Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Olanda: Eredivisie 23.04.2017 - 19:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 32 Vineri 21 aprilie 2017   21.04.2017, 21:00 SC Heerenveen - Willem II Tilburg 1 - 0 (1-0) A marcat: 1-0 Larsson (40)   Sambata 22 aprilie 2017   22.04.2017, 19:30 NEC Nijmegen - SBV Excelsior Au marcat:    22.04.2017, 20:45 AZ Alkmaar - FC Twente Au marcat:    22.04.2017, 20:45 PEC Zwolle - Heracles Almelo Au marcat:    22.04.2017, 21:45 Go


» Clasament Olanda - Eredivisie



Olanda: Eredivisie 16.04.2017 - 19:46
Olanda: Eredivisie - Etapa 31 Vineri 14 aprilie 2017   14.04.2017, 21:00 Heracles Almelo - AZ Alkmaar 1 - 2 (0-0) Au marcat: 0-1 Weghrost (53), 0-2 Jahanbakhsh (82), 1-2 Kuwas (90+2)   Sambata 15 aprilie 2017   15.04.2017, 19:30 Roda Kerkrade - Sparta Rotterdam Au marcat:    15.04.2017, 20:45 ADO Den Haag - PSV Eindhoven Au marcat:    15.04.2017, 20:45 SBV


Olanda: Eredivisie 09.04.2017 - 19:47
Vineri 7 aprilie 2017   07.04.2017, 21:00 Sparta Rotterdam - SBV Excelsior 2 - 3 (1-2) Au marcat: 1-0 Koolwijk (10 autogol), 1-1 Hasselbaink (24), 1-2 Elbers (44), 1-3 Hasselbaink (48), 2-3 Pusic (87)   Sambata 8 aprilie 2017   08.04.2017, 19:30 Vitesse Arnhem - SC Heerenveen Au marcat:    08.04.2017, 20:45 ADO



Olanda: Eredivisie 02.04.2017 - 19:45
Sambata 1 aprilie 2017   01.04.2017, 19:30 AZ Alkmaar - FC Groningen 0 - 0 (0-0)   01.04.2017, 19:30 PEC Zwolle - SBV Excelsior 1 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Warmerdam (26), 1-1 Bruins (34)   01.04.2017, 20:45 Sparta Rotterdam - PSV Eindhoven 0 - 2 (0-2) Au marcat: 0-1


Olanda: Eredivisie 27.03.2017 - 11:04
Danny Blind Selecționerul naționalei de fotbal a Olandei, Danny Blind, a fost demis, duminică, după înfrângerea suferită de "portocala mecanică" în fața Bulgariei (0-2), în preliminariile Cupei Mondiale din 2018, a anunțat federația batavă.   Blind (55 ani) era selecționerul Olandei din iulie 2015,


Olanda: Eredivisie 20.03.2017 - 12:32
kluivert justin Justin Kluivert, în vârstă de 17 ani, a înscris primul său gol ca jucător profesionist sub culorile clubului Ajax Amsterdam, duminică, în fața echipei Excelsior Rotterdam într-un meci din etapa a 27-a a campionatului de fotbal al Olandei, la zece


Olanda: Eredivisie 19.03.2017 - 19:46
Vineri 17 martie 2017   17.03.2017, 21:00 Roda Kerkrade - FC Twente 0 - 3 (0-2) Au marcat: 0-1 Jensen (30), 0-2 Jensen (43), 0-3 Unal (77)   Sambata 18 martie 2017   18.03.2017, 19:30 FC Groningen - Willem II Tilburg 1 - 1 (0-0) Au marcat: 1-0 Jenssen (49),


Olanda: Eredivisie 12.03.2017 - 19:47
Vitesse Arnhem - Sparta Rotterdam 5 - 0, ADO Den Haag - NEC Nijmegen 1 - 0, Go Ahead Eagles - PSV Eindhoven 1 - 3, Heracles Almelo - FC Utrecht 2 - 1, SBV Excelsior - SC Heerenveen 4 - 1, Willem II Tilburg - PEC Zwolle 2 - 0, Feyenoord - AZ Alkmaar 5 - 2, Roda Kerkrade - FC Groningen 3 - 1, AFC Ajax - FC Twente 3 - 0


Olanda: Eredivisie 05.03.2017 - 19:46
Olanda: Eredivisie - Etapa 25 SC Heerenveen - Go Ahead Eagles 2 - 2, FC Twente - Willem II Tilburg 2 - 1, PSV Eindhoven - Roda Kerkrade 4 - 0, PEC Zwolle - Vitesse Arnhem 3 - 1, AZ Alkmaar - SBV Excelsior 1 - 1, Sparta Rotterdam - Feyenoord 1 - 0, FC Groningen - AFC Ajax 1 - 1, FC Utrecht - ADO Den Haag 1 - 1, NEC Nijmegen - Heracles Almelo 3 - 1


Olanda: Eredivisie 26.02.2017 - 19:46

ADO Den Haag - FC Twente 1 - 1, FC Groningen - FC Utrecht 2 - 3, NEC Nijmegen - Sparta Rotterdam 0 - 1, SBV Excelsior - Willem II Tilburg 0 - 2, SC Heerenveen - Roda Kerkrade 3 - 0, Go Ahead Eagles - Vitesse Arnhem 1 - 3, AZ Alkmaar - PEC Zwolle 1 - 1, Feyenoord - PSV Eindhoven 2 - 1, AFC Ajax - Heracles Almelo 4 - 1




Olanda: Eredivisie 19.02.2017 - 19:46

Roda Kerkrade - Go Ahead Eagles 1 - 0, FC Twente - SC Heerenveen 1 - 0, Heracles Almelo - SBV Excelsior 4 - 0, PSV Eindhoven - NEC Nijmegen 3 - 1, FC Utrecht - PEC Zwolle 3 - 1, Willem II Tilburg - AZ Alkmaar 1 - 1, Sparta Rotterdam - FC Groningen 2 - 2, Vitesse Arnhem - AFC Ajax 0 - 1,
ADO Den Haag - Feyenoord 0 - 1




Olanda: Eredivisie 12.02.2017 - 19:49
ZEC Zwolle - NEC Nijmegen 2 - 0, Heracles Almelo - Roda Kerkrade 2 - 2, Feyenoord - FC Groningen 2 - 0, Go Ahead Eagles - ADO Den Haag 3 - 1, Vitesse Arnhem - Willem II Tilburg 0 - 2, SBV Excelsior - FC Twente 1 - 1, AFC Ajax - Sparta Rotterdam 2 - 0, SC Heerenveen - AZ Alkmaar 1 - 2, PSV Eindhoven - FC Utrecht 3 - 0


Olanda: Eredivisie 05.02.2017 - 19:47
ADO Den Haag - Vitesse Arnhem 0 - 2, NEC Nijmegen - Go Ahead Eagles 1 - 2, AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 2 - 4, Willem II Tilburg - Heracles Almelo 1 - 3, FC Groningen - SBV Excelsior 1 - 1, Roda Kerkrade - AFC Ajax 0 - 2, FC Twente - Feyenoord 0 - 2, Sparta Rotterdam - PEC Zwolle 2 - 3, FC Utrecht - SC Heerenveen 1 - 0


Olanda: Eredivisie 29.01.2017 - 19:46
Willem II Tilburg - Sparta Rotterdam 3 - 2, Go Ahead Eagles - FC Utrecht 0 - 1, Heracles Almelo - PSV Eindhoven 1 - 2, Roda Kerkrade - SBV Excelsior 4 - 0, SC Heerenveen - FC Groningen 0 - 0, AFC Ajax - ADO Den Haag 3 - 0, PEC Zwolle - FC Twente 1 - 2, Vitesse Arnhem - AZ Alkmaar 2 - 1, Feyenoord - NEC Nijmegen 4 - 0


Olanda: Eredivisie 22.01.2017 - 19:46
FC Twente - Heracles Almelo 1 - 0, AZ Alkmaar - Sparta Rotterdam 1 - 1, ADO Den Haag - PEC Zwolle 1 - 2, Feyenoord - Willem II Tilburg 1 - 0, FC Groningen - Vitesse Arnhem 1 - 1, FC Utrecht - AFC Ajax 0 - 1, NEC Nijmegen - Roda Kerkrade 2 - 0, SBV Excelsior - Go Ahead Eagles 1 - 1, PSV Eindhoven - SC Heerenveen 4 - 3


Olanda: Eredivisie 15.01.2017 - 19:46
Roda Kerkrade - Feyenoord 0 - 2 Go Ahead Eagles - AZ Alkmaar 1 - 3, SC Heerenveen - ADO Den Haag 2 - 0, Heracles Almelo - FC Groningen 1 - 4, PSV Eindhoven - SBV Excelsior 2 - 0, Sparta Rotterdam - FC Utrecht 1 - 2, Roda Kerkrade - Feyenoord 0 - 2, PEC Zwolle - AFC Ajax 1 - 3, Vitesse Arnhem - FC Twente 3 - 1, Willem II Tilburg - NEC Nijmegen 0 - 1


Olanda: Eredivisie 18.12.2016 - 19:48
Willem II Tilburg - SC Heerenveen 2 - 1, Roda Kerkrade - FC Utrecht 0 - 0, Feyenoord - Vitesse Arnhem 3 - 1, FC Twente - AZ Alkmaar 1 - 2, SBV Excelsior - NEC Nijmegen 2 - 2, ADO Den Haag - Sparta Rotterdam 1 - 0, FC Groningen - Go Ahead Eagles 1 - 1, Heracles Almelo - PEC Zwolle 3 - 0, AFC Ajax - PSV Eindhoven 1 - 1


Olanda: Eredivisie 11.12.2016 - 19:49
FC Groningen - Roda Kerkrade 2 - 0, NEC Nijmegen - ADO Den Haag 3 - 0, PSV Eindhoven - Go Ahead Eagles 1 - 0, SC Heerenveen - SBV Excelsior 2 - 1, PEC Zwolle - Willem II Tilburg 0 - 0, Sparta Rotterdam - Vitesse Arnhem 0 - 1, AZ Alkmaar - Feyenoord 0 - 4, FC Utrecht - Heracles Almelo 2 - 0, FC Twente - AFC Ajax 1 - 0


Olanda: Eredivisie 04.12.2016 - 19:46
Olanda: Eredivisie - Etapa 15 Heracles Almelo - NEC Nijmegen 2 - 0, Go Ahead Eagles - SC Heerenveen 1 - 3, Roda Kerkrade - PSV Eindhoven 0 - 0, SBV Excelsior - AZ Alkmaar 3 - 3, Vitesse Arnhem - PEC Zwolle 3 - 1, ADO Den Haag - FC Utrecht 0 - 2, Feyenoord - Sparta Rotterdam 6 - 1, Willem II Tilburg - FC Twente 0 - 0, AFC Ajax - FC Groningen 2 - 0


Olanda: Eredivisie 27.11.2016 - 19:46
Go Ahead Eagles - Willem II Tilburg 0 - 1, Vitesse Arnhem - SBV Excelsior 2 - 2, PEC Zwolle - FC Groningen 0 - 4, PSV Eindhoven - ADO Den Haag 3 - 1, NEC Nijmegen - FC Twente 3 - 2, Sparta Rotterdam - Roda Kerkrade 2 - 2, AZ Alkmaar - Heracles Almelo 5 - 1, SC Heerenveen - AFC Ajax 0 - 1, FC Utrecht - Feyenoord 3 - 3


Olanda: Eredivisie 20.11.2016 - 19:46
Heracles Almelo - Go Ahead Eagles 2 - 1, SC Heerenveen - Vitesse Arnhem 1 - 1, Willem II Tilburg - PSV Eindhoven 0 - 0, FC Groningen - ADO Den Haag 2 - 1, SBV Excelsior - Sparta Rotterdam 3 - 2, Roda Kerkrade - AZ Alkmaar 1 - 1, AFC Ajax - NEC Nijmegen 5 - 0, FC Twente - FC Utrecht 1 - 1, Feyenoord - PEC Zwolle 3 - 0


Olanda: Eredivisie 06.11.2016 - 19:46
Sparta Rotterdam - SC Heerenveen 3 - 1, ADO Den Haag - Willem II Tilburg 1 - 0, NEC Nijmegen - FC Groningen 1 - 1, PSV Eindhoven - FC Twente 1 - 1, PEC Zwolle - Roda Kerkrade 0 - 0, FC Utrecht - SBV Excelsior 2 - 1, AZ Alkmaar - AFC Ajax 2 - 2, Vitesse Arnhem - Heracles Almelo 1 - 2, Go Ahead Eagles - Feyenoord 1 - 0


Olanda: Eredivisie 30.10.2016 - 19:47
FC Twente - Roda Kerkrade 0 - 0, Willem II Tilburg - FC Groningen 2 - 1, Heracles Almelo - Sparta Rotterdam 2 - 2, Vitesse Arnhem - PSV Eindhoven 0 - 2, AFC Ajax - SBV Excelsior 1 - 0, PEC Zwolle - Go Ahead Eagles 3 - 1, FC Utrecht - NEC Nijmegen 1 - 1, Feyenoord - SC Heerenveen 2 - 2, ADO Den Haag - AZ Alkmaar 0 - 1


Olanda: Eredivisie 23.10.2016 - 19:45
SBV Excelsior - PEC Zwolle 0 - 2, Go Ahead Eagles - FC Twente 0 - 2, PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam 1 - 0, Roda Kerkrade - ADO Den Haag 1 - 1, Willem II Tilburg - FC Utrecht 0 - 1, NEC Nijmegen - Vitesse Arnhem 1 - 1, FC Groningen - AZ Alkmaar 2 - 0, Feyenoord - AFC Ajax 1 - 1, SC Heerenveen - Heracles Almelo 3 - 1


Olanda: Eredivisie 16.10.2016 - 23:46
FC Utrecht - Go Ahead Eagles 3 - 0, Sparta Rotterdam - Willem II Tilburg 2 - 2, PSV Eindhoven - Heracles Almelo 1 - 1, AZ Alkmaar - Vitesse Arnhem 2 - 2, FC Groningen - SC Heerenveen 0 - 3, FC Twente - PEC Zwolle 2 - 2, NEC Nijmegen - Feyenoord 1 - 2, SBV Excelsior - Roda Kerkrade 0 - 1, ADO Den Haag - AFC Ajax 0 - 2


Olanda: Eredivisie 02.10.2016 - 19:42
PEC Zwolle - ADO Den Haag 2 - 1, Vitesse Arnhem - FC Groningen 2 - 1, Roda Kerkrade - NEC Nijmegen 0 - 1, SC Heerenveen - PSV Eindhoven 1 - 1, Go Ahead Eagles - SBV Excelsior 3 - 0, AFC Ajax - FC Utrecht 3 - 2, Heracles Almelo - FC Twente 1 - 1, Willem II Tilburg - Feyenoord 0 - 2, Sparta Rotterdam - AZ Alkmaar 1 - 1


Olanda: Eredivisie 25.09.2016 - 19:46
ADO Den Haag - SC Heerenveen 0 - 3, FC Groningen - Heracles Almelo 0 - 0, AFC Ajax - PEC Zwolle 5 - 1, AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles 2 - 2, SBV Excelsior - PSV Eindhoven 1 - 3, NEC Nijmegen - Willem II Tilburg 0 - 0, FC Twente - Vitesse Arnhem 2 - 1, FC Utrecht - Sparta Rotterdam 2 - 0, Feyenoord - Roda Kerkrade 5 - 0


Olanda: Eredivisie 18.09.2016 - 19:47
FC Utrecht - FC Groningen 1 - 5, FC Twente - ADO Den Haag 4 - 1, Roda Kerkrade - SC Heerenveen 0 - 3, Vitesse Arnhem - Go Ahead Eagles 2 - 0, Willem II Tilburg - SBV Excelsior 1 - 1, Sparta Rotterdam - NEC Nijmegen 2 - 0, PEC Zwolle - AZ Alkmaar 0 - 2, PSV Eindhoven - Feyenoord 0 - 1, Heracles Almelo - AFC Ajax 0 - 2


Olanda: Eredivisie 17.09.2016 - 10:35
Arbitraj video in Cupa Olandei, o premiera intr-o competitie oficiala Federația olandeză de fotbal (KNVB) va utiliza pentru prima dată arbitrajul video, miercuri, într-un meci din Cupa Olandei, o premieră într-o competiție oficială. "Va fi primul test de acest gen în cursul unei partide în cadrul unei competiții oficiale", a declarat Hans van Kastel.


Olanda: Eredivisie 11.09.2016 - 18:46
AZ Alkmaar - Willem II Tilburg 2 - 0, PEC Zwolle - FC Utrecht 1 - 1, NEC Nijmegen - PSV Eindhoven 0 - 4, SBV Excelsior - Heracles Almelo 3 - 1, SC Heerenveen - FC Twente 3 - 1, Feyenoord - ADO Den Haag 3 - 1, FC Groningen - Sparta Rotterdam 1 - 1, Go Ahead Eagles - Roda Kerkrade 2 - 0, AFC Ajax - Vitesse Arnhem 1 - 0


Olanda: Eredivisie 28.08.2016 - 19:48
Olanda: Eredivisie - Etapa 4 Vitesse Arnhem - FC Utrecht 1 - 1, Willem II Tilburg - Roda Kerkrade 0 - 0, Feyenoord - SBV Excelsior 4 - 1, SC Heerenveen - PEC Zwolle 1 - 0, FC Twente - Sparta Rotterdam 3 - 1, PSV Eindhoven - FC Groningen 0 - 0, ADO Den Haag - Heracles Almelo 1 - 1, Go Ahead Eagles - AFC Ajax 0 - 3, AZ Alkmaar - NEC Nijmegen 2 - 0


Olanda: Eredivisie 22.08.2016 - 08:15
Ruud Gullit a acceptat sa faca parte din staff-ul tehnic al Olandei Antrenorul Ruud Gullit a acceptat să facă parte din staff-ul selecționatei de fotbal a Olandei și îi va da o mână de ajutor selecționerului Danny Blind. Gullit, 53 ani, cu 66 selecții pentru naționala batavă și campion european în 1988, urmează să semneze un contract până la CM 2018 din Rusia. El îi va lua...


Olanda: Eredivisie 21.08.2016 - 19:47
SBV Excelsior - ADO Den Haag 1 - 2, Roda Kerkrade - Vitesse Arnhem 0 - 1, AFC Ajax - Willem II Tilburg 1 - 2, PEC Zwolle - PSV Eindhoven 0 - 4, NEC Nijmegen - SC Heerenveen 2 - 1, FC Groningen - FC Twente 3 - 4, FC Utrecht - AZ Alkmaar 1 - 2, Sparta Rotterdam - Go Ahead Eagles 1 - 0, Heracles Almelo - Feyenoord 0 - 1


Olanda: Eredivisie 14.08.2016 - 19:47
SC Heerenveen - FC Utrecht 2 - 2, SBV Excelsior - FC Groningen 2 - 0, AFC Ajax - Roda Kerkrade 2 - 2, Vitesse Arnhem - ADO Den Haag 1 - 2, PEC Zwolle - Sparta Rotterdam 0 - 3, Heracles Almelo - Willem II Tilburg 3 - 1, Feyenoord - FC Twente 2 - 0, Go Ahead Eagles - NEC Nijmegen 2 - 2, PSV Eindhoven - AZ Alkmaar 1 - 0


Olanda: Eredivisie 11.08.2016 - 08:00
Bertrand Traore va juca la Ajax Amsterdam În vârstă de 20 de ani, internaţionalul din Burkina Faso, Bertrand Traoré, care a debutat pentru Chelsea în Premier League în decembrie 2015, va juca pentru Ajax Amsterdam, anunţă presa din Olanda. Traoré a fost dorit de noul antrenor al echipei Ajax Amsterdam, Peter Bosz, după ce polonezul Arek Milik s-a...


Olanda: Eredivisie 07.08.2016 - 19:47
Olanda: Eredivisie - Etapa 1 NEC Nijmegen - PEC Zwolle 1 - 1, ADO Den Haag - Go Ahead Eagles 3 - 0, FC Twente - SBV Excelsior 1 - 2, FC Utrecht - PSV Eindhoven 1 - 2, Willem II Tilburg - Vitesse Arnhem 1 - 4, FC Groningen - Feyenoord 0 - 5, AZ Alkmaar - SC Heerenveen 2 - 2, Sparta Rotterdam - AFC Ajax 1 - 3, Roda Kerkrade - Heracles Almelo 1 - 1


Olanda: Eredivisie 05.06.2016 - 08:15
Amical: Austria - Olanda 0-2 Echipa de fotbal a Austriei a fost întrecută de formația Olandei cu scorul de 2-0 (1-0), sâmbătă, la Viena, în ultima partidă de verificare a gazdelor înaintea debutului la Euro 2016. După erorile defensive în partidele anterioare, Austria a continuat să dea rateuri în apărare și a încasat gol după doar nouă minute...


Olanda: Eredivisie 25.05.2016 - 08:30
Peter Bosz, noul antrenor al echipei Ajax Amsterdam Clubul olandez de fotbal Ajax Amsterdam a anunțat marți seara numirea în funcția de antrenor principal a lui Peter Bosz, care îl înlocuiește pe Frank de Boer la conducerea tehnică a "lăncierilor". Bosz, vicecampion al Israelului cu Maccabi Tel Aviv, a semnat un contract pe trei sezoane, care va intra în vigoare la 1 iulie...


Olanda: Eredivisie 20.05.2016 - 16:11
Ajax i-a gasit inlocuitor lui Frank de Boer După demisia lui Frank de Boer, clubul Ajax Amsterdam i-a găsit înlocuitor tehnicianului demisionar, în persoana lui Peter Bosz, potrivit presei olandeze. Olandezul Bosz a pregătit-o până în acest sezon pe Maccabi Tel-Aviv şi ar urma să semneze cu "lăncierii" săptămâna viitoare.


Olanda: Eredivisie 01.05.2016 - 17:35
Olanda: Eredivisie - Etapa 34 AFC Ajax - FC Twente 4 - 0, AZ Alkmaar - De Graafschap 4 - 1, Heracles Almelo - ADO Den Haag 1 - 1, NEC Nijmegen - Roda Kerkrade 1 - 2, PSV Eindhoven - SC Cambuur 6 - 2 , SBV Excelsior - PEC Zwolle 2 - 2, SC Heerenveen - FC Groningen 1 - 2, Vitesse Arnhem - FC Utrecht 1 - 3, Willem II Tilburg - Feyenoord 0 - 1


Olanda: Eredivisie 25.04.2016 - 08:00
Finala Cupei Olandei: Feyenoord - FC Utrecht 2-1 Formaţia Feyenoord Rotterdam a câştigat, duminică, pentru a 12-a oară Cupa Olandei, prima dată după 2008, impunându-se cu scorul de 2-1 în finala cu FC Utrecht. Golurile învingătorilor au fost marcate de Kramer (42) şi Elia (75). Pentru Utrecht a înscris Leeuwin, în minutul 51. Meciul s-a disputat pe stadionul "De Kuip".


Olanda: Eredivisie 20.04.2016 - 08:15
Johan Cruyff, laureat postum al premiului Laureus Fostul internațional olandez Johan Cruyff, unul dintre cei mai mari fotbaliști ai tuturor timpurilor, care a decedat luna trecută, a obținut postum premiul Laureus, ce a fost decernat la Berlin, relatează presa internațională. În cadrul ceremoniei Laureus World Sports Awards, care a recompensat personalitățile...


Olanda: Eredivisie 17.04.2016 - 19:50
De Graafschap - FC Twente 1 - 1, Vitesse Arnhem - Heracles Almelo 1 - 1, AZ Alkmaar - PEC Zwolle 5 - 1, Feyenoord - FC Groningen 1 - 1, Roda Kerkrade - PSV Eindhoven 0 - 3, AFC Ajax - FC Utrecht 2 - 2, NEC Nijmegen - SC Cambuur 2 - 1, Willem II Tilburg - ADO Den Haag 0 - 2, SBV Excelsior - SC Heerenveen 1 - 1


Olanda: Eredivisie 10.04.2016 - 19:45
PEC Zwolle - Roda Kerkrade 3 - 1, SBV Excelsior - Heracles Almelo 1 - 3, SC Cambuur - AFC Ajax 0 - 1, Vitesse Arnhem - ADO Den Haag 2 - 2, PSV Eindhoven - Willem II Tilburg 2 - 0, SC Heerenveen - AZ Alkmaar 4 - 2, FC Groningen - De Graafschap 3 - 1, FC Utrecht - NEC Nijmegen 3 - 1, FC Twente - Feyenoord 0 - 1


Olanda: Eredivisie 03.04.2016 - 19:45
De Graafschap - SC Cambuur 2 - 2, Heracles Almelo - FC Utrecht 1 - 1, AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 2 - 4, Feyenoord - SBV Excelsior 3 - 0, Willem II Tilburg - FC Twente 2 - 3, NEC Nijmegen - Vitesse Arnhem 2 - 1, ADO Den Haag - FC Groningen 0 - 1, Roda Kerkrade - SC Heerenveen 1 - 2, AFC Ajax - PEC Zwolle 3 - 0


Olanda: Eredivisie 26.03.2016 - 09:15
VIDEO | Johan Cruyff a fost omagiat in minutul 14 al meciului Olanda - Franta Johan Cruyff a fost omagiat în minutul 14 al partidei amicale dintre Olanda şi Franţa, disputate vineri, atunci când arbitrul a oprit jocul, iar tot stadionul a început să aplaude, suporterii din peluză afişând un banner imprimat cu poza legendarului olandez. Centralul partidei a oprit jocul în minutul 14, moment în...


Olanda: Eredivisie 26.03.2016 - 08:00
"Amsterdam Arena", stadionul echipei Ajax, va fi redenumit "Johan Cruyff Arena" Oficialii Federaţiei Olandeze de Fotbal au anunţat că stadionul "Amsterdam Arena" va fi redenumit pentru a-l omagia pe Johan Cruyff, fostul mare internaţional care s-a stins din viaţă joi, la vârsta de 68 de ani, suferind de cancer pulmonar. "Amsterdam Arena" este stadionul formaţiei Ajax Amsterdam, dar şi arena...


Olanda: Eredivisie 25.03.2016 - 18:22
Johan Cruyff, incinerat vineri la Barcelona Fostul fotbalist olandez Johan Cruyff, decedat joi în urma unui cancer pulmonar, urmează să fie incinerat vineri seară la Barcelona, scrie ziarul De Telegraaf, pentru care marele fotbalist a ținut o cronică săptămânală. Incinerarea va avea loc într-un cadru restrâns, în intimitatea familiei, au precizat...


Olanda: Eredivisie 25.03.2016 - 14:18
Olanda aduce un omagiu "fotbalistului total" Johan Cruyff Olanda va aduce un vibrant omagiu legendarului Johan Cruyff, decedat la vârsta de 68 de ani în urma unui cancer pulmonar, ce va culmina cu un moment simbolic de reculegere în minutul 14 al meciului amical cu Franța din orașul său natal Amsterdam, făcând referire la numărul purtat de cel ce a fost considerat un...


Olanda: Eredivisie 25.03.2016 - 13:11
Cristian Chivu, printre cei mai valorosi jucatori straini care au evoluat in campionatul Olandei Fostul internațional român Cristian Chivu este printre cei mai valoroși jucători străini care au evoluat în campionatul Olandei, scrie France Football, care îl așază pe fostul fundaș al lui Ajax Amsterdam pe locul 10 într-un top dintr-un articol apărut joi. În 1999, când avea 19 ani, Chivu a încercat prima lui experiență...



Top News

-Etapele 7 play-off şi play-out. Încă mai avem miză

-Liga 1 - Etapa 7 (play-off & play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 7 - play-off: Steaua Bucureşti - FC Viitorul 1-1

-Liga 1 - Etapa 7 - play-out: CSM Politehnica Iaşi - ASA Târgu-Mureş 0-0

-FC Barcelona, învingătoare în El Clasico, 3-2 cu Real Madrid pe "Santiago Bernabéu"

-Avancronica meciului Steaua - FC Viitorul

-Avancronica meciului CSM Politehnica Iaşi - ASA Târgu-Mureş




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alan Kernaghan
Irlanda
50 ani

Alexandru Avram
România
26 ani

Américo Gallego
Argentina
62 ani

Andrea Coda
Italia
32 ani

Callum McManaman
Anglia
26 ani

Chris Buchtmann
Germania
25 ani

Florin Aniţoiu
România
23 ani

G i l b e r t o
Brazilia
41 ani

Gaetan Bong
Camerun
29 ani

Ionuț Nedelcearu
România
21 ani

Johan Cruyff
Olanda
70 ani

Luka Marić
Croaţia
30 ani

Mihnea Ivan
România
33 ani

Octavian Popescu
România
79 ani

Oleh Husyev
Ucraina
34 ani

Olimpiu Moruţan
România
18 ani

Paulo Pezzolano
Uruguay
34 ani

Prince Rajcomar
Curaçao
32 ani

Raïs M'Bolhi
Algeria
31 ani

Remus Cioloboc II
România
47 ani

Rubén Jurado
Spania
31 ani

Rubén Sosa
Uruguay
51 ani

Tarcisio Burgnich
Italia
78 ani

Thomas Strunz
Germania
49 ani

Tudorel Șoimaru
România
43 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

2016-2017


Liga 1 2016-2017
04.03.2017
Cronica
ACS Poli Timișoara Concordia Chiajna C
04.03.2017
Cronica
Steaua București ASA Târgu-Mureș C
05.03.2017
Cronica
CS Universitatea Craiova Gaz Metan Mediaş C
05.03.2017
Cronica
CFR 1907 Cluj FC Viitorul C
05.03.2017
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu Dinamo București C
06.03.2017
Cronica
FC Voluntari CSM Politehnica Iaşi C
06.03.2017
Cronica
Astra Giurgiu FC Botoșani C


1. FC Viitorul 51
2. Steaua București 47
3. Astra Giurgiu 44
4. CS Universitatea Craiova 43
5. CFR 1907 Cluj 43
6. Dinamo București 41
7. Gaz Metan Mediaş 39
8. FC Botoșani 32
9. FC Voluntari 30
10. CSM Politehnica Iaşi 29
11. Concordia Chiajna 25
12. Pandurii Târgu-Jiu 19
13. ACS Poli Timișoara 14
14. ASA Târgu-Mureș 12
Clasament 2016-2017

Play-Off


Liga 1 Play-Off
22.04.2017
Cronica
Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj C
22.04.2017
Cronica
CS Universitatea Craiova Dinamo București C
24.04.2017
Cronica
Steaua București FC Viitorul C


1. Steaua București 38
2. FC Viitorul 35
3. Dinamo București 33
4. CFR 1907 Cluj 33
5. CS Universitatea Craiova 28
6. Astra Giurgiu 26
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
20.04.2017
Cronica
ACS Poli Timișoara Gaz Metan Mediaș C
21.04.2017
Cronica
Concordia Chiajna FC Voluntari C
21.04.2017
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu FC Botoșani C
24.04.2017
Cronica
CSM Politehnica Iași ASA Târgu-Mureș C


1. CSM Politehnica Iași 30
2. Gaz Metan Mediaș 29
3. FC Botoșani 25
4. FC Voluntari 24
5. ACS Poli Timișoara 21
6. Pandurii Târgu-Jiu 17
7. Concordia Chiajna 16
8. ASA Târgu-Mureș 12
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
29.04.2017 Academica Clinceni Unirea Tărlungeni C
29.04.2017 Șoimii Pâncota
-
Foresta Suceava   C
29.04.2017 Luceafărul Oradea CSM Râmnicu-Vâlcea C
29.04.2017 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
-
ACS Berceni   C
29.04.2017 CS Mioveni
11:00
Metalul Reșița   C
29.04.2017 CS Afumați
11:00
Chindia Târgoviște   C
29.04.2017 Olimpia Satu-Mare
11:00
ASU Poli Timişoara   C
30.04.2017 Juventus București
11:00
CS Balotești   C
30.04.2017 Dunărea Călărași
11:30
UTA Bătrâna Doamnă   C
02.05.2017 FC Brașov
17:00
Dacia Unirea Brăila   C


1. Juventus București 66
2. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 54
3. UTA Bătrâna Doamnă 53
4. FC Brașov 52
5. CS Mioveni 51
6. Chindia Târgoviște 47
7. Olimpia Satu-Mare 44
8. Dunărea Călărași 41
9. Dacia Unirea Brăila 40
10. Luceafărul Oradea 37
11. Foresta Suceava 37
12. CS Afumați 35
13. Academica Clinceni 33
14. CS Balotești 27
15. ASU Poli Timişoara 25
16. Metalul Reșița 19
17. CSM Râmnicu-Vâlcea 19
18. Unirea Tărlungeni 11
19. ACS Berceni 0
20. Șoimii Pâncota 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
22.04.2017 Aerostar Bacău
-
Atletico Vaslui AMANAT C
22.04.2017 SC Bacău Olimpia Râmnicu-Sărat C
22.04.2017 Olimpic Cetate Râşnov CSM Pașcani C
22.04.2017 Sportul Chişcani AFC Hărman C
22.04.2017 Metalosport Galaţi AFK Csíkszereda C
22.04.2017 Avântul Valea Mărului AFC Odorheiu-Secuiesc C
23.04.2017 Sporting Liești Știința Miroslava C


1. AFC Hărman 52
2. AFK Csíkszereda 50
3. Știința Miroslava 48
4. Aerostar Bacău 35
5. CSM Roman 33
6. Sporting Liești 31
7. Olimpia Râmnicu-Sărat 29
8. Atletico Vaslui 29
9. Olimpic Cetate Râşnov 29
10. Avântul Valea Mărului 28
11. Metalosport Galaţi 26
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 22
13. CSM Pașcani 20
14. Sportul Chişcani 12
15. SC Bacău -4
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
21.04.2017 Dinamo II București CS Tunari C
21.04.2017 Metaloglobus București CSM Olteniţa C
22.04.2017 Viitorul Domnești Petrolistul Boldești C
22.04.2017 Delta Dobrogea Tulcea Astra Giurgiu II C
22.04.2017 Înainte Modelu FC Viitorul II C
22.04.2017 SC Popeşti Leordeni Arsenal Malu C
22.04.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Unirea Slobozia C


1. Metaloglobus București 54
2. Unirea Slobozia 39
3. CS Tunari 36
4. FC Viitorul II 34
5. Viitorul Domnești 34
6. Astra Giurgiu II 32
7. Delta Dobrogea Tulcea 31
8. SC Popeşti Leordeni 30
9. Axiopolis Sport Cernavodă 30
10. Dinamo II București 29
11. CSM Olteniţa 25
12. Înainte Modelu 21
13. Petrolistul Boldești 16
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
21.04.2017 SCM Argeș Pitești 2012 ACS URBAN Titu C
21.04.2017 ACSO Filiaşi Sporting Roșiori-de-Vede C
22.04.2017 Concordia Chiajna II CS Universitatea Craiova II C
22.04.2017 FC Aninoasa Atletic Bradu C
22.04.2017 Steaua București II ACS Şirineasa C
22.04.2017 FCM Alexandria FC Voluntari II C
22.04.2017 CS Podari Flacăra Moreni C


1. SCM Argeș Pitești 2012 59
2. Atletic Bradu 35
3. Flacăra Moreni 34
4. FC Voluntari II 34
5. Concordia Chiajna II 33
6. Sporting Roșiori-de-Vede 32
7. FC Aninoasa 31
8. FCM Alexandria 30
9. CS Mioveni II 30
10. Steaua București II 30
11. ACSO Filiaşi 29
12. CS Universitatea Craiova II 24
13. CS Podari 21
14. ACS URBAN Titu 17
15. ACS Şirineasa 17
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
21.04.2017 ACS Poli Timişoara II Pandurii Târgu-Jiu II C
21.04.2017 Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic Performanţa Ighiu C
21.04.2017 Unirea 1924 Alba-Iulia CSM Lugoj C
21.04.2017 Cetate Deva CSM Şcolar Reşiţa C
21.04.2017 Millenium Giarmata UTA Bătrâna Doamnă II C
22.04.2017 Industria Galda de Jos CS Național Sebiș C
22.04.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Ripensia Timișoara C


1. Industria Galda de Jos 42
2. Ripensia Timișoara 40
3. CS Național Sebiș 40
4. CSM Şcolar Reşiţa 39
5. Cetate Deva 37
6. CSM Lugoj 36
7. Performanţa Ighiu 29
8. ACS Poli Timişoara II 27
9. Pandurii Târgu-Jiu II 23
10. Millenium Giarmata 23
11. Gloria Lunca Teuz Cermei 21
12. Unirea 1924 Alba-Iulia 20
13. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
14. UTA Bătrâna Doamnă II 16
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
21.04.2017 Unirea Jucu ASA Târgu-Mureş II C
21.04.2017 Sănătatea Cluj CS Oşorhei C
21.04.2017 FC Zalău Metalurgistul Cugir C
21.04.2017 FC Hermannstadt CS Iernut C
21.04.2017 Gaz Metan Mediaș II Avântul Reghin C
22.04.2017 Recolta Dorolţ Viitorul Ulmeni C
22.04.2017 FC Bistriţa Unirea Dej C


1. FC Hermannstadt 56
2. Metalurgistul Cugir 48
3. ASF Comuna Recea 45
4. FC Zalău 42
5. Sănătatea Cluj 42
6. Unirea Jucu 39
7. Gaz Metan Mediaș II 39
8. Avântul Reghin 30
9. Unirea Dej 29
10. Viitorul Ulmeni 27
11. ASA Târgu-Mureş II 22
12. CS Iernut 19
13. CS Oşorhei 17
14. Recolta Dorolţ 14
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5