Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1971-72 - Edition 16

Serie I
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
ITA Pașcani
26
18
3
5
65-23
39
2.
Chimia Suceava
26
14
8
4
40-10
36
3.
ASA Câmpulung-Moldovenesc
26
14
8
4
46-25
36
4.
Victoria Roman
26
15
4
7
50-25
34
5.
Minerul Gura-Humorului
26
12
7
7
52-19
31
6.
Avântul Frasin
26
12
5
9
30-29
29
7.
Textila Botoșani
26
7
9
10
32-35
23
8.
Foresta Fălticeni
26
9
5
12
24-30
23
9.
Minobrad Vatra-Dornei
26
9
3
14
38-54
21
10.
Unirea Iași
26
8
5
13
31-50
21
11.
Nicolina Iași
26
8
4
14
38-58
20
12.
Fulgerul Dorohoi
26
8
4
14
31-53
20
13.
Victoria PTTR Botoșani
26
8
3
15
34-57
19
14.
Constructorul Iași
26
1
10
15
18-61
12
Penicilina Iași became Unirea Iași

Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Petrolul Moinești
26
14
10
2
58-23
38
2.
Rulmentul Bârlad
26
15
5
6
41-24
35
3.
Minerul Comănești
26
14
5
7
36-24
33
4.
Automobilul Focșani
26
15
1
10
49-41
31
5.
Danubiana Roman
26
12
3
11
49-37
27
6.
Viitorul Vaslui
26
10
6
10
28-33
26
7.
URA Tecuci
26
11
3
12
38-36
25
8.
Textila Buhuși
26
11
2
13
47-35
24
9.
Letea Bacău
26
11
2
13
40-37
24
10.
Oituz Târgu-Ocna
26
9
5
12
33-43
23
11.
Trotușul Oraș Gh.Gheorghiu-Dej
26
9
4
13
38-48
22
12.
Cimentul Bicaz
26
8
6
12
32-52
22
13.
Luceafărul Focșani
26
7
5
14
37-49
19
14.
Gloria Tecuci
26
3
9
14
20-64
15
ASM Tecuci became URA Tecuci

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Delta Tulcea
26
15
7
4
38-11
37
2.
IMU Medgidia
26
12
11
3
48-23
35
3.
SUT Galați
26
13
8
5
51-16
34
4.
Dacia Galați
26
11
6
9
37-30
28
5.
Metalurgistul Brăila
26
11
6
9
36-32
28
6.
Electrica Constanța
26
10
6
10
37-43
26
7.
Marina Mangalia
26
7
11
8
27-26
25
8.
Unirea Tricolor Brăila
26
7
10
9
24-39
24
9.
Ancora Galați
26
7
9
10
23-33
23
10.
Cimentul Medgidia
26
7
8
11
30-29
22
11.
Dunărea Tulcea
26
6
10
10
20-36
22
12.
Granitul Babadag
26
9
4
13
33-53
22
13.
SN Constanța
26
7
6
13
23-38
20
14.
Dunărea Brăila
26
7
4
15
32-50
18
Viitorul Brăila became Metalurgistul Brăila and Constructorul Galați became SUT Galați

Serie IV
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Electronica București
26
15
7
4
41-17
37
2.
Unirea Tricolor București
26
13
9
4
46-18
35
3.
Autobuzul București
26
13
7
6
42-21
33
4.
Tehnometal București
26
14
4
8
45-27
32
5.
Celuloza Călărași
26
14
4
8
40-23
32
6.
TMB București
26
12
5
9
32-27
29
7.
Laromet București
26
8
10
8
21-27
26
8.
Flacăra roșie București
26
9
5
12
28-38
23
9.
Sirena București
26
6
10
10
23-27
22
10.
Voința București
26
7
8
11
22-33
22
11.
Dinamo Obor București
26
7
8
11
19-30
22
12.
Olimpia Giurgiu
26
7
7
14
24-34
21
13.
Mașini unelte București
26
6
8
12
22-37
20
14.
Victoria Lehliu
26
3
4
19
13-59
10

Serie V
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Gloria Buzău
26
15
10
1
41-14
40
2.
Carpați Sinaia
26
14
5
7
51-32
33
3.
Șoimii Buzău
26
11
8
7
35-23
30
4.
IRA Câmpina
26
12
5
9
35-24
29
5.
Petrolistul Boldești
26
10
7
9
38-32
27
6.
Prahova Ploiești
26
8
11
7
36-32
27
7.
Caraimanul Bușteni
26
9
8
9
34-30
26
8.
Azotul Slobozia
26
8
9
9
37-36
25
9.
Victoria Florești
26
8
7
11
44-44
23
10.
Petrolul Berca
26
8
7
11
31-36
23
11.
Chimia Buzău
26
9
5
12
31-42
23
12.
Olimpia Râmnicu-Sărat
26
8
6
12
28-36
22
13.
Aurora Urziceni
26
8
4
18
29-58
20
14.
Viitorul Slănic
26
7
2
17
26-57
16

Serie VI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Flacăra Moreni
26
19
3
4
60-19
41
2.
Oltul Slatina
26
16
6
4
45-18
38
3.
Chimia Turnu-Măgurele
26
12
6
8
35-20
30
4.
Dacia Pitești
26
10
7
9
39-30
27
5.
Petrolul Târgoviște
26
11
5
10
37-32
27
6.
Metalul Mija
26
11
4
11
39-35
26
7.
Petrolul Videle
26
8
9
9
30-25
25
8.
Comerțul Alexandria
26
10
5
11
24-34
25
9.
Unirea Drăgășani
26
9
6
11
38-35
24
10.
Lotrul Brezoi
26
8
7
11
27-48
23
11.
Oltul Râmnicu-Vâlcea
26
9
4
13
36-46
22
12.
Sporting Roșiori
26
8
6
12
33-50
22
13.
Muscelul Câmpulung
26
6
7
13
23-43
19
14.
Rapid Piatra-Olt
26
5
5
16
20-51
15
Gloria Mija became Metalul Mija and Gloria Slatina became Oltul Slatina

Serie VII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metalul Dr.Turnu-Severin
24
15
5
4
54-23
35
2.
Știința Petroșani
24
14
6
4
48-19
34
3.
Minerul Lupeni
24
11
10
3
49-24
32
4.
Minerul Motru
24
10
7
7
37-26
27
5.
Dunărea Calafat
24
9
6
9
48-41
24
6.
Pandurii Târgu-Jiu
24
9
5
10
38-35
23
7.
Steagul roșu Plenița
24
9
4
11
35-32
22
8.
Răsăritul Caracal
24
8
6
10
42-43
22
9.
MEVA Drobeta Turnu-Severin
24
7
6
11
24-36
20
10.
Progresul Corabia
24
7
6
11
28-42
20
11.
Metalul Topleț
24
7
6
11
35-52
20
12.
Minerul Rovinari
24
6
5
13
25-56
17
13.
Progresul Strehaia
24
6
4
14
20-44
16

Serie VIII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Vagonul Arad
26
15
6
5
39-24
36
2.
Mureșul Deva
26
14
5
7
59-25
33
3.
UM Timișoara
26
12
6
8
39-29
30
4.
Minerul Moldova-Nouă
26
11
7
8
35-27
29
5.
Electromotor Timișoara
26
12
4
8
39-33
28
6.
Progresul Timișoara
26
10
6
10
39-39
26
7.
Metalul Oțelul-Roșu
26
10
6
10
47-48
26
8.
Aurul Brad
26
11
4
11
35-41
26
9.
Furnirul Deta
26
11
4
11
24-30
26
10.
Minerul Bocșa
26
11
3
12
42-49
25
11.
Minerul Ghelar
26
11
2
13
41-46
24
12.
Gloria Arad
26
9
5
12
30-32
23
13.
CFR Caransebeș
26
6
6
14
34-45
18
14.
Victoria Caransebeș
26
4
6
16
25-60
14

Serie IX
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Independența Sibiu
26
16
4
6
62-21
36
2.
Victoria Călan
26
13
4
9
45-26
30
3.
Unirea Alba-Iulia
26
13
4
9
25-26
30
4.
Minerul Teliuc
26
11
6
9
36-31
28
5.
CFR Simeria
26
12
3
11
46-35
27
6.
Metalul Copșa-Mică
26
11
5
10
37-40
27
7.
CFR Sighișoara
26
9
8
9
28-31
26
8.
Chimia Orașul Victoria
26
11
4
11
28-33
26
9.
UPA Sibiu
26
10
5
11
36-38
25
10.
Vitrometan Mediaș
26
9
7
10
31-46
25
11.
Minaur Zlatna
26
10
4
12
33-34
24
12.
Textila Sebeș
26
9
4
13
37-53
22
13.
Constructorul Hunedoara
26
8
6
12
22-38
22
14.
ASA Sibiu
26
6
4
16
34-48
16

Serie X
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Victoria Carei
26
17
3
6
67-23
37
2.
Minerul Baia-Sprie
26
12
7
7
41-17
31
3.
Bihoreana Marghita
26
13
5
8
39-30
31
4.
Unirea Zalău
26
11
8
7
31-22
30
5.
Minerul Cavnic
26
10
8
8
39-27
28
6.
Topitorul Baia-Mare
26
11
5
10
31-41
27
7.
Bradul Vișeu de Sus
26
10
6
10
28-41
26
8.
Someșul Satu-Mare
26
10
5
11
34-29
25
9.
CIL Sighetu-Marmației
26
11
3
12
29-32
25
10.
Recolta Salonta
26
10
4
12
32-46
24
11.
Constructorul Baia-Mare
26
7
8
11
42-52
22
12.
Voința Carei
26
9
4
13
28-40
22
13.
Gloria Baia-Mare
26
8
6
16
20-37
22
14.
Măgura Șimleu-Silvaniei
26
6
2
18
21-45
14

Serie XI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Industria sârmei Câmpia-Turzii
26
20
1
5
74-19
41
2.
Chimica Târnăveni
26
18
4
4
67-22
40
3.
Arieșul Turda
26
14
4
8
48-29
32
4.
CIL Gherla
26
12
6
8
45-28
30
5.
Metalul Aiud
26
12
5
9
46-30
29
6.
Dermata Cluj-Napoca
26
11
5
10
31-26
27
7.
Unirea Dej
26
9
8
9
33-37
26
8.
Soda Ocna-Mureș
26
9
6
11
28-35
24
9.
Tehnofrig Cluj-Napoca
26
8
7
11
26-38
23
10.
Viitorul Târgu-Mureș
26
9
3
14
46-42
21
11.
Arieșul Câmpia-Turzii
26
8
5
13
25-34
21
12.
Someșul Beclean
26
7
4
15
31-87
18
13.
Minerul Rodna
26
5
7
14
31-79
17
14.
Progresul Năsăud
26
5
5
16
30-55
15

Serie XII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metrom Brașov
26
21
2
3
74-9
44
2.
Tractorul Brașov
26
17
4
5
69-22
38
3.
Politehnica Brașov
26
10
11
5
31-22
31
4.
Textila Odorheiu-Secuiesc
26
11
7
8
38-31
29
5.
Forestierul Târgu-Secuiesc
26
11
7
8
29-30
29
6.
Carpați Brașov
26
11
5
10
38-31
27
7.
Oltul Sfântul-Gheorghe
26
10
7
9
41-41
27
8.
Torpedo Zărnești
26
9
8
9
30-30
26
9.
Carpați Covasna
26
10
5
11
23-41
25
10.
Viitorul Gheorgheni
26
8
8
10
38-47
24
11.
Minerul Bălan
26
8
8
10
17-33
24
12.
Unirea Cristuru-Secuiesc
26
5
6
15
25-49
16
13.
AS Miercurea-Ciuc
26
4
7
15
19-39
15
14.
Colorom Codlea
26
3
3
20
18-65
9

Play-off for promotion in Divizia B

București Group
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Delta Tulcea
2
2
0
0
13-3
4
2.
Petrolul Moinești
2
1
0
1
5-4
2
3.
ITA Pașcani
2
0
0
2
2-13
0
Ploiești Group
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Gloria Buzău
2
2
0
0
4-1
4
2.
Flacăra Moreni
2
1
0
1
2-1
2
3.
Electronica Obor București
2
0
0
2
1-5
0
Râmnicu-Vâlcea Group
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metalul Drobeta Turnu-Severin
2
1
1
0
3-2
3
2.
Independența Sibiu
2
0
1
1
2-3
1
Hunedoara Group
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metrom Brașov
2
2
0
0
6-1
4
2.
Industria sârmei Câmpia-Turzii
2
1
0
1
4-3
2
3.
Victoria Carei
2
0
0
2
1-7
0

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1971-72