Romanian Soccer
Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

Copierea informatiilor statistice fara autorizarea scrisa de la RomanianSoccer.ro este strict interzisa. Citarea partiala a informatiilor statistice este permisa doar cu prezenta linkului catre pagina sursa.
RomanianSoccer.ro - Divizia B - Istorie

'Tables 1934-2004

2016-17

 Divizia B - 1934 / 1941

1934 - 1935 Macabi București, Jiul Petroșani, Phoenix Baia Mare, SG Sibiu, Dacia Unirea Brăila
1935 - 1936 Victoria Constanța, ILSA Timișoara, Phoenix Baia Mare, IAR Brașov, Franco Română Brăila
1936 - 1937 Sportul Studențesc București, Phoenix Baia Mare
1937 - 1938 Tricolor CFPV Ploiești, UDR Reșița
1938 - 1939 Unirea Tricolor București, Gloria CFR Galați, CAM Timisoara, Mureșul Târgu Mureș
1939 - 1940 FC Ploiești, Mica Brad, Crișana Oradea, Franco Română Brăila
1940 - 1941 CFR Turnu Severin, Jiul Petroșani, Juventus București

 Cupa Eroilor

1942 - 1943 UDR Reșița, UM Cugir, UA Brașov
1943 - 1944 Abandoned in March

Divizia B - 1946 / 1953
   
1946 - 1947 Unirea Tricolor București, FC Ploiești, Dermata Cluj
1947 - 1948 Desrobirea Constanța, Metalochimic București, Poli Timișoara, Phoenix Baia Mare
1948 - 1949 CFR Sibiu, Dinamo "B" București
1950 Dinamo Brașov, Știința Cluj
1951 CSA Câmpulung Moldovenesc, Metalul Câmpia Turzii
1952 Locomotiva Grivița Roșie București, Știința Timișoara
1953 Flacăra Ploiești, Metalul Hunedoara
   
Categoria B - 1954 / 1967
   
1954 Progresul FB București, Avântul Reghin, Locomotiva Constanța
1955 Locomotiva București, Progresul Oradea, Dinamo Bacău
1956 Recolta Târgu Mureș, Energia Steagul Roșu Brașov
1957 - 1958 Știința Cluj, Farul Constanța
1958 - 1959 Minerul Lupeni, TAROM București
1959 - 1960 CSMS Iași, Știința Timișoara, Corvinul Hunedoara
1960 - 1961 Metalul Târgoviște, Dinamo Pitești, Jiul Petroșani
1961 - 1962 CSMS Iași, Farul Constanța, CSM Crișana Oradea
1962 - 1963 Siderurgistul Galați, Dinamo Pitești, Crișul Oradea
1963 - 1964 Știința Craiova, Minerul Baia Mare
1964 - 1965 Siderurgistul Galați, Știința Timișoara
1965 - 1966 Progresul București, Jiul Petroșani
1966 - 1967 Dinamo Bacău, ASA Târgu Mureș
   
Divizia B - 1976 / 1992
   
1967 - 1968 Politehnica Iași, Vagonul Arad
1968 - 1969 Steagul Roșu Brașov, CFR Cluj
1969 - 1970 Progresul București, CFR Timișoara
1970 - 1971 ASA Târgu Mureș, Crișul Oradea
1971 - 1972 Sportul Studențesc București, CSM Reșița
1972 - 1973 Politehnica Iași, Politehnica Timișoara
1973 - 1974 FC Galați, Chimia Râmnicu Vâlcea, Olimpia Satu Mare
1974 - 1975 SC Bacău, Rapid București, FC Bihor Oradea
1975 - 1976 FCM Galați, Progresul București, Corvinul Hunedoara
1976 - 1977 FC Petrolul Ploiești, CS Târgoviște, Olimpia Satu Mare
1977 - 1978 Gloria Buzău, Chimia Râmnicu Vâlcea, FC Baia Mare
1978 - 1979 FCM Galați, Viitorul Scornicești, Universitatea Cluj
1979 - 1980 FCM Brașov, Progresul Vulcan București, Corvinul Hunedoara
1979 - 1980 FC Constanța, CS Târgoviște, FC UTA Arad
1981 - 1982 Politehnica Iași, FC Petrolul Ploiești, FC Bihor Oradea
1982 - 1983 Dunărea CSU Galați, Rapid București, FC Baia Mare
1983 - 1984 Gloria Buzău, FCM Brașov, Politehnica Timișoara
1984 - 1985 FC Petrolul Ploiești, Dinamo Victoria București, Universitatea Cluj
1985 - 1986 Oțelul Galați, Flacăra Moreni, Jiul Petroșani
1986 - 1987 CSM Suceava, ASA Târgu Mureș, Politehnica Timișoara
1987 - 1988 FC Farul Constanța, FC Inter Sibiu, FC Bihor Oradea
1988 - 1989 FC Petrolul Ploiești, Jiul Petroșani, Politehnica Timișoara
1989 - 1990 FCM Progresul Brăila, Rapid București, Gloria Bistrița
1990 - 1991 Oțelul Galați, Electroputere Craiova, ASA Târgu Mureș
1991 - 1992 Progresul București, CSM Reșița, Universitatea Cluj Napoca

Divizia A - 1992 / 1997

1992 - 1993 Ceahlăul Piatra Neamț, FC UTA Arad
1993 - 1994 FC Argeș Dacia Pitești, FC Maramureș Baia-Mare
1994 - 1995 FC Selena Bacău, Politehnica Timișoara
1995 - 1996 Oțelul "U" Târgoviște, Jiul Petroșani
1996 - 1997 Foresta Fălticeni, CSM Reșița

Divizia B - 1997 / 2007

1997 - 1998 SC Astra Ploiești, Olimpia Satu Mare
1998 - 1999 FC Brașov, FC Extensiv Craiova
1999 - 2000 NC Foresta Suceava, Gaz Metan Mediaș
2000 - 2001 Sportul Studențesc București, UMT Timișoara
2001 - 2002 AEK București, FC UTA Arad
2002 - 2003 FC Petrolul Ploiești, Apulum Alba Iulia
2003 - 2004 Politehnica Iași, Sportul Studențesc, CFR Cluj
2004 - 2005 FC Vaslui, Pandurii Târgu-Jiu, Jiul Petroșani
2005 - 2006 Ceahlăul Piatra-Neamț, Universitatea Craiova, Liberty Salonta
   
Liga a II-a - 2007 /
   
2006 - 2007 Delta Tulcea, Gloria Buzău, Universitatea Cluj, Dacia Mioveni
2007 - 2008 FC Brașov, CS Otopeni, FC Argeș Pitești, Gaz metan Mediaș
2008 - 2009 Ceahlăul Piatra Neamț, Unirea Alba Iulia
2009 - 2010 Victoria Brănești, FCM Târgu Mureș
2010 - 2011 Ceahlăul Piatra Neamț , Petrolul Ploiești
2011 - 2012 CSMS Iași, FC Timișoara
2012 - 2013 FC Botoșani, Corona Brașov
2013 - 2014 CSMS Iași, CS Universitar Craiova
2014 - 2015 FC Voluntari, ACS Poli Timișoara
2015 - 2016 Rapid București, Gaz metan Mediaș

'Liga 2 - Season 2015-2016
 
'Liga 2 - Season 2014-2015
 
'Liga 2 - Season 2013-2014
'Liga 2 - Season 2012-2013
'Liga 2 - Season 2011-2012
'Liga 2 - Season 2010-2011
'Liga 2 - Season 2009-2010
'Liga 2 - Season 2008-2009
'Liga 2 - Season 2007-2008
'Divizia B - Season 2006-2007
'Divizia B - Season 2005-2006
'Divizia B - Season 2004-2005

 


RomanianSoccer.ro - Divizia B - History