Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Olanda: Eredivisie 15.05.2017 - 08:15
Feyenoord, pentru a 15-a oară campioană după o triplă reușită de Kuyt Feyenoord Rotterdam a devenit campioană a Olandei pentru a 15-a oară în istoria sa, după victoria de duminică în fața lui Heracles Almelo, cu scorul de 3-1, grație unei triple a lui Dirk Kuyt.   Feyenoord, care evoluează pe arena "De Kuip",


» Clasament Olanda - Eredivisie



Olanda: Eredivisie 14.05.2017 - 17:37
Olanda: Eredivisie - Etapa 33 Duminica 14 mai 2017   14.05.2017, 15:30 ADO Den Haag - SBV Excelsior 4 - 1 (3-1) Au marcat: 1-0 Becker (8), 1-1 Fortes (20), 2-1 Haenaar (25), 3-1 El Khayati (33), 4-1 Kanon (65)   14.05.2017, 15:30 AZ Alkmaar - FC Utrecht 2 - 3 (0-2) Au


Olanda: Eredivisie 07.05.2017 - 17:35
Olanda: Eredivisie - Etapa 33 Duminica 7 mai 2017   07.05.2017, 15:30 AFC Ajax - Go Ahead Eagles 4 - 0 (2-0) Au marcat: 1-0 Kluivert (24), 2-0 Dolberg (29), 3-0 de Jong (48), 4-0 Cassierra (71)   07.05.2017, 15:30 FC Groningen - PSV Eindhoven 1 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Mahi



Olanda: Eredivisie 01.05.2017 - 14:50
Dick Advocaat va fi numit selectioner al Olandei Dick Advocaat va fi numit selecţioner al Olandei. El va pregăti naţionala olandeză pentru a treia oară.    Advocaat va fi numit după ce Louis van Gaal, Ronald Koeman, Frank de Boer, Henk ten Câte şi Roger Schmidt au refuzat să preia


Olanda: Eredivisie 26.04.2017 - 14:31
Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele lui Johan Cruyff Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele fostului internaţional olandez Johan Cruyff, decedat în martie 2016.   Amsterdam ArenA, cu o capacitate de 51.000 de locuri, se va numi "Johan-Cruyff ArenA", în memoria fostului fotbalist care marţi ar fi împlinit 70 de


Olanda: Eredivisie 23.04.2017 - 19:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 32 Vineri 21 aprilie 2017   21.04.2017, 21:00 SC Heerenveen - Willem II Tilburg 1 - 0 (1-0) A marcat: 1-0 Larsson (40)   Sambata 22 aprilie 2017   22.04.2017, 19:30 NEC Nijmegen - SBV Excelsior Au marcat:    22.04.2017, 20:45 AZ Alkmaar - FC Twente Au marcat:    22.04.2017, 20:45 PEC Zwolle - Heracles Almelo Au marcat:    22.04.2017, 21:45 Go


Olanda: Eredivisie 16.04.2017 - 19:46
Olanda: Eredivisie - Etapa 31 Vineri 14 aprilie 2017   14.04.2017, 21:00 Heracles Almelo - AZ Alkmaar 1 - 2 (0-0) Au marcat: 0-1 Weghrost (53), 0-2 Jahanbakhsh (82), 1-2 Kuwas (90+2)   Sambata 15 aprilie 2017   15.04.2017, 19:30 Roda Kerkrade - Sparta Rotterdam Au marcat:    15.04.2017, 20:45 ADO Den Haag - PSV Eindhoven Au marcat:    15.04.2017, 20:45 SBV


Olanda: Eredivisie 09.04.2017 - 19:47
Vineri 7 aprilie 2017   07.04.2017, 21:00 Sparta Rotterdam - SBV Excelsior 2 - 3 (1-2) Au marcat: 1-0 Koolwijk (10 autogol), 1-1 Hasselbaink (24), 1-2 Elbers (44), 1-3 Hasselbaink (48), 2-3 Pusic (87)   Sambata 8 aprilie 2017   08.04.2017, 19:30 Vitesse Arnhem - SC Heerenveen Au marcat:    08.04.2017, 20:45 ADO


Olanda: Eredivisie 02.04.2017 - 19:45
Sambata 1 aprilie 2017   01.04.2017, 19:30 AZ Alkmaar - FC Groningen 0 - 0 (0-0)   01.04.2017, 19:30 PEC Zwolle - SBV Excelsior 1 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Warmerdam (26), 1-1 Bruins (34)   01.04.2017, 20:45 Sparta Rotterdam - PSV Eindhoven 0 - 2 (0-2) Au marcat: 0-1


Olanda: Eredivisie 27.03.2017 - 11:04
Danny Blind Selecționerul naționalei de fotbal a Olandei, Danny Blind, a fost demis, duminică, după înfrângerea suferită de "portocala mecanică" în fața Bulgariei (0-2), în preliminariile Cupei Mondiale din 2018, a anunțat federația batavă.   Blind (55 ani) era selecționerul Olandei din iulie 2015,


Olanda: Eredivisie 20.03.2017 - 12:32
kluivert justin Justin Kluivert, în vârstă de 17 ani, a înscris primul său gol ca jucător profesionist sub culorile clubului Ajax Amsterdam, duminică, în fața echipei Excelsior Rotterdam într-un meci din etapa a 27-a a campionatului de fotbal al Olandei, la zece


Olanda: Eredivisie 19.03.2017 - 19:46
Vineri 17 martie 2017   17.03.2017, 21:00 Roda Kerkrade - FC Twente 0 - 3 (0-2) Au marcat: 0-1 Jensen (30), 0-2 Jensen (43), 0-3 Unal (77)   Sambata 18 martie 2017   18.03.2017, 19:30 FC Groningen - Willem II Tilburg 1 - 1 (0-0) Au marcat: 1-0 Jenssen (49),


Olanda: Eredivisie 12.03.2017 - 19:47
Vitesse Arnhem - Sparta Rotterdam 5 - 0, ADO Den Haag - NEC Nijmegen 1 - 0, Go Ahead Eagles - PSV Eindhoven 1 - 3, Heracles Almelo - FC Utrecht 2 - 1, SBV Excelsior - SC Heerenveen 4 - 1, Willem II Tilburg - PEC Zwolle 2 - 0, Feyenoord - AZ Alkmaar 5 - 2, Roda Kerkrade - FC Groningen 3 - 1, AFC Ajax - FC Twente 3 - 0


Olanda: Eredivisie 05.03.2017 - 19:46
Olanda: Eredivisie - Etapa 25 SC Heerenveen - Go Ahead Eagles 2 - 2, FC Twente - Willem II Tilburg 2 - 1, PSV Eindhoven - Roda Kerkrade 4 - 0, PEC Zwolle - Vitesse Arnhem 3 - 1, AZ Alkmaar - SBV Excelsior 1 - 1, Sparta Rotterdam - Feyenoord 1 - 0, FC Groningen - AFC Ajax 1 - 1, FC Utrecht - ADO Den Haag 1 - 1, NEC Nijmegen - Heracles Almelo 3 - 1


Olanda: Eredivisie 26.02.2017 - 19:46

ADO Den Haag - FC Twente 1 - 1, FC Groningen - FC Utrecht 2 - 3, NEC Nijmegen - Sparta Rotterdam 0 - 1, SBV Excelsior - Willem II Tilburg 0 - 2, SC Heerenveen - Roda Kerkrade 3 - 0, Go Ahead Eagles - Vitesse Arnhem 1 - 3, AZ Alkmaar - PEC Zwolle 1 - 1, Feyenoord - PSV Eindhoven 2 - 1, AFC Ajax - Heracles Almelo 4 - 1




Olanda: Eredivisie 19.02.2017 - 19:46

Roda Kerkrade - Go Ahead Eagles 1 - 0, FC Twente - SC Heerenveen 1 - 0, Heracles Almelo - SBV Excelsior 4 - 0, PSV Eindhoven - NEC Nijmegen 3 - 1, FC Utrecht - PEC Zwolle 3 - 1, Willem II Tilburg - AZ Alkmaar 1 - 1, Sparta Rotterdam - FC Groningen 2 - 2, Vitesse Arnhem - AFC Ajax 0 - 1,
ADO Den Haag - Feyenoord 0 - 1




Olanda: Eredivisie 12.02.2017 - 19:49
ZEC Zwolle - NEC Nijmegen 2 - 0, Heracles Almelo - Roda Kerkrade 2 - 2, Feyenoord - FC Groningen 2 - 0, Go Ahead Eagles - ADO Den Haag 3 - 1, Vitesse Arnhem - Willem II Tilburg 0 - 2, SBV Excelsior - FC Twente 1 - 1, AFC Ajax - Sparta Rotterdam 2 - 0, SC Heerenveen - AZ Alkmaar 1 - 2, PSV Eindhoven - FC Utrecht 3 - 0


Olanda: Eredivisie 05.02.2017 - 19:47
ADO Den Haag - Vitesse Arnhem 0 - 2, NEC Nijmegen - Go Ahead Eagles 1 - 2, AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 2 - 4, Willem II Tilburg - Heracles Almelo 1 - 3, FC Groningen - SBV Excelsior 1 - 1, Roda Kerkrade - AFC Ajax 0 - 2, FC Twente - Feyenoord 0 - 2, Sparta Rotterdam - PEC Zwolle 2 - 3, FC Utrecht - SC Heerenveen 1 - 0


Olanda: Eredivisie 29.01.2017 - 19:46
Willem II Tilburg - Sparta Rotterdam 3 - 2, Go Ahead Eagles - FC Utrecht 0 - 1, Heracles Almelo - PSV Eindhoven 1 - 2, Roda Kerkrade - SBV Excelsior 4 - 0, SC Heerenveen - FC Groningen 0 - 0, AFC Ajax - ADO Den Haag 3 - 0, PEC Zwolle - FC Twente 1 - 2, Vitesse Arnhem - AZ Alkmaar 2 - 1, Feyenoord - NEC Nijmegen 4 - 0


Olanda: Eredivisie 22.01.2017 - 19:46
FC Twente - Heracles Almelo 1 - 0, AZ Alkmaar - Sparta Rotterdam 1 - 1, ADO Den Haag - PEC Zwolle 1 - 2, Feyenoord - Willem II Tilburg 1 - 0, FC Groningen - Vitesse Arnhem 1 - 1, FC Utrecht - AFC Ajax 0 - 1, NEC Nijmegen - Roda Kerkrade 2 - 0, SBV Excelsior - Go Ahead Eagles 1 - 1, PSV Eindhoven - SC Heerenveen 4 - 3


Olanda: Eredivisie 15.01.2017 - 19:46
Roda Kerkrade - Feyenoord 0 - 2 Go Ahead Eagles - AZ Alkmaar 1 - 3, SC Heerenveen - ADO Den Haag 2 - 0, Heracles Almelo - FC Groningen 1 - 4, PSV Eindhoven - SBV Excelsior 2 - 0, Sparta Rotterdam - FC Utrecht 1 - 2, Roda Kerkrade - Feyenoord 0 - 2, PEC Zwolle - AFC Ajax 1 - 3, Vitesse Arnhem - FC Twente 3 - 1, Willem II Tilburg - NEC Nijmegen 0 - 1


Olanda: Eredivisie 18.12.2016 - 19:48
Willem II Tilburg - SC Heerenveen 2 - 1, Roda Kerkrade - FC Utrecht 0 - 0, Feyenoord - Vitesse Arnhem 3 - 1, FC Twente - AZ Alkmaar 1 - 2, SBV Excelsior - NEC Nijmegen 2 - 2, ADO Den Haag - Sparta Rotterdam 1 - 0, FC Groningen - Go Ahead Eagles 1 - 1, Heracles Almelo - PEC Zwolle 3 - 0, AFC Ajax - PSV Eindhoven 1 - 1


Olanda: Eredivisie 11.12.2016 - 19:49
FC Groningen - Roda Kerkrade 2 - 0, NEC Nijmegen - ADO Den Haag 3 - 0, PSV Eindhoven - Go Ahead Eagles 1 - 0, SC Heerenveen - SBV Excelsior 2 - 1, PEC Zwolle - Willem II Tilburg 0 - 0, Sparta Rotterdam - Vitesse Arnhem 0 - 1, AZ Alkmaar - Feyenoord 0 - 4, FC Utrecht - Heracles Almelo 2 - 0, FC Twente - AFC Ajax 1 - 0


Olanda: Eredivisie 04.12.2016 - 19:46
Olanda: Eredivisie - Etapa 15 Heracles Almelo - NEC Nijmegen 2 - 0, Go Ahead Eagles - SC Heerenveen 1 - 3, Roda Kerkrade - PSV Eindhoven 0 - 0, SBV Excelsior - AZ Alkmaar 3 - 3, Vitesse Arnhem - PEC Zwolle 3 - 1, ADO Den Haag - FC Utrecht 0 - 2, Feyenoord - Sparta Rotterdam 6 - 1, Willem II Tilburg - FC Twente 0 - 0, AFC Ajax - FC Groningen 2 - 0


Olanda: Eredivisie 27.11.2016 - 19:46
Go Ahead Eagles - Willem II Tilburg 0 - 1, Vitesse Arnhem - SBV Excelsior 2 - 2, PEC Zwolle - FC Groningen 0 - 4, PSV Eindhoven - ADO Den Haag 3 - 1, NEC Nijmegen - FC Twente 3 - 2, Sparta Rotterdam - Roda Kerkrade 2 - 2, AZ Alkmaar - Heracles Almelo 5 - 1, SC Heerenveen - AFC Ajax 0 - 1, FC Utrecht - Feyenoord 3 - 3


Olanda: Eredivisie 20.11.2016 - 19:46
Heracles Almelo - Go Ahead Eagles 2 - 1, SC Heerenveen - Vitesse Arnhem 1 - 1, Willem II Tilburg - PSV Eindhoven 0 - 0, FC Groningen - ADO Den Haag 2 - 1, SBV Excelsior - Sparta Rotterdam 3 - 2, Roda Kerkrade - AZ Alkmaar 1 - 1, AFC Ajax - NEC Nijmegen 5 - 0, FC Twente - FC Utrecht 1 - 1, Feyenoord - PEC Zwolle 3 - 0


Olanda: Eredivisie 06.11.2016 - 19:46
Sparta Rotterdam - SC Heerenveen 3 - 1, ADO Den Haag - Willem II Tilburg 1 - 0, NEC Nijmegen - FC Groningen 1 - 1, PSV Eindhoven - FC Twente 1 - 1, PEC Zwolle - Roda Kerkrade 0 - 0, FC Utrecht - SBV Excelsior 2 - 1, AZ Alkmaar - AFC Ajax 2 - 2, Vitesse Arnhem - Heracles Almelo 1 - 2, Go Ahead Eagles - Feyenoord 1 - 0


Olanda: Eredivisie 30.10.2016 - 19:47
FC Twente - Roda Kerkrade 0 - 0, Willem II Tilburg - FC Groningen 2 - 1, Heracles Almelo - Sparta Rotterdam 2 - 2, Vitesse Arnhem - PSV Eindhoven 0 - 2, AFC Ajax - SBV Excelsior 1 - 0, PEC Zwolle - Go Ahead Eagles 3 - 1, FC Utrecht - NEC Nijmegen 1 - 1, Feyenoord - SC Heerenveen 2 - 2, ADO Den Haag - AZ Alkmaar 0 - 1


Olanda: Eredivisie 23.10.2016 - 19:45
SBV Excelsior - PEC Zwolle 0 - 2, Go Ahead Eagles - FC Twente 0 - 2, PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam 1 - 0, Roda Kerkrade - ADO Den Haag 1 - 1, Willem II Tilburg - FC Utrecht 0 - 1, NEC Nijmegen - Vitesse Arnhem 1 - 1, FC Groningen - AZ Alkmaar 2 - 0, Feyenoord - AFC Ajax 1 - 1, SC Heerenveen - Heracles Almelo 3 - 1


Olanda: Eredivisie 16.10.2016 - 23:46
FC Utrecht - Go Ahead Eagles 3 - 0, Sparta Rotterdam - Willem II Tilburg 2 - 2, PSV Eindhoven - Heracles Almelo 1 - 1, AZ Alkmaar - Vitesse Arnhem 2 - 2, FC Groningen - SC Heerenveen 0 - 3, FC Twente - PEC Zwolle 2 - 2, NEC Nijmegen - Feyenoord 1 - 2, SBV Excelsior - Roda Kerkrade 0 - 1, ADO Den Haag - AFC Ajax 0 - 2


Olanda: Eredivisie 02.10.2016 - 19:42
PEC Zwolle - ADO Den Haag 2 - 1, Vitesse Arnhem - FC Groningen 2 - 1, Roda Kerkrade - NEC Nijmegen 0 - 1, SC Heerenveen - PSV Eindhoven 1 - 1, Go Ahead Eagles - SBV Excelsior 3 - 0, AFC Ajax - FC Utrecht 3 - 2, Heracles Almelo - FC Twente 1 - 1, Willem II Tilburg - Feyenoord 0 - 2, Sparta Rotterdam - AZ Alkmaar 1 - 1


Olanda: Eredivisie 25.09.2016 - 19:46
ADO Den Haag - SC Heerenveen 0 - 3, FC Groningen - Heracles Almelo 0 - 0, AFC Ajax - PEC Zwolle 5 - 1, AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles 2 - 2, SBV Excelsior - PSV Eindhoven 1 - 3, NEC Nijmegen - Willem II Tilburg 0 - 0, FC Twente - Vitesse Arnhem 2 - 1, FC Utrecht - Sparta Rotterdam 2 - 0, Feyenoord - Roda Kerkrade 5 - 0


Olanda: Eredivisie 18.09.2016 - 19:47
FC Utrecht - FC Groningen 1 - 5, FC Twente - ADO Den Haag 4 - 1, Roda Kerkrade - SC Heerenveen 0 - 3, Vitesse Arnhem - Go Ahead Eagles 2 - 0, Willem II Tilburg - SBV Excelsior 1 - 1, Sparta Rotterdam - NEC Nijmegen 2 - 0, PEC Zwolle - AZ Alkmaar 0 - 2, PSV Eindhoven - Feyenoord 0 - 1, Heracles Almelo - AFC Ajax 0 - 2


Olanda: Eredivisie 17.09.2016 - 10:35
Arbitraj video in Cupa Olandei, o premiera intr-o competitie oficiala Federația olandeză de fotbal (KNVB) va utiliza pentru prima dată arbitrajul video, miercuri, într-un meci din Cupa Olandei, o premieră într-o competiție oficială. "Va fi primul test de acest gen în cursul unei partide în cadrul unei competiții oficiale", a declarat Hans van Kastel.


Olanda: Eredivisie 11.09.2016 - 18:46
AZ Alkmaar - Willem II Tilburg 2 - 0, PEC Zwolle - FC Utrecht 1 - 1, NEC Nijmegen - PSV Eindhoven 0 - 4, SBV Excelsior - Heracles Almelo 3 - 1, SC Heerenveen - FC Twente 3 - 1, Feyenoord - ADO Den Haag 3 - 1, FC Groningen - Sparta Rotterdam 1 - 1, Go Ahead Eagles - Roda Kerkrade 2 - 0, AFC Ajax - Vitesse Arnhem 1 - 0


Olanda: Eredivisie 28.08.2016 - 19:48
Olanda: Eredivisie - Etapa 4 Vitesse Arnhem - FC Utrecht 1 - 1, Willem II Tilburg - Roda Kerkrade 0 - 0, Feyenoord - SBV Excelsior 4 - 1, SC Heerenveen - PEC Zwolle 1 - 0, FC Twente - Sparta Rotterdam 3 - 1, PSV Eindhoven - FC Groningen 0 - 0, ADO Den Haag - Heracles Almelo 1 - 1, Go Ahead Eagles - AFC Ajax 0 - 3, AZ Alkmaar - NEC Nijmegen 2 - 0


Olanda: Eredivisie 22.08.2016 - 08:15
Ruud Gullit a acceptat sa faca parte din staff-ul tehnic al Olandei Antrenorul Ruud Gullit a acceptat să facă parte din staff-ul selecționatei de fotbal a Olandei și îi va da o mână de ajutor selecționerului Danny Blind. Gullit, 53 ani, cu 66 selecții pentru naționala batavă și campion european în 1988, urmează să semneze un contract până la CM 2018 din Rusia. El îi va lua...


Olanda: Eredivisie 21.08.2016 - 19:47
SBV Excelsior - ADO Den Haag 1 - 2, Roda Kerkrade - Vitesse Arnhem 0 - 1, AFC Ajax - Willem II Tilburg 1 - 2, PEC Zwolle - PSV Eindhoven 0 - 4, NEC Nijmegen - SC Heerenveen 2 - 1, FC Groningen - FC Twente 3 - 4, FC Utrecht - AZ Alkmaar 1 - 2, Sparta Rotterdam - Go Ahead Eagles 1 - 0, Heracles Almelo - Feyenoord 0 - 1


Olanda: Eredivisie 14.08.2016 - 19:47
SC Heerenveen - FC Utrecht 2 - 2, SBV Excelsior - FC Groningen 2 - 0, AFC Ajax - Roda Kerkrade 2 - 2, Vitesse Arnhem - ADO Den Haag 1 - 2, PEC Zwolle - Sparta Rotterdam 0 - 3, Heracles Almelo - Willem II Tilburg 3 - 1, Feyenoord - FC Twente 2 - 0, Go Ahead Eagles - NEC Nijmegen 2 - 2, PSV Eindhoven - AZ Alkmaar 1 - 0


Olanda: Eredivisie 11.08.2016 - 08:00
Bertrand Traore va juca la Ajax Amsterdam În vârstă de 20 de ani, internaţionalul din Burkina Faso, Bertrand Traoré, care a debutat pentru Chelsea în Premier League în decembrie 2015, va juca pentru Ajax Amsterdam, anunţă presa din Olanda. Traoré a fost dorit de noul antrenor al echipei Ajax Amsterdam, Peter Bosz, după ce polonezul Arek Milik s-a...


Olanda: Eredivisie 07.08.2016 - 19:47
Olanda: Eredivisie - Etapa 1 NEC Nijmegen - PEC Zwolle 1 - 1, ADO Den Haag - Go Ahead Eagles 3 - 0, FC Twente - SBV Excelsior 1 - 2, FC Utrecht - PSV Eindhoven 1 - 2, Willem II Tilburg - Vitesse Arnhem 1 - 4, FC Groningen - Feyenoord 0 - 5, AZ Alkmaar - SC Heerenveen 2 - 2, Sparta Rotterdam - AFC Ajax 1 - 3, Roda Kerkrade - Heracles Almelo 1 - 1


Olanda: Eredivisie 05.06.2016 - 08:15
Amical: Austria - Olanda 0-2 Echipa de fotbal a Austriei a fost întrecută de formația Olandei cu scorul de 2-0 (1-0), sâmbătă, la Viena, în ultima partidă de verificare a gazdelor înaintea debutului la Euro 2016. După erorile defensive în partidele anterioare, Austria a continuat să dea rateuri în apărare și a încasat gol după doar nouă minute...


Olanda: Eredivisie 25.05.2016 - 08:30
Peter Bosz, noul antrenor al echipei Ajax Amsterdam Clubul olandez de fotbal Ajax Amsterdam a anunțat marți seara numirea în funcția de antrenor principal a lui Peter Bosz, care îl înlocuiește pe Frank de Boer la conducerea tehnică a "lăncierilor". Bosz, vicecampion al Israelului cu Maccabi Tel Aviv, a semnat un contract pe trei sezoane, care va intra în vigoare la 1 iulie...


Olanda: Eredivisie 20.05.2016 - 16:11
Ajax i-a gasit inlocuitor lui Frank de Boer După demisia lui Frank de Boer, clubul Ajax Amsterdam i-a găsit înlocuitor tehnicianului demisionar, în persoana lui Peter Bosz, potrivit presei olandeze. Olandezul Bosz a pregătit-o până în acest sezon pe Maccabi Tel-Aviv şi ar urma să semneze cu "lăncierii" săptămâna viitoare.


Olanda: Eredivisie 01.05.2016 - 17:35
Olanda: Eredivisie - Etapa 34 AFC Ajax - FC Twente 4 - 0, AZ Alkmaar - De Graafschap 4 - 1, Heracles Almelo - ADO Den Haag 1 - 1, NEC Nijmegen - Roda Kerkrade 1 - 2, PSV Eindhoven - SC Cambuur 6 - 2 , SBV Excelsior - PEC Zwolle 2 - 2, SC Heerenveen - FC Groningen 1 - 2, Vitesse Arnhem - FC Utrecht 1 - 3, Willem II Tilburg - Feyenoord 0 - 1


Olanda: Eredivisie 25.04.2016 - 08:00
Finala Cupei Olandei: Feyenoord - FC Utrecht 2-1 Formaţia Feyenoord Rotterdam a câştigat, duminică, pentru a 12-a oară Cupa Olandei, prima dată după 2008, impunându-se cu scorul de 2-1 în finala cu FC Utrecht. Golurile învingătorilor au fost marcate de Kramer (42) şi Elia (75). Pentru Utrecht a înscris Leeuwin, în minutul 51. Meciul s-a disputat pe stadionul "De Kuip".


Olanda: Eredivisie 20.04.2016 - 08:15
Johan Cruyff, laureat postum al premiului Laureus Fostul internațional olandez Johan Cruyff, unul dintre cei mai mari fotbaliști ai tuturor timpurilor, care a decedat luna trecută, a obținut postum premiul Laureus, ce a fost decernat la Berlin, relatează presa internațională. În cadrul ceremoniei Laureus World Sports Awards, care a recompensat personalitățile...


Olanda: Eredivisie 17.04.2016 - 19:50
De Graafschap - FC Twente 1 - 1, Vitesse Arnhem - Heracles Almelo 1 - 1, AZ Alkmaar - PEC Zwolle 5 - 1, Feyenoord - FC Groningen 1 - 1, Roda Kerkrade - PSV Eindhoven 0 - 3, AFC Ajax - FC Utrecht 2 - 2, NEC Nijmegen - SC Cambuur 2 - 1, Willem II Tilburg - ADO Den Haag 0 - 2, SBV Excelsior - SC Heerenveen 1 - 1


Olanda: Eredivisie 10.04.2016 - 19:45
PEC Zwolle - Roda Kerkrade 3 - 1, SBV Excelsior - Heracles Almelo 1 - 3, SC Cambuur - AFC Ajax 0 - 1, Vitesse Arnhem - ADO Den Haag 2 - 2, PSV Eindhoven - Willem II Tilburg 2 - 0, SC Heerenveen - AZ Alkmaar 4 - 2, FC Groningen - De Graafschap 3 - 1, FC Utrecht - NEC Nijmegen 3 - 1, FC Twente - Feyenoord 0 - 1


Olanda: Eredivisie 03.04.2016 - 19:45
De Graafschap - SC Cambuur 2 - 2, Heracles Almelo - FC Utrecht 1 - 1, AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 2 - 4, Feyenoord - SBV Excelsior 3 - 0, Willem II Tilburg - FC Twente 2 - 3, NEC Nijmegen - Vitesse Arnhem 2 - 1, ADO Den Haag - FC Groningen 0 - 1, Roda Kerkrade - SC Heerenveen 1 - 2, AFC Ajax - PEC Zwolle 3 - 0



Top News

-Milan, pe urmele lui Dembele

-Răzvan Burleanu: Cât timp FRF și LPF fac o apărare comună, FCSB are șanse minime la TAS

-Comitetul Executiv al FRF a respins cererea de omologare a clasamentului play-off-ului Ligii 1

-Avancronica meciului FC Voluntari - Astra Giurgiu (finala Cupei României)

-VIDEO | Claudiu Niculescu: Vom face tot ce vom putea pentru a câştiga trofeul

-Florin Lovin: Este ultimul meci din carieră

-István Kovács va arbitra finala Cupei României dintre Astra Giurgiu şi FC Voluntari




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Grigore
România
27 ani

Alin Floruț
România
26 ani

ANDERLECHT
Belgia
109 ani

Armando Sadiku
Albania
26 ani

Atsushi Yanagisawa
Japonia
40 ani

Branko Oblak
Yugoslavia
70 ani

Ciprian Dinu
România
35 ani

Doru Bratu
România
28 ani

George Pungă
România
23 ani

Gjorgji Mojsov
Macedonia
32 ani

Jeroen Lumu
Olanda
22 ani

Jirí Štajner
Cehia
41 ani

João Cancelo
Portugalia
23 ani

Johan Elmander
Suedia
36 ani

Marcelino Bernal
Mexic
55 ani

Paul Gascoigne
Anglia
50 ani

Robert Boboc
România
22 ani

Saša Novaković
Croaţia
26 ani

Sergiu Arnăutu
România
27 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2016-2017


Liga 1 2016-2017
04.03.2017
Cronica
ACS Poli Timișoara Concordia Chiajna C
04.03.2017
Cronica
Steaua București ASA Târgu-Mureș C
05.03.2017
Cronica
CS Universitatea Craiova Gaz Metan Mediaş C
05.03.2017
Cronica
CFR 1907 Cluj FC Viitorul C
05.03.2017
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu Dinamo București C
06.03.2017
Cronica
FC Voluntari CSM Politehnica Iaşi C
06.03.2017
Cronica
Astra Giurgiu FC Botoșani C


1. FC Viitorul 51
2. Steaua București 47
3. Astra Giurgiu 44
4. CS Universitatea Craiova 43
5. CFR 1907 Cluj 43
6. Dinamo București 41
7. Gaz Metan Mediaş 39
8. FC Botoșani 32
9. FC Voluntari 30
10. CSM Politehnica Iaşi 29
11. Concordia Chiajna 25
12. Pandurii Târgu-Jiu 19
13. ACS Poli Timișoara 14
14. ASA Târgu-Mureș 12
Clasament 2016-2017

Play-Off


Liga 1 Play-Off
13.05.2017 Dinamo București Astra Giurgiu C
13.05.2017 Steaua București CS Universitatea Craiova C
13.05.2017 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C


1. FC Viitorul 44
2. Steaua București 44
3. Dinamo București 40
4. CFR 1907 Cluj 33
5. CS Universitatea Craiova 31
6. Astra Giurgiu 27
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
26.05.2017 Pandurii Târgu-Jiu Gaz Metan Mediaș C
28.05.2017 ACS Poli Timișoara
20:30
ASA Târgu-Mureș Dolce Sport 1 C
29.05.2017 Concordia Chiajna
20:30
FC Botoșani Dolce Sport 1 C
31.05.2017 CSM Politehnica Iași
21:00
FC Voluntari Dolce Sport 1 C


1. CSM Politehnica Iași 41
2. Gaz Metan Mediaș 38
3. FC Voluntari 36
4. FC Botoșani 30
5. Pandurii Târgu-Jiu 27
6. ACS Poli Timișoara 23
7. Concordia Chiajna 23
8. ASA Târgu-Mureș 13
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
23.05.2017 Unirea Tărlungeni
-
ACS Berceni   C
23.05.2017 Șoimii Pâncota
-
FC Brașov   C
23.05.2017 Juventus București Foresta Suceava C
23.05.2017 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe Dacia Unirea Brăila C
24.05.2017 Olimpia Satu-Mare CSM Râmnicu-Vâlcea C
24.05.2017 Luceafărul Oradea CS Mioveni C
24.05.2017 Academica Clinceni ASU Poli Timişoara C
24.05.2017 CS Afumați Metalul Reșița C
24.05.2017 Dunărea Călărași Chindia Târgoviște C
25.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă CS Balotești C


1. Juventus București 78
2. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 67
3. UTA Bătrâna Doamnă 65
4. CS Mioveni 58
5. FC Brașov 55
6. Chindia Târgoviște 54
7. CS Afumați 50
8. Dunărea Călărași 50
9. Olimpia Satu-Mare 48
10. Luceafărul Oradea 46
11. Dacia Unirea Brăila 46
12. Foresta Suceava 41
13. Academica Clinceni 38
14. ASU Poli Timişoara 36
15. CS Balotești 36
16. Metalul Reșița 21
17. CSM Râmnicu-Vâlcea 19
18. Unirea Tărlungeni 11
19. ACS Berceni 0
20. Șoimii Pâncota 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. AFK Csíkszereda 63
2. AFC Hărman 62
3. Știința Miroslava 61
4. Aerostar Bacău 48
5. CSM Roman 40
6. Avântul Valea Mărului 38
7. Sporting Liești 37
8. Olimpic Cetate Râşnov 35
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 33
10. Metalosport Galaţi 31
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 25
13. CSM Pașcani 22
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău 2
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 46
3. CS Tunari 45
4. FC Viitorul II 43
5. Unirea Slobozia 41
6. Dinamo II București 38
7. SC Popeşti Leordeni 36
8. Delta Dobrogea Tulcea 36
9. Astra Giurgiu II 35
10. Axiopolis Sport Cernavodă 34
11. CSM Olteniţa 32
12. Înainte Modelu 26
13. Petrolistul Boldești 19
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 71
2. Atletic Bradu 44
3. Flacăra Moreni 42
4. FCM Alexandria 42
5. FC Voluntari II 41
6. Sporting Roșiori-de-Vede 40
7. CS Mioveni II 37
8. Concordia Chiajna II 36
9. FC Aninoasa 34
10. CS Universitatea Craiova II 33
11. ACSO Filiaşi 32
12. Steaua București II 31
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 21
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 52
2. CSM Şcolar Reşiţa 51
3. CSM Lugoj 48
4. CS Național Sebiș 47
5. Cetate Deva 46
6. Industria Galda de Jos 43
7. Performanţa Ighiu 39
8. Pandurii Târgu-Jiu II 27
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
11. Gloria Lunca Teuz Cermei 25
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 66
2. Metalurgistul Cugir 54
3. Sănătatea Cluj 52
4. Unirea Jucu 50
5. ASF Comuna Recea 47
6. Gaz Metan Mediaș II 46
7. FC Zalău 46
8. Avântul Reghin 43
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 32
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 20
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5