Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 01.01.2021 - 20:00

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2020-2021

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2020-2021
Liga 1 este în pauza de iarnă, urmând a reveni pe 10 ianuarie 2021, când se va începe etapa a 12-a din sezonul regular. Până atunci Romaniansoccer vă oferă toate transferurile care au avut loc la cele 16 echipe, pagina urmând a fi actualizată zilnic.
 
► Fotbal Club FCSB
 
Antrenor: Toni Petrea (confirmat)
AU VENIT: Denis Haruț (fundaş dreapta, FC Botoșani), Risto Radunović -Muntenegru- (fundaş stânga, Astra Giurgiu), Adrian Niță (extremă stânga, Turris-Oltul Turnu Măgurele), Ante Vukušić -Croaţia- (atacant, Olimpija Ljubljana)
AU PLECAT: Gabriel Enache (fundaș dreapta, contract reziliat), Ştefan Cană (fundaș central, CSM Politehnica Iaşi), Marius Briceag (fundaș stânga, FC Voluntari), Cristian Dumitru (extremă dreapta, FC Argeș Pitești), Dennis Man (Parma Calcio), Sergiu Buș (atacant, FC Seongnam)
 
► Universitatea Craiova
 
Antrenor: Corneliu Papură (confirmat, demis între timp şi înlocuit cu secundul Dragoş Bon), din etapa a 23-a Marinos Ouzounidis -Grecia-
AU VENIT: Matteo Fedele -Elveţia- (mijlocaş central, Valenciennes FC), Juan Cámara -Spania- (extremă stânga, Jagiellonia Białystok)
AU PLECAT: Antoni Ivanov -Bulgaria- (mijlocaş ofensiv, FC Voluntari)
 
► CFR Cluj
 
Antrenor: Edward Iordănescu (confirmat)
AU VENIT: Giedrius Arlauskis -Lituania- (portar, FC Al-Shabab), Mihai Bordeianu (mijlocaş defensiv, FC Al Qadsiah), Rúnar Már Sigurjónsson -Islanda- (mijlocaş ofensiv, FC Astana)
AU PLECAT: Ionuţ Rus (portar, FC Hermannstadt), Ivica Žunić -Croaţia- (fundaș central, Rapid Bucureşti), Damjan Đoković -Croaţia- (mijlocaş defensiv, Çaykur Rizespor), Jakub Vojtuš -Slovacia- (atacant, Mezőkövesdi SE)
 
► Sepsi Sfântu Gheorghe
 
Antrenor: Leo Grozavu (confirmat)
AU VENIT: Béla Fejér (portar, Nyíregyháza Spartacus), Branislav Niňaj -Slovacia- (fundaș central, Fortuna Sittard), Eder González Tortella -Spania- (mijlocaş central, AFK Csikszereda), Nándor Tamás (extremă dreapta, FC Puskás Akadémia), Simone Rapp -Elveţia- (atacant, FC Lausanne-Sport)
AU PLECAT: Vlad Mitrea (mijlocaş ofensiv, Petrolul Ploieşti), Claudiu Vereş (extremă stânga, Minaur Baia Mare)
 
► Academica Clinceni
 
Antrenor: Ilie Poenaru (confirmat)
AU VENIT: Aurelian Păun (portar, Turris-Oltul Turnu Măgurele), Adrian Popa (extremă dreapta, FC Voluntari), Thibault Moulin -Franţa- (mijlocaş central, MOS Caen), Martin Toshev -Bulgaria- (atacant, FC Zhetysu Taldykorgan)
AU PLECAT: Petrișor Petrescu (mijlocaş dreapta, FC Hermannstadt), Marian Şerban (mijlocaş central, CS Mioveni), Marius Ciobanu-Vanghele (mijlocaş central, Unirea Slobozia), Alexandru Boiciuc -Moldova- (atacant, SS Turris Calcio)
 
► Chindia Târgoviște
 
Antrenor: Emil Săndoi (confirmat)
AU VENIT: Daniel Celea (fundaş central, ŁKS Łódź), Florinel Mitrea (fundaş stânga, Turris-Oltul Turnu Măgurele), Milan Kocić -Slovenia- (fundaş stânga, FC Voluntari)
AU PLECAT: 
 
► FC Botoșani
 
Antrenor: Marius Croitoru (confirmat)
AU VENIT: Bogdan Racovițan (fundaș central, Dijon FCO "B"), Ulrich Meleke -Coasta de Fildeş- (fundaș central, Kokkolan Palloveikot), Andrei Dragu (fundaş stânga, Viitorul Pandurii Târgu Jiu), Víctor Fernández Satué -Spania- (extremă stânga, FC Viitorul)
AU PLECAT: Denis Haruț (fundaş dreapta, Fotbal Club FCSB), Baba Touré -Franţa- (fundaș central, contract reziliat), David Babunski -Macedonia- (mijlocaş ofensiv, FC Viitorul), Víctor Fernández Satué -Spania- (extremă stânga, UE Cornellà), Minas Chalkiadakis -Grecia- (atacant, contract reziliat)
 
► FC Viitorul
 
Antrenor: Mircea Rednic (confirmat)
AU VENIT: Artur Crăciun -Moldova- (fundaş central, Honvéd Budapesta), Marquinhos Pedroso -Brazilia- (fundaş stânga, Botev Plovdiv), David Babunski -Macedonia- (mijlocaş ofensiv, FC Botoșani), Florian Haită (extremă dreapta, Turris-Oltul Turnu Măgurele), Răzvan Grădinaru (mijlocaş stânga, FC Voluntari), Jô Santos -Brazilia- (extremă stânga, FC Hermannstadt), Valērijs Šabala -Letonia- (atacant, FK Sūduva Marijampolė), Juvhel Tsoumou -Congo- (atacant, Liaoning Shenyang Urban)
AU PLECAT: Árpád Tordai (portar, FC Fehérvár Székesfehérvár), Bradley de Nooijer -Olanda- (fundaş stânga, Vorskla Poltava), Ángel Martínez -Spania- (fundaș stânga, PAS Lamia 1964), Víctor Fernández Satué -Spania- (extremă stânga, FC Botoșani), Adrian Stoian (extremă stânga, Ascoli Calcio), Alexandru Măţan (extremă stânga, Columbus Crew), Gabriel Iancu (atacant, FC Akhmat Grozny), Kevin Luckassen -Olanda- (atacant, Kayserispor), Valērijs Šabala -Letonia- (atacant, GKS Bełchatów)
 
► FC UTA Arad
 
Antrenor: László Balint (confirmat)
AU VENIT: Haralambie Mociu (portar, Ripensia Timişoara), Yevgeni Shlyakov -Rusia- (fundaş dreapta, FC Tambov), Andrei Peteleu (fundaş dreapta, Sheriff Tiraspol), Adrian Stoianovici (fundaş dreapta, Unirea Slobozia), Claudiu Negoescu (mijlocaş dreapta, SPAL Ferrara), Modestas Vorobjovas -Lituania- (mijlocaş central, FK Žalgiris Vilnius), Roger Junio Rodrigues Ferreira -Brazilia- (mijlocaş ofensiv, FC Riga), Liviu Antal (atacant, FK Žalgiris Vilnius), Albert Voinea (atacant, Turris-Oltul Turnu Măgurele), Adrian Petre (atacant, Cosenza Calcio)
AU PLECAT: Horațiu Moldovan (portar, Rapid Bucureşti), Adrian Stoianovici (fundaş dreapta, Gloria Lunca Teuz Cermei), Marian Pleaşcă (fundaş dreapta, contract reziliat), Denis Salka (fundaş central, Gloria Lunca Teuz Cermei), Călin Popescu (mijlocaş dreapta, FC Hermannstadt), Cătălin Vulturar (mijlocaş central, US Lecce Under 17), Mihovil Klapan -Croaţia- (mijlocaş central, contract reziliat), Alexandru Oroian (mijlocaş ofensiv, FC Hermannstadt), Octavian Ursu (extremă dreapta, Rapid Bucureşti), Alexandru Ioniţă I (atacant, Rapid Bucureşti), Vlăduţ Morar (atacant, Gaz Metan Mediaş)
 
► Astra Giurgiu
 
Antrenor: Eugen Neagoe (confirmat)
AU VENIT: Momčilo Raspopović -Muntenegru- (fundaş dreapta, HNK Rijeka), Igor Jovanović -Croaţia- (fundaş central, FC Seongnam), Abdel Lamanje -Camerun- (fundaş stânga, Shakhter Karagandy), Yann Boé-Kane -Franţa- (mijlocaş defensiv, FC Le Mans), Sulejman Krpić -Bosnia- (atacant, Suwon Samsung Bluewings)
AU PLECAT: Dinu Graur -Moldova- (fundaș dreapta, contract reziliat), Risto Radunović -Muntenegru- (fundaş stânga, Fotbal Club FCSB), Romário Moise (mijlocaş ofensiv, Petrolul Ploieşti), Shlomi Azulay -Israel- (atacant, Hapoel Tel Aviv), Constantin Budescu (mijlocaş ofensiv, FC Damac)
 
► Dinamo București
 
Antrenor: Ionel Tersinio Gane (confirmat)
AU VENIT: Gudmund Taksdal Kongshavn -Norvegia- (portar, FK Aalesunds), Raúl Albentosa -Spania- (fundaş central, CSKA Sofia), Steliano Filip (fundaş stânga, AE Larissa), Andrei Blejdea (extremă stânga, FC Argeș Pitești), Jonathan Morsay -Suedia- (mijlocaş stânga, Chievo Verona), Gevaro Nepomuceno -Curaçao- (extremă stânga, Halifax Town), Joseph Akpala -Nigeria- (atacant, KV Oostende)
AU PLECAT: Tomás Mejías -Spania- (portar, Ankaraspor Kulübü), René Román Hinojo -Spania- (portar, Real Zaragoza), Alexander González -Venezuela- (fundaş dreapta, Málaga CF), Abdoulaye Ba -Senegal- (fundaș central, contract reziliat), Andrei Sin (fundaș stânga, contract reziliat), Isma López -Spania- (fundaș stânga, Real Racing Club de Santander), Aleix García -Spania- (mijlocaş central, SD Eibar), Andreas Mihaiu (mijlocaș ofensiv, contract reziliat), Borja Valle -Spania- (extremă stânga, Real Oviedo), Juan Cámara -Spania- (extremă stânga, Jagiellonia Białystok)
 
► Gaz Metan Mediaş
 
Antrenor: Jorge Costa -Portugalia- (confirmat), înlocuit cu Mihai Teja
AU VENIT: Ismaël Kanda -Franţa- (fundaş dreapta, Lille OSC "B"), Eric de Oliveira -Brazilia- (mijlocaş ofensiv, FC Voluntari), Adama Sarr -Senegal- (atacant, Tuzlaspor)
AU PLECAT: Lukáš Droppa -Cehia- (mijlocaş defensiv, FC Voluntari), Moussa Sanoh -Olanda- (extremă dreaptă, contract reziliat), Dumitru Cardoso -Italia- (extremă stânga, Suwon Samsung Bluewings), Tomáš Smola -Cehia- (atacant, Slezský FC Opava), Vlăduţ Morar (atacant, FC UTA Arad)
 
► FC Voluntari
 
Antrenor: Bogdan Andone (nou)
AU VENIT: Gabriel Tamaş (fundaş central, Universitatea Cluj), Mourad Satli -Algeria- (fundaş central, SC Muaither), Marius Briceag (fundaș stânga, Fotbal Club FCSB), Lukáš Droppa -Cehia- (mijlocaş defensiv, Gaz Metan Mediaş), Hélder Tavares -Capul Verde- (mijlocaş central, Giresunspor), Martin Remacle -Belgia- (mijlocaş central, Pandurii Târgu Jiu), Antoni Ivanov -Bulgaria- (mijlocaş ofensiv, Universitatea Craiova), Ivan Pešić -Croaţia- (extremă stânga, Vorskla Poltava), Viktor Angelov -Macedonia de Nord- (atacant, NK Široki Brijeg), Haruna Garba -Nigeria- (atacant, Suzhou Dongwu)
AU PLECAT: Grégoire Puel -Franţa- (fundaş dreapta, contract reziliat), Milan Kocić -Slovenia- (fundaş stânga, Chindia Târgoviște), Pablo de Lucas (mijlocaş defensiv, FC Argeș Pitești), Adrian Popa (extremă dreapta, Academica Clinceni), Eric de Oliveira -Brazilia- (mijlocaş ofensiv, Gaz Metan Mediaş), Răzvan Grădinaru (mijlocaş stânga, FC Viitorul)
 
► FC Hermannstadt
 
Antrenor: Rubén Albés -Spania- (confirmat)
AU VENIT: Ionuţ Rus (portar, CFR Cluj), Alexandru Măţel (fundaș dreapta, Universitatea Craiova), Patricio Matricardi -Argentina- (fundaș central, Rotor Volgograd), Seydou Issah -Ghana- (fundaș central, liber de contract), Petrișor Petrescu (mijlocaş dreapta, Academica Clinceni), Călin Popescu (mijlocaş dreapta, FC UTA Arad), Aias Aosman -Siria- (mijlocaş ofensiv, Tuzlaspor), Alexandru Oroian (mijlocaş ofensiv, FC UTA Arad), Billal Sebaihi -Franţa- (mijlocaş central, FK Kaspiy Aktau), Ante Aralica -Croaţia- (atacant, Lokomotiv Plovdiv), Dražen Bagarić -Croaţia- (atacant, NK Olimpija Ljubljana), Yazalde Gomes Pinto -Portugalia- (atacant, liber de contract)
AU PLECAT: Emanuel Novo -Portar- (portar, FC Penafiel), Valentin Mărgărit (portar, Rapid Bucureşti), Ángel Bastos -Spania- (fundaș dreapta, contract reziliat), Luca Florică (fundaș stânga, Rapid Bucureşti), Kévin Rimane -Guiana Franceză- (fundaş central, contract reziliat), Soni Mustivar -Haiti- (mijlocaş central, Nea Salamina Famagusta), David Caiado -Luxemburg- (extremă stânga, FC Penafiel), Jô Santos -Brazilia- (extremă stânga, FC Viitorul), Ciprian Popescu (atacant, Rapid Bucureşti)
 
► CSM Politehnica Iaşi
 
Antrenor: Daniel Pancu (confirmat)
AU VENIT: Laurențiu Brănescu (portar, Hibernian Edinburgh), Ştefan Cană (fundaș central, Fotbal Club FCSB), Ionuţ Rusu (fundaș central, Huşana Huşi), Pablo Gaitán -Argentina- (mijlocaş central, Club General Díaz), Rafael Acosta -Venezuela- (mijlocaş central, Olympiakos Nicosia), Dylan Flores -Costa Rica- (mijlocaş ofensiv, LD Alajuelense), Deyver Vega -Costa Rica- (extremă dreapta, Sandefjord Fotball), Uroš Đuranović -Muntenegru- (atacant, FK Radnički Niš)
AU PLECAT: Manuel Angiulli -Belgia- (fundaș central, contract reziliat), Dan Tălmaciu (fundaș central, Dinamo Bucureşti), Nicandro Breeveld -Surinam- (mijlocaş defensiv, contract reziliat), Donaldo Açka -Albania- (mijlocaş defensiv, Universitatea Cluj), Lucas Chacana -Argentina- (extremă dreapta, Universitatea Cluj), Gai Assulin -Israel- (extremă stânga, contract reziliat)
 
► FC Argeș Pitești
 
Antrenor: Mihai Ianovschi (nou)
AU VENIT: Deian Boldor (fundaş central, Potenza Calcio), Mario Tudose (fundaş central, centru de copii şi juniori "Mihai Ianovschi"), Jimmy De Jonghe -Belgia- (fundaş stânga, KSC Lokeren), Pablo de Lucas (mijlocaş defensiv, FC Voluntari), Cristian Dumitru (extremă dreapta, Fotbal Club FCSB)
AU PLECAT: Gabriel Matei (fundaș dreapta, contract reziliat), Andrei Prepeliță (mijlocaş central, retras), Gabriel Deac (mijlocaş dreapta, contract reziliat), Andrei Panait (mijlocaş defensiv, CS Mioveni), Andrei Blejdea (extremă stânga, Dinamo București)

Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: RoMercato    transferuri    Liga 1   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - Farul Constanța

Farul Constanța s-a calificat în play-off-ul Ligii 1 după 2 ani de absenţă, însă a avut un parcurs modest - 2 victorii, 2 egaluri, 6 înfrângeri - şi un golaveraj de 5-16. Fosta campioană...

Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - FC Argeș Pitești

FC Argeș Pitești s-a calificat pentru prima dată în play-off, după ce a câştigat dramatic cu 2-1 la Botoşani. Andrei Prepeliță a rămas pe banca tehnică, deşi în play-off...

FC Argeș, ȋnfrângere în cel de-al treilea amical

FC Argeș a pierdut cel de-al treilea amical din această perioadă precompetițională, fiind. învinsă la limită de CSA Steaua, scor 0-1, în testul de verificare disputat...

FC Argeș a deplasat 28 de jucători ȋn cantonament

FC Argeș a început cel de-al doilea stagiu de pregătire centralizată din această perioadă precompetițională. Antrenorul Andrei Prepeliță a deplasat în cantonamentul de...

Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - Sepsi Sfântu Gheorghe

Sepsi Sfântu Gheorghe a ratat calificarea în play-off, însă şi-a salvat sezonul, câştigând în premieră Cupa României. Echipa antrenată de italianul Cristiano Bergodi are ca obiectiv în...

Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - FC Botoșani

FC Botoșani a ratat calificarea în play-off, după ce a pierdut acasă cu 2-1 în etapa a 30-a a sezonului regular cu FC Argeş Piteşti. Moldovenii i-au vândut pe Andrei Chindriș, Bogdan...

Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - Rapid Bucureşti

Rapid București a ratat calificarea în play-off, însă a fost foarte aproape de juca meciul de baraj cu Universitatea Craiova pentru calificarea în Europa Conference League....

Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - FC U Craiova 1948

FC U Craiova 1948 a terminat pe locul 4 în clasamentul play-out, cu 34 punte. "Alb-albaştrii" au fost antrenaţi de Adrian Mutu (etapele 1-11), Flavius Stoican (etapele 12-14), Dan...

Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - FC UTA Arad

În sezonul 2020-2021 FC UTA Arad s-a clasat pe locul 4 în play-out cu 32 puncte iar în sezonul 2021-2022 pe poziţia a 5-a îÎn play-out, cu 33 puncte. "Alb-roşii" au avut un bilanţ...

Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - CS Mioveni

CS Mioveni a mai jucat în Liga 1 în sezoanele 2007-2008 şi 2011-2012, însă de fiecare dată a retrogradat. În sezonul 2021-2022 echipa antrenată de Alexandru Pelici s-a clasat pe locul 6 în...

Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - Chindia Târgoviște

Chindia Târgoviște s-a salvat cu mari emoţii de la retrogradare, după ce a jucat la baraj cu Concordia Chiajna, echipă care a terminat sezonul pe locul 5 în Liga 2. În tur la Chiajna,...



Top News

-Descoperă noul ghid al jocurilor de cazino legale în România: CazinoPeNet.ro

-Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - Farul Constanța

-Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - FC Argeș Pitești

-FC Argeș, ȋnfrângere în cel de-al treilea amical

-FC Argeș a deplasat 28 de jucători ȋn cantonament

-Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - Sepsi Sfântu Gheorghe

-Liga 1 - RoMercato 2022-2023 (vara) - FC Botoșani




S-au nascut azi

Adrian Bițică
România
43 ani

Bogdan Dolha
România
37 ani

Caner Erkin
Turcia
33 ani

Cristiano Lucarelli
Italia
46 ani

Gigel Coman
România
43 ani

Hans van Breukelen
Olanda
65 ani

Jorge Valdano
Argentina
66 ani

LEEDS UNITED
Anglia
102 ani

Marquinhos Pedroso
Brazilia
28 ani

Mauro Camoranesi
Italia
45 ani

Milan Lukač
Serbia
36 ani

PARTIZAN BELGRAD
Serbia
76 ani

Rambé
Capul Verde
32 ani

Ryan Shawcross
Anglia
34 ani

Tomáš Rosický
Cehia
41 ani

Valentin Năstase
România
47 ani

Zdravko Zdravkov
Bulgaria
51 ani

Zeno Bundea
România
44 ani

Zoran Vulić
Croația
60 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2022-2023


Liga 1 2022-2023
15.07.2022 FC Hermannstadt
18:30
CS Mioveni Orange Sport 1 C
15.07.2022 CS Universitatea Craiova
21:30
Sepsi Sfântu Gheorghe Orange Sport 1 C
16.07.2022 FC Argeș Pitești
18:30
FC UTA Arad Orange Sport 1 C
16.07.2022 CFR 1907 Cluj
21:30
Rapid București Orange Sport 1 C
17.07.2022 Farul Constanța
18:30
FC Universitatea Craiova Orange Sport 1 C
17.07.2022 Fotbal Club FCSB
21:30
Universitatea Cluj Orange Sport 1 C
18.07.2022 FC Botoșani
18:30
Chindia Târgoviște Orange Sport 1 C
18.07.2022 Petrolul Ploiești
21:30
FC Voluntari Orange Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 0
2. Chindia Târgoviște 0
3. CS Mioveni 0
4. CS Universitatea Craiova 0
5. Farul Constanța 0
6. FC Argeș Pitești 0
7. FC Botoșani 0
8. FC Hermannstadt 0
9. FC Universitatea Craiova 0
10. FC UTA Arad 0
11. FC Voluntari 0
12. Fotbal Club FCSB 0
13. Petrolul Ploiești 0
14. Rapid București 0
15. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
16. Universitatea Cluj 0
Clasament 2022-2023

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017