Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Gaz metan Mediaş
09-29-2009, 07:55 PM
Mesaj: #71
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Buchta bătut în cuie

Deşi a încasat 4 goluri la debut, în meciul cu Steaua (scor 2-4), slovacul Buchta e preferat de antrenorul Pustai în poarta Mediaşului, acesta suflîndu-i locul lui Vîtcă.

"Şi acum sînt supărat pentru meciul cu Steaua. A venit victoria de la Galaţi, apoi cea cu Urziceniul, meciuri în care nu am primit gol. Dacă vom fi la 120 la sută cu Urziceniul, îi batem şi pe ei", a spus ieri Buchta.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-29-2009, 07:56 PM
Mesaj: #72
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
"Sîntem mai buni"

Fundaşul Ovidiu Hoban crede că echipa din acest sezon poate mai mult decît cea de anul trecut.

"Să nu uităm că în sezaonul precedent am adunat 15 puncte în tur. Iată că acum avem deja 12 puncte, aşa că se vede o îmbunătăţire. Sînt fericit că am învins Dinamo. Trebuie să repetăm isprava şi sîmbătă, cu Unirea Urziceni", a spus Hoban.

"Păcat că am încasat-o cu Ceahlăul. Cu încă trei puncte eram peste Steaua", a completat Kubala.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-30-2009, 02:29 PM
Mesaj: #73
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Apt cu Urziceniul!

Mijlocaşul Paul Pîrvulescu a primit ieri acceptul medicilor pentru a evolua în partida cu Unirea Urziceni.

"Am avut mare noroc. Se credea că am o fisură la degetul mare de la piciorul stîng. Dar e numai o contuzie, aşa că sîmbătă sînt apt de joc", a spus Pîrvulescu. Luni, în aşteptarea verdictului, a efectuat doar o alergare uşoară, pentru ca ieri să se antreneze cot la cot cu ceilalţi jucători ai Mediaşului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-01-2009, 03:24 PM
Mesaj: #74
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Pustai: "Putem învinge pe oricine la Mediaş, Unirea nu va avea un meci uşor"

Antrenorul formaţiei Gaz Metan, Cristian Pustai, a declarat, miercuri, că respectă Unirea Urziceni, dar nu se teme de echipa lui Dan Petrescu şi avertizează campioana României că va avea mari probleme în meciul de sâmbătă.

"Anul trecut am reuşit să câştigăm cu un 1-0 fantastic, dar anul acesta întâlnim echipa campioană. S-a văzut că a jucat foarte bine şi în Liga Campionilor, dar nu ne sperie, pentru că o cunoaştem foarte bine. Respectăm Unirea, dar asta nu înseamnă că va avea meci uşor la Mediaş. Noi pe teren propriu am demonstrat că putem învinge orice echipă", a spus Pustai.

Tehnicianul consideră că Unirea Urziceni şi-a întărit lotul şi este mult mai matură decât în sezonul precedent. "Au o pregătire fizică mai bună decât alte echipe din capionat. Întâlnim o echipă care se va lupta şi în anul acesta pentru titlu. S-a văzut şi în Liga Campionilor că a ştiut să reacţioneze după ce a primit gol, a presat şi şi-a creat ocazii de gol. Dar noi încercăm şi de data aceasta să obţinem cât mai mult din acest joc", a menţionat acesta.

Pustai nu crede că echipa sa are un avantaj în meciul de sâmbătă, deoarece ialomiţenii nu vor veni relaxaţi sau obosiţi după jocul din Liga Campionilor. "Unirea este o echipă foarte bine pregătită, disciplinată şi cu un lot valoros. Probabil se întâmplă la unele echipe româneşti ca după un joc în Liga Campionilor, să facă unul mai slab în campionat, dar nu e cazul Unirii Urziceni", a conchis tehnicianul.

Partida Gaz Metan Mediaş-Unirea Urziceni, din etapa a 9-a a Ligii I, se va disputa sâmbătă, de la ora 20:00.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-01-2009, 06:32 PM
Mesaj: #75
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Eric în doliu

Mijlocaşul brazilian Eric de Oliveira a primit ieri dimineaţa o veste tragică: bunica sa a decedat într-un spital din Rio de Janeiro.

"Sînt încă foarte răvăşit de decesul bunicii mele de care am fost foarte apropiat. Unchii mei au plecat deja acasă, iar eu am decis să rămîn la Mediaş, să joc în memoria ei meciul cu Urziceniul", a afirmat, plin de durere, brazilianul.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-02-2009, 07:27 PM
Mesaj: #76
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Pustai: "Unirea Urziceni e campioană, dar nu va avea meci uşor la Mediaş"

Antrenorul Gazului metan, Cristian Pustai, a declarat că formaţia sa respectă campioana, însă Unirea Urziceni nu va avea un meci uşor la Mediaş, sâmbătă, în jocul din cadrul etapei a IX-a a Ligii I. "Anul trecut am reuşit să învingem Unirea cu acel 1-0 fantastic, dar anul acesta întâlnim echipa campioană, care a jucat, recent, foarte bine în Liga Campionilor. Este o echipă care şi-a întărit lotul şi despre care cred că e mult mai matură decât anul trecut. Cu toate astea, vom încerca şi anul acesta să obţinem cât mai mult din acest meci. Nu are ce să ne înspăimânte, este echipa campioană, o respectăm, dar asta nu înseamnă că va avea meci uşor la Mediaş. Noi am demonstrat că pe teren propriu putem face jocuri foarte bune, spectaculoase, şi că putem învinge pe oricine", a spus Pustai.

Tehnicianul medieşean a mai precizat că meciurile din Cupa României sunt diferite faţă de cele din campionat şi că nu se poate vorbi despre favorite în Cupă. "Deja este o fază superioară a competiţiei şi pot spune că singurul noroc la tragerea la sorţi a fost faptul că am fost extraşi primii şi, astfel, vom juca pe teren propriu. Asta înseamnă oboseală mai puţină, dar în rest orice adversar am fi întâlnit, Cupa României este o competiţie diferită, unde se joacă o singură manşă, iar surprizele sunt mult mai mari. Nu cred că se poate vorbi despre favorite în Cupa României", a adăugat Pustai.

Formaţia Gaz metan Mediaş va juca, sâmbătă, de la ora 20.00, cu Unirea Urziceni, în cadrul etapei a IX-a din Liga I, iar în optimile de finală ale Cupei României va primi vizita echipei FC Vaslui.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-03-2009, 04:26 PM
Mesaj: #77
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Pronostic: 1-0

Atacantul Cristi Bud anticipează un 1-0 pentru Gaz Metan în meciul de sîmbătă cu Unirea Urziceni.

"Aşa a fost şi în sezonul trecut, ar fi bine să se repete acest scor. Nu mai promit că marchez eu. De data asta, îl aştept pe căpitanul Cristi Todea să spargă gheaţa. Oricum va fi, vom juca la victorie contra campioanei", a spus Bud.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-03-2009, 04:27 PM
Mesaj: #78
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Florin Nohai: "Ne așteaptă cel mai dificil meci din tur"

Anunțat titular de tehnicianul Cristi Pustai, fundașul dreapta Florin Nohai este de părere ca jocul din această seară contra formației pregătite de antrenorul Dan Petrescu reprezintă un test foarte greu pentru gruparea medieșeană.

"Ne va aștepta cel mai dificil meci din acest tur de campionat. Cu toate acestea noi sîntem cu toții foarte motivați mai ales că de două etape nu am încasat vreun gol. Pentru noi înseamnă foarte mult că nu am mai primit goluri însă trebuie să fim foarte atenți la Varga și Frunză", a afirmat medieșeanul care în trecut a fost coechipier cu Fernandes la Piatra Neamț.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-03-2009, 04:28 PM
Mesaj: #79
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Numai 400 de bilete vîndute la Mediaș pentru meciul cu Unirea Urziceni

Cu toate că în aceasta seară echipa pregătită de tehnicianul Cristi Pustai va întîlni campioana Unirea Urziceni,interesul pentru achiziționarea tichetelor de acces a fost unul foarte scăzut.

Oficialii grupării medieșene au pus înca de joi în vînzare aproximativ 1.500 de bilete însă pînă la această oră nu s-au vîndut decît în jur de 400. Chiar dacă prețul unui bilet este mult mai ieftin comparativ cu meciurile contra Stelei sau ale lui Dinamo, se pare că suporterii nu se vor înghesui în numar mare la stadion.

Totuși.oficialii Gazului Metan au decis ca și în această după-amiază să funcționeze caseria să fie deschisă pînă la ora 19.00.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
10-03-2009, 04:28 PM
Mesaj: #80
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Urziceniul la rând

După ce au "răpus-o" pe Dinamo etapa trecută, "găzarii" vor să dea lovitura şi în faţa campioanei Unirea Urziceni.

Domnule Pustai după meciul din etapa trecută urmează un alt test important, cu Unirea Urziceni. Va fi mai greu decât cu Dinamo?
Nu vreau să fac o comparaţie între cele două echipe, dar întâlnim echipa campioană, care este mult mai puternică decât anul trecut şi asta spune totul. Ne aşteaptă un meci greu, dar noi ne propunem maxim de puncte.

V-a surprins rezultatul obţinut de ei în Liga Campionilor?
Nu m-a surprins deloc. Cu puţin noroc puteau scoate chiar mai mult. Oricum, noi vom încerca să ne facem jocul nostru. Vom adopta tactica pe care am aplicat-o şi cu Dinamo, o să fim prudenţi şi vom încerca să ne creăm ocazii de poartă.

Credeţi că ei vor fi obosiţi după meciul din Ligă?
Depinde şi cine va intra în teren, dar totuşi au trecut câteva zile bune de atunci şi nu cred că ialomiţenii vor simţi oboseală. Au un lot care le permite să nu-şi facă griji din acest punct de vedere.

În returul campionatului trecut, Urziceni a pierdut un singur meci, chiar la Mediaş ...
Să sperăm că vom păstra tradiţia şi că acest lucru se va întâmpla şi acum. Avem un moral bun după victoria cu Dinamo şi vrem să facem o partidă frumoasă, iar la final să luăm trei puncte. Nu va fi însă deloc uşor, pentru că Unirea Urziceni este o echipă care se bate la titlu şi în acest an.

12 puncte a strâns Gaz Metan Mediaş în primele opt etape ale Ligii I

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut