Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1969-70 - Edition 14

Serie I
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CFR Pașcani
28
18
4
6
65-25
40
2.
Nicolina Iași
28
16
6
6
69-29
38
3.
Textila Botoșani
28
15
4
9
45-31
34
4.
Victoria Roman
28
14
5
9
60-31
33
5.
Foresta Fălticeni
28
13
4
11
42-36
30
6.
Minobrad Vatra-Dornei
28
12
6
10
29-36
30
7.
Petrolul Moinești
28
10
9
9
45-34
29
8.
Minerul Comănești
28
11
5
12
36-44
27
9.
Fulgerul Dorohoi
28
12
1
15
45-74
25
10.
Letea Bacău
28
11
2
15
41-40
24
11.
Textila Buhuși
28
11
2
15
46-46
24
12.
Minerul Gura-Humorului
28
10
3
15
41-47
23
13.
Rarăul Câmpulung-Moldovenesc
28
9
5
14
36-58
23
14.
Penicilina Iași
28
8
6
14
24-52
22
15.
Constructorul Piatra-Neamț
28
6
6
16
25-66
18

Foresta Ciurea retired from championship after three rounds


Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metalul Plopeni
30
17
11
2
64-13
45
2.
Electronica București
30
18
4
8
70-26
40
3.
Șoimii Buzău
30
15
9
6
50-26
39
4.
Ancora Galați
30
14
6
10
43-32
34
5.
Metalul Buzău
30
14
5
11
43-41
33
6.
ASM Tecuci
30
12
8
10
42-37
32
7.
Petrolistul Boldești
30
12
7
11
41-33
31
8.
Metalurgistul Brăila
30
11
9
10
30-32
31
9.
Rulmentul Bârlad
30
14
3
13
39-46
31
10.
SUT Galați
30
11
8
11
32-33
30
11.
Chimia Orașul Gh.Gheorghiu-Dej
30
13
4
13
41-47
30
12.
Gloria CFR Galați
30
10
8
12
34-43
28
13.
Unirea Focșani
30
6
10
14
31-48
22
14.
Petrolul Berca
30
9
4
17
30-54
22
15.
Dunărea Brăila
30
6
6
18
35-60
18
16.
Locomotiva Adjud
30
5
4
21
20-74
14

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Șantierul Naval Oltenița
30
15
11
4
51-21
41
2.
IMU Medgidia
30
14
9
7
39-18
37
3.
Delta Tulcea
30
14
7
9
42-30
35
4.
Cimentul Medgidia
30
13
9
8
27-26
35
5.
Celuloza Călărași
30
13
8
9
44-28
34
6.
Electrica Constanța
30
14
5
11
41-33
33
7.
Laromet București
30
12
8
10
39-34
32
8.
Tehnometal București
30
12
7
11
47-34
31
9.
Olimpia Giurgiu
30
11
7
12
28-35
29
10.
Unirea Mânăstirea
30
12
4
14
39-45
28
11.
Petrolul Videle
30
11
6
13
35-47
28
12.
Mașini Unelte București
30
10
7
13
42-37
27
13.
Marina Mangalia
30
9
9
12
36-41
27
14.
Voința București
30
8
8
11
37-44
27
15.
ITC Constanța
30
7
13
10
22-30
27
16.
ICAB Arcuda
30
3
3
24
24-90
9

Serie IV
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Autobuzul București
30
18
9
3
57-22
45
2.
Comerțul Alexandria
30
17
7
6
48-32
41
3.
Sportul Muncitoresc București
30
17
6
7
58-32
40
4.
IRA Câmpina
30
15
10
5
43-27
40
5.
Carpați Sinaia
30
15
8
7
51-30
38
6.
Chimia Turnu-Măgurele
30
12
7
11
44-35
31
7.
Caraimanul Bușteni
30
10
10
10
40-33
30
8.
Flacăra roșie București
30
9
11
10
32-28
29
9.
Prahova Ploiești
30
9
9
12
44-35
27
10.
Petrolul Târgoviște
30
9
9
12
30-42
27
11.
Progresul Corabia
30
9
8
13
34-55
26
12.
Sirena București
30
8
9
13
31-35
25
13.
Unirea Drăgășani
30
10
4
16
33-50
24
14.
Dacia Pitești
30
7
9
14
32-48
23
15.
Unirea Câmpulung-Muscel
30
7
7
16
30-51
21
16.
Progresul Balș
30
3
7
20
21-63
13

Serie V
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
UM Timișoara
30
20
4
6
67-18
44
2.
Vulturii Textila Lugoj
30
17
6
7
87-33
40
3.
Minerul Lupeni
30
14
5
11
59-36
33
4.
Minerul Bocșa
30
13
7
10
42-38
33
5.
Energetica Turnu-Severin
30
13
6
11
38-50
32
6.
Steagul roșu Plenița
30
13
5
12
54-39
31
7.
CFR Caransebeș
30
12
6
12
50-44
30
8.
Victoria Târgu-Jiu
30
13
4
13
43-41
30
9.
Victoria Caransebeș
30
11
8
11
34-35
30
10.
Metalul Topleț
30
13
3
14
49-70
29
11.
Electromotor Timișoara
30
11
6
13
39-53
28
12.
Minerul Motru
30
12
3
15
31-34
27
13.
Dunărea Calafat
30
10
6
14
41-43
26
14.
Furnirul Deta
30
11
4
15
40-52
26
15.
Progresul Strehaia
30
10
6
14
34-54
26
16.
Unirea Orșova
30
3
3
21
31-99
15

Serie VI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minaur Zlatna
30
19
5
6
48-21
43
2.
Metalul Aiud
30
15
6
9
50-26
36
3.
Victoria Călan
30
14
5
11
38-31
33
4.
Industria sârmei Câmpia-Turzii
30
13
5
12
37-27
31
5.
Mureșul Deva
30
11
9
10
40-35
31
6.
Minerul Ghelar
30
12
7
11
38-35
31
7.
Independența Sibiu
30
13
5
12
31-32
31
8.
Arieșul Câmpia-Turzii
30
12
6
12
34-31
30
9.
Arieșul Turda
30
12
6
12
32-34
30
10.
Minerul Teliuc
30
13
4
13
35-40
30
11.
Soda Ocna-Mureș
30
12
6
12
32-37
30
12.
Aurul Brad
30
14
1
15
38-35
29
13.
ASA Sibiu
30
10
8
12
26-34
28
14.
Știința Petroșani
30
9
9
12
29-29
27
15.
Tehnofrig Cluj-Napoca
30
8
6
16
23-39
22
16.
Minerul Baia de Arieș
30
7
4
19
24-69
18

Serie VII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Gloria Bistrița
30
20
5
5
82-24
45
2.
Victoria Carei
30
17
7
6
55-24
41
3.
CIL Gherla
30
16
7
7
50-35
39
4.
CIL Sighetu-Marmației
30
16
6
8
49-31
38
5.
Dermata Cluj-Napoca
30
14
7
9
47-23
35
6.
Someșul Satu-Mare
30
13
5
12
41-31
31
7.
Unirea Dej
30
12
7
11
52-44
31
8.
Chimistul Baia-Mare
30
12
7
11
45-41
31
9.
Bradul Vișeu de Sus
30
14
2
14
35-48
30
10.
Constructorul Baia-Mare
30
12
4
14
41-47
28
11.
Metalul Salonta
30
9
6
15
25-54
24
12.
Foresta Năsăud
30
9
5
16
39-53
23
13.
Topitorul Baia-Mare
30
10
3
17
39-56
23
14.
Dinamo Zalău
30
7
8
15
28-52
22
15.
Bihoreana Marghita
30
8
5
17
25-49
21
16.
Dacia Oradea
30
6
6
18
23-64
18

Serie VIII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Tractorul Brașov
30
23
4
3
86-16
50
2.
Chimia Făgăraș
30
20
2
8
65-28
42
3.
Oltul Sfântul-Gheorghe
30
18
5
7
69-24
41
4.
Minerul Bălan
30
14
5
11
36-41
33
5.
Lemnarul Odorheiu-Secuiesc
30
15
2
13
66-41
32
6.
Metalul Copșa-Mică
30
14
4
12
59-47
32
7.
Colorom Codlea
30
13
5
12
47-51
31
8.
Chimica Târnăveni
30
14
2
14
48-38
30
9.
Torpedo Zărnești
30
12
4
14
40-39
28
10.
Unirea Cristuru-Secuiesc
30
10
4
14
40-53
28
11.
Carpați Brașov
30
10
7
13
32-38
27
12.
Vitrometan Mediaș
30
11
4
15
41-62
26
13.
Chimia Oraș Victoria
30
10
4
16
38-57
24
14.
Viitorul Gheorgheni
30
8
6
16
23-67
22
15.
Medicina Târgu-Mureș
30
6
5
19
23-61
17
16.
Avântul Reghin
30
6
5
19
31-81
17

Play-off for promotion in Divizia B

Group I (Brașov)
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Șantierul Naval Oltenița
3
2
1
0
5-1
5
2.
CFR Pașcani
3
2
1
0
8-5
5
3.
Metalul Plopeni
3
0
1
2
4-6
1
4.
Autobuzul București
3
0
1
2
2-7
1
Group II (Arad)
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
UM Timișoara
3
1
2
0
5-4
4
2.
Gloria Bistrița
3
1
1
1
5-5
3
3.
Minaur Zlatna
3
0
3
0
1-1
3
4.
Tractorul Brașov
3
0
2
1
3-4
2

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1969-70 - Edition 14