Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Universitatea Craiova
12-25-2009, 09:18 PM
Mesaj: #481
RE: Ştiri Universitatea Craiova
"Trebuie să facem tot posibilul să ducem Universitatea acolo unde îi este locul"

Atacantul Universităţii Mihai Costea a afirmat că nu se va putea bucura pe deplin de sărbătorile de iarnă la fel ca în anii precedenţi, poziţia din clasament a formaţiei apăsând greu pe umerii lui.

"Nu sunt prea fericite aceste sărbători pentru noi. Suntem cu gândul la locul din clasament. Sper să ne revenim în retur. Şi anul trecut, turul a fost mai slăbuţ, iar în retur am fost cât pe aici să prindem Cupele Europene. Sincer, nu mă aşteptam să terminăm pe această poziţie, dar aşa este viaţa, aşa este fotbalul şi cu momente bune, şi cu momente rele", a declarat Costea Jr.

Mihai nu a comentat prea mult zvonurile privind cărora în această iarnă de la echipă vor pleca mai mulţi jucători experimentaţi. Cât despre concluziile turului recent încheiat, acesta i-a găsit vinovaţi pe toţi şi tot ce înseamnă Universitatea, iar principala dorinţă a atacantului este aceea de a scoate formaţia alb-albastră din impas: "Da, am auzit şi eu că vor pleca mulţi jucători, dar mai întâi trebuie să vedem cine pleacă şi cine rămâne. Este prematur să vorbim despre acest subiect. Nu ştiu ce s-a întâmplat în tur, ne-a mers prost! Este uşor să dăm vina pe altcineva. Noi, jucătorii, şi tot ce înseamnă Universitatea Craiova suntem de vină şi trebuie să facem tot posibilul să o ducem acolo unde îi este locul."

"Le mulţumesc celor de la Steaua pentru aprecieri, dar în ţară voi juca numai la Universitatea"
Atacantul Universităţii, Mihai Costea, nu vrea să audă de Steaua şi a precizat că, dacă va fi să plece, o va face la o echipă din străinătate. Asta după ce în "ProSport" a apărut o declaraţie a patronului grupării din Ghencea, că şi l-ar dori la formaţia roş-albastră.

"Sunt la Craiova şi nu mă interesează. Vreau să fac treabă cât mai bună aici. Le mulţumesc celor de la Steaua pentru aprecieri, dar în ţară voi juca numai la Universitatea. Vreau să fac aici performanţă", a declarat Costea.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-25-2009, 09:21 PM
Mesaj: #482
RE: Ştiri Universitatea Craiova
Ovidiu Dănănae se pregăteşte intens pentru a reveni din nou pe teren

Reîntors pentru câteva zile în ţară, fundaşul Universităţii Ovidiu Dănănae trage tare pentru a reveni cât mai curând pe terenul de fotbal.

Ovidiu Dănănae a urmat, aproximativ patru luni, un program de recuperare în "Ţara Lalelelor", după operaţia efectuată la ligamente. Fundaşul Ştiinţei a stat la o clinică olandeză, iar de câteva zile s-a întors în ţară pentru a petrece sărbătorile alături de familie şi prieteni.

"Vacanţa" lui în România va ţine însă până pe 3 ianuarie, când este nevoit să se întoarcă din nou în Olanda pentru a continua recuperarea.

Nici acasă, în Craiova, fundaşul nu stă degeaba.
El se antrenează în fiecare zi cel puţin trei ore, iar în unele zile are programate şi câte două şedinţe de pregătire. Toate antrenamentele se desfăşoară în sala de forţă.

"Am plecat în cârje şi am venit pe propriile mele picioare"
Fundaşul Universităţii Ovidiu Dănănae a revenit în Bănie după aproximativ trei luni petrecute în Olanda la refacere. Acesta îşi va petrece sărbătorile de iarnă alături de familie şi prieteni, iar apoi se va reîntoarce în "Ţara Lalelelor" pentru a continua recuperarea.

"Am trecut prin nişte momente grele. După trei luni şi o săptămână petrecute acolo, chiar simţeam nevoia să vin să iau cât de cât o pauză, pentru am încărca forţele. Sper să mă duc iar în Olanda şi să continui aceeaşi recuperare şi să meargă la fel de bine", a afirmat Dănănae.

Dănănae are mari speranţe în recuperarea sa, asta după ce a primit verdictul şi din partea doctorului echipei alb-albastre, Claudiu Stamatescu.

"Am plecat în cârje şi am venit pe propriile mele picioare. A fost o perioadă grea. Sincer să fiu, la început, ca la orice operaţie, sunt momente dificile, dar după aproximativ o lună şi jumătate am început să-mi revin, iar recuperarea decurge foarte bine. Este totul OK în acest moment. Revenirea mea pe teren depinde în mare parte de perioada de pregătire de recuperare. M-a examinat şi domnul doctor Stamatescu, de la noi de la club şi a zis că acum piciorul arată foarte bine", a precizat fundaşul Ştiinţei.

"Ştirea cu PSV Eindhoven a fost o minciună gogonată"
Fundaşul Universităţii a precizat că nu s-a pus vreodată problema unui transfer al său la formaţia PSV Eindhoven, afirmând că a rămas uluit la vederea ştirilor apărute în presă.

"Da, ştiu că s-a scris că PSV Eindhoven este interesată de mine. Chiar am vrut să rectific această minciună gogonată. Eu nici nu ştiu unde este stadionul lui PSV, nu am fost niciodată. În al doilea rând stau la 50 de kilometri de Eindhoven şi nici nu ştiu bine drumul. Programul meu a conţinut doar sală, casă şi odihnă. Pentru mine a fost stupefiant ce am aflat. Acel ziar spune 20 la sută adevărul, în rest numai minciuni", a declarat jucătorul grupării alb-albastre.

Dănănae a afirmat a venit în ţară pentru a petrece sărbătorile de iarnă alături de familie şi prieteni şi speră să uite pentru câteva zile de accidentarea de la picior: "De sărbători, în primul rând vreau să mă odihnesc. Vreau să stau cu prietenii, cu familia, să uit cât de cât de picior. Asta îmi face bine. Dacă uit de picior şi nu mă mai gândesc la el, îmi face bine. Sper ca anul care vine să nu mai fie aşa ghinionist pentru mine, pe final mă refer."

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-25-2009, 09:22 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 12-25-2009 09:24 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #483
RE: Ştiri Universitatea Craiova
"Îmi pare foarte rău de rezultat, odată cu jucătorii, am suferit şi eu"

Fundaşul Universităţii a urmărit pe internet evoluţia şi rezultatele echipei alb-albastre şi regretă că nu a fost pe teren ca să-şi ajute colegii.

"Am fost mereu foarte interesat de ce se întâmplă în ţară. Am avut televizor, dar colegii mei am ţinut legătura prin intermediul internetului şi am ştiut în permanenţă ce se întâmplă la club. Îmi pare foarte rău de rezultat, odată cu jucătorii, am suferit şi eu. Este o diferenţă mare ce se întâmplă acum şi ce a fost anul trecut şi pentru mine este foarte trist. Anul acesta aveam şi noi speranţe. Sper din tot sufletul să se rezolve situaţia şi să fie bine. Au fost mai mulţi jucători care au fost accidentaţi, nu ştiu dacă s-a simţit neapărat lipsa mea", a declarat Ovidiu Dănănae.

Acesta a specificat că pentru el era mai puţin important dacă după acel meci amical dintre Ungaria şi România îşi câştiga postul de titular în echipa naţională, mai important fiind ca el să iasă neaccidentat de pe teren: "Nu conta dacă rămâneam titular sau nu la naţională, important era să ies sănătos de pe teren, dar aşa a fost să fie. Prezenţa mea la naţională depinde numai de mine dacă o să fiu serios. Ştiu că domnul Lucescu mă place, dar acum cel mai mult îmi doresc să mă fac bine, apoi vedem ce se va întâmpla, dacă mă va convoca iar s-au nu."

Ovidiu Dănanae i-a rugat pe fani să fie alături de echipă şi le transmis suporterilor alb-albaştrii sărbători fericite.

"Am văzut mesajele de la suporteri, le mulţumesc foarte mult că au încredere în mine. Le urez în primul rând multă sănătate, că de asta avem nevoie cu toţii şi să vină în continuare la stadion să încurajeze băieţii, pentru că după acest tur de campionat sunt cu moralul la pământ. Sunt cei mai fanatici suporteri şi sper să ne susţină cum ştiu ei mai bine. Le doresc un an nou fericit, un Crăciun fericit, multă sănătate şi sperăm la anul să ne meargă mai bine", a încheiat Dănănae.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-25-2009, 09:25 PM
Mesaj: #484
RE: Ştiri Universitatea Craiova
Moşul în alb-albastru, mai tare decât cel în alb-roşu

Jucătorii de la Centrul de Copii şi Juniori al Universităţii l-au aşteptat, miercuri dimineaţă, în curtea interioară a Stadionului "Ion Oblemenco", pe Moş Crăciun.

Surpriza a fost una de proporţii pentru puştii Ştiinţei, pentru că, spre deosebire de anii precedenţi, pe lângă Moşul îmbrăcat într-un costum alb-albastru, şi-a făcut apariţia şi un Moş Crăciun costumat în culorile rivalei Dinamo, roşu şi alb. Cu tolbele pline, cei doi Moşi s-au provocat reciproc la o partidă de skandenberg. Încurajat de juniori, Moşul în alb-albastru, care a ieşit învingător, şi-a adjudecat şi dreptul de a împărţi cadourile constând în produse cu însemnele Universităţii şi dulciuri.

Pentru a face faţă numărului mare de copii, Moşul a fost ajutat de nouă dintre jucătorii Ştiinţei: Gângioveanu, Lung, Florin Costea, Bărboianu, Buşu, Găman, Dina, Firţulescu şi Radu Barbu. Pe lângă cadouri, alb-albaştrii au împărţit şi autografe. Cel mai solicitat pentru a da semnături micuţilor fotbalişti a fost golgheterul Ştiinţei. Tot el a tăiat la final tortul special pregătit pentru acest eveniment, care era ornat cu stema Universităţii Craiova.

Atmosfera a fost întreţinută de un Ansamblu de Muzică Populară, Alunelul din Pieleşti, care a cântat colinde, şi, bineînţeles, de imnul Universităţii Craiova.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-25-2009, 09:29 PM
Mesaj: #485
RE: Ştiri Universitatea Craiova
"Am avut un tur de campionat foarte prost, dar suntem încrezători"

Atacantul Universităţii, Florin Costea, a avut astăzi rolul de ajutor de Moş pentru juniorii Ştiinţei, alături de alţi opt coechipieri de-ai lui. Golgheterul s-a declarat mulţumit că speranţele grupării alb-albastre au avut parte de o bucurie înainte de Crăciun.

"I-am dat o mână de ajutor Moşului. Nu a fost greu. Mă bucur că mă aflu aici, că am împărţit cadouri la copii şi sper să fie mulţumiţi", a precizat Costea.

Deşi în presă au apărut articole în care se preciza că Florin Costea va pleca, în această iarnă, de la Universitatea, decarul nu a dorit să confirme zvonurile, menţionând că după sărbători se vor lua deciziile în privinţa lui. El s-a arătat fericit că Moşul alb-albastru la învins pe cel roşu şi alb: "Sunt al Moşului alb-albastru pe viaţă! Nu ştiu dacă voi pleca de la Universitatea, vom vedea după sărbători. Nu îmi doresc neapărat să plec, deşi, după patru ani la Ştiinţa, poate a venit momentul să plec, dar, repet, vom vedea după sărbători ce se va întâmpla."

Florin Costea este încrezător în ceea ce priveşte clasarea Universităţii la finalul acestui sezon în primele opt, în ciuda faptului că acest tur de campionat nu a fost unul reuşit de gruparea alb-albastră.

"Va fi un retur destul de greu. Am avut un tur de campionat prost, dar sunt încrezător şi cu mine, şi fără mine în retur că Ştiinţa va termina printre primele opt", a afirmat acesta.

Deşi turul l-a terminat pe locul întâi la capitolul ratări, Florin a declarat că 2009 a fost unul foarte bun pentru el, compensând cu evoluţia din returul sezonului trecut, şi speră ca 2010 să fie cel puţin ca acesta.

"2009 a fost un an foarte bun pentru mine şi sper ca şi 2010 să fie cel puţin la fel de bun. Sărbătorile le voi petrece la Vâlcea, împreună cu familia mea. Mi-aş dori ca şi CSM Rm. Vâlcea să promoveze în Divizia A, pentru oraş şi pentru oameni", a afirmat Costea.

Cât despre interesul patronului Gigi Becali pentru Mihai Costea, decarul Ştiinţei a afirmat că nu se pune problema ca fratele lui sau oricare alt jucător al Universităţii să joace în Ghencea: "Din câte ştiu eu, Steaua nu are cum să cumpere un jucător de la Universitatea. Gigi Becali poate să se orienteze spre orice jucător vrea dânsul, însă nu cred că domnul Mititelu va vinde vreun jucător la Steaua."

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-25-2009, 09:52 PM
Mesaj: #486
RE: Ştiri Universitatea Craiova
"Anul 2010 trebuie să fie mai bun ca 2009"

Ştefan Bărboianu, mijlocaşul Universităţii, s-a numărat printre jucătorii care au făcut parte astăzi din "delegaţia" de ajutoare ale lui Moş Crăciun. Acesta a afirmat că i-a ţinut pumnii strânşi Moşului alb-albastru la duelul de skandenberg: "Mi-a plăcut fără discuţii de Moşul alb-albastru. Este cel mai bun, l-a dovedit pe cel roşu şi alb. E mai puternic. Moşul roşu şi alb ne-a cam încurcat puţin, dar îl acceptăm şi pe el. Mă bucur că a câştigat cel alb-albastru la skandenberg."

Evenimentul împărţirii cadourilor generaţiei de speranţe a Universităţii a avut o semnificaţie aparte pentru Ştefan Bărboianu. Fane şi-a amintit cu drag de vremea când primea şi el cadouri de la jucătorii echipei mari a Universităţii, chiar dacă acei fotbalişti mai târziu au îmbrăcat culorile rivalei Dinamo.

"Ne bucurăm că în fiecare an am reuşit să-i facem pe aceşti copii fericiţi, pentru că ştiu cum am fost şi eu când eram ca ei şi îmi era foarte drag când primeam cadouri. Îmi aduc aminte ce am primit de la Stoican, Claudiu Niculescu, Bărcăuan, care toţi au plecat la Dinamo. Atunci ei ziceau că sunt sută la sută cu Universitatea Craiova, dar vedeţi ce s-a întâmplat… Pe mine de ce să mă bată gândul să plec la Dinamo? Ei aşa au gândit, aşa şi-au făcut drumul în viaţă, eu nu am cum să ajung pe drumul ăsta", a precizat Bărboianu.

Ştefan Bărboianu speră ca anul care vine să fie mai bogat în puncte: "Anul 2010 trebuie să fie mai bun ca 2009, pentru că e păcat să mai treacă încă un an şi să nu reuşim să facem şi noi ceva. Tot sperăm, tot sperăm. De fapt, ar fi cazul să nu mai sperăm."

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-25-2009, 09:55 PM
Mesaj: #487
RE: Ştiri Universitatea Craiova
"Sufletul şi inima mea au fost la Universitatea. Sper să o ajut din retur să ne revenim"

Revenit la Universitatea după o jumătate de an petrecut la FC Vaslui, Cosmin Gângioveanu s-a "reunit" deja cu o parte dintre alb-albaştri. Acesta a participat şi el la împărţirea cadourilor grupelor de copii şi juniori ai Ştiinţei şi s-a declarat încântat de reîntoarcerea lui la gruparea alb-albastră.

"Mă bucur că am revenit la Ştiinţa. Ştiu că echipa nu a trecut prin momente tocmai bune şi sper să o ajut din retur să ne revenim", a spus Gângioveanu.

Mijlocaşul Ştiinţei nu a dorit să comenteze prea mult cele întâmplate în vară, dar nici de perioada petrecută la Vaslui, în prim-plan având doar ca obiectiv să ajute Universitatea să urce în prima parte a clasamentului, acolo unde de fapt îi este locul.

"În vară nu s-a întâmplat absolut nimic. Am fost şi eu puţin orgolios, dar sufletul şi inima mea au fost la Universitatea. Avem 17 etape de jucat în retur, orice este posibil. Dacă începem bine putem urca în clasament, pentru că nu sunt foarte multe puncte de recuperat. Nu vreau să mai vorbesc despre Vaslui. Acum sunt la Craiova şi vorbesc numai despre Craiova. Cred că Universităţii i-a lipsit în tur şi puţin noroc, dar va veni şi el, şi rezultatele", a precizat Gângio.

Cosmin Gângioveanu a făcut parte din generaţia de jucători care se vehiculează că va alcătui în retur 11-le Universităţii şi consideră că, deşi media de vârstă a echipei va fi mică faţă de alte formaţii, vor face eşalonului I: "Generaţia de jucători, de care se vorbeşte, ne cunoaştem de mult timp. Am jucat multe meciuri la juniori, chiar şi la echipa mare. Suntem jucători tineri de perspectivă şi cred că putem face faţă în prima Ligă."

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-25-2009, 10:04 PM
Mesaj: #488
RE: Ştiri Universitatea Craiova
La Ştiinţa vine un străin

Anunţul a fost făcut de Silvian Cristescu, team-managerul Universităţii, care a recunoscut că Adrian Mititelu negociază cu mai mulţi antrenori din străinătate, urmând să aleagă unul pentru a pregăti Ştiinţa, în cazul în care Piţurcă nu va fi convins să vină în Bănie. "Craiova va avea sută la sută un antrenor străin, olandez sau de altă naţionalitate, doar în cazul în care nu ne vom înţelege cu Piţi", a punctat Silvian Cristescu pentru GSP.

Aceeaşi sursă precizase cu o zi înainte că Mititelu ar fi în discuţii avansate cu olandezul Luc Nijholt (48 de ani), care a jucat, printre altele, la AZ Alkmaar, FC Utrecht, Motherwell, Swindon Town şi FC Volendam. Antrenor liber de contract, Nijholt s-a călit trei sezoane în liga secundă olandeză, la Stormvogels Telstar, iar în sezonul 2008/2009 a fost "secundul" lui Co Adrianse la FC Red Bull Salzburg (Austria). Chiar dacă nu s-a stabilit încă antrenorul, jucătorii străini ai Ştiinţei au fost anunţaţi că trebuie să se prezinte la reunirea echipei pe 8 ianuarie, cu trei zile mai devreme decât românii din lot, probabil pentru a fi preîntâmpinate situaţii mai puţin plăcute, cum ar fi absenţa unor jucători la începutul pregătirilor de iarnă.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-25-2009, 10:05 PM
Mesaj: #489
RE: Ştiri Universitatea Craiova
Nicolo Napoli s-a adresat TAS

Fostul antrenor al Ştiinţei, italianul Nicolo Napoli, s-a adresat recent Tribunalului Internaţional Sportiv (TAS) de la Lausanne, după ce şi-a epuizat căile de atac la forul fotbalistic din România, LPF.

Napoli a declarat presei că, în opinia sa, Universitatea mai are restanţe faţă de el. Tehnicianul italian s-a adresat comisiilor de specialitate de la LPF, iar recursul său a fost respins ca fiind nefondat. Cazul său a ajuns astfel la TAS, care l-a programat pe 10 ianuarie 2010. Aflat în Italia, Napoli a evitat să răspundă întrebărilor GdS: "Nu vreau să vorbesc despre acest subiect. Mai bine întrebaţi acolo, la Universitatea Craiova, despre problema în cauză".

Conform însă ediţiei on line a Adevărului de Seară - ediţia de Craiova, Napoli susţine că a făcut recurs fără folos în România şi aşa a ajuns la Tribunalul de Arbitraj Sportiv: "E normal să-mi cer drepturile, pentru că nu s-au respectat toate clauzele din contract. Nu am făcut tam-tam, dar am apelat la TAS şi sper să câştig".

Ieri, la TAS era programat cazul altui antrenor al Universităţii, Ştefan Crişan, acesta din urmă susţinând că ar avea de primit de la clubul alb-albastru 56.000 de euro. Cum comisiile de specialitate din cadrul LPF au apreciat că rezilierea contractului lui Fane Crişan s-a făcut corect din partea Universităţii, fostul jucător şi antrenor al oltenilor s-a adresat Tribunalului de la Lausanne. Cazul său a fost însă amânat pentru 11 ianuarie.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-25-2009, 10:17 PM
Mesaj: #490
RE: Ştiri Universitatea Craiova
Bornescu: Nu am vrut să plec de la Ştiinţa!

"Jose" a afirmat că a ajuns la Rapid datorită conjuncturii. El ar fi vrut să continue cu Universitatea Craiova şi consideră că locul ocupat la sfârşitul turului de echipa alb-albastră este nereal.

- Ce mai înseamnă pentru tine Universitatea Craiova?
- Ceva pe care nu-l poţi uita niciodată, ceva special.

- Despărţirea ta de Universitatea a fost dureroasă, cu lacrimi, la propriu! De ce ai vrut, de fapt, să părăseşti Craiova?
- Eu nu am vrut să plec de la Ştiinţa. A fost o anume conjunctură, nu vreau să mai intru în detalii. Eu aş fi vrut să rămân la Craiova!

- Cum îţi explici paradoxul Universităţii 2009: în iunie a fost la un gol de Europa League, iar în decembrie - la un punct de zona retrogradării?
- Nu aş vrea să comentez ce se întâmplă la Universitatea, nu mai sunt la Craiova. Sunt destule lucruri de spus, dar întrebaţi-i pe alţii, nu pe mine. S-au făcut, probabil, şi greşeli, dar nu ştiu amănunte, n-am de unde să le cunosc. Părerea mea este că Universitatea a avut şi ghinion, au fost şi meciuri în care arbitrii au dezavantajat fosta mea echipă. Locul ocupat de Craiova la sfârşitul turului este nereal, ţinând cont nu numai că Universitatea are jucători valoroşi, ci şi de cum au evoluat. Echipa nu a jucat rău. Eu am urmărit toate partidele Craiovei şi pot spune că doar într-un meci oltenii au jucat slab, cel pierdut la Mediaş, la începutul campionatului.

- Am auzit şi o explicaţie din partea unui fotbalist important al Ştiinţei, destul de puerilă, cum că jucătorii încă nu şi-ar fi revenit după şocul meciului pierdut cu Vaslui, pe "Ion Oblemenco". Tu ce zici?
- Nu vreau să comentez declaraţiile unui fost coechipier, n-ar fi corect din partea mea.

- Cum te simţi în culoarea vişiniu?
- Foarte bine.

Numai ghinionul a făcut să ratăm calificarea în Europa League
- Cum crezi că vei fi primit în Craiova de suporterii alb-albaştrilor în meciul Universitatea - Rapid?

- Voi fi foarte emoţionat de faptul că voi juca împotriva Universităţii. Eu nu mă gândeam că se va întâmpla chestia asta, că voi părăsi Universitatea...

Viaţa însă aşa a făcut!
- Crezi în proiectul finanţatorului Adrian Mititelu, acela de a reuşi până la urmă să ducă Ştiinţa spre performanţă?

- Cu siguranţă că se va întâmpla ca Universitatea să facă performanţă, mai devreme sau mai târziu... Ştiinţa a avut lot valoros şi sunt convins că va avea un lot redutabil şi în viitor. În campionatul trecut am fost foarte aproape de calificarea în cupele europene. Şi zic că numai ghinionul a făcut să nu ne calificăm în Europa League. Poate că atitudinea noastră a dus la această irosire a calificării în Europa League.

- Crezi că trebuia demis antrenorul Nicolo Napoli?
- Nu aş vrea să comentez acum această situaţie. Dacă aveam ceva deosebit de spus de cazul Napoli, trebuia să-mi fi spus părerea atunci, nu acum.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut