Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Poli Timişoara
01-10-2010, 05:01 PM
Mesaj: #401
RE: Ştiri Poli Timişoara
Borbely la AEL Limassol! Uhrin: "Pe Brezinsky nu pot să-l iau"

Dusan Uhrin a confirmat pentru violamania că Borbely va semna cu echipa pe care o antrenează în Cipru.

Balazs Borbely va semna zilele acestea un contract cu AEL Limassol, după ce a fost pus pe liber de Poli Timişoara: "Îl doresc pe Borbely şi am mare nevoie de un jucător ca el aici. Este un fotbalist foarte bun şi nu înţeleg de ce nu a jucat la Timişoara. Din cîte am înţeles este liber de contract", a spus Uhrin, care a completat: "Nu pot să-l iau şi pe Brezinsky pentru că cei de aici îmi dau voie să fac un singur transfer. Poate la vară, dar Breza ar trebui să aibă mai multe meciuri jucate pînă atunci ca să se realizeze transferul", a spus Uhrin.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-10-2010, 05:01 PM
Mesaj: #402
RE: Ştiri Poli Timişoara
Kuban n-a mai dat nici un semnal pentru Gigel

Marian Iancu spune că deocamdată clubul timişorean nu a primit nici o ofertă din partea vreunei echipe pentru Gigel Bucur.

"Nu avem nici un fel de semnal de la Kuban şi că şi-ar dori să îl transfere pe Gigel şi din cîte ştiu nici el, probabil fiind şi sărbătorile acolo, nu ştiu. Oricum el se va prezenta la reunire şi apoi dacă va fi, vom vedea. Noi discutăm în perspectiva de a-l aduce pe Vazqez dar dacă nu pleacă Gigel vom vedea cum vom administra situaţia", a spus Iancu.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-10-2010, 05:03 PM
Mesaj: #403
RE: Ştiri Poli Timişoara
"Doar la Poli"

Dacă scapă de Getafe, Timişoara este singura destinaţie pentru Cosmin Contra.

Marian Iancu şi-l doreşte cu orice preţ pe Cosmin Contra la Poli pentru a ataca titlul. Fundaşul dreapta vrea şi el la Timişoara. Singurul impediment îl reprezintă angajamentul său cu Getafe, scadent în vară. "Nu ştiu dacă voi putea veni la Timişoara. În două săptămîni voi afla. Sper să rezolv cu cei de la Getafe şi să primesc acceptul lor. În România Poli este singura opţiune pentru mine", a spus "Guriţă".

Internaţionalul român a evoluat extrem de puţin pentru formaţia spaniolă în actualul sezon, strîngînd doar 3 prezenţe în turul din Primera Division. Contra va renunţa la mulţi bani dacă va ajunge la Timişoara. "Vreau să joc. Dacă voi veni la Timişoara voi renunţa la mulţi bani. Oricum, Poli poate lua titlul şi cu mine şi fără mine", a conchis Contra. Iancu, îl vrea pe "Guriţă" cel puţin pînă în vară, împrumut sau definitiv.

Stanciu din februarie
Deşi neagă că ar prelua funcţia de manager sportiv, impresarul Daniel Stanciu va fi instalat în funcţie la începutul lunii februarie. "Nu mă identific cu personajul descris de domnul Iancu. Deocamdată nu se pune problema să merg la Timişoara. Am o relaţie bună şi corectă cu domnul Iancu, o colaborare de cîţiva ani. În perspectivă se pot întîmpla multe, dar în prezent am transferuri de perfectat", a spus Stanciu.

Borbely după Uhrin
Pus pe liber de Poli, mijlocaşul Balazs Borbely va semna cu AEL Limasol, echipă antrenată de fostul tehnician al lui Poli, Dusan Uhrin jr. "Am mare nevoie de un jucător ca Borbely. Este un fotbalist foarte bun şi nu înţeleg de ce nu a jucat la Timişoara. Din cîte am înţeles acum e liber de contract", a menţionat Uhrin jr., care a completat: "Nu pot să-l iau şi pe Brezinsky pentru că cei de aici îmi dau voie să fac un singur transfer. Poate la vară".

Mai ieftin
Conducerea clubului i-a oferit lui Stelian Stancu o hîrtie prin care se poate transfera la orice echipă care oferă 200.000 de euro pentru transferul său. Jucătorul încearcă însă să reducă suma de transfer. "Cînd ajung la Timişoara o să discut cu cei din conducere şi apoi voi vedea. Nu pot să vorbesc acum de vreo variantă concretă pe care aş avea-o, dar vom vedea", a spus Stancu. Altfel, contractul lui Dejan Rusici a fost reziliat de comun acord, iar Vrsici va fi împrumutat în Slovenia la FC Koper.

Trimişi la Bistriţa
Şefii lui Poli au decis să-i împrumute pînă la finalul sezonului pe fundaşul Iasmin Latovlevici (23 de ani) şi mijlocaşul Marius Chiţu (23 de ani) la Gloria Bistriţa. "Sîntem în discuţii avansate cu cei doi jucători şi sper să ne ajute în lupta pentru evitarea retrogradării. Ei se vor alătura lotului peste cîteva zile", a declarat tehnicianul Gloriei Bistriţa, Marius Şumudică.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-10-2010, 05:04 PM
Mesaj: #404
RE: Ştiri Poli Timişoara
Dede: "Îmi place lupta"

Angolezul Dede, transferat de la Arles, anunţă că este pregătit pentru aventura din România.

Transferat de la Arles, echipă aflată în liga secundă franceză, Dede (28 de ani, 1, 84 metri, 82 de kilograme) e pregătit pentru aventura din Româniza. "Vreau titlul cu Poli", a declarat mijlocaşul angolez, aflat acum la Cupa Africii cu naţionala ţării sale.

- Ce te-a determinat să semnezi cu o echipă din România?
- Aveam contract cu cei de la Arles din Franţa, dar lucrurile nu mergeau aşa cum mi-aş fi dorit. Apoi impresarul mi-a spus că sînt dorit în România de un club ambiţios, iar după ce am aflat realitatea din România am acceptat imediat pentru că şi eu sînt la fel de ambiţios. Îmi place ca acolo unde merg să am mereu un obiectiv.

"Ştiu ce e Timişoara"
- De ce Poli?

- Pentru că am aflat ce semnifică Timişoara în fotbalul românesc şi am realizat că este un pas înainte pentru mine. Ştiu deja că este o echipă foarte puternică în campionat, care se bate la titlu, iar colegii care joacă în Liga I mi-au spus numai lucruri frumoase despre Poli. Este un campionat foarte bun şi sper să pot ajuta şi eu Timişoara să devină campioană în acest an.

- Nu ai prea avut timp să te bucuri de vacanţa de iarnă, fiind în pregătire cu naţionala Angolei pentru Cupa Africii...
- Da, pentru mine este un moment destul de complicat. Am terminat un an greu, în care unele lucruri nu au ieşit aşa cum am vrut... Începe Cupa Africii unde trebuie să facem o figură frumoasă, dar eu mă gîndesc deja şi la faptul că apoi va trebui să conving la Timişoara. Va fi un nou test pentru mine, un test pe care sînt obligat să-l trec.

"Sunt jucător de forţă"
- Eşti genul de mijlocaş ofensiv sau defensiv?
- Sînt un mijlocaş de forţă, de luptă, îmi place să apar şi la finalizare dar eu sînt tipul de jucător care munceşte din primul pînă în ultimul minut. Sînt un jucător plin de energie, iar acest lucru reuşesc să-l transmit şi colegilor mei în timpul meciului.

- Ce le-ai spune în acest moment fanilor timişoreni?
- Să stea liniştiţi că deja am aflat ce înseamnă Poli şi ştiu ce înseamnă orgoliul din Timişoara. Poli va face parte din viaţa mea şi sper să nu-i dezamăgesc. Pentru asta am nevoie şi de încrederea lor.

- Dar noilor tăi colegi de la Poli ce le transmiţi?
- Îmi doresc foarte mult ca şi colegii mei să mă ajute la început, să mă pot baza pe ei pentru că îmi va fi puţin mai greu fiind într-o ţară necunoscută. Eu îi asigur că îi voi sprijini de fiecare fată cînd vor avea nevoie de mine.

4 prezenţe a bifat Dede în turul de campionat pentru Arles, în liga secundă franceză, unde cîştiga 400.000 de euro pe sezon

Prieten cu Ze Kalanga

Dede s-a documentat despre fotbalul din România la dinamovistul Ze Kalanga, care îi este coleg la echipa naţională. "Ze este prietenul meu. Sîntem împreună în cantonament acum. Mi-a spus foarte multe despre Timişoara şi despre campionatul românesc. Am aflat că anul acesta este o luptă foarte dură, multe echipe sînt sus şi se bat pentru titlu", a menţionat Dede.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-10-2010, 05:07 PM
Mesaj: #405
RE: Ştiri Poli Timişoara
Taborda va fi păstrat de Poli!

Deşi erau decişi să renunţe la serviciile portarului portughez, oficialii lui Poli s-au răzgîndit şi vor să-l ţină cel puţin pînă în vară.

Ruptura dintre Pedro Taborda şi Poli părea iminentă în această iarnă. Nemulţumit cu statutul de rezevă portughezul şi-a anunţat din timp intenţia de a se despărţi de Timişoara. "Nu pot să mă antrenez toată săptămîna, pentru ca apoi să stau pe bancă. Mie nu mi s-a dat şansa de a-mi arăta valoarea. Nu-mi place deloc ideea că sînt al treilea portar", a spus Taborda în turul campionatului.

Şi Marian Iancu a vrut să scape de goalkeeperul portughez în urmă cu două luni, după eliminarea lui Poli din Cupa României. "Am realizat că Taborda şi Borbely sînt depăşiţi de situaţie. E posibil să ne despărţim de ei", spunea atunci patronul timişorenilor. Mai mult, imediat după meciul cu Ajax, de la Timişoara, Taborda primise acceptul lui Iancu de a pleca în această iarnă. Lucrurile s-au schimbat însă între timp. Evoluţia bună a portughezului la Zagreb, coroborată cu nemulţumirile legate de unele prestaţii ale lui Pantilimon şi cu accidentările permanete ale lui Supici, l-au determinat pe Iancu să se răzgîndească. "Taborda va rămîne cel puţin pînă în vară. Vom avea o discuţie şi vom încerca să reglăm problemele sale contractuale", a precizat Iancu.

3 meciuri a apărat Taborda în 2009, 1 în campionat şi 2 în Europa League

Supici la teste

Îngrijoraţi de faptul că de la venirea sa la Timişoara, în septembrie anul trecut, Nemanja Supici a acuzat în permanenţă o accidentare la gleznă, oficialii lui Poli au decis să-l supună pe portarul bosniac la o serie de teste medicale. "O să facă o evaluare mai amanunţită, să vedem dacă acele probleme mai persistă şi în funcţie de asta vom hotărî ce facem cu el. Sper să nu fie ceva grav, ne-a pus pe gînduri faptul că de cînd a venit nu a reuşit să fie apt sută la sută. Şi nu înţelegem care este cauza", a spus Marian Iancu.

"Trebuie să joace"
Fundaşul stînga, Iasmin Latovlevici (23 de ani), va accepta împrumutul la Gloria Bistriţa pentru că vrea să joace. "În proporţie de 99 la sută Latovlevici va juca la Bistriţa. El are nevoie de meciuri, trebuie să joace şi la Gloria are această oportunitate. La Timişoara nu ar fi jucat, mai ales acum cînd a fost adus şi Sepsi", a precizat impresarul jucătrului, Cristea Opria. Împreună cu Latovlevici va fi împrumutat la Bistriţa şi mijlocaşul Marius Chiţu (23 de ani).

Cisovsky revine în martie
Coşmarul slovacului Marian Cisovsky se va încheia în luna martie cînd fundaşul va reveni pe gazon. Cisovsky a suferit o intervenţie la ligamentele încrucişate după o accidentare suferită la Stuttgart, în returul din preliminariile Ligii Campionilor. Altfel, Ionuţ Matei o va părăsi pe Poli în această iarnă în cazul în care transferul lui Cosmin Contra se va perfecta.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-10-2010, 05:12 PM
Mesaj: #406
RE: Ştiri Poli Timişoara
"Revin mai puternic!"

Senegalezul Gueye Mansour se întoarce după 6 luni de pauză şi este pariul lui Poli pentru returul de campionat.

Şase luni pe bară a îndurat Gueye Mansour (24 de ani) din cauza accidentării la genunchi suferite în amicalul cu Debrecen din vară. Operat de ligamente încrucişate şi menisc, senegalezul va reintra în programul normal ale Timişoarei începînd de luni şi este mai pregătit ca niciodată să demonstreze că se poate conta pe el în tentativa de a cuceri titlul.

"Sînt mai pregătit decît înainte, pentru că problemele pe care le-am avut m-au ambiţionat. Ştiu că o să fie de două ori mai greu decît înainte, dar am încredere în mine. Ştiu că depinde numai de mine. Şi sînt mai matur decît înainte, am alte gînduri, nu mai am gînduri de copil. Omul se schimbă. M-am rugat la Allah şi cred că anul ăsta va fi bine pentru mine", spune cu încredere atacantul

Senegalezul şi-a făcut deja planurile pentru retur: "Ştiu că trebuie să muncesc ca să am locul meu în echipă. Dar de ce să nu pot? Îmi doresc să dau cît mai multe goluri anul ăsta, să cîştigăm campioantul şi apoi să mergem mai departe în Liga Campionilor".

Cerere pentru fani
Mansi şi-a încărcat bateriile acasă în Senegal, unde şi-a petrecut vacanţa de iarnă, iar luni se va prezenta la reunirea lui Poli. "Mi-e foarte dor de minge. Abia aştept să-mi pun ghetele în picioare. Pe Dan Păltinişanu sînt deja doi ani de cînd nu am jucat. Dar acum sper că s-a terminat cu ghinioanele. Îi rog pe fani să aducă înapoi banner-ul cu «Pantera neagră 24» pentru că am nevoie de ei. Ei îmi dau forţă şi încredere, iar pentru Timişoara dau tot", a spus Mansour.

"Bucur a dat mult pentru Poli"
Dacă Gigel Bucur pleacă în iarnă de la Poli, Mansour va fi înlocuitorul golgeterului în avanposturi. "Toată lumea ştie cît a dat Gigel pentru Poli. Acum, dacă ar fi mai bine pentru el altundeva, trebuie să fie înţeles. Sînt şi alţi atacanţi la Poli, mai este Parks, Goga, Magera, sper că o să fiu şi eu de-acum... Ăsta este fotbalul şi este normal ca orice jucător să meargă acolo unde îi este mai bine", a comentat Mansi posibila plecare a lui Bucur la Krasnodar.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-10-2010, 05:12 PM
Mesaj: #407
RE: Ştiri Poli Timişoara
Dan Alexa spre Bolton

Căpitanul lui Poli Timişoara, Dan Alexa, ar putea ajunge la locul 18 din prima ligă engleză.

Evoluţiile lui Dan Alexa în Europa League au atras privirile managerilor din Premier League! În urmă cu 10 zile, Alexa a fost contactat de un apropiat de-ai lui Owen Coyle, fostul manager al lui Burnley. "Eşti dorit în Anglia. Te interesează?", a fost mesajul pentru liderul din teren al lui Poli.

Acum două zile, Coyle a demisionat de la Burnley, locul 14 în Anglia, şi va semna cu Bolton Wanderers (locul 18). Britanicul este hotărît să întărească echipa cu mijlocaşul timişorean pentru a se salva de la retrogradare. "Dan ar fi interesat de o aventură în Insulă. Aşteaptă acum o ofertă concretă, pe care apoi o va prezenta conducerii", a dezvăluit sursa Gazetei.

Alexa nu a dorit să ofere prea multe detalii, dar spune că ar fi pregătit să joace în Premier League: "Nu ştiu mare lucru, însă aş fi bucuros dacă s-ar realiza un asemenea transfer. Pentru orice jucător este o oportunitate extraordinară să joace în Anglia".

6,00 este media notelor primite de Alexa în turul de campionat

196 meciuri şi 5 goluri a strîns căpitanul lui Poli în Liga I

În vizorul lui Răzvan

Dan Alexa a fost convocat de Răzvan Lucescu pentru meciul cu Lituania din preliminariile CM 2010, dar mijlocaşul s-a accidentat cu trei zile înaintea partidei. Căpitanul lui Poli a fost om de bază sub comanda lui Neluţu Sabău în turul de campionat şi a reuşit să marcheze în deplasarea de la Mediaş (6-2). Dacă pleacă la Burnley, înlocuitorul lui Alexa la Poli va fi angolezul Dede.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-11-2010, 06:10 PM
Mesaj: #408
RE: Ştiri Poli Timişoara
Bănăţenii s-a reunit cu un singur jucător nou în lot, Laszlo Sepsi

Lotul vicecampioanei FC Timişoara s-a reunit, luni dimineaţă, atunci când 20 de jucători au efectuat şi vizita medicală la Policlinica Sportivă din localitate, singura noutate fiind Laszlo Sepsi, transferat de la Benfica Lisabona.

Achiziţionaţi în acesată iarnă, portughezul Tiago Costa şi angolezul Dede au absentat, primul fiind aşteptat în cursul acestei săptămâni, în timp ce africanul se află cu naţionala ţării sale la Cupa Africii pe Naţiuni.

Dare Nibombe, Claudiu Ionescu, Winston Parks, Cristian Mejia şi Alexandru Bourceanu nu au fost prezenţi la vizita medicală, pe care ar urma să o efectueze zilele următoare.

Mijlocaşul Artiom Karamian, care a fost ofertat împreună cu fratele să de Steaua, spune că sunt şanse mari să rămână la Timişoara şi din retur. "Am vorbit cu domnul Stoichiţă şi a spus că ne va suna cineva de la club, dar nu am primit niciun răspuns. Am văzut şi declaraţia domnului Becali, că s-ar putea să nu mai putem face faţă din cauza vârstei, dar vom vedea asta în retur, dacă mai avem benzină. Noi suntem jucătorii Timişoarei pentru încă şase luni, vom mai discuta cu domnul Iancu şi trebuie să ne mai înţelegem cumva", a afirmat armeanul.

Căpitanul Dan Alexa speră ca oficialii clubului să rezolve transferul lui Cosmin Contra şi chiar e dispus să îi ofere banderola. "Cosmin ar fi un mare câştig pentru noi, e bănăţean 100% şi, cu siguranţă, va fi un mare plus. M-aş bucura mult să vină, am mai spus-o. Am un mare respect pentru el, are peste 80 de meciuri în naţională, i-aş da banderola de căpitan cu mare drag", a opinat mijlocaşul.

Lotul prezent la reunire şi vizita medicală: portari - Pantilimon, Taborda, Supici; fundaşi - Brezinsky, Bonfim, Luchin, Mera, Scutaru, Stancu, Maxim, Sepsi, Alexa, Artiom Karamian, Arman Karamian, Curtean; atacanţi - Chiacu, Mansour, Magera, Goga şi Bucur.

FC Timişoara va efectua luni de la ora 15:30 primul antrenament din acest an şi va rămâne în localitate până la 16 ianuarie, atunci când se va deplasa în Antalya pentru primul stagiu al iernii.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-12-2010, 06:20 PM
Mesaj: #409
RE: Ştiri Poli Timişoara
Sabău spune că obiectivul echipei de pe Bega este câştigarea campionatului

Antrenorul lui FC Timişoara, Ioan Ovidiu Sabău, a declarat luni, la reunirea echipei, că obiectivul bănăţenilor este câştigarea campionatului şi apreciază că situaţia medicală a jucătorilor va fi determinantă în acest sens.

"Fără îndoială că obiectivul nostru este să câştigăm campionatul în acest sezon şi să ne calificăm în grupele Ligii Campionilor. Aşa cum a spus şi domnul Iancu, ne aşteaptă 17 finale şi nu avem voie să facem vreun pas greşit. Urmează o perioadă foarte importantă de pregătire care va decide soarta acestui campionat. Dacă în anii trecuţi lupta se dădea între două-trei echipe, acum şapte echipe îşi doresc să căştige titlul şi au şanse. Nu cred că va conta prea mult campania de achiziţii. Echipa care va şti să gestioneze cel mai bine această perioadă de pregătire şi va avea puţini jucători accidentaţi va câştiga la finalul returului", a declarat Ioan Ovidiu Sabău, luni, la primul antrenament al timişorenilor de după vacanţa de iarnă.

Tehnicianul a spus că îşi doreşte ca perfectarea contractului cu fundaşul Cosmin Contra să se facă mai repede şi a anunţat că nu există în acest moment oferte pentru Gigel Bucur. "Nu cred că mai e nevoie să insist eu pentru sosirea lui Cosmin Contra. El îşi doreşte foarte mult să vină acasă. Conducerea ştie ce are de făcut. E clar cât de mult ne poate ajuta el în aceste trei luni, pentru că de fapt atât se va juca în acest retur. Nu ştiu dacă va fi noul lider din vestiar. Liderii se văd pe teren, acolo se impun ei", a spus Sabău, care îşi doreşte ca până miercuri FC Timişoara să mai perfecteze un transfer.

"Deocamdată, Gigel Bucur se antrenează cu noi, iar transferul lui depinde doar de Gigel Bucur. Dacă el îşi va pune la punct contractul cu Kuban Krasnodar, atunci fireşte că şi noi vom putea discuta situaţia lui. Până la această ora, pe adresa clubului nu a venit nicio ofertă pentru Bucur", a spus Sabău.

Cât priveşte situaţia gemenilor Arman şi Artiom Karamian, tehnicianul a anunţat că aceştia trebuie să se decidă asupra viitorului lor până vineri. "Până pe 15 ianuarie ei trebuie să se decidă asupra viitorului lor. Nu putem aştepta la nesfârşit, clubul nostru e foarte serios. Fraţii Karamian trebuie să ştie că nimeni nu e de neînlocuit. Vom vedea atunci dacă pleacă sau nu cu echipa în cantonamentul din Antalya. Daca nu, avem oameni bine instruiţi şi la Timişoara, pentru a se pregăti aici", a spus tehnicianul bănăţenilor.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
01-13-2010, 07:12 PM
Mesaj: #410
RE: Ştiri Poli Timişoara
FC Timişoara l-a transferat pe argentinianul Pablo Osvaldo Vasquez

FC Timişoara l-a transferat, marţi, pe atacantul argentinian Pablo Osvaldo Vasquez, care a semnat un contract pe 5 ani cu formaţia antrenată de Ioan Ovidiu Sabău.

Patronul Marian Iancu a negociat timp de aproximativ 6 ore la Bucureşti cu jucătorul argentinian şi a declarat la finalul discuţiei: "Sper ca Vasquez să acopere locul lăsat de probabila despărţire de Gigel Bucur, iar până când Mansour va reveni la turaţia maximă să ne ajute să câştigăm campionatul. E un jucător de obiectiv şi abia aştept să se adapteze la fusul orar, pentru a putea juca aşa cum vreau eu".

Pablo Osvaldo Vazquez a evoluat ultima dată în Bolivia, la Strongest şi a reuşit în sezonul trecut să marcheze 19 goluri în 33 de meciuri. Vasquez are 26 de ani şi 1,87 metri înălţime şi a mai evoluat de-a lungul carierei la formaţiile Club Atletico Argentino de Rosario, Coronel Bolognesi, Estudiantes, Newell's Old Boys şi Nueva Chicago.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
3 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut