Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Anglia: Premier League 07.12.2019 - 22:22
Anglia: Premier League - Etapa 15 Sambata 07 decembrie 2019 07.12.2019, 14:30 Everton - Chelsea 3-1 Au marcat: 1-0 Richarlison (5), 2-0 Dominic Calvert-Lewin (49), 2-1 Mateo Kovacic (52), 3-1 Dominic Calvert-Lewin (84) 07.12.2019, 17:00 Bournemouth - Liverpool 0-3 Au marcat: 0-1 Alex Oxlade-Chamberlain (35), 0-2 Naby

» Clasament Anglia - Premier League
» Clasament Championship Anglia



Italia: Serie A 07.12.2019 - 09:57
Memorii pierdute: Lordul Kilpin - englezul milanez
Pe 13 decembrie se împlinesc 120 de ani de la fondarea clubului italian AC Milan - unul dintre cele mai importante cluburi italiene și europene de fotbal. Milanezii au fost mereu în topul jocului lor și au desăvârșit o istorie

» Clasament Italia - Serie A
» Clasament Serie B Italia


Liga 1 07.12.2019 - 00:04
Liga 1 - Etapa 20: Rezultate şi marcatori
Liga 1 - Etapa 20: Rezultate şi marcatori ⚽️ Vineri, 6 decembrie 2019 06.12.2019, Bucureşti, Stadion: "Arena Naţională", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus Fotbal Club FCSB - Gaz Metan Mediaş 2-0 Au marcat: 1-0 Florinel Coman (66), 2-0

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1



Franța: Ligue 1 06.12.2019 - 22:15
Franta: Ligue 1 - Etapa 17
Franta: Ligue 1 - Etapa 17 Vineri 06 decembrie 2019 06.12.2019, 20:00 Lille - Brest 1-0 A marcat: 1-0 Victor Osimhen (16) 06.12.2019, 21:45 Nîmes - Lyon Au marcat: Sambata 07 decembrie 2019 07.12.2019, 18:30 Montpellier - Paris SG Au marcat: 07.12.2019, 21:00 Nice - Metz Au marcat: 06.12.2019, 21:00 Rennes - Angers

» Clasament Franta - Ligue 1


Italia: Serie A 06.12.2019 - 00:21
Italia: Serie A - Etapa 15 Vineri 06 decembrie 2019 06.12.2019, 21:45 Inter Milan - AS Roma 0-0 Au marcat: - Sambata 07 decembrie 2019 07.12.2019, 16:00 Atalanta - Verona 3-2 Au marcat: 0-1 Samuel Di Carmine (23), 1-1 Ruslan Malinovsky (44), 1-2 Samuel Di Carmine (57),


Germania: Bundesliga 06.12.2019 - 00:19
Germania: Bundesliga - Etapa 14 Vineri 06 decembrie 2019 06.12.2019, 21:30 Frankfurt - Hertha Berlin 2-2 Au marcat: 0-1 Dodi Lukebakio (30), 0-2 Marko Grujic (63), 1-2 Martin Hinteregger (65), 2-2 Sebastian Rode (86) Sambata 07 decembrie 2019 07.12.2019, 16:30 Dortmund - Fortuna Düsseldorf 5-0 Au marcat: 1-0

» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga


Spania: Primera División 06.12.2019 - 00:08
Spania: Primera Division - Etapa 16 Spania: Primera Division - Etapa 16 Vineri 06 decembrie 2019 06.12.2019, 22:00 Villarreal - Atletico Madrid Au marcat: Sambata 07 decembrie 2019 07.12.2019, 14:00 Real Madrid - Espanyol Au marcat: 07.12.2019, 17:00 Granada - Alavés Au marcat: 07.12.2019, 19:30 Levante - Valencia Au marcat: 07.12.2019, 22:00 Barcelona - Mallorca Au marcat: Duminica 08


» Clasament Spania - Primera Division


Liga 1 05.12.2019 - 00:00
Liga 1 - Etapa 19: Rezultate si marcatori Liga 1 - Etapa 19: Rezultate si marcatori Marti 03 decembrie 2019 03.12.2019, 18:00 Gaz Metan Medias - FC Voluntari 1-0 A marcat: 1-0 Bus (79) 03.12.2019, 20:30 Politehnica Iasi - FCSB 1-2 Au marcat: 1-0 Cristea (16), 1-1 Tanase (31 penalty), 1-2 Man (90+2) Miercuri 04 decembrie


Campionatul european 04.12.2019 - 10:02
Grupele turneului final EURO 2020 In premiera absoluta pentru tara noastra, tragerea la sorti a grupelor pentru Turneul Final al Campionatului European de fotbal - EURO 2020 a avut loc la Romexpo, Bucuresti, sambata, 30 noiembrie. Potrivit digi24.ro, in urma evenimentului, cele 6 grupe au


» Program si rezultate Campionatul European de fotbal
» Preliminariile Campionatului European


Anglia: Premier League 04.12.2019 - 06:53
Anglia: Premier League - Etapa 15 Anglia: Premier League - Etapa 15 Marti 03 decembrie 2019 03.12.2019, 21:30 Crystal Palace - Bournemouth 1-0 A marcat: 1-0 Jeffrey Schlupp (77) 03.12.2019, 22:15 Burnley - Manchester City 1-4 Au marcat: 0-1 Gabriel Jesus (24), 0-2 Gabriel Jesus (50), 0-3 Rodri (69), 0-4 Riyad Mahrez (87),


Franța: Ligue 1 04.12.2019 - 06:52
Franta:Ligue 1 - Etapa 16 Franta:Ligue 1 - Etapa 16 Marti 03 decembrie 2019 03.12.2019, 20:00 Bordeaux - Nîmes 6-0 Au marcat: 1-0 Josh Maja (26), 2-0 Josh Maja (37), 3-0 Josh Maja (53), 4-0 Nicolas de Préville (58), 5-0 Otávio (77), 6-0 Otávio (87) 03.12.2019, 20:00 Angers - Marseille 0-2 Au


Campionatul european 01.12.2019 - 12:14
Hristo Stoicikov: României şi Bulgariei le lipsesc jucătorii de valoare Prezent la Bucureşti pentru tragerea la sorţi a grupelor EURO 2020 ȋn calitate de corespondent al unui post de televiziune de limbă spaniolă, fostul mare fotbalist bulgar a acordat câteva declaraţii pentru RomanianSoccer.   ► Ce părere aţi avea de o ȋntâlnire


Liga 1 01.12.2019 - 09:00
Liga 1 - Etapa 18: Rezultate şi marcatori Liga 1 - Etapa 18: Rezultate şi marcatori ⚽️ Vineri, 29 noiembrie 2019 29.11.2019, Giurgiu, Stadion: "Marin Anastasovici", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaş 1-0 A marcat: 1-0 Alibec (26) 29.11.2019, Bucureşti, Stadion: "Dinamo",


Anglia: Premier League 30.11.2019 - 23:05
Anglia: Premier League - etapa 14 Sambata 30 noiembrie 2019 30.11.2019, 14:30 Newcastle Utd - Manchester City 2-2 Au marcat: 0-1 Raheem (22), 1-1 Jetro Willems (25), 1-2 Kevin De Bruyne (82), 2-2 Jonjo Shelvey (88) 30.11.2019, 17:00 Burnley - Crystal Palace 0-2 Au marcat: 0-1 Wilfried


Italia: Serie A 30.11.2019 - 23:02
Italia: Seria A - Etapa 14 Sambata 30 noiembrie 2019 30.11.2019, 16:00 Brescia - Atalanta 0-3 Au marcat: 0-1 Mario Pašalic (26), 0-2 Mario Pašalic (61), 0-3 Josip Ilicic (90+2) 30.11.2019, 19:00 Genoa - Torino 0-1 A marcat: 0-1 Bremer (77) 30.11.2019, 21:45 Fiorentina - Lecce Au marcat: Duminica 01


Franța: Ligue 1 30.11.2019 - 00:32
Franta: Ligue 1  - Etapa 15 Vineri 29 noiembrie 2019 29.11.2019, 21:45 Marseille - Brest 2-1 Au marcat: 1-0 Bouna Sarr (56), 1-1 Irvin Cardona (88), 2-1 Nemanja Radonjic (89) Sambata 30 noiembrie 2019 30.11.2019, 18:30 Strasbourg - Lyon Au marcat: 30.11.2019, 21:00 Reims - Bordeaux Au marcat: 30.11.2019, 21:00 Nîmes


Germania: Bundesliga 30.11.2019 - 00:30
Germania: Bundesliga - Etapa 13 Vineri 29 noiembrie 2019 29.11.2019, 21:30 Schalke 04 - Union Berlin 2-1 Au marcat: 1-0 Benito Raman (23), 1-1 Marcus Ingvartsen (36 penalty), 2-1 Suat Serdar (86) Sambata 30 noiembrie 2019 30.11.2019, 16:30 Hoffenheim - Fortuna Düsseldorf Au marcat: 30.11.2019, 16:30 Hertha Berlin -


Spania: Primera División 30.11.2019 - 00:27
Spania: Primera Division - Etapa 15 Vineri 29 noiembrie 2019 29.11.2019, 22:00 Celta Vigo - Valladolid 0-0 Au marcat: - Sambata 30 noiembrie 2019 30.11.2019, 14:00 Alavés - Real Madrid Au marcat: 30.11.2019, 17:00 Real Sociedad - Eibar Au marcat: 30.11.2019, 19:30 Mallorca - Betis Au marcat: 30.11.2019, 22:00 Valencia - Villarreal Au


CFR 1907 Cluj 28.11.2019 - 23:59
Europa League: Lazio Roma - CFR 1-0 CFR Cluj a pierdut, ieri seară meciul jucat la Roma, cu Lazio în Europa League. Ambele echipe păstrează șanse de calificare. Iată formațiile:   LAZIO ROMA - CFR CLUJ 1-0 (1-0) Roma, Stadio Olimpico, 28.11.2019, ora 22.00 Arbitru: Ali Palabiyik; arbitri asistenţi: Serkan Olguncan,


» CFR 1907 Cluj - istoric rezultate
» Clasament Liga 1


Liga 1 25.11.2019 - 22:30
Liga 1 - Etapa 17: Rezultate şi marcatori Liga 1 - Etapa 17: Rezultate şi marcatori   ⚽️ Vineri, 22 noiembrie 2019   22.11.2019, Cluj Napoca, Stadion: "Dr. Constantin Rădulescu", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus CFR Cluj - Chindia Târgoviște 4-0 Au marcat: 1-0 Cătălin Itu (3), 2-0 Mihai Bordeianu


Anglia: Premier League 23.11.2019 - 01:53
Anglia: Premier League - Etapa 13 Sambata 23 noiembrie 2019 23.11.2019, 14:30 West Ham - Tottenham 2-3 Au marcat: 0-1 Son Heung-Min (36), 0-2 Lucas Moura (43), 0-3 Harry Kane (49), 1-3 Michail Antonio (73), 2-3 Angelo Ogbonna (90+6) 23.11.2019, 17:00 Bournemouth - Wolverhampton 1-2 Au marcat:


Italia: Serie A 23.11.2019 - 01:45
Italia: Serie A - Etapa 13 Sambata 23 noiembrie 2019 23.11.2019, 16:00 Atalanta - Juventus 1-3 Au marcat: 1-0 Robin Gosens (56), 1-1 Gonzalo Higuaín (74), 1-2 Gonzalo Higuaín (74), 1-3 Paulo Dybala (90+2) 23.11.2019, 19:00 AC Milan - Napoli 1-1 Au marcat: 0-1 Hirving Lozano (24),


Franța: Ligue 1 23.11.2019 - 00:21
Franta: Ligue 1 - Etapa 14 Vineri 22 noiembrie 2019 22.11.2019, 21:45 Paris SG - Lille 2-0 Au marcat: 1-0 Mauro Icardi (17), 2-0 Ángel Di María (31) Sambata 23 noiembrie 2019 23.11.2019, 18:30 Lyon - Nice Au marcat: 23.11.2019, 21:00 Brest - Nantes Au marcat: 23.11.2019, 21:00 Metz - Reims


Germania: Bundesliga 23.11.2019 - 00:19
Germania: Bundesliga - Etapa 12 Vineri 22 noiembrie 2019 22.11.2019, 21:30 Dortmund - Paderborn 3-3 Au marcat: 0-1 Streli Mamba (5), 0-2 Streli Mamba (37), 0-3 Gerrit Holtmann (43), 1-3 Jadon Sancho (47), 2-3 Axel Witsel (84), 3-3 Marco Reus (90+2) Sambata 23 noiembrie


Spania: Primera División 23.11.2019 - 00:17
Spania: Primera Division - Etapa 14 Vineri 22 noiembrie 2019 22.11.2019, 22:00 Levante - Mallorca 2-1 Au marcat: 1-0 Roger Martí (52), 1-1 Dani Rodríguez (65), 2-1 Rubén Rochina (73) Sambata 23 noiembrie 2019 23.11.2019, 14:00 Leganes - Barcelona Au marcat: 23.11.2019, 17:00 Betis - Valencia Au marcat: 23.11.2019, 19:30 Granada


Echipa nationala U21 19.11.2019 - 22:36
Preliminariile CE Under 21 din 2021: Irlanda de Nord - România 0-0 În calificările pentru camponatul european rezervat echipelor de tineret, sub 21 de ani, România a remizat în orășelul Ballymena cu gazdele din Irlanda de Nord: 0-0. În aceste condiții, Danemarca, singura echipă care a învins România, s-a distanțat în frumtea


» Campionatul European de tineret U21


Echipa națională 18.11.2019 - 23:59
Preliminariile CE 2020: Spania - România 5-0 15 noiembrie 2006, România a învins Spania pe stadionul Ramon de Carranza din Cadiz cu scorul de 1-0. În echipa română au jucat Petre Marin, Chivu, Marica, Claudiu Niculescu, Daniel Niculae. La Spania Iker Cassilas în poartă David Villa, Cesc


» Echipa nationala a Romaniei - Istorie si statistica


Echipa națională 16.11.2019 - 12:02
Remember: România - Grecia 1969 Jumătatea lunii noiembrie nu a ȋnsemnat doar dezamăgiri precum cea de aseară. De la calificarea cu Danemarca s-au ȋmplinit ieri exact 30 de ani.   16 noiembrie 1969, România - Grecia 1-1. Ȋn urmă cu 50 de ani, echipa naţională revenea după


Echipa națională 15.11.2019 - 23:59
Preliminariile Campionatului European 2020: România - Suedia 0-2 Joc dezamăgitor în meciul decisiv pentru ocuparea locului 2 în preliminariile Campionatului European 2020. Suedezii au dominat partida din primul minut, reușind să marcheze în min.18 prin Berg care a reluat în plasă o centrare a lui Forsberg. În min.


Echipa națională 15.11.2019 - 11:52
Remember: România - Danemarca 1989 Echipa națională de fotbal a României se află astăzi ȋn faţa unui examen decisiv pentru calificare la UEFA EURO 2020. Calculele sunt simple, fără o victorie cu 1-0 sau la 2 goluri diferenţă, nu ne mai putem califica direct după


Echipa nationala U21 14.11.2019 - 23:45
Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Finlanda 4-1 România a câștigat încă un meci la europenele de tineret, iar pe 19 noiembrie va juca in deplasare cu Irlanda de Nord. Britanicii au început slab actualele preliminarii, dar niciun meci nu este jucat dinainte, iar fiecare punct contează în


Echipa națională 12.11.2019 - 11:05
Remember: Romania - Slovacia 1994 Noiembrie a fost întotdeauna o lună la mijlocul căreia reprezentativele naţionale au disputat meciuri (de multe ori decisive) de calificare la diferite turnee finale. Data de 12 noiembrie nu este o exceptie, iar astăzi ne întoarcem în urma cu exact


Liga 1 10.11.2019 - 18:04
Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori   ⚽️ Vineri, 8 noiembrie 2019   08.11.2019, Giurgiu, Stadion: "Marin Anastasovici", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus Astra Giurgiu - FC Voluntari 1-0 (1-0) A marcat: 1-0 Denis Alibec (19)   08.11.2019, Târgu Mureş,


Anglia: Premier League 09.11.2019 - 00:23
Anglia: Premier League  - Etapa 12 Vineri 08 noiembrie 2019 08.11.2019, 22:00 Norwich - Watford 0-2 Au marcat: 0-1 Deulofeu (2), 0-2  A. Gray (52) Sambata 09 noiembrie 2019 09.11.2019, 14:30 Chelsea - Crystal Palace Au marcat: 09.11.2019, 17:00 Burnley - West Ham Au marcat: 09.11.2019, 17:00 Newcastle Utd -


Franța: Ligue 1 09.11.2019 - 00:21
Franta: Ligue 1 - Etapa 13 Vineri 08 noiembrie 2019 08.11.2019, 21:45 Nice - Bordeaux 1-1 Au marcat: 1-0 P. Lees Melou (27), 1-1 J. Briand (49) Sambata 09 noiembrie 2019 09.11.2019, 18:30 Brest - Paris SG  Au marcat: 09.11.2019, 21:00 Monaco - Dijon  Au marcat: 09.11.2019, 21:00 Lille - Metz 


Germania: Bundesliga 09.11.2019 - 00:19
Germania: Bundesliga - Etapa 11 Vineri 8 noiembrie 2019 08.11.2019, 21:30 FC Köln - Hoffenheim Au marcat: 1-0 J. Córdoba  (34), 1-1 Adamyan (48), 1-2  J. Locadia (90+8) Sambata 09 noeimbrie 2019 09.11.2019, 16:30 Hertha Berlin - RB Leipzig Au marcat: 09.11.2019, 16:30 Mainz - Union Berlin Au


Italia: Serie A 09.11.2019 - 00:17
Italia: Seria A - Etapa 12 Vineri 08 noiembrie 2019 08.11.2019, 21:45 Sassuolo - Bologna 3-0 Au marcat: 1-0 F. Caputo (34), 2-0 J. Boga (68), 2-1  R. Orsolini (70), 3-1 F. Caputo (75) Sambata 10 noiembrie 2019 09.11.2019, 16:00 Brescia - Torino  Au marcat: 09.11.2019, 19:00 Inter Milan


Spania: Primera División 09.11.2019 - 00:15
Spania: Primera Division - Etapa 13 Vineri 08 noiembrie 2019 08.11.2019, 22:00 Real Sociedad - Leganes 1-1 Au marcat: 1-0 Mikel Merino (63), 1-1 Y. En-Nesyri (78) Sambata 09 noiembrie 2019 09.11.2019, 14:00 Alavés - Valladolid  Au marcat: 09.11.2019, 17:00 Valencia - Granada  Au marcat: 09.11.2019, 19:30 Eibar - Real Madrid 


CFR 1907 Cluj 07.11.2019 - 22:05
Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Rennes 1-0 Meciul din această seară al CFR ului a fost mult mai greu decât spera microbistul român, obișnuit să vadă pe ce loc este adversarul și campioana țării, decisă de câțiva ani din toamnă. Rennes a avut multe ocazii de a


Liga 1 05.11.2019 - 00:15
Liga 1 - Etapa 15: Rezultate şi marcatori Liga 1 - Etapa 15: Rezultate şi marcatori   ⚽️ Vineri, 1 noiembrie 2019   01.11.2019, Ovidiu, Stadion: "Central complex Academia Hagi", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus FC Viitorul - Chindia Târgoviște 3-0 Au marcat: 1-0 George Ganea (7), 2-0


CFR 1907 Cluj 04.11.2019 - 12:10
CFR - Rennes, reversul medaliei CFR Cluj va ȋntâlni joi, 7 noiembrie, echipa franceză Rennes, ȋn returul partidei care a avut loc ȋn Franţa, pe 24 octombrie. Echipele au obiective diferite pentru această ȋnfruntare. Pe de o parte, clujenii pot face un pas uriaş spre




Case de pariuri online

Pe langa toate informatiile si statisticile din fotbal pe care le prezentam pe site, incercam zilnic sa aducem ponturi pariuri alese pe biletul zilei de catre specialistii nostri. Bineinteles, inainte de a plasa un bilet la pariu va sfatuim sa treceti recomandarile prin propriile filtre de analiza si apoi sa decideti daca merita jucat sau nu.

Top News

-Anglia: Premier League - Etapa 15

-Memorii pierdute: Lordul Kilpin - englezul milanez

-Liga 1 - Etapa 20: Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 17

-Italia: Serie A - Etapa 15

-Germania: Bundesliga - Etapa 14

-Spania: Primera Division - Etapa 16




S-au nascut azi

Chris Wood
Anglia
28 ani

Clemens Fritz
Germania
39 ani

Colin Hendry
Scoția
54 ani

Cornel Irina
România
43 ani

Costel Ilie
România
40 ani

Danny Latza
Germania
30 ani

David Albelda
Spania
45 ani

Delron Buckley
Africa de Sud
42 ani

Dumitru Ciumac
Moldova
38 ani

Espen Baardsen
Norvegia
42 ani

Fran García
Spania
27 ani

František Veselý
Cehoslovacia
76 ani

John McClelland
Irlanda de Nord
64 ani

John Terry
Anglia
39 ani

Johnny Schuth
Franța
78 ani

Luca Rigoni
Italia
35 ani

Marko Ljubinković
Serbia
38 ani

Pape Sarr
Senegal
42 ani

Petar Aleksandrov
Bulgaria
57 ani

Rok Kronaveter
Slovenia
33 ani

Roland Hattenberger
Austria
71 ani

Theo Snelders
Olanda
56 ani

Tudorel Stanciu
România
40 ani

Vicente Sánchez
Uruguay
40 ani

Zdzisław Kapka
Polonia
65 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2019-2020


Liga 1 2019-2020
06.12.2019 Fotbal Club FCSB Gaz Metan Mediaş C
07.12.2019 Chindia Târgoviște CSM Politehnica Iaşi C
07.12.2019 FC Hermannstadt Dinamo București C
08.12.2019 FC Botoșani
17:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
08.12.2019 Astra Giurgiu
20:30
Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
09.12.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
18:00
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
09.12.2019 FC Voluntari
20:30
FC Viitorul Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 38
2. Astra Giurgiu 37
3. Universitatea Craiova 34
4. Fotbal Club FCSB 33
5. FC Viitorul 32
6. Gaz Metan Mediaş 30
7. Dinamo București 28
8. FC Botoșani 26
9. CSM Politehnica Iaşi 22
10. Chindia Târgoviște 20
11. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
12. Academica Clinceni 19
13. FC Hermannstadt 19
14. FC Voluntari 8
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna
1 - 2
Rapid București   C
08.12.2019 UTA Arad
13:00
Petrolul Ploiești   C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu
17:00
Universitatea Cluj   C


1. CS Mioveni 37
2. UTA Arad 35
3. FC Argeș Pitești 33
4. Rapid București 32
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 26
13. Ripensia Timișoara 24
14. AFK Csíkszereda 24
15. Universitatea Cluj 23
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Agricola Borcea 20
10. CS Făurei 20
11. Poseidon Limanu 2 Mai 17
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017