-

-

-

Cupa României 28.05.2017 - 01:30
Marius Şumudică: La ieşirile lui Teixeira şi Lovin s-a pierdut mijlocul terenului Tehnicianul Marius Şumudică a declarat, sâmbătă seară, că Astra Giurgiu a avut de pierdut, după ce i-a înlocuit pe Felipe Teixeira şi Florin Lovin. Astra a pierdut Cupa României, scor 4-6, la loviturile de departajare cu FC Voluntari.   "E loterie, când

» Cupa Romaniei - Istoria editiilor si statistici
» Cupa Romaniei - ultimele rezultate

Cupa României 28.05.2017 - 01:05
Claudiu Niculescu: Anul ăsta a fost anul FCV-ului, FC Viitorul şi FC Voluntari Tehnicianul Claudiu Niculescu a declarat, sâmbătă seară, că le-a transmis jucătorilor să aibă încredere în ei, deoarece la pauza meciului cu Astra Giurgiu, când erau conduşi cu 1-0, erau toţi cu "capetele plecate".   "Acum două luni de zile mergeam împreună la

Cupa României 28.05.2017 - 01:00
Vasile Maftei: Este unul dintre cele mai frumoase trofee Fundaşul echipei FC Voluntari, Vasile Maftei, a declarat, sâmbătă, după câştigarea Cupei României, că acest trofeu a fost obţinut pentru că jucătorii au avut încredere în ei.   "Este unul dintre cele mai frumoase trofee, pentru că nu mă gândeam că o

Cupa României 28.05.2017 - 00:15
Cristian Săpunaru: E mai dureros să pierzi la loteria penaltyuri Fundaşul echipei Astra Giurgiu, Cristian Săpunaru, a declarat, sâmbătă, după înfrângerea din finala Cupei României, că el şi colegii săi au intrat puţin mai relaxaţi pe teren după pauză şi au comis greşeli uriaşe.   "E mai dureros să pierzi la loteria

Cupa României 28.05.2017 - 00:05
Florin Lovin: Nu este o finală tristă Mijlocaşul echipei Astra Giurgiu, Florin Lovin, a declarat, sâmbătă, după înfrângerea din finala Cupei României, că pentru el a fost o onoare să-şi încheie cariera într-un meci cu trofeul pe masă.   "Nu este o finală tristă. Trebuie să felicităm adversarul şi

Cupa României 28.05.2017 - 00:00
Jucătorii echipei FC Voluntari au primit trofeul Cupei României de la preşedintele FRF, Răzvan Burleanu Jucătorii echipei FC Voluntari au primit trofeul Cupei României de la preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, sâmbătă seară, la Ploieşti, după victoria, scor 6-4 după lovituri de departajare, cu Astra Giurgiu, din finala competiţiei.   Mai întâi au fost premiaţi arbitrii şi jucătorii

Cupa României 27.05.2017 - 23:46
Finala Cupei României: FC Voluntari - Astra Giurgiu 1-1, 5-3 la lovituri de departajare FC Voluntari a câștigat în premieră Cupa României la fotbal, după ce a dispus cu 5-3 la loviturile de departajare de Astra Giurgiu, sâmbătă seara, în finala desfășurată pe stadionul "Ilie Oană" din Ploiești. Scorul a fost egal, 1-1, atât

Cupa României 27.05.2017 - 10:35
Încă o filă adăugată la colecția de inedit al Cupei României Cea de-a 79-a finală a Cupei României are o finală mai puțin așteptată, mai ales în ceea ce privește FC Voluntari. Astra Giurgiu a avut și ea doar o singură prezență în ultimul act, adjudecată în urmă cu trei ani.

Cupa României 27.05.2017 - 10:15
Finală a Cupei României inedită, între Astra Giurgiu și FC Voluntari Astra Giurgiu și FC Voluntari se întâlnesc sâmbătă seara (ora 21:45), pe stadionul "Ilie Oană" din Ploiești, într-o finală inedită a Cupei României la fotbal.   Astra are în palmares o Cupă a României, cucerită în 2014, când a învins-o pe Steaua

Cupa României 26.05.2017 - 14:27
Marius Şumudică: Le mulţumesc jucătorilor, au fost doi ani incredibili Tehnicianul Marius Şumudică le-a mulţumit jucătorilor Astrei Giurgiu, într-un discurs emoţionant, înainte de finala Cupei României cu FC Voluntari, el subliniind că aceştia l-au făcut să se simtă antrenor în cei doi ani de mandat.   "Le mulţumesc jucătorilor, au fost doi

Cupa României 26.05.2017 - 14:24
Claudiu Niculescu: Vom face tot ce vom putea pentru a câştiga trofeul Tehnicianul echipei FC Voluntari, Claudiu Niculescu, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă, jucătorii săi aşteaptă cu nerăbdare să joace finala Cupei României cu Astra Giurgiu. "Vom face tot ce vom putea pentru a câştiga trofeul, ar fi o performanţă mare.

Cupa României 26.05.2017 - 14:22
Florin Lovin: Este ultimul meci din carieră Pentru mijlocaşul Astrei Giurgiu, Florin Lovin, finala Cupei României cu FC Voluntari reprezintă ultimul meci al carierei. El a afirmat că probabil va fi extrem de emoţionat, afirmând că şi "bărbaţii plâng câteodată".   "Este ultimul meci din carieră, nu am jucat

Cupa României 26.05.2017 - 14:21
István Kovács arbitrează finala Cupei României dintre Astra Giurgiu şi FC Voluntari Arbitrul István Kovács va conduce la centru finala Cupei României dintre Astra Giurgiu şi FC Voluntari, programată, sâmbătă, de la ora 20:45, la Ploieşti.    Kovacs va fi ajutat de Vasile Marinescu şi Mircea Grigoriu.   Rezervă va fi Alexandru Tudor, iar observatori vor

Cupa României 19.05.2017 - 00:25
Gheorghe Mulţescu: Am dominat două meciuri şi ne-am bătut singuri cu o echipă care s-a apărat 80 de minute acolo şi 90 şi ceva aici Tehnicianul Gheorghe Mulţescu a declarat, joi seară, că nu va mai continua la CS Universitatea Craiova din sezonul viitor. Pentru tehnician, meciul cu FC Voluntari, scor 0-0, din returul semifinalelor Cupei României, a fost ultimul la gruparea olteană.   "Am dominat două

Cupa României 19.05.2017 - 00:15
Claudiu Niculescu: Sunt fericit, dar mai mult pentru băieţi Tehnicianul formaţiei FC Voluntari, Claudiu Niculescu, a declarat, joi seară, este fericit pentru jucătorii săi după calificarea în finala Cupei României. El se bucură că se va întâlni în finală cu Astra Giurgiu, echipa lui Marius Şumudică.   "Sunt fericit, dar mai

Cupa României 18.05.2017 - 22:29
Cupa României - semifinală - retur: FC Voluntari - CS Universitatea Craiova 0-0 FC Voluntari s-a calificat, în premieră, în finala Cupei României la fotbal, joi seara, după ce a terminat la egalitate, 0-0, cu CS Universitatea Craiova, la Chiajna, în manșa a doua a semifinalelor competiției.   Ilfovenii au reușit cea mai mare performanță

Cupa României 18.05.2017 - 14:00
Cupa sau nimic! CS Universitatea Craiova a încheiat pe locul cinci campionatul, în ultima lui parte etalând un fotbal de slabă calitate, cu mici excepții. Cu un lot subțiat valoric prin îndepărtarea unor titulari incontestabili, precum Rocha, Madson, Kay și Acka, și numeroase

Cupa României 18.05.2017 - 00:49
Marius Şumudică: O victorie simplă, având în vedere execuţia lui Budescu Tehnicianul Marius Şumudică a declarat, miercuri seară, că dacă ar câştiga Cupa României ar însemna încununarea a doi ani şi trei luni de muncă la Astra Giurgiu, el afirmând că este bucuros pentru că a reuşit să-şi ducă mandatul la

Cupa României 18.05.2017 - 00:45
Ionuţ Popa: Avem mulţi accidentaţi, acum am băgat mulţi copii Antrenorul Ionuţ Popa a declarat, miercuri seară, că formaţia ACS Poli Timişoara se va prezenta la finala Cupei Ligii de sâmbătă cu Dinamo, deoarece mama sa i-a spus să nu-l facă de râs şi să meargă pe Arena Naţională.   "Avem mulţi

Cupa României 17.05.2017 - 21:06
Cupa României - semifinală - retur: ACS Poli Timişoara - Astra Giurgiu 0-3 Astra Giurgiu s-a calificat în finala Cupei României la fotbal, miercuri, după ce a învins-o pe ACS Poli Timișoara cu scorul de 3-0 (1-0), în deplasare, în manșa a doua a semifinalelor. Fosta campioană, care câștigase primul meci cu scorul

Cupa României 17.05.2017 - 19:15
Marius Avram va arbitra meciul FC Voluntari - CS Universitatea Craiova, din returul semifinalelor Cupei României Arbitrul Marius Avram va conduce la centru meciul FC Voluntari - CS Universitatea Craiova, din returul semifinalelor Cupei României, programat, joi, de la ora 20:30.   Avram va fi ajutat de Mircea Orbuleţ şi Marius Nicoară, în timp ce Lucian Rusandu va

Cupa României 16.05.2017 - 22:45
Iulian Călin va arbitra meciul ACS Poli Timişoara - Astra Giurgiu, din returul semifinalelor Cupei României Arbitrul Iulian Călin va conduce la centru meciul ACS Poli Timişoara - Astra Giurgiu, care se va disputa, miercuri, de la ora 19:00, în returul semifinalelor Cupei României.   Călin va fi ajutat la cele două linii de Valentin Avram şi Vladimir

Cupa României 28.04.2017 - 02:15
Claudiu Niculescu: Cred că şansele sunt acum 50-50 la sută. Nu suntem în niciun caz favoriţi Tehnicianul echipei FC Voluntari, Claudiu Niculescu, a declarat joi seară, după meciul din Cupa României cu CS Universitatea Craiova, scor 1-0, că formaţia sa nu este favorită la calificarea în finală, ci acum şansele celor două grupări sunt egale. "Înainte de

Cupa României 28.04.2017 - 01:00
Gheorghe Mulţescu: Normal, suporterii sunt supăraţi, probabil i-am obişnuit rău. Victorii, joc spectaculos... Tehnicianul echipei CS Universitatea Craiova, Gheorghe Mulţescu, a declarat, joi seară, după ce fanii i-au cerut demisia la finalul partidei cu FC Voluntari, scor 0-1, că probabil formaţia sa i-a obişnuit "rău" pe suporteri, cu victorii şi jocuri spectaculoase, însă

Cupa României 27.04.2017 - 22:29
Cupa României - semifinală - tur: CS Universitatea Craiova - FC Voluntari 0-1 FC Voluntari a învins-o neașteptat pe CS Universitatea Craiova cu scorul de 1-0 (0-0), joi seara, la Drobeta Turnu-Severin, în prima manșă a semifinalelor Cupei României al fotbal. Unicul gol al partidei a fost reușit de Laurențiu Marinescu (89 penalty),

Cupa României 27.04.2017 - 14:00
Gheorghe Mulțescu: Ne așteaptă o dublă dificilă cu Voluntari ► "Alb-albaștrii" vor o săptămână cu reușite   CS Universitatea Craiova nu a etalat un joc prea bun sau eficient în ultima perioadă, dar oficialii grupării asigură că "alb-albaștrii" fac eforturi ca în această săptămână să-l schimbe în bine. Un prim pas

Cupa României 27.04.2017 - 12:00
Horaţiu Feşnic va arbitra meciul CS Universitatea Craiova - FC Voluntari, din turul semifinalelor Cupei României Arbitrul Horaţiu Feşnic va conduce la centru meciul CS Universitatea Craiova - FC Voluntari, care se va disputa, joi, de la ora 20:30, în prima manşă a semifinalelor Cupei României.   Feşnic va fi ajutat de Octavian Şovre şi Radu Ghinguleasc, iar

Cupa României 26.04.2017 - 01:00
Marius Şumudică: Am ratat cât un campionat întreg Tehnicianul Marius Şumudică a declarat, marţi seară, că sunt şanse infime de a continua la Astra Giurgiu, apreciind că este nevoie de o schimbare atât pentru el, cât şi pentru echipă.   "A fost un meci controlat de noi, am ratat cât

Cupa României 25.04.2017 - 22:11
Astra Giurgiu a făcut un pas mare spre finala Cupei României, după 4-1 cu ACS Poli Timișoara Astra Giurgiu a făcut un pas mare spre finala Cupei României la fotbal, marți seara, după ce a învins-o pe ACS Poli Timișoara cu scorul de 4-1 (2-1), pe teren propriu, în prima manșă a semifinalelor.   Pentru Astra au marcat Constantin

Cupa României 24.04.2017 - 18:09
Ionuț Popa: Calificarea în finala Cupei României ar fi o minune Calificarea în finala Cupei României la fotbal în dauna Astrei Giurgiu "ar fi o minune", a declarat antrenorul echipei ACS Poli Timișoara, Ionuț Popa, care consideră că parcursul elevilor săi în această competiție "este o performanță", scrie site-ul clubului bănățean.   În

Cupa României 24.04.2017 - 16:54
Adrian Comănescu va arbitra meciul Astra Giurgiu - ACS Poli Timişoara, din semifinalele Cupei României Arbitrul Adrian Comănescu va conduce la centru partida Astra Giurgiu - ACS Poli Timişoara, programată marţi, la ora 20:00, în prima manşă a semifinalelor Cupei României.   Comănescu va fi ajutat de asistenţii Alexandru Cerei şi Adrian Popescu.   Arbitru de rezervă va fi

Cupa României 10.04.2017 - 16:24
Dănuț Coman: Cupa României este o competiție aparte Președintele clubului Astra Giurgiu, Dănuț Coman, a declarat, luni, la Casa Fotbalului, că ar fi "penibil" să mai vorbească despre șansele la câștigarea titlului în Liga 1 după ultimele rezultate, precizând că în acest moment obiectivul formației conduse de Marius

Cupa României 10.04.2017 - 15:10
CS Universitatea Craiova - FC Voluntari și Astra Giurgiu - ACS Poli Timișoara, în semifinalele Cupei României CS Universitatea Craiova o va întâlni pe FC Voluntari, iar Astra Giurgiu pe ACS Poli Timișoara în semifinalele Cupei României la fotbal, potrivit tragerii la sorți efectuate luni la Casa Fotbalului.   Semifinalele se vor juca în manșă dublă, turul fiind programat

Cupa României 31.03.2017 - 08:00
Cupa României - sferturi de finală - rezultate ACS Poli Timișoara, FC Voluntari, CS Universitatea Craiova și Astra Giurgiu s-au calificat în semifinalele Cupei României la fotbal, în urma sferturilor de finală desfășurate de marți până joi.   Semifinalele sunt programate tur-retur, pe 26 aprilie și 17 mai, iar finala

Cupa României 31.03.2017 - 00:15
Gheorghe Hagi: Nicio înfrângere nu-i frumoasă Tehnicianul FC Viitorul, Gheorghe Hagi, a declarat că formaţia sa trebuie să mai crească, după eşecul, scor 3-1, cu Astra Giurgiu, din sferturile Cupei României.   "Nicio înfrângere nu-i frumoasă, am început prost meciul, a doua repriză mai bine, acum ne vedem

Cupa României 31.03.2017 - 00:00
Cupa României - sferturi de finală: FC Viitorul - Astra Giurgiu 1-3 Astra Giurgiu s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal, joi seara, după ce a învins-o în deplasare pe FC Viitorul, cu scorul de 3-1 (2-0), la Ovidiu, în ultimul meci din sferturile de finală.   Astra a avut o primă repriză

Cupa României 30.03.2017 - 19:00
Răzvan Burleanu: Cupa României a renăscut cu fotbal de calitate Președintele FRF, Răzvan Burleanu, a declarat joi, la finalul ședinței Comitetului Executiv al Federației, că echipele care au disputat miercuri sferturile Cupei României au făcut un "spectacol fotbalistic", iar această competiție a crescut în calitate.   "Am văzut miercuri un spectacol fotbalistic,

Cupa României 30.03.2017 - 10:00
Cupa României: Avancronica meciului FC Viitorul - Astra Giurgiu FC Viitorul și Astra Giurgiu se vor întâlni joi, de la ora 21:00, în sferturile de finală ale Cupei României, pe stadionul "Central" din Ovidiu.   Lider al sezonului regulat, FC Viitorul a rămas lider în Liga 1 și după disputarea primelor două

Cupa României 30.03.2017 - 01:05
Gheorghe Mulţescu: Băieţii au jucat cu inima şi cu sufletul, au fost extraordinari Antrenorul echipei CS Universitatea Craiova, Gheorghe Mulţescu, a declarat, miercuri, după calificarea în semifinalele Cupei României, că elevii săi au jucat cu inima şi cu sufletul, iar el a rezistat pe banca tehnică cu ajutorul pastilelor.   "Am rezistat cu pastile. Băieţii

Cupa României 30.03.2017 - 01:00
Cosmin Contra: Ne-am creat ocazii, dar nu băgăm mingea în poartă Antrenorul formaţiei Dinamo Bucureşti, Cosmin Contra, a declarat, miercuri, după eliminarea din sferturile de finală ale Cupei României, că CS Universitatea Craiova a fost echipa mai bună, iar jucătorii săi nu au ştiut să profite de omul în plus după

Cupa României 30.03.2017 - 00:48
Cupa României - sferturi de finală: CS Universitatea Craiova - Dinamo București 0-0, 6-5p CS Universitatea Craiova s-a calificat dramatic în semifinalele Cupei României la fotbal, miercuri seara, după ce a învins-o pe Dinamo București cu scorul de 6-5 la loviturile de departajare (0-0, după 120 de minute), pe stadionul "Municipal" din Drobeta Turnu-Severin.   Universitatea

Cupa României 29.03.2017 - 21:45
Dinu Todoran: Nu am avut un joc reuşit, dar ne-am îndeplinit obiectivul Antrenorul echipei FC Voluntari, Dinu Todoran, a declarat, miercuri, după calificarea în semifinalele Cupei României, că formaţia sa nu a avut un joc reuşit în partida cu CS Mioveni, scor 2-1, dar a precizat că şi-a îndeplinit obiectivul.   "Am trăit meciul

Cupa României 29.03.2017 - 20:28
Cupa României - sferturi de finală: CS Mioveni - FC Voluntari 1-2 Echipa FC Voluntari s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia CS Mioveni, din Liga 2, în sferturile de finală ale competiţei. Golurile învingătorilor au fost marcate de Florin

Cupa României 29.03.2017 - 18:25
Marcel Bârsan va arbitra partida FC Viitorul - Astra Giurgiu, ultima din sferturile de finală ale Cupei României Arbitrul Marcel Bârsan va conduce la centru partida dintre echipa FC Viitorul şi formaţia Astra Giurgiu, ultima din sferturile de finală ale Cupei României, a anunţat, miercuri, site-ul oficial al CCA.   Bârsan va fi ajutat de asistenţii Vasile Marinescu şi Miclos

Cupa României 29.03.2017 - 08:45
Ovidiu Haţegan va arbitra meciul CS Universitatea Craiova - Dinamo Bucureşti, din sferturile Cupei României Arbitrul Ovidiu Haţegan va conduce la centru meciul CS Universitatea Craiova - Dinamo Bucureşti, din sferturile Cupei României, programat, miercuri, de la ora 21:30.   Haţegan va fi ajutat de Vladimir Urzică şi Sebastian Gheorghe, iar rezervă va fi Adrian Comănescu.   Observatori vor

Cupa României 29.03.2017 - 00:22
Vasile Miriuţă: Acum nu am nicio explicaţie, azi am făcut o partidă foarte proastă Tehnicianul Vasile Miriuţă a declarat, marţi seară, că echipa CFR Cluj a făcut un meci foarte slab cu ACS Poli Timişoara şi nu merita calificarea în semifinalele Cupei României.   "Am făcut un meci slab, nu meritam să ne calificăm mai departe.

Cupa României 29.03.2017 - 00:15
Cupa României: Avancronica meciului CS Universitatea Craiova - Dinamo Bucureşti CS Universitatea Craiova întâlnește astăzi, de la ora 21.30 (Pro TV), pe stadionul "Municipal" din Turnu-Severin, pe Dinamo București, în sferturile de finală ale Cupei  României.   ► CS Universitatea Craiova   "Alb-albaștrii" vin după două prtide în play-off în care nu au reușit să marcheze (0-0

Cupa României 29.03.2017 - 00:10
Ionuţ Popa: Nu mă uit la penaltyuri, îmi spunea cineva cum s-a ratat, marcat, apărat Tehnicianul Ionuţ Popa a declarat, marţi seară, că nu este prea bucuros de calificarea echipei ACS Poli Timişoara în semifinalele Cupei României, el preferând să obţină puncte cu Poli Iaşi, Concordia Chiajna şi Pandurii Târgu-Jiu, în vederea salvării de la retrogradare.   "Nu

Cupa României 28.03.2017 - 23:59
Cupa României - semifinală: ACS Poli Timișoara - CFR Cluj 0-0, 6-5p ACS Poli Timișoara s-a calificat neașteptat în semifinalele Cupei României la fotbal, marți seara, după ce a învins-o pe CFR Cluj, deținătoarea trofeului, la loviturile de departajare, cu scorul de 6-5 (0-0 după 120 de minute), pe stadionul "Dan Păltinișanu".   ACS Poli,

Cupa României 28.03.2017 - 17:17
VIDEO | Gheorghe Mulțescu: Întâlnirea de mâine cu Dinamo are conotații speciale Tehnicianul Gheorghe Mulţescu a declarat, marţi, într-o conferinţă de presă, că îşi doreşte ca la meciul cu Dinamo, din sferturile Cupei României, jucătorii de la CS Universitatea Craiova să nu mai facă greşeli în apărare şi să fie eficienţi în