Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Liga 1 14.12.2019 - 17:00
Liga 1 - Etapa 21: Rezultate şi marcatori
Liga 1 - Etapa 21: Rezultate şi marcatori ⚽️ Vineri, 13 decembrie 2019 13.12.2019, Bucureşti, Stadion: "Dinamo", ora: 20:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus Dinamo Bucureşti - Sepsi Sfântu Gheorghe 1-2 Au marcat: 1-0 Dan Nistor (60), 1-1 Goran Karanović

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1



Avancronici 14.12.2019 - 16:18
Avancronica meciului Valencia CF - Real Madrid
Valencia CF şi Real Madrid vor juca duminică, 15 decembrie 2019, de la ora 22:00, în etapa a 17-a din Primera División, sezonul 2019-2020. Partida va avea loc pe stadionul "Mestalla" din Valencia. Va fi un meci foarte atractiv, pentru


Franța: Ligue 1 14.12.2019 - 01:08
Franta: Ligue 1 - Etapa 18 Vineri 14 decembrie 2019 15.12.2019, 21:45 Lille - Montpellier 2-1 Au marcat: 0-1 Jonathan Ikone (40 penalty), 1-1 Andy Delort (74), 2-1 Renato Sanches (84) Sambata 15 decembrie 2019 15.12.2019, 18:30 Metz - Marseille 1-1 Au marcat: 1-0 Opa Nguette (40), 1-1

» Clasament Franta - Ligue 1



Italia: Serie A 14.12.2019 - 01:06
Italia: Serie A - Etapa 16 Sambata 14 decembrie 2019 14.12.2019, 16:00 Brescia - Lecce 3-0 Au marcat: 1-0 Jhon Chancellor (32), 2-0 Ernesto Torregrossa (44), 3-0 Nikolas Špalek (61) 14.12.2019, 19:00 Napoli - Parma 1-2 Au marcat: 0-1 Dejan Kulusevski (4), 1-1 Arkadiusz Milik (64), 1-2

» Clasament Italia - Serie A
» Clasament Serie B Italia


Germania: Bundesliga 14.12.2019 - 00:52
Germania: Bundesliga - Etapa 15
Germania: Bundesliga - Etapa 15 Vineri 13 decembrie 2019 13.12.2019, 21:30 Hoffenheim - Augsburg 2-4 Au marcat: 0-1 Philipp Max (11), 1-1 Robert Skov (14), 1-2 Philipp Max (51 penalty), 1-3 Fredrik Jensen (56), 2-3 Jurgen Locadia (80), 2-4 Iago Borduchi (85) Sambata 14

» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga


Franța: Ligue 1 14.12.2019 - 00:50
Franta: Ligue 1 - Etapa 18 Franta: Ligue 1 - Etapa 18 Vineri 14 decembrie 2019 15.12.2019, 21:45 Lille - Montpellier 2-1 Au marcat: 0-1 Jonathan Ikone (40 penalty), 1-1 Andy Delort (74), 2-1 Renato Sanches (84) Sambata 15 decembrie 2019 15.12.2019, 18:30 Metz - Marseille Au marcat: 15.12.2019, 21:00 Nîmes - Nantes Au marcat: 15.12.2019,


Spania: Primera División 14.12.2019 - 00:49
Spania: Primera Division - Etapa 17 Spania: Primera Division - Etapa 17 Vineri 13 decembrie 2019 13.12.2019, 22:00 Alavés - Leganes 1-1 Au marcat: 0-1 Martin Braithwaite (44), 1-1 Joselu (81) Sambata 14 decembrie 2019 14.12.2019, 14:00 Granada - Levante Au marcat: 14.12.2019, 17:00 Real Sociedad - Barcelona Au marcat: 14.12.2019, 19:30 Athletic Bilbao - Eibar


» Clasament Spania - Primera Division


CFR 1907 Cluj 13.12.2019 - 00:01
Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Celtic Glasgow 2-0 CFR a reușit ieri seară să se califice în 16-imile de finală ale UEFA Europa League. Prima confirmare a venit din Rennes, unde echipa locală a deschis scorul împotriva lui Lazio, iar după pauză CFR a marcat și el două


» CFR 1907 Cluj - istoric rezultate
» Clasament Liga 1


Dinamo București 12.12.2019 - 17:24
Dinamo, formațiile din meciurile oficiale. Pagini de istorie - fotbalistică Vă propun, începând de astăzi, în serial, prezentarea meciurilor jucate de Dinamo în campionat, cupa României iar din 1955 în cupele europene. În funcție de interesul dvs vom continua. Pentru astăzi introducerea


» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1


Liga 1 10.12.2019 - 17:55
Liga 1 - Etapa 20: Rezultate şi marcatori Liga 1 - Etapa 20: Rezultate şi marcatori ⚽️ Vineri, 6 decembrie 2019 06.12.2019, Bucureşti, Stadion: "Arena Naţională", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus Fotbal Club FCSB - Gaz Metan Mediaş 2-0 Au marcat: 1-0 Florinel Coman (66), 2-0


Anglia: Premier League 07.12.2019 - 22:22
Anglia: Premier League - Etapa 15 Anglia: Premier League - Etapa 15 Sambata 07 decembrie 2019 07.12.2019, 14:30 Everton - Chelsea 3-1 Au marcat: 1-0 Richarlison (5), 2-0 Dominic Calvert-Lewin (49), 2-1 Mateo Kovacic (52), 3-1 Dominic Calvert-Lewin (84) 07.12.2019, 17:00 Bournemouth - Liverpool 0-3 Au marcat: 0-1 Alex Oxlade-Chamberlain (35), 0-2 Naby


» Clasament Anglia - Premier League
» Clasament Championship Anglia


Italia: Serie A 07.12.2019 - 09:57
Memorii pierdute: Lordul Kilpin - englezul milanez Pe 13 decembrie se împlinesc 120 de ani de la fondarea clubului italian AC Milan - unul dintre cele mai importante cluburi italiene și europene de fotbal. Milanezii au fost mereu în topul jocului lor și au desăvârșit o istorie


Franța: Ligue 1 06.12.2019 - 22:15
Franta: Ligue 1 - Etapa 17 Franta: Ligue 1 - Etapa 17 Vineri 06 decembrie 2019 06.12.2019, 20:00 Lille - Brest 1-0 A marcat: 1-0 Victor Osimhen (16) 06.12.2019, 21:45 Nîmes - Lyon Au marcat: Sambata 07 decembrie 2019 07.12.2019, 18:30 Montpellier - Paris SG Au marcat: 07.12.2019, 21:00 Nice - Metz Au marcat: 06.12.2019, 21:00 Rennes - Angers


Italia: Serie A 06.12.2019 - 00:21
Italia: Serie A - Etapa 15 Italia: Serie A - Etapa 15 Vineri 06 decembrie 2019 06.12.2019, 21:45 Inter Milan - AS Roma 0-0 Au marcat: - Sambata 07 decembrie 2019 07.12.2019, 16:00 Atalanta - Verona 3-2 Au marcat: 0-1 Samuel Di Carmine (23), 1-1 Ruslan Malinovsky (44), 1-2 Samuel Di Carmine (57),


Germania: Bundesliga 06.12.2019 - 00:19
Germania: Bundesliga - Etapa 14 Germania: Bundesliga - Etapa 14 Vineri 06 decembrie 2019 06.12.2019, 21:30 Frankfurt - Hertha Berlin 2-2 Au marcat: 0-1 Dodi Lukebakio (30), 0-2 Marko Grujic (63), 1-2 Martin Hinteregger (65), 2-2 Sebastian Rode (86) Sambata 07 decembrie 2019 07.12.2019, 16:30 Dortmund - Fortuna Düsseldorf 5-0 Au marcat: 1-0


Spania: Primera División 06.12.2019 - 00:08
Spania: Primera Division - Etapa 16 Spania: Primera Division - Etapa 16 Vineri 06 decembrie 2019 06.12.2019, 22:00 Villarreal - Atletico Madrid Au marcat: Sambata 07 decembrie 2019 07.12.2019, 14:00 Real Madrid - Espanyol Au marcat: 07.12.2019, 17:00 Granada - Alavés Au marcat: 07.12.2019, 19:30 Levante - Valencia Au marcat: 07.12.2019, 22:00 Barcelona - Mallorca Au marcat: Duminica 08


Liga 1 05.12.2019 - 00:00
Liga 1 - Etapa 19: Rezultate si marcatori Liga 1 - Etapa 19: Rezultate si marcatori Marti 03 decembrie 2019 03.12.2019, 18:00 Gaz Metan Medias - FC Voluntari 1-0 A marcat: 1-0 Bus (79) 03.12.2019, 20:30 Politehnica Iasi - FCSB 1-2 Au marcat: 1-0 Cristea (16), 1-1 Tanase (31 penalty), 1-2 Man (90+2) Miercuri 04 decembrie


Campionatul european 04.12.2019 - 10:02
Grupele turneului final EURO 2020 In premiera absoluta pentru tara noastra, tragerea la sorti a grupelor pentru Turneul Final al Campionatului European de fotbal - EURO 2020 a avut loc la Romexpo, Bucuresti, sambata, 30 noiembrie. Potrivit digi24.ro, in urma evenimentului, cele 6 grupe au


» Program si rezultate Campionatul European de fotbal
» Preliminariile Campionatului European


Anglia: Premier League 04.12.2019 - 06:53
Anglia: Premier League - Etapa 15 Anglia: Premier League - Etapa 15 Marti 03 decembrie 2019 03.12.2019, 21:30 Crystal Palace - Bournemouth 1-0 A marcat: 1-0 Jeffrey Schlupp (77) 03.12.2019, 22:15 Burnley - Manchester City 1-4 Au marcat: 0-1 Gabriel Jesus (24), 0-2 Gabriel Jesus (50), 0-3 Rodri (69), 0-4 Riyad Mahrez (87),


Franța: Ligue 1 04.12.2019 - 06:52
Franta:Ligue 1 - Etapa 16 Franta:Ligue 1 - Etapa 16 Marti 03 decembrie 2019 03.12.2019, 20:00 Bordeaux - Nîmes 6-0 Au marcat: 1-0 Josh Maja (26), 2-0 Josh Maja (37), 3-0 Josh Maja (53), 4-0 Nicolas de Préville (58), 5-0 Otávio (77), 6-0 Otávio (87) 03.12.2019, 20:00 Angers - Marseille 0-2 Au


Campionatul european 01.12.2019 - 12:14
Hristo Stoicikov: României şi Bulgariei le lipsesc jucătorii de valoare Prezent la Bucureşti pentru tragerea la sorţi a grupelor EURO 2020 ȋn calitate de corespondent al unui post de televiziune de limbă spaniolă, fostul mare fotbalist bulgar a acordat câteva declaraţii pentru RomanianSoccer.   ► Ce părere aţi avea de o ȋntâlnire


Liga 1 01.12.2019 - 09:00
Liga 1 - Etapa 18: Rezultate şi marcatori Liga 1 - Etapa 18: Rezultate şi marcatori ⚽️ Vineri, 29 noiembrie 2019 29.11.2019, Giurgiu, Stadion: "Marin Anastasovici", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaş 1-0 A marcat: 1-0 Alibec (26) 29.11.2019, Bucureşti, Stadion: "Dinamo",


Anglia: Premier League 30.11.2019 - 23:05
Anglia: Premier League - etapa 14 Sambata 30 noiembrie 2019 30.11.2019, 14:30 Newcastle Utd - Manchester City 2-2 Au marcat: 0-1 Raheem (22), 1-1 Jetro Willems (25), 1-2 Kevin De Bruyne (82), 2-2 Jonjo Shelvey (88) 30.11.2019, 17:00 Burnley - Crystal Palace 0-2 Au marcat: 0-1 Wilfried


Italia: Serie A 30.11.2019 - 23:02
Italia: Seria A - Etapa 14 Sambata 30 noiembrie 2019 30.11.2019, 16:00 Brescia - Atalanta 0-3 Au marcat: 0-1 Mario Pašalic (26), 0-2 Mario Pašalic (61), 0-3 Josip Ilicic (90+2) 30.11.2019, 19:00 Genoa - Torino 0-1 A marcat: 0-1 Bremer (77) 30.11.2019, 21:45 Fiorentina - Lecce Au marcat: Duminica 01


Franța: Ligue 1 30.11.2019 - 00:32
Franta: Ligue 1  - Etapa 15 Vineri 29 noiembrie 2019 29.11.2019, 21:45 Marseille - Brest 2-1 Au marcat: 1-0 Bouna Sarr (56), 1-1 Irvin Cardona (88), 2-1 Nemanja Radonjic (89) Sambata 30 noiembrie 2019 30.11.2019, 18:30 Strasbourg - Lyon Au marcat: 30.11.2019, 21:00 Reims - Bordeaux Au marcat: 30.11.2019, 21:00 Nîmes


Germania: Bundesliga 30.11.2019 - 00:30
Germania: Bundesliga - Etapa 13 Vineri 29 noiembrie 2019 29.11.2019, 21:30 Schalke 04 - Union Berlin 2-1 Au marcat: 1-0 Benito Raman (23), 1-1 Marcus Ingvartsen (36 penalty), 2-1 Suat Serdar (86) Sambata 30 noiembrie 2019 30.11.2019, 16:30 Hoffenheim - Fortuna Düsseldorf Au marcat: 30.11.2019, 16:30 Hertha Berlin -


Spania: Primera División 30.11.2019 - 00:27
Spania: Primera Division - Etapa 15 Vineri 29 noiembrie 2019 29.11.2019, 22:00 Celta Vigo - Valladolid 0-0 Au marcat: - Sambata 30 noiembrie 2019 30.11.2019, 14:00 Alavés - Real Madrid Au marcat: 30.11.2019, 17:00 Real Sociedad - Eibar Au marcat: 30.11.2019, 19:30 Mallorca - Betis Au marcat: 30.11.2019, 22:00 Valencia - Villarreal Au


CFR 1907 Cluj 28.11.2019 - 23:59
Europa League: Lazio Roma - CFR 1-0 CFR Cluj a pierdut, ieri seară meciul jucat la Roma, cu Lazio în Europa League. Ambele echipe păstrează șanse de calificare. Iată formațiile:   LAZIO ROMA - CFR CLUJ 1-0 (1-0) Roma, Stadio Olimpico, 28.11.2019, ora 22.00 Arbitru: Ali Palabiyik; arbitri asistenţi: Serkan Olguncan,


Liga 1 25.11.2019 - 22:30
Liga 1 - Etapa 17: Rezultate şi marcatori Liga 1 - Etapa 17: Rezultate şi marcatori   ⚽️ Vineri, 22 noiembrie 2019   22.11.2019, Cluj Napoca, Stadion: "Dr. Constantin Rădulescu", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport/Look Plus CFR Cluj - Chindia Târgoviște 4-0 Au marcat: 1-0 Cătălin Itu (3), 2-0 Mihai Bordeianu


Anglia: Premier League 23.11.2019 - 01:53
Anglia: Premier League - Etapa 13 Sambata 23 noiembrie 2019 23.11.2019, 14:30 West Ham - Tottenham 2-3 Au marcat: 0-1 Son Heung-Min (36), 0-2 Lucas Moura (43), 0-3 Harry Kane (49), 1-3 Michail Antonio (73), 2-3 Angelo Ogbonna (90+6) 23.11.2019, 17:00 Bournemouth - Wolverhampton 1-2 Au marcat:


Italia: Serie A 23.11.2019 - 01:45
Italia: Serie A - Etapa 13 Sambata 23 noiembrie 2019 23.11.2019, 16:00 Atalanta - Juventus 1-3 Au marcat: 1-0 Robin Gosens (56), 1-1 Gonzalo Higuaín (74), 1-2 Gonzalo Higuaín (74), 1-3 Paulo Dybala (90+2) 23.11.2019, 19:00 AC Milan - Napoli 1-1 Au marcat: 0-1 Hirving Lozano (24),


Franța: Ligue 1 23.11.2019 - 00:21
Franta: Ligue 1 - Etapa 14 Vineri 22 noiembrie 2019 22.11.2019, 21:45 Paris SG - Lille 2-0 Au marcat: 1-0 Mauro Icardi (17), 2-0 Ángel Di María (31) Sambata 23 noiembrie 2019 23.11.2019, 18:30 Lyon - Nice Au marcat: 23.11.2019, 21:00 Brest - Nantes Au marcat: 23.11.2019, 21:00 Metz - Reims


Germania: Bundesliga 23.11.2019 - 00:19
Germania: Bundesliga - Etapa 12 Vineri 22 noiembrie 2019 22.11.2019, 21:30 Dortmund - Paderborn 3-3 Au marcat: 0-1 Streli Mamba (5), 0-2 Streli Mamba (37), 0-3 Gerrit Holtmann (43), 1-3 Jadon Sancho (47), 2-3 Axel Witsel (84), 3-3 Marco Reus (90+2) Sambata 23 noiembrie


Spania: Primera División 23.11.2019 - 00:17
Spania: Primera Division - Etapa 14 Vineri 22 noiembrie 2019 22.11.2019, 22:00 Levante - Mallorca 2-1 Au marcat: 1-0 Roger Martí (52), 1-1 Dani Rodríguez (65), 2-1 Rubén Rochina (73) Sambata 23 noiembrie 2019 23.11.2019, 14:00 Leganes - Barcelona Au marcat: 23.11.2019, 17:00 Betis - Valencia Au marcat: 23.11.2019, 19:30 Granada


Echipa nationala U21 19.11.2019 - 22:36
Preliminariile CE Under 21 din 2021: Irlanda de Nord - România 0-0 În calificările pentru camponatul european rezervat echipelor de tineret, sub 21 de ani, România a remizat în orășelul Ballymena cu gazdele din Irlanda de Nord: 0-0. În aceste condiții, Danemarca, singura echipă care a învins România, s-a distanțat în frumtea


» Campionatul European de tineret U21


Echipa națională 18.11.2019 - 23:59
Preliminariile CE 2020: Spania - România 5-0 15 noiembrie 2006, România a învins Spania pe stadionul Ramon de Carranza din Cadiz cu scorul de 1-0. În echipa română au jucat Petre Marin, Chivu, Marica, Claudiu Niculescu, Daniel Niculae. La Spania Iker Cassilas în poartă David Villa, Cesc


» Echipa nationala a Romaniei - Istorie si statistica


Echipa națională 16.11.2019 - 12:02
Remember: România - Grecia 1969 Jumătatea lunii noiembrie nu a ȋnsemnat doar dezamăgiri precum cea de aseară. De la calificarea cu Danemarca s-au ȋmplinit ieri exact 30 de ani.   16 noiembrie 1969, România - Grecia 1-1. Ȋn urmă cu 50 de ani, echipa naţională revenea după


Echipa națională 15.11.2019 - 23:59
Preliminariile Campionatului European 2020: România - Suedia 0-2 Joc dezamăgitor în meciul decisiv pentru ocuparea locului 2 în preliminariile Campionatului European 2020. Suedezii au dominat partida din primul minut, reușind să marcheze în min.18 prin Berg care a reluat în plasă o centrare a lui Forsberg. În min.


Echipa națională 15.11.2019 - 11:52
Remember: România - Danemarca 1989 Echipa națională de fotbal a României se află astăzi ȋn faţa unui examen decisiv pentru calificare la UEFA EURO 2020. Calculele sunt simple, fără o victorie cu 1-0 sau la 2 goluri diferenţă, nu ne mai putem califica direct după


Echipa nationala U21 14.11.2019 - 23:45
Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Finlanda 4-1 România a câștigat încă un meci la europenele de tineret, iar pe 19 noiembrie va juca in deplasare cu Irlanda de Nord. Britanicii au început slab actualele preliminarii, dar niciun meci nu este jucat dinainte, iar fiecare punct contează în


Echipa națională 12.11.2019 - 11:05
Remember: Romania - Slovacia 1994 Noiembrie a fost întotdeauna o lună la mijlocul căreia reprezentativele naţionale au disputat meciuri (de multe ori decisive) de calificare la diferite turnee finale. Data de 12 noiembrie nu este o exceptie, iar astăzi ne întoarcem în urma cu exact




Top News

-Liga 1 - Etapa 21: Rezultate şi marcatori

-Avancronica meciului Valencia CF - Real Madrid

-Franta: Ligue 1 - Etapa 18

-Italia: Serie A - Etapa 16

-Germania: Bundesliga - Etapa 15

-Franta: Ligue 1 - Etapa 18

-Spania: Primera Division - Etapa 17




S-au nascut azi

Adi Rocha
Brazilia
34 ani

Allan Simonsen
Danemarca
67 ani

Communar. Niccolai
Italia
73 ani

Cosmin Contra
România
44 ani

Darley
Brazilia
30 ani

Dorel Stoica
România
41 ani

George Gavrilaș
România
29 ani

Győző Martos
Ungaria
70 ani

Joe Jordan
Scoția
68 ani

Martin Škrtel
Slovacia
35 ani

Matías Delgado
Argentina
37 ani

Mehmet Aurélio
Turcia
42 ani

Miloš Mihajlov
Serbia
37 ani

Nicola Vasile
România
35 ani

Pierre Lasogga
Germania
28 ani

Piet Schrijvers
Olanda
73 ani

Rabah Madjer
Algeria
61 ani

Roman Pavlyuchenko
Rusia
38 ani

Steven N'Zonzi
Franța
31 ani

Zlatan Ljubijankić
Slovenia
36 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2019-2020


Liga 1 2019-2020
13.12.2019 Dinamo București Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.12.2019 Academica Clinceni FC Botoșani C
14.12.2019 CSM Politehnica Iaşi Gaz Metan Mediaş C
14.12.2019 Universitatea Craiova FC Voluntari C
15.12.2019 Chindia Târgoviște
18:00
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C
15.12.2019 FC Viitorul
20:30
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
16.12.2019 CFR 1907 Cluj
20:00
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 40
2. CFR 1907 Cluj 38
3. Universitatea Craiova 37
4. FC Viitorul 35
5. Fotbal Club FCSB 33
6. Gaz Metan Mediaş 33
7. FC Botoșani 30
8. Dinamo București 28
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 25
10. CSM Politehnica Iaşi 22
11. Academica Clinceni 20
12. Chindia Târgoviște 20
13. FC Hermannstadt 19
14. FC Voluntari 8
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna Rapid București C
08.12.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 38
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 33
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 27
13. Universitatea Cluj 24
14. Ripensia Timișoara 24
15. AFK Csíkszereda 24
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Agricola Borcea 20
10. CS Făurei 20
11. Poseidon Limanu 2 Mai 17
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017