Romanian Soccer
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Romania


Top News

-”Italianul” Puscas, incantat de atmosfera de la nationala Under

-Portugalia: Liga Sagres - Etapa 3

-Liga 1 - Etapa 6: Rezultate si marcatori

-Mesut Özil, incert pentru amicalul cu Argentina

-18 ani de la disparitia lui Ion Oblemenco

-Grigoras isi pregateste jucatoriii la Curtea de Arges

-Fara Ronaldo, Real a "dormit" pe teren la San Sebastian




S-au nascut azi

Alexandre Pato
Brazilia
25 ani

Andreas Möller
Germania
47 ani

Carlos Valderrama
Columbia
53 ani

César Sánchez
Spania
43 ani

Cristian Lupuț
România
37 ani

Danny Shittu
Nigeria
34 ani

Dănuț Oprea
România
42 ani

Deniss Romanovs
Letonia
36 ani

Frédéric Kanouté
Mali
37 ani

Gabriel Băcneanu
România
35 ani

Gabriel Machado
Brazilia
25 ani

Gelson Fernandes
Elveția
28 ani

Gilbert Bodart
Belgia
52 ani

Grégory Tadé
Franța
28 ani

Ilie Anton
România
35 ani

Javi Martínez
Spania
26 ani

Juan Ablanedo
Spania
51 ani

Júlio César Jacobi
Brazilia
28 ani

Krum Bibishkov
Bulgaria
32 ani

Marek Mintál
Slovacia
37 ani

Mariano Fernández
Franța
36 ani

Marius Lăcoviște
România
33 ani

Mohammed Zanzan
Togo
34 ani

Rafik Halliche
Algeria
28 ani

Ralph Gunesch
Germania
31 ani

Raul Lintaru
România
30 ani

Robert Veselovsky
Slovacia
29 ani

Savo Milošević
Serbia
41 ani

Sergiu Mavrichi
România
31 ani

Stanislav Cherchesov
Rusia
51 ani

Tomer Ben Yosef
Israel
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
29.08.2014
Cronica
Gaz Metan Mediaș Pandurii Târgu-Jiu C
29.08.2014
Cronica
Ceahlăul Piatra-Neamț Concordia Chiajna C
30.08.2014
Cronica
Dinamo București FC Brașov C
30.08.2014
Cronica
FC Viitorul Steaua București C
31.08.2014
Cronica
ASA Târgu-Mureș FC Botoșani C
31.08.2014
Cronica
Astra Giurgiu CS Universitatea Craiova C
31.08.2014
Cronica
Petrolul Ploiești CFR 1907 Cluj C
01.09.2014 Oțelul Galați Rapid București C
01.09.2014 Universitatea Cluj CSMS Iași C


1. Astra Giurgiu 15
2. Steaua București 15
3. Petrolul Ploiești 13
4. CFR 1907 Cluj 13
5. Dinamo București 12
6. ASA Târgu-Mureș 11
7. Ceahlăul Piatra-Neamț 10
8. FC Botoșani 9
9. Universitatea Cluj 8
10. Gaz Metan Mediaș 8
11. Pandurii Târgu-Jiu 6
12. Oțelul Galați 5
13. Rapid București 5
14. FC Brașov 5
15. Concordia Chiajna 4
16. FC Viitorul 3
17. CSMS Iași 3
18. CS Universitatea Craiova 2
Clasament Liga I

Liga 2 B1
30.08.2014 Săgeata Năvodari ACS Berceni C
30.08.2014 CF Brăila CS Balotești C
30.08.2014 FCM Dorohoi Unirea Slobozia C
30.08.2014 Farul Constanța Rapid CFR Suceava C
30.08.2014 Gloria Buzău SC Bacău C
30.08.2014 FC Voluntari Academica Argeş C


1. CF Brăila 3
2. Gloria Buzău 3
3. Săgeata Năvodari 3
4. Academica Argeş 3
5. Farul Constanța 1
6. Rapid CFR Suceava 1
7. FCM Dorohoi 1
8. Unirea Slobozia 1
9. SC Bacău 0
10. ACS Berceni 0
11. FC Voluntari 0
12. CS Balotești 0
Clasament B1

Liga 2 B2
30.08.2014 CS Mioveni ACS Poli Timișoara C
30.08.2014 Șoimii Pâncota CSM Râmnicu-Vâlcea C
30.08.2014 Fortuna Poiana Câmpina Metalul Reșița C
30.08.2014 CS FC Caransebeș Olimpia Satu-Mare C
30.08.2014 Unirea Tărlungeni FC Olt Slatina C


1. ACS Poli Timișoara 3
2. Metalul Reșița 3
3. Unirea Tărlungeni 3
4. CS FC Caransebeș 3
5. Șoimii Pâncota 1
6. CSM Râmnicu-Vâlcea 1
7. FC Bihor Oradea 0
8. Fortuna Poiana Câmpina 0
9. FC Olt Slatina 0
10. Olimpia Satu-Mare 0
11. CS Mioveni 0
Clasament B2

C1


Liga 3 C1
29.08.2014 Cetatea Târgu-Neamț Știința Miroslava C
29.08.2014 CSM Pașcani Bucovina Rădăuți C
29.08.2014 Ceahlăul Piatra-Neamț II Bucovina Pojorâta C
30.08.2014 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe Aerostar Bacău C
30.08.2014 AFK Csíkszereda Sporting Liești C
30.08.2014 Petrotub Roman FC Păpăuți C


1. Petrotub Roman 3
2. AFK Csíkszereda 3
3. Cetatea Târgu-Neamț 3
4. Aerostar Bacău 3
5. Ceahlăul Piatra-Neamț II 1
6. Bucovina Pojorâta 1
7. CSM Pașcani 1
8. Bucovina Rădăuți 1
9. FC Zagon 0
10. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0
11. Sporting Liești 0
12. Știința Miroslava 0
13. FC Păpăuți 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.08.2014 CS Tunari Metaloglobus București C
29.08.2014 Înainte Modelu Viitorul Axintele C
30.08.2014 Metalosport Galaţi Callatis Mangalia C
30.08.2014 Delta Tulcea Gloria Popești Leordeni C
30.08.2014 Oțelul Galați II Juventus București C
30.08.2014 Viitorul Domnești Dunărea Călărași C
30.08.2014 Voinţa Snagov Dinamo București II C


1. CS Tunari 3
2. Delta Tulcea 3
3. Dunărea Călărași 3
4. Metalosport Galaţi 3
5. Voinţa Snagov 3
6. Juventus București 3
7. Viitorul Axintele 1
8. Înainte Modelu 1
9. Dinamo București II 0
10. Callatis Mangalia 0
11. Oțelul Galați II 0
12. Metaloglobus București 0
13. Viitorul Domnești 0
14. Gloria Popești Leordeni 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.08.2014 Inter Clinceni
-
Atletic Bradu AMANAT C
29.08.2014 Chindia Târgoviște ACS URBAN Titu C
30.08.2014 CS Podari FCM Târgoviște C
30.08.2014 CN "Dinicu Golescu" FC Afumaţi C
30.08.2014 CS Ștefănești CS Vișina-Nouă C
30.08.2014 Sporting Roșiori-de-Vede SCM Argeș Pitești 2012 C
02.09.2014 Astra Giurgiu II
17:00
Concordia Chiajna II   C


1. FC Afumaţi 3
2. Sporting Roșiori-de-Vede 3
3. Chindia Târgoviște 3
4. CS Ștefănești 3
5. FCM Târgoviște 3
6. Concordia Chiajna II 0
7. Astra Giurgiu II 0
8. Atletic Bradu 0
9. Inter Clinceni 0
10. CS Vișina-Nouă 0
11. CS Podari 0
12. ACS URBAN Titu 0
13. SCM Argeș Pitești 2012 0
14. CN "Dinicu Golescu" 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.08.2014 Minerul Motru FC Hunedoara C
29.08.2014 Minerul Mehedinți Valea-Copcii ACSVM Craiova C
30.08.2014 CS Ineu Vulturii Lugoj C
30.08.2014 Știința Turceni AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
30.08.2014 Milenium Giarmata Pandurii Târgu-Jiu II C
30.08.2014 ACSO Filiaşi CS Național Sebiș C


1. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 3
2. Milenium Giarmata 3
3. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 3
4. FC Hunedoara 3
5. CS Național Sebiș 3
6. Vulturii Lugoj 3
7. UTA Bătrâna Doamnă 0
8. Minerul Motru 0
9. ACSO Filiaşi 0
10. CS Ineu 0
11. ACSVM Craiova 0
12. Știința Turceni 0
13. Pandurii Târgu-Jiu II 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
30.08.2014 CS Iernut FC Zalău C
30.08.2014 Arieșul Turda FCM Baia-Mare C
30.08.2014 Unirea Jucu CS Oşorhei C
30.08.2014 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
30.08.2014 CSM Sighet Sănătatea Cluj C
30.08.2014 CSC Sânmartin Avântul Reghin C
30.08.2014 Gloria Bistrița Unirea Dej C


1. Gloria Bistrița 3
2. FC Zalău 3
3. Arieșul Turda 3
4. CSC Sânmartin 3
5. Industria Galda de Jos 3
6. Unirea Jucu 3
7. Sănătatea Cluj 1
8. CSM Sighet 1
9. Avântul Reghin 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. CS Oşorhei 0
12. CS Iernut 0
13. FCM Baia-Mare 0
14. Unirea Dej 0
Clasament C5