Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


statistici fotbal

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1968-69 - Edition 13

Serie I
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Știința Bacău
30
20
7
3
61-14
47
2.
Foresta Fălticeni
30
19
7
4
63-23
45
3.
Nicolina Iași
30
13
11
6
56-35
37
4.
Victoria Roman
30
16
4
10
53-35
36
5.
Minerul Gura-Humorului
30
14
7
9
44-30
35
6.
Textila Botoșani
30
14
6
10
53-42
34
7.
Minobrad Vatra-Dornei
30
13
7
10
41-37
33
8.
Textila Buhuși
30
13
6
11
49-36
32
9.
Petrolul Moinești
30
11
6
13
51-44
28
10.
Letea Bacău
30
11
5
14
32-46
27
11.
Penicilina Iași
30
10
6
14
34-36
26
12.
Rarăul Câmpulung-Moldovenesc
30
10
6
14
34-48
26
13.
Fulgerul Dorohoi
30
11
4
15
42-62
26
14.
Foresta Ciurea
30
11
3
16
36-48
25
15.
Cimentul Bicaz
30
9
4
17
36-63
22
16.
Unirea Negrești
30
0
1
29
9-95
1

Unirea Negrești retired from championship at the beginning of first part, losing all matches with 3-0.


Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metalul Plopeni
30
19
7
4
52-16
45
2.
Unirea Focșani
30
18
6
6
56-25
42
3.
Șoimii Sibiu
30
13
7
10
50-37
33
4.
Gloria CFR Galați
30
14
3
13
40-38
31
5.
Ancora Galați
30
12
6
12
40-42
30
6.
Petrolistul Boldești
30
13
4
13
34-47
30
7.
Delta Tulcea
30
10
9
11
40-29
29
8.
Metalul Buzău
30
11
7
12
45-36
29
9.
Chimica Orașul G.Gheorghiu-Dej
30
9
11
10
43-43
29
10.
Petrolul Berca
30
12
5
13
45-46
29
11.
SUT Galați
30
9
11
10
31-39
29
12.
Flamura roșie Tecuci
30
11
6
13
38-50
28
13.
Rulmentul Bârlad
30
9
9
12
24-27
27
14.
Metalul Brăila
30
8
10
12
36-42
26
15.
Chimia Mărășești
30
11
3
16
43-49
25
16.
Gloria Tecuci
30
7
4
19
20-71
18

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
IMU Medgidia
30
20
7
3
65-19
47
2.
TUG București
30
16
7
7
49-18
39
3.
SN Oltenița
30
17
3
10
61-29
37
4.
Autobuzul București
30
14
9
7
50-27
37
5.
Cimentul Medgidia
30
13
8
9
47-42
34
6.
Flacăra roșie București
30
12
10
8
37-33
34
7.
Electrica Constanța
30
13
5
12
45-37
31
8.
ITC Constanța
30
9
10
11
27-34
28
9.
Unirea Mânăstirea
30
12
3
15
30-44
27
10.
Marina Mangalia
30
7
12
11
30-38
26
11.
Celuloza Călărași
30
10
6
14
30-56
26
12.
Olimpia Giurgiu
30
10
5
15
41-48
25
13.
Sirena București
30
9
6
15
39-47
24
14.
Petrolul Videle
30
9
6
15
28-47
24
15.
Ideal Cernavodă
30
6
9
15
26-57
21
16.
Aurora Urziceni
30
6
8
16
28-57
20

Serie IV
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metalul Târgoviște
30
22
6
2
83-26
50
2.
Carpați Sinaia
30
17
7
6
41-27
41
3.
Comerțul Alexandria
30
15
7
8
49-32
37
4.
Prahova Ploiești
30
15
6
9
53-30
36
5.
Caraimanul Bușteni
30
14
8
8
48-31
36
6.
Tehnometal București
30
15
5
10
51-37
25
7.
Progresul Corabia
30
14
5
11
38-32
33
8.
IRA Câmpina
30
13
6
11
44-27
32
9.
Chimia Turnu-Măgurele
30
11
8
11
34-42
30
10.
Voința București
30
12
5
13
62-45
29
11.
Muscelul Câmpulung
30
9
6
15
23-50
24
12.
Progresul Balș
30
10
4
16
32-68
24
13.
Mașini Unelte București
30
8
7
15
40-43
23
14.
Unirea Drăgășani
30
8
6
16
23-50
22
15.
Minerul Câmpulung-Muscel
30
3
8
19
20-56
14
16.
CIL Râmnicu-Vâlcea
30
5
4
21
18-63
14

Serie V
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minerul Anina
30
18
5
7
62-12
41
2.
Minerul Lupeni
30
17
4
9
58-26
38
3.
UM Timișoara
30
15
6
9
63-32
36
4.
Victoria Caransebeș
30
13
7
10
33-29
33
5.
Voința Lugoj
30
14
3
13
41-37
31
6.
Minerul Bocșa
30
14
2
14
48-52
30
7.
Minerul Motru
30
12
6
12
37-48
30
8.
Metalul Topleț
30
14
1
15
47-62
29
9.
Progresul Strehaia
30
11
7
12
31-49
29
10.
Furnirul Deta
30
13
2
15
39-48
28
11.
Victoria Târgu-Jiu
30
11
5
14
46-42
27
12.
Steagul roșu Plenița
30
12
3
15
35-38
27
13.
Dunărea Calafat
30
12
2
16
43-59
26
14.
Energia Turnu-Severin
30
12
2
16
37-56
26
15.
Autorapid Craiova
30
8
9
13
32-46
25
16.
Șoimii Timișoara
30
8
8
14
27-43
24

Serie VI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Știința Petroșani
30
15
8
7
46-22
38
2.
Aurul Zlatna
30
16
5
9
53-32
37
3.
Metalul Copșa-Mică
30
13
8
9
53-41
34
4.
Aurul Brad
30
15
3
12
37-43
33
5.
Victoria Călan
30
15
2
13
47-44
32
6.
Mureșul Deva
30
13
5
12
39-35
31
7.
Arieșul Turda
30
13
4
13
47-33
30
8.
ASA Sibiu
30
12
6
12
39-37
30
9.
Soda Ocna-Mureș
30
12
5
13
50-50
29
10.
Minerul Ghelar
30
14
1
15
41-46
29
11.
Tehnofrig Cluj-Napoca
30
12
3
15
37-36
27
12.
Minerul Baia de Arieș
30
11
5
14
39-55
27
13.
Arieșul Câmpia-Turzii
30
10
6
14
34-37
26
14.
Metalul Aiud
30
11
4
15
40-45
26
15.
Progresul Sibiu
30
11
4
15
29-45
26
16.
Mureșul Luduș
30
9
7
14
31-61
25

Serie VII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Olimpia Sat-Mare
30
20
9
1
61-14
49
2.
Victoria Carei
30
19
8
3
74-18
46
3.
Unirea Dej
30
15
5
10
69-32
35
4.
Gloria Bistrița
30
14
6
10
57-29
34
5.
CIL Gherla
30
13
3
14
38-38
29
6.
Unirea Oradea
30
12
5
13
27-40
29
7.
Someșul Satu-Mare
30
11
6
13
46-46
28
8.
CIL Sighetul-Marmației
30
11
6
13
33-49
28
9.
Constructorul Baia-Mare
30
10
7
13
34-49
27
10.
Dacia Oradea
30
11
4
15
38-45
26
11.
Metalul Salonta
30
11
4
15
31-42
26
12.
Bihoreana Marghita
30
10
6
14
18-45
26
13.
Dinamo Oradea
30
10
5
15
28-30
25
14.
Topitorul Baia-Mare
30
10
5
15
35-63
25
15.
Bradul Vișeul de Sus
30
10
4
16
27-51
24
16.
Minerul Baia-Sprie
30
10
3
17
39-64
23

Serie VIII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Chimia Făgăraș
30
20
3
7
69-28
43
2.
Tractorul Brașov
30
16
8
6
63-21
40
3.
Oltul Sfântul-Gheorghe
30
16
8
6
61-30
40
4.
Lemnarul Odorheiu-Secuiesc
30
16
4
10
58-38
36
5.
Chimica Târnăveni
30
15
3
12
55-39
33
6.
Torpedo Zărnești
30
12
7
11
42-40
31
7.
Avântul Reghin
30
13
3
14
44-60
29
8.
Unirea Cristuru-Secuiesc
30
11
5
14
43-49
27
9.
Carpați Brașov
30
10
7
13
39-47
27
10.
Colorom Codlea
30
10
6
14
34-45
26
11.
Medicina Târgu-Mureș
30
9
8
13
37-50
26
12.
Vitrometan Mediaș
30
10
6
14
35-55
26
13.
Chimia Orașul Victoria
30
9
7
14
34-60
25
14.
Minerul Bălan
30
9
6
15
40-51
24
15.
Voința Târnăveni
30
10
4
16
33-57
24
16.
CFR Sighișoara
30
9
5
16
39-56
23

Play-off for promotion in Divizia B

Group I (București)
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metalul Târgoviște
3
2
1
0
10-4
5
2.
Știința Bacău
3
2
0
1
2-5
4
3.
Metalul Plopeni
3
0
2
1
4-5
2
4.
IMU Medgidia
3
0
1
2
4-6
1
Group II (Cluj)
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Olimpia Satu-Mare
3
2
1
0
7-4
5
2.
Minerul Anina
3
1
2
0
4-3
4
3.
Chimia Făgăraș
3
0
2
1
5-6
2
4.
Știința Petroșani
3
0
1
2
2-5
1

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1968-69 - Edition 13