Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Gaz metan Mediaş
11-20-2009, 06:56 PM
Mesaj: #131
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Gaz Metan schimbă obiectivul din iarnă. Mediaşul vrea în Cupele Europene

Mediaşul ar putea schimba obiectivul fixat în vară într-un mult mai ambiţios, dar totul depinde de ultimele patru meciuri din acest tur.

Evoluţiile bune ale Gazului în acest tur de campionat şi faptul că Mediaşul stă în plasa echipelor care emit pretenţii de cupe europene sau pentru câştigarea campionatului au făcut ca oamenii din conducerea clubului să ia în calcul o schimbare de optică şi atitudine în privinţa pretenţiilor pe care gruparea sibiană le poate emite în actuala ediţie de campionat. Preşedintele clublui, Corin Emil Cindrea spune că, de comun acord cu antrenorul şi echipa, în pauza competiţională Gaz Metan ar putea să schimbe obiectivul fixat la începerea campionatului. "Este posibil să schimbăm obiectivul în clasarea pe locurile 1-8 sau 1-10. Jocul echipei de până acum ne îndreptăţeşte să ne gândim şi la aşa ceva. Vom discuta serios în puza competiţională despre acest aspect" a punctat Cindrea.

Oficialul medieşean spune însă că schimbarea obiectivului depinde şi de evoluţiile echipei în ultimele meciuri din acest tur de campionat, partide din care Cindrea vrea 3 victorii. "Alba şi Astra sunt echipe de bătut. Şi cu Timişoara putem face o figură frumoasă. Aş vrea 12 puncte, dar dacă luăm 9 puncte din aceste ultime patru partide voi fi mulţumit. Cu Rapidul va fi mai greu" a mărturisit omul din fruntea Mediaşului.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-21-2009, 03:48 PM
Mesaj: #132
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Pustai: "Am pierdut după o serie de 7 jocuri în care nu cunoscusem înfrângerea"

Antrenorul celor de la Gaz Metan Mediaş, Cristian Pustai, a declarat că rezultatul este prea dur pentru ceea ce s-a întâmplat în teren, chiar dacă, într-un fel, se aştepta la o înfrângere în faţa Rapidului.

"Am pierdut după o serie de 7 jocuri în care nu cunoscusem înfrângerea. Pe undeva acest rezultat era previzibil. Felicit Rapidul, dar rezultatul final este cam aspru. Am avut mulţi indisponibili şi se pare că această gripă nouă, nu neapărat porcină, răpune din ce în ce mai mulţi fotbalişti. Am riscat la scorul de 2-1, am crezut că putem reveni, dar nu s-a întâmplat aşa", a afirmat Pustai, care a adăugat că Bud nu a vrut să îl accidenteze pe Bornescu şi toţi jucătorii şi-au cerut scuze după meci din cauza acelei faze.

Echipa antrenată de Nicolae Manea a trecut, vineri, pe teren propriu, de Gaz Metan Mediaş, scor 4-1. În urma acestui rezultat, Rapid a urcat provizoriu pe primul loc în Liga I, cu 26 de puncte, în timp ce medieşenii au rămas pe poziţia a 9-a, cu 19 puncte.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-21-2009, 03:50 PM
Mesaj: #133
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Pârvulescu: "Pustai ne-a spus la final să ridicăm capul din pământ pentrru că ne aşteaptă un meci foarte greu cu FC Timişoar"

Autorul singurului gol al medieşenilor, Paul Pârvulescu, a menţionat că rezulatul acestui meci este injust, iar Rapid nu merita să câştige la o diferenţă atât de mare: "Pe teren lucrurile au stat altfel şi poate diferenţa e prea dură. Pustai ne-a spus la final să ridicăm capul din pământ pentrru că ne aşteaptă un meci foarte greu cu FC Timişoara. Mă bucur pentru că gol şi sper să o ţin tot aşa".

Echipa antrenată de Nicolae Manea a trecut, vineri, pe teren propriu, de Gaz Metan Mediaş, scor 4-1. În urma acestui rezultat, Rapid a urcat provizoriu pe primul loc în Liga I, cu 26 de puncte, în timp ce medieşenii au rămas pe poziţia a 9-a, cu 19 puncte.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-22-2009, 04:04 PM
Mesaj: #134
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
După ce l-a scos din teren pe targă, Cristi Bud s-a întîlnit cu Mircea Bornescu în mall

Atacantul lui Gaz Metan Mediaş, Cristi Bud, mărturiseşte că s-a speriat în momentul în care l-a accidentat pe portarul Rapidului, Mircea Bornescu, însă a dezvăluit că s-a linitit în momentul în care s-a întîlnit cu acesta într-un mall din Bucureşti şi a observat că stare sa nu este atît de gravă.

"M-am speriat foarte tare în momentul în care am văzut că Mircea nu mai poate continua jocul, nu sînt un fotbalist dur şi mi-a părut rău că l-am accidentat. Am făcut rost de numărul lui de telefon, l-am sunat şi mi-am cerut scuze. După meci, am rămas în Bucureşti şi ne-am văzut întîmplător la mall. Mergea destul de bine. Cei de la Rapid nu mi-au spus nimic, şi-au dat seama că atacul meu nu a fost în nici un caz unul intenţionat", a spus Cristi Bud pentru gsp.ro.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-22-2009, 04:46 PM
Mesaj: #135
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Pustai: "Nu vreau sa scuzam evolutia noastra prin arbitrajul nefavorabil"

Antrenorul echipei Gaz Metan Medias, Cristian Pustai, face abstractie de greselile de arbitraj de la meciul cu Rapidul si admite ca giulestenii au meritat victoria, cu toate ca scorul de 4-1 este "cam mare".

Tehnicianul a declarat, in exclusivitate pentru Sport Total FM, ca fotbalistii nu s-ar mai putea concentra sa invete din greseli daca pentru infrangeri s-ar cauta drept scuze prestatia arbitrilor.

"Supararea mi-a trecut imediat dupa meci. Acum deja ne gandim ca vine alt meci. Rezultatul din teren mi se pare, totusi, cam mare. Am facut o schimbare la 2-1 pentru Rapid si s-a dovedit a fi una nefericita, iar apoi am mai primit doua goluri. Am felicitat adversarii dupa victorie si trebuie sa avem o atitudine normala. Echipa Rapid e o echipa din Bucuresti care are galerie si acest lucru l-am mai spus si dupa meci. O galerie care mi-a placut, a sustinut echipa din primul minut pana in minutul 90. Faptul ca echipa isi creeaza multe situatii si a inscris cele mai multe goluri probabil ca e un sens pentru care aceasta galerie exista. Eu nu contest victoria Rapidului. Povestim prea mult, cautam prea multe subiecte, daca ne referim la arbitraj. Am venit, am jucat, am pierdut, iar la un moment dat mi-a parut rau, pentru ca am avut o maniera buna de joc, in ciuda improvizatiilor. Din pacate, nu am reusit sa revenim si dupa al doilea gol. Trebuie sa plece de la noi o sportivitate, pentru ca noi suntem implicati in acest fenomen si poate panta plusurilor si minusurilor se va echilibra. Prea mult ne lamentam. Nu vreau sa scuzam evolutia noastra prin arbitrjul nefavorabil. Nu am jucat rau, dar am facut niste greseli din care trebuie sa invatam. Nu putem invata daca ne lamentam mereu. Acele lucruri nu le mai putem intoarce. Mi-ar fi usor sa spun ca Avram ne-a furat, ca nu a fost penalty, dar cine stie cum a vazut el, in viteza cu care s-a petrecut faza. Aceasta infrangere vine dupa sapte rezultate pozitive. Era de asteptat, dar sigur ca nu ne doream sa vina", a declarat Cristian Pustai, in cadrul emisiunii "Gol dupa gol".

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-27-2009, 05:19 PM
Mesaj: #136
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Gaz Metan ar putea cere amânarea jocului cu FC Timişoara din cauza problemelor medicale

Antrenorul echipei Gaz Metan Mediaş, Cristian Pustai, a declarat, miercuri, că formaţia sa ar putea solicita amânarea jocului cu FC Timişoara, din etapa a 15-a a Ligii I, din cauza numeroaselor probleme de sănătate din cadrul lotului.

"Din păcate, cele mai multe probleme le avem în benzile laterale. Dudiţă, Munteanu, Marovic şi Cigan sunt răciţi, iar Pârvulescu este suspendat. Există riscul de a nu putea să aliniem un prim 11. Mai stăm o zi sau două, să vedem care este starea de sănătate a jucătorilor, după care, dacă e cazul, vom cere amânarea. Practic, în această săptămână n-am avut la niciun antrenament mai mult de 16 jucători, iar noi fotbalişti răciţi apar aproape în fiecare zi", a spus Pustai.

Un alt absent este Markovic, indisponibil pentru tot restul turului, în timp ce Bud a acuzat şi el o răceală şi este incert.

Chiar dacă se confruntă cu numeroase probleme de efectiv, Pustai susţine că acestea nu ar constitui o scuză în cazul unui eşec cu FC Timişoara: "Vrem să câştigăm. Întâlnim o echipă formată din jucători foarte buni, care anul trecut putea să câştige titlul. Pe FC Timişoara am învins-o în sezonul trecut şi sperăm să se întâmple din nou acest lucru. După ce am luat patru goluri cu Steaua, am avut şapte jocuri fără înfrângere. Sperăm ca această regulă să se păstreze, iar după 1-4 cu Rapid să nu mai pierdem în următoarele şapte jocuri".

Gaz Metan Mediaş va întâlni FC Timişoara, duminică, de la ora 16:00, într-o partidă din cadrul etapei a 15-a a Ligii I.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-30-2009, 08:27 AM
Mesaj: #137
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Pustai: "Am avut foarte mulţi jucători indisponibili pentru acest meci, echipa a jucat la 70 la sută din capacitate"

Tehnicianul gazdelor, Cristian Pustai, consideră că greşeala lui Lazăr din finalul reprizei, când a comis un henţ în careu şi a fost eliminat, a fost decisivă pentru stabilirea rezultatului final.

"Am avut foarte mulţi jucători indisponibili pentru acest meci, echipa a jucat la 70 la sută din capacitate. Din păcate, a fost acea mare greşeală a lui Florin Lazăr. I-am spus să nu mai facă aşa ceva niciodată. Mai bine intram cu 1-2 la pauză, dar jucam în 11 oameni până la final. Atunci s-a terminat practic jocul, pentru că am mai avut doar 15 minute potenţă", a opinat acesta.

FC Timişoara s-a impus, duminică, în deplasare, scor 6-2, în faţa lui Gaz Metan Mediaş, într-un joc din cadrul etapei a 16-a, în care sibienii au evoluat timp de o repriză în inferioritate numerică, perioadă în care echipa lui Sabău a înscris de patru ori.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-01-2009, 10:53 PM
Mesaj: #138
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
"Mi-e ruşine!"

Gaz Metan Mediaş a fost umilită duminică de elevii lui Ioan Ovidiu Sabău, care au marcat nu mai puţin de şase goluri în poarta lui Vâtcă. Preşedintele Cindrea mărturiseşte că nu a mai trăit niciodată o asemenea umilinţă.

După ce etapa trecută elevii lui Pustai au fost îngenuncheaţi în Giuleşti, întorcându-se acasă cu patru goluri în tolbă, duminică a fost rândul Timişoarei să "umple" poarta medieşenilor. Preşedintele Cindrea nu îşi revine din şoc. "Mi-e ruşine. Nu mi-am închipuit niciodată aşa ceva. Nu ştiu ce s-a întâmplat, dar niciun caz nu m-am gândit la o asemenea înfrângere. Am avut o primă repriză bună, dar pe urmă am rămas în zece oameni, însă acest lucru nu justifică scorul final. Am evitat să discut cu jucătorii, dar le voi cere cât de repede explicaţii şi lor, şi antrenorului", a tunat Cindrea, care spune că nu va trece cu vederea ultimele două înfrângeri. "Nu m-am gândit încă la măsurile pe care voi lua, dar nu e posibil să primim 10 goluri în două partide. Vom face o analiză la rece", a mărturisit preşedintele Gazului, pe care l-ar mai îmbuna doar o victorie în etapa următoare.

"Jucătorii au o şansă să se revanşeze în partida cu Unirea Alba Iulia. Trebuie să rămânem în prima parte a clasamentului", a anunţat Corin Cindrea.

26 de goluri a încasat Gaz Metan în primele 15 etape ale turului

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-01-2009, 10:59 PM
Mesaj: #139
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Horoba: "Nicio scuză"

Ioan Horoba, directorul general al grupării medieşene, a urmărit partida de aseară împreună cu preşedintele Corin Cindrea, din al doilea rând al tribunei oficiale. Mai-marele Gazului metan s-a arătat însă extrem de dezamăgit de rezultatul final. "Nu avem nicio scuză pentru acest rezultat, însă scorul final este unul mult prea sever. Toată săptămâna am avut probleme cu jucătorii răciţi, iar asta s-a văzut. Lazăr nu o să fie amendat, pentru ca a încercat să salveze ceva", a concluzionat Horoba.

Curtean, primit cu aplauze
Mijlocaşul Alex Curtean a fost primit cu mare simpatie de suporterii Gazului metan, care nu au uitat faptul că sibianul a îmbrăcat până de curând tricoul grupării medieşene, formaţie de la care s-a transferat la Timişoara. "A fost o senzaţie ciudată pentru mine să joc împotriva unei foste echipe. Mă bucur că m-am întâlnit cu nişte oameni minunaţi, cu care am petrecut clipe frumoase împreună. Îmi pare rău pentru scorul final. Le doresc medieşenilor tot binele din lume şi sunt convins că o să rămână în Liga I", a precizat Curtean.

Lacrimile lui Eric
Mijlocaşul brazilian Eric de Oliveira a părăsit terenul de joc în lacrimi. "În prima repriză jocul a fost echilibrat; fiecare dintre echipe a avut şansa de a tranșa disputa în favoarea sa. În partea secundă am mai avut și noi câteva ocazii dar, din păcate, nu ne-a ”ieşit”. Nu avem timp prea mult să ne plângem după acest eşec, trebuie să fim cu capul sus, pentru că mai sunt două etape, din care va trebui să adunăm 6 puncte, pentru a ne putea îndeplini obiectivul", a afirmat Eric.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-04-2009, 06:41 PM
Mesaj: #140
RE: Ştiri Gaz metan Mediaş
Pustai ar fi mulţumit dacă echipa se va clasa pe locul 10 la finalul turului

Antrenorul lui Gaz Metan, Cristian Pustai, a declarat joi că s-ar mulţumi dacă echipa va obţine cel puţin 3 puncte în ultimele două etape ale turului, la Alba Iulia şi cu Astra la Mediaş, pentru că se va clasa pe locul 10, o poziţie realistă în opinia sa.

"Momentan ne încadrăm în obiectivul propus. Dacă obţinem 3 puncte din cele 6, vom termina cel puţin pe locul 10. Trebuie să fim realişti, mai sus de acest loc este foarte greu, pentru că trebuie să ne uităm ce echipe sunt în faţa noastră. Normal, locul 9 este al Universităţii Craiova, la valoarea lotului pe care îl are", a declarat Cristian Pustai.

Tehnicianul este de părere că echipa sa are forţa de a învinge la Alba Iulia, pentru că în deplasare a pierdut doar la echipele din fruntea clasamentului, la Vaslui, la Cluj şi la Rapid. "În rest, ne-am duelat de la egal la egal, iar la unele jocuri am reuşit să şi câştigăm", a adăugat antrenorul echipei din Mediaş.

Pentru meciul de la Alba Iulia, Cristian Pustai are probleme în găsirea unui cuplu de fundaşi centrali, din cauza faptului că Markovic este accidentat, iar Florin Lazăr este suspendat, după eliminarea din jocul cu FC Timişoara. "Markovic se pare că este destul de important pentru noi. Abia când lipseşte ne dăm seama ce valoare are jucătorul. Faptul că în ultimele două etape am primit 10 goluri se datorează, în parte, şi acestei absenţe. Am primit multe goluri, dar nu cred că a fost difernţă atât de mare în joc între Gaz Metan şi Rapid, respectiv Timişoara", a comentat antrenorul lui Gaz Metan.

Meciul Unirea Alba Iulia-Gaz Metan Mediaş, din etapa a 16-a a Ligii I, se va juca duminică, de la ora 14:00. Medieşenii au înregistrat înfrângeri în ultimele două etape, fiind învinşi cu 4-1 de Rapid şi cu 6-2 de FC Timişoara.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut