Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

Liga a 2-a


Seria I

 1.CS Municipal Studențesc Iași  22  16  1  5  47-16  49
 2.SC FC Rapid SA București      22  12  5  5  34-20  41
 3.AFC Unirea 04 Slobozia        22  12  5  5  29-22  41
 4.CS FC Clinceni                22  10  7  5  41-28  37
 5.ACS Berceni                   22  10  6  6  33-26  36
 6.ASC Bacău                     22   8  5  9  29-31  29
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7.CS Unirea Târlungeni          22   7  6  9  18-22  27
 8.FC Gloria Buzău               22   5 10  7  25-24  25
 9.CF Brăila SA                  22   6  5 11  24-34  23
10.ACS Rapid CFR Suceava         22   4  7 11  22-42  19
11.CS FC Farul Constanța         22   4  6 12  12-35  18
12.FCM Dunărea Galați            22   4  5 13  24-38  17

Playoff

 1.CS Municipal Studențesc Iași  20  11  5  4  35-18  38  
 2.SC FC Rapid SA București      20   9  8  3  26-18  35  
--------------------------------------------------------
 3.AFC Unirea 04 Slobozia        20  10  3  7  23-21  33
 4.CS FC Clinceni                20   9  5  6  30-23  32
 5.ACS Berceni                   20   3  5 12  23-41  14
 6.ASC Bacău                     20   3  4 13  18-34  13

Playout

 7.CF Brăila SA                  20  10  4  6  23-20  34
 8.FC Gloria Buzău               20   9  5  6  30-22  32
 9.CS Unirea Târlungeni          20   8  7  5  24-19  32
--------------------------------------------------------
10.ACS Rapid CFR Suceava         20   8  5  7  29-29  29
11.FCM Dunărea Galați            20   7  5  8  23-21  26  Relegated
12.CS FC Farul Constanța         20   3  4 13  14-32  13

Seria a II-a

 1.CS Universitatea Craiova SA   22  15  4  3  33-11  49
 2.CS Metalul Reșița SA          22  11  4  7  29-18  37
 3.CSM Râmnicu Vâlcea            22  10  6  6  26-18  36
 4.ACS FC Olt Slatina            22  10  6  6  24-16  36
 5.AS FC ASA Târgu Mureș 2013    22   9  7  6  25-14  34
 6.ACF Gloria 1922 Bistrița      22  10  4  8  23-19  34
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7.CS FC Olimpia 2010 Satu Mare  22   9  6  7  22-19  33
 8.CS Mioveni                    22   8  5  9  21-24  29
 9.CS FC Bihor Oradea            22   7  5 10  18-21  26
10.FC UTA SA Arad                22   5  6 11  19-30  21
11.FC Universitatea Craiova SA   22   4  5 13   9-39  17
12.CS Minerul Motru 2008         22   3  4 15  17-37  13

Playoff

Final Table:

 1.CS Universitatea Craiova SA   20  11  4  5  30-19  37  
 2.AS FC ASA Târgu Mureș 2013    20  10  4  6  25-14  34  
--------------------------------------------------------
 3.CSM Râmnicu Vâlcea            20   8  6  6  20-19  30
 4.CS Metalul Reșița SA          20   7  5  8  20-23  26
 5.ACF Gloria 1922 Bistrița      20   6  6  8  22-27  24
 6.ACS FC Olt Slatina            20   4  3 13  10-25  15

Playout

 7.CS FC Olimpia 2010 Satu Mare  18  13  3  2  34-11  41
 8.CS Mioveni                    18  10  4  4  28-15  34
 9.CS FC Bihor Oradea            18   8  5  5  23-17  29
--------------------------------------------------------
10.CS Minerul Motru 2008         18   4  4 10  21-23  16  
11.FC UTA SA Arad                18   3  3 12  10-35  12  
 -.FC Universitatea Craiova SA   10   1  3  6   5-20   6 

NB: În play-off și play-out echipele au luat doar rezultatele dintre ele realizate în sezonul normal