Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

Liga a 2-a

Seria 1

 1.SC FC Voluntari SA            22  17  2  3  58-18  53
 2.ACS FC Academica Argeș        22  14  4  4  44-16  46
 3.ACS Rapid CFR Suceava         22  11  7  4  39-22  40
 4.FC Gloria Buzău               22  11  4  7  38-30  37
 5.ASC Bacău                     22   8  6  8  34-28  30
 6.CF Brăila SA                  22   7  8  7  29-28  29
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7.CS Balotești                  22   7  5 10  30-34  26
 8.FCM Dorohoi                   22   6  7  9  30-40  25
 9.CS FC Farul Constanța         22   5  7 10  28-40  22
10.ACS Berceni                   22   4  7 11  28-47  19
11.AFC Unirea 04 Slobozia        22   4  4 14  17-42  16
12.AFC Săgeata Năvodari          22   6  3 13  14-44  13  [-8]

Playoff

 1.SC FC Voluntari SA            32  25  4  3  81-28  79  Promoted
--------------------------------------------------------
 2.ACS FC Academica Argeș        32  20  7  5  67-21  67
 3.FC Gloria Buzău               32  15  4 13  55-55  49
 4.ASC Bacău                     32  13  5 12  53-43  46
 5.ACS Rapid CFR Suceava         32  11  9 12  50-53  42
 6.CF Brăila SA                  32   8 12 12  39-45  36

Playout

 7.FCM Dorohoi                   28   9  8 11  42-47  35
 8.CS Balotești                  28   9  7 12  39-43  34
 9.ACS Berceni                   28   8  9 11  38-51  33
10.CS FC Farul Constanța         28   5  8 15  36-59  23
 -.AFC Unirea 04 Slobozia        
 -.AFC Săgeata Năvodari          

Seria a 2-a

 1.ACS Poli Timișoara            20  12  6  2  30- 8  42
 2.CS Metalul Reșița SA          20  10  6  4  26-19  36
 3.ACS FC Olt Slatina            20   9  7  4  28-19  34
 4.CS Unirea Tărlungeni          20   9  6  5  22-13  33
 5.CS Mioveni                    20   9  5  6  17-12  32
 6.CS FC Olimpia 2010 Satu Mare  20   7  4  9  17-19  25
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7.CSM Râmnicu Vâlcea            20   5  9  6  18-17  24
 8.CS FC Caransebeș              20   5  6  9  19-27  21
 9.AFC Fortuna Poiana Câmpina    20   5  3 12  16-42  18
10.CS FC Bihor Oradea            20   3  8  9  13-20  17
11.CS Șoimii Pâncota             20   3  6 11  18-28  15

Playoff

 1.ACS Poli Timișoara            30  19  9  2  52-11  66 
--------------------------------------------------------
 2.CS Mioveni                    30  15  9  6  37-19  54
 3.CS Metalul Reșița SA          30  14  9  7  40-30  51
 4.CS Unirea Tărlungeni          30  12  7 11  32-29  43
 5.CS FC Olimpia 2010 Satu Mare  30  10  7 13  33-34  37
 6.ACS FC Olt Slatina            30   9  7 14  28-49  32

Playout

 7.CSM Râmnicu Vâlcea            26   7 11  8  24-25  32
 8.CS FC Caransebeș              26   8  7 11  30-32  31
 9.CS Șoimii Pâncota             26   5  9 12  22-32  24
10.CS FC Bihor Oradea            26   4 10 12  17-28  22