Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Publicitate pe site

contact@romaniansoccer.ro


Top News

-Încă o filă adăugată la colecția de inedit al Cupei României

-Finală a Cupei României inedită, între Astra Giurgiu și FC Voluntari

-Milan, pe urmele lui Dembele

-Răzvan Burleanu: Cât timp FRF și LPF fac o apărare comună, FCSB are șanse minime la TAS

-Comitetul Executiv al FRF a respins cererea de omologare a clasamentului play-off-ului Ligii 1

-Avancronica meciului FC Voluntari - Astra Giurgiu (finala Cupei României)

-VIDEO | Claudiu Niculescu: Vom face tot ce vom putea pentru a câştiga trofeul




Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Grigore
România
27 ani

Alin Floruț
România
26 ani

ANDERLECHT
Belgia
109 ani

Armando Sadiku
Albania
26 ani

Atsushi Yanagisawa
Japonia
40 ani

Branko Oblak
Yugoslavia
70 ani

Ciprian Dinu
România
35 ani

Doru Bratu
România
28 ani

George Pungă
România
23 ani

Gjorgji Mojsov
Macedonia
32 ani

Jeroen Lumu
Olanda
22 ani

Jirí Štajner
Cehia
41 ani

João Cancelo
Portugalia
23 ani

Johan Elmander
Suedia
36 ani

Marcelino Bernal
Mexic
55 ani

Paul Gascoigne
Anglia
50 ani

Robert Boboc
România
22 ani

Saša Novaković
Croaţia
26 ani

Sergiu Arnăutu
România
27 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2016-2017


Liga 1 2016-2017
04.03.2017
Cronica
ACS Poli Timișoara Concordia Chiajna C
04.03.2017
Cronica
Steaua București ASA Târgu-Mureș C
05.03.2017
Cronica
CS Universitatea Craiova Gaz Metan Mediaş C
05.03.2017
Cronica
CFR 1907 Cluj FC Viitorul C
05.03.2017
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu Dinamo București C
06.03.2017
Cronica
FC Voluntari CSM Politehnica Iaşi C
06.03.2017
Cronica
Astra Giurgiu FC Botoșani C


1. FC Viitorul 51
2. Steaua București 47
3. Astra Giurgiu 44
4. CS Universitatea Craiova 43
5. CFR 1907 Cluj 43
6. Dinamo București 41
7. Gaz Metan Mediaş 39
8. FC Botoșani 32
9. FC Voluntari 30
10. CSM Politehnica Iaşi 29
11. Concordia Chiajna 25
12. Pandurii Târgu-Jiu 19
13. ACS Poli Timișoara 14
14. ASA Târgu-Mureș 12
Clasament 2016-2017

Play-Off


Liga 1 Play-Off
13.05.2017 Dinamo București Astra Giurgiu C
13.05.2017 Steaua București CS Universitatea Craiova C
13.05.2017 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C


1. FC Viitorul 44
2. Steaua București 44
3. Dinamo București 40
4. CFR 1907 Cluj 33
5. CS Universitatea Craiova 31
6. Astra Giurgiu 27
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
26.05.2017 Pandurii Târgu-Jiu Gaz Metan Mediaș C
28.05.2017 ACS Poli Timișoara
20:30
ASA Târgu-Mureș Dolce Sport 1 C
29.05.2017 Concordia Chiajna
20:30
FC Botoșani Dolce Sport 1 C
31.05.2017 CSM Politehnica Iași
21:00
FC Voluntari Dolce Sport 1 C


1. CSM Politehnica Iași 41
2. Gaz Metan Mediaș 38
3. FC Voluntari 36
4. FC Botoșani 30
5. Pandurii Târgu-Jiu 27
6. Concordia Chiajna 23
7. ACS Poli Timișoara 23
8. ASA Târgu-Mureș 13
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
23.05.2017 Unirea Tărlungeni
-
ACS Berceni   C
23.05.2017 Șoimii Pâncota
-
FC Brașov   C
23.05.2017 Juventus București Foresta Suceava C
23.05.2017 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe Dacia Unirea Brăila C
24.05.2017 Olimpia Satu-Mare CSM Râmnicu-Vâlcea C
24.05.2017 Luceafărul Oradea CS Mioveni C
24.05.2017 Academica Clinceni ASU Poli Timişoara C
24.05.2017 CS Afumați Metalul Reșița C
24.05.2017 Dunărea Călărași Chindia Târgoviște C
25.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă CS Balotești C


1. Juventus București 78
2. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 67
3. UTA Bătrâna Doamnă 65
4. CS Mioveni 58
5. FC Brașov 55
6. Chindia Târgoviște 54
7. CS Afumați 50
8. Dunărea Călărași 50
9. Olimpia Satu-Mare 48
10. Luceafărul Oradea 46
11. Dacia Unirea Brăila 46
12. Foresta Suceava 41
13. Academica Clinceni 38
14. ASU Poli Timişoara 36
15. CS Balotești 36
16. Metalul Reșița 21
17. CSM Râmnicu-Vâlcea 19
18. Unirea Tărlungeni 11
19. ACS Berceni 0
20. Șoimii Pâncota 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. AFK Csíkszereda 63
2. AFC Hărman 62
3. Știința Miroslava 61
4. Aerostar Bacău 48
5. CSM Roman 40
6. Avântul Valea Mărului 38
7. Sporting Liești 37
8. Olimpic Cetate Râşnov 35
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 33
10. Metalosport Galaţi 31
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 25
13. CSM Pașcani 22
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău 2
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 46
3. CS Tunari 45
4. FC Viitorul II 43
5. Unirea Slobozia 41
6. Dinamo II București 38
7. SC Popeşti Leordeni 36
8. Delta Dobrogea Tulcea 36
9. Astra Giurgiu II 35
10. Axiopolis Sport Cernavodă 34
11. CSM Olteniţa 32
12. Înainte Modelu 26
13. Petrolistul Boldești 19
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 71
2. Atletic Bradu 44
3. Flacăra Moreni 42
4. FCM Alexandria 42
5. FC Voluntari II 41
6. Sporting Roșiori-de-Vede 40
7. CS Mioveni II 37
8. Concordia Chiajna II 36
9. FC Aninoasa 34
10. CS Universitatea Craiova II 33
11. ACSO Filiaşi 32
12. Steaua București II 31
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 21
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 52
2. CSM Şcolar Reşiţa 51
3. CSM Lugoj 48
4. CS Național Sebiș 47
5. Cetate Deva 46
6. Industria Galda de Jos 43
7. Performanţa Ighiu 39
8. Pandurii Târgu-Jiu II 27
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
11. Gloria Lunca Teuz Cermei 25
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 66
2. Metalurgistul Cugir 54
3. Sănătatea Cluj 52
4. Unirea Jucu 50
5. ASF Comuna Recea 47
6. Gaz Metan Mediaș II 46
7. FC Zalău 46
8. Avântul Reghin 43
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 32
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 20
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5