s-au dus la şpriţ, iar eu am jucat şah toată noaptea cu un prieten de la consulatul maghiar", a dezvăluit Bölöni.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-09-2009, 02:23 PM
Mesaj: #20
RE: Ştiri Rapid Bucureşti
Vată în urechi

Antrenorul crede că mijlocaşul e mai bun în amicale, unde suporterii nu mai ţipă la el.

Pentru meciul cu Vaslui, programat duminică, în Giuleşti, Hizo se gîndeşte să-l titularizeze din nou pe Herea, care a pierdut primul "11" după evoluţia modestă din partida cu Alba Iulia. Problema e că partida contra moldovenilor e programată în Giuleşti, iar mijlocaşul de 24 de ani e "ţinta preferată" a fanilor.

"Dulăul" şi-a făcut planul: "Nu ştiu ce se întîmplă cu Ovidiu. Are multe calităţi, la antrenamente munceşte mult, se prezintă foarte bine, dar cînd îl bag pe teren în partidele oficiale parcă nu e el, nici nu mai înţelege ce vreau de la el. E prea emotiv, îl afectează înjurăturile, se pierde după primele cuvinte pe care le aude din tribune. Ar fi bine pentru el să-şi astupe urechile în timpul meciurilor, poate aşa va juca şi în campionat cum o face în jocurile de pregătire".

Herea a fost titular în "amicalul" cu Oţelul (2-0), de vinerea trecută, şi a centrat perfect la golul al doilea, reuşit de Joao Paulo. Partida s-a jucat la Pro Rapid, cu porţile închise.

Au refuzat un brazilian
Hizo l-a testat zilele trecute pe Jonhes Elias Pinto, un atacant brazilian în vîrstă de 30 de ani. Liber de contract, vîrful jucase ultima oară în ţara sa natală, la Brasiliense, după ce a schimbat 9 echipe în ultimii 8 ani. "Nu e ceea ce vreau. Poate să plece" a fost concluzia "Dulăului", care are acum în lot trei atacanţi: Joao Paulo, Ioniţă şi Răduţă.

Ultimele noutăţi:
- Hizo se chinuie să scape de amenda de 100 de milioane de lei vechi, pe care i-a aplicat-o Comisia de Disciplină, şi a făcut apel. Rapidistul a fost pedepsit fiindcă a lipsit de la un curs pe care Javier Clemente l-a ţinut la Bucureşti.
- Copos are remuşcări după ce a văzut "naţionala" antrenîndu-se la Pro Rapid: "Cum ar fi arătat echipa cu Mutu şi cu Chivu, pe care puteam să-i iau la un moment dat? Bine era să fi avut mintea de acum!".
- Patronul l-a confirmat în funcţie pe Hizo, dar suporterii cer alt antrenor. 51 la sută dintre fani au votat pe rapidisti.ro pentru demiterea tehnicianului în vîrstă de 62 de ani.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut