Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

Liga a 2-a 
Seria 1

Regular Stage

 1.SC FC Rapid SA București      24  16  6  2  43-10  54  [R]
 2.AFC Dunărea 2005 Călărași     24  15  7  2  50-13  52  [P]
 3.ACS Dacia Unirea Brăila       24  13  5  6  30-19  44    
 4.CS FC Farul Constanța         24  13  5  6  46-30  44  
 5.ACS FC Academica Clinceni     24  13  4  7  45-23  43  
 6.SC Bacău                      24  11  3 10  28-28  36
 7.ACS Berceni                   24   9  7  8  32-35  34
 8.FC Gloria Buzău               24   9  4 11  23-39  31
 9.CS Balotești                  24   6  8 10  23-30  26
10.ACS Rapid CFR Suceava         24   6  7 11  22-36  25
11.ACS Bucovina Pojorâta         24   3  8 13  28-50  17
12.FC Ceahlăul Piatra Neamț      24   3  5 16  14-40  14
13.FC Oțelul Galați              24   3  3 18  12-43  12  
 -.FCM Dorohoi s-a retras înainte de începerea campionatului

Playoff

 1.SC FC Rapid SA București      10   6  1  3  12-11  44  [25] 
 2.AFC Dunărea 2005 Călărași     10   5  3  2  22- 8  41  [23]
 3.ACS Dacia Unirea Brăila       10   4  2  4  16-13  35  [31]
 4.SC Bacău                      10   4  3  3  16-16  30  [15]
 5.CS FC Farul Constanța         10   3  1  6  17-23  29  [19]
 6.ACS FC Academica Clinceni     10   2  2  6  15-27  27  [19]

Playout

 7.CS Balotești                  10   6  3  1  20- 8  32  [11]
 8.ACS Berceni                   10   5  1  4  21-12  30  [14]
 9.FC Gloria Buzău               10   5  1  4  17-20  29  [13]  
10.ACS Rapid CFR Suceava         10   5  2  3  21-16  28  [11]  
11.ACS Bucovina Pojorâta         10   5  1  4  23-16  23  [ 7]  
12.FC Ceahlăul Piatra Neamț      10   0  0 10   0-30   5  [ 5]  
între parantezele drepte numărul de puncte primit după sezonul regulat
(jumătate din punctele ob?inute împotriva echipelor clasate pe locuriel 1-12)

Liga a 2-a Seria 2

 1.CS Gaz Metan Mediaș           26  16  5  5  37-18  53  
 2.FC Chindia Târgoviște         26  16  4  6  48-18  52  
 3.ACS UTA Bătrâna Doamnă        26  15  6  5  48-28  51  
 4.ACS FCM Baia-Mare             26  13  7  6  33-15  46  
 5.SC FC Brașov SA               26  12  9  5  48-24  45  
 6.CS Mioveni                    26  13  6  7  40-18  45
 7.CSM Râmnicu Vâlcea            26  12  8  6  39-23  44
 8.SC Universitatea Cluj SA      26  13  5  8  30-15  44  
 9.CS Șoimii Pâncota             26   9  8  9  30-29  35
10.CS FC Olimpia 2010 Satu Mare  26   9  6 11  35-36  33
11.CS Unirea Tărlungeni          26   5  9 12  26-34  24
12.CS Metalul Reșița SA          26   3  1 22  18-74  -5  [-15]
13.CS FC Bihor Oradea            25   4  1 20  10-58  13  faliment
14.CS FC Caransebeș              25   3  1 21  11-63 -86  [-96]  

Metalul Re?i?a ?i FC Caransebe? penalizate cu 15, respectiv 96 puncte

Playoff

 1.CS Gaz Metan Mediaș           10   6  2  2  17- 9  41  [21]  
 2.ACS UTA Bătrâna Doamnă        10   6  3  1  18-14  41  [20]    
 3.FC Chindia Târgoviște         10   6  2  2  18-12  40  [20]  
 4.CS Mioveni                    10   2  4  4  15-17  27  [17]
 5.SC FC Brașov SA               10   1  1  8  14-26  23  [19]  
 6.ACS FCM Baia-Mare             10   2  2  6  16-20   1  [17]  [-24]  [P]

FC Municipal Baia Mare penalizată cu 24 puncte

Playout

 7.CSM Râmnicu Vâlcea            10   5  2  3  15- 9  35  [18]
 8.CS Șoimii Pâncota             10   6  1  3  12-12  32  [13]
 9.CS FC Olimpia 2010 Satu Mare  10   6  3  1  17- 9  32  [11]  
10.SC Universitatea Cluj SA      10   3  3  4  11-13  28  [16]
11.CS Unirea Tărlungeni          10   4  2  4  20-12  23  [ 9]  
12.CS Metalul Reșița SA          10   0  1  9   3-23 -10  [ 4]  [-15] 

Barajul ocupantelor locului secund

Dunărea Călăra?i - UTA 3-1 ?i 1-4