Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Romania


Top News

-Rezultatele inregistrate miercuri in Cupa Germaniei

-Juventus a suferit prima infrangere in campionat

-Serie A continua astazi cu etapa a 9-a

-Dortmund merge bine doar in...cupe

-Barcelona, "uzina" fotbalistica a Europei

-Lidera Besiktas, invinsa dramatic de Erciyesspor

-Portugalia: Liga Sagres - Etapa 8




S-au nascut azi

Alin Coțan
România
32 ani

Bogdan Buhuș
România
35 ani

Diego Maradona
Argentina
54 ani

Dimitar Ivankov
Bulgaria
39 ani

Fredi Bobic
Germania
43 ani

Glenn Hysén
Suedia
55 ani

Marian Belciug
România
35 ani

Oleg Dineev
Rusia
27 ani

Peter Pekarík
Slovacia
28 ani

Rareș Cucui
România
21 ani

Sascha Burchert
Germania
25 ani

Stefan Kuntz
Germania
52 ani

ümit Özat
Turcia
38 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Liga 1
24.10.2014
Cronica
Oțelul Galați Gaz Metan Mediaș C
24.10.2014
Cronica
FC Brașov CS Universitatea Craiova C
25.10.2014
Cronica
Ceahlăul Piatra-Neamț CSMS Iași C
25.10.2014
Cronica
Universitatea Cluj FC Viitorul C
25.10.2014
Cronica
FC Botoșani Rapid București C
26.10.2014
Cronica
Concordia Chiajna CFR 1907 Cluj C
26.10.2014
Cronica
Dinamo București Pandurii Târgu-Jiu C
26.10.2014
Cronica
ASA Târgu-Mureș Steaua București C
27.10.2014
Cronica
Astra Giurgiu Petrolul Ploiești C


1. Steaua București 28
2. CFR 1907 Cluj 26
3. Petrolul Ploiești 24
4. Dinamo București 22
5. ASA Târgu-Mureș 22
6. Astra Giurgiu 21
7. FC Botoșani 21
8. FC Brașov 16
9. CS Universitatea Craiova 16
10. Gaz Metan Mediaș 14
11. FC Viitorul 13
12. Ceahlăul Piatra-Neamț 13
13. Universitatea Cluj 12
14. Pandurii Târgu-Jiu 11
15. Concordia Chiajna 11
16. Rapid București 9
17. CSMS Iași 6
18. Oțelul Galați 6
Clasament Liga I

Liga 2 B1
25.10.2014 Academica Argeş SC Bacău C
25.10.2014 Gloria Buzău Unirea Slobozia C
25.10.2014 Farul Constanța CS Balotești C
25.10.2014 FCM Dorohoi Săgeata Năvodari C
25.10.2014 CF Brăila ACS Berceni C
26.10.2014
Cronica
FC Voluntari Rapid CFR Suceava C


1. Academica Argeş 23
2. FC Voluntari 22
3. Săgeata Năvodari 20
4. Gloria Buzău 16
5. Rapid CFR Suceava 15
6. CF Brăila 15
7. Farul Constanța 11
8. Unirea Slobozia 10
9. ACS Berceni 10
10. SC Bacău 8
11. FCM Dorohoi 7
12. CS Balotești 5
Clasament B1

Liga 2 B2
25.10.2014 FC Olt Slatina Olimpia Satu-Mare C
25.10.2014 Unirea Tărlungeni FC Bihor Oradea C
25.10.2014 CS FC Caransebeș Metalul Reșița C
25.10.2014 Fortuna Poiana Câmpina CS Mioveni C
25.10.2014 Șoimii Pâncota ACS Poli Timișoara C


1. Metalul Reșița 23
2. ACS Poli Timișoara 21
3. Fortuna Poiana Câmpina 15
4. Unirea Tărlungeni 14
5. CS Mioveni 14
6. CSM Râmnicu-Vâlcea 12
7. FC Olt Slatina 11
8. Șoimii Pâncota 7
9. Olimpia Satu-Mare 7
10. CS FC Caransebeș 6
11. FC Bihor Oradea 4
Clasament B2

C1


Liga 3 C1
24.10.2014 FC Zagon Bucovina Pojorâta C
24.10.2014 Aerostar Bacău Ceahlăul Piatra-Neamț II C
24.10.2014 Cetatea Târgu-Neamț CSM Pașcani C
25.10.2014 Știința Miroslava FC Păpăuți C
25.10.2014 Sporting Liești Bucovina Rădăuți C
25.10.2014 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe Petrotub Roman C


1. Știința Miroslava 24
2. Bucovina Pojorâta 18
3. Cetatea Târgu-Neamț 17
4. AFK Csíkszereda 16
5. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 16
6. Petrotub Roman 15
7. Aerostar Bacău 11
8. FC Zagon 10
9. Sporting Liești 7
10. CSM Pașcani 7
11. Bucovina Rădăuți 7
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 2
13. FC Păpăuți 1
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.10.2014 Callatis Mangalia Dunărea Călărași C
24.10.2014 Metaloglobus București Viitorul Axintele C
24.10.2014 Gloria Popești Leordeni Voinţa Snagov C
25.10.2014 Juventus București Dinamo București II C
25.10.2014 Metalosport Galaţi Înainte Modelu C
25.10.2014 Delta Tulcea Viitorul Domnești C
25.10.2014 Oțelul Galați II CS Tunari C


1. Dunărea Călărași 22
2. CS Tunari 21
3. Juventus București 20
4. Delta Tulcea 20
5. Viitorul Axintele 18
6. Înainte Modelu 15
7. Metaloglobus București 14
8. Gloria Popești Leordeni 11
9. Dinamo București II 10
10. Callatis Mangalia 8
11. Voinţa Snagov 7
12. Oțelul Galați II 6
13. Metalosport Galaţi 4
14. Viitorul Domnești 1
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.10.2014 Atletic Bradu SCM Argeș Pitești 2012 C
24.10.2014 FC Afumaţi Concordia Chiajna II C
24.10.2014 ACS URBAN Titu Astra Giurgiu II C
24.10.2014 Chindia Târgoviște CS Ștefănești C
25.10.2014 FCM Târgoviște CS Vișina-Nouă C
25.10.2014 CS Podari Sporting Roșiori-de-Vede C
25.10.2014 CN "Dinicu Golescu" Inter Clinceni C


1. ACS URBAN Titu 18
2. Concordia Chiajna II 17
3. CN "Dinicu Golescu" 16
4. FC Afumaţi 15
5. CS Ștefănești 15
6. SCM Argeș Pitești 2012 15
7. Chindia Târgoviște 14
8. FCM Târgoviște 12
9. CS Vișina-Nouă 11
10. Sporting Roșiori-de-Vede 11
11. Inter Clinceni 10
12. Astra Giurgiu II 6
13. Atletic Bradu 5
14. CS Podari 5
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.10.2014 Vulturii Lugoj ACSVM Craiova C
24.10.2014 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic ACSO Filiaşi C
24.10.2014 Minerul Motru UTA Bătrâna Doamnă C
25.10.2014 FC Hunedoara CS Național Sebiș C
25.10.2014 CS Ineu Milenium Giarmata C
25.10.2014 Știința Turceni Minerul Mehedinți Valea-Copcii C


1. CS Național Sebiș 21
2. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
3. UTA Bătrâna Doamnă 17
4. Milenium Giarmata 16
5. Vulturii Lugoj 16
6. Pandurii Târgu-Jiu II 13
7. ACSO Filiaşi 10
8. FC Hunedoara 9
9. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 8
10. Știința Turceni 6
11. CS Ineu 6
12. Minerul Motru 5
13. ACSVM Craiova 3
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.10.2014 FC Zalău Sănătatea Cluj C
24.10.2014 CS Oşorhei Unirea Dej C
24.10.2014 FCM Baia-Mare Gloria Bistrița C
24.10.2014 Arieșul Turda CSM Sighet C
25.10.2014 Metalurgistul Cugir Avântul Reghin C
25.10.2014 CS Iernut CSC Sânmartin C
25.10.2014 Unirea Jucu Industria Galda de Jos C


1. FCM Baia-Mare 22
2. Arieșul Turda 18
3. Metalurgistul Cugir 17
4. CS Oşorhei 16
5. CSC Sânmartin 16
6. FC Zalău 16
7. CSM Sighet 15
8. Gloria Bistrița 13
9. CS Iernut 12
10. Unirea Jucu 10
11. Avântul Reghin 9
12. Industria Galda de Jos 7
13. Unirea Dej 5
14. Sănătatea Cluj 1
Clasament C5