Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1974-75 - Edition 19

Serie I
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CS Botoșani
30
21
3
6
68-21
45
2.
Danubiana Roman
30
16
5
9
56-30
37
3.
ASA Câmpulung-Moldovenesc
30
15
5
10
54-34
35
4.
Laminorul Roman
30
15
4
11
57-39
34
5.
Constructorul Iași
30
14
4
12
40-39
32
6.
Minerul Gura-Humorului
30
13
5
12
38-39
31
7.
Avântul Frasin
30
12
6
12
35-42
30
8.
Metalul Rădăuți
30
12
5
13
44-39
29
9.
Dorna Vatra-Dornei
30
13
3
14
44-50
29
10.
Foresta Moldovița
30
13
3
14
29-49
29
11.
Victoria Roman
30
11
6
13
43-37
28
12.
Constructorul Botoșani
30
12
4
14
36-33
28
13.
Cristalul Dorohoi
30
13
2
15
43-46
28
14.
Unirea Iași
30
12
4
14
40-47
28
15.
Sportul muncitoresc Suceava
30
10
5
15
37-50
25
16.
Nicolina Iași
30
4
4
22
25-94
12

Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Viitorul Vaslui
30
22
6
2
67-24
50
2.
Petrolul Moinești
30
18
8
4
62-22
44
3.
Letea Bacău
30
15
10
5
55-31
40
4.
Energia Onești
30
16
7
7
49-16
39
5.
CAROM Onești
30
14
2
14
38-37
30
6.
Cimentul Bicaz
30
12
5
13
53-39
29
7.
Rulmentul Bârlad
30
10
9
11
25-28
29
8.
Textila Buhuși
30
10
8
12
42-34
28
9.
Minerul Comănești
30
10
8
12
43-37
28
10.
Constructorul Vaslui
30
12
4
14
32-46
28
11.
Oituz Târgu-Ocna
30
11
5
14
30-45
27
12.
Hușana Huși
30
10
5
15
42-55
25
13.
Tractorul Văleni
30
11
3
16
35-68
25
14.
Bradul Roznov
30
8
8
14
36-51
24
15.
Partizanul Bacău
30
8
2
20
36-68
18
16.
Constructorul Onești
30
7
2
21
23-67
16
Recolta changed the name in Tractorul Văleni before of the start of second part
Constructorul Onești was eliminated from championship at the end of first part

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Prahova Ploiești
30
22
3
5
74-16
47
2.
Poiana Câmpina
30
19
2
9
75-34
40
3.
Chimia Brazi
30
15
6
9
59-32
36
4.
Olimpia Râmnicu-Sărat
30
14
6
10
55-55
34
5.
Chimia Buzău
30
12
8
10
32-33
32
6.
Petrolul Teleajen Ploiești
30
12
7
11
40-27
31
7.
IRA Câmpina
30
13
5
12
50-38
31
8.
Carpați Sinaia
30
12
6
12
38-39
30
9.
URA Tecuci
30
12
5
13
41-48
29
10.
Victoria Florești
30
10
8
12
45-47
28
11.
Avântul Mâneciu
30
11
6
13
39-51
28
12.
Petrolistul Boldești
30
9
8
13
43-55
26
13.
Petrolul Berca
30
11
4
15
35-57
26
14.
Luceafărul Focșani
30
9
6
15
36-49
24
15.
Dinamo Focșani
30
9
5
16
50-74
23
16.
Bujorii Târgu-Bujor
30
6
3
21
34-91
15

Serie IV
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Cimentul Medgidia
30
20
7
3
51-16
47
2.
Electrica Constanța
30
19
4
7
57-31
42
3.
Ancora Galați
30
19
2
9
46-27
40
4.
IMUM Medgidia
30
15
8
7
48-24
38
5.
Viitorul Brăila
30
13
6
11
39-35
32
6.
Dunărea Tulcea
30
13
5
12
44-28
31
7.
Marina Mangalia
30
13
5
12
37-32
31
8.
Dunărea Cernavodă
30
12
6
12
28-30
30
9.
Rapid Fetești
30
11
7
12
33-33
29
10.
Comerțul Brăila
30
11
6
13
23-27
28
11.
Portul Constanța
30
10
7
13
50-35
27
12.
Voința Constanța
30
10
7
13
41-46
27
13.
Granitul Babadag
30
10
6
14
33-48
26
14.
Știința Constanța
30
10
5
15
37-40
25
15.
Tehnometal Galați
30
8
5
17
27-55
21
16.
Recolta Frecăței
30
2
2
26
10-97
6
Recolta Frecăței was excluded from championship after 24 rounds

Serie V
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Dunărea Giurgiu
30
19
5
6
55-17
43
2.
Unirea Tricolor București
30
15
10
5
53-33
40
3.
Azotul Slobozia
30
17
4
9
54-41
38
4.
Olimpia Giurgiu
30
14
4
12
39-36
32
5.
Sirena București
30
8
15
17
39-36
31
6.
Automatica București
30
11
9
10
38-36
31
7.
Șoimii TAROM București
30
10
10
10
54-34
30
8.
TMB București
30
11
8
11
49-41
30
9.
Tehnometal București
30
12
6
12
31-36
30
10.
Electronica București
30
11
8
11
21-39
30
11.
Triumf București
30
9
10
11
27-30
28
12.
Flacăra roșie București
30
9
10
11
35-46
28
13.
IOR București
30
6
13
11
37-40
25
14.
IPRECA Călărași
30
9
5
16
39-55
23
15.
Voința Slobozia
30
6
10
14
21-42
22
16.
Laromet București
30
5
9
16
26-56
19

Serie VI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Chimia Turnu-Măgurele
30
19
6
5
72-26
44
2.
ROVA Roșiori-de-Vede
30
16
8
6
51-30
40
3.
Cetatea Turnu-Măgurele
30
14
5
11
46-37
33
4.
Chimistul Râmnicu-Vâlcea
30
13
7
10
45-46
33
5.
Recolta Stoicănești
30
13
6
11
32-39
32
6.
Viitorul Scornicești
30
12
7
11
32-34
31
7.
Vulturii Câmpulung-Muscel
30
13
5
12
39-45
31
8.
Oțelul Târgoviște
30
10
10
10
40-40
30
9.
Lotrul Brezoi
30
14
2
14
51-53
30
10.
Petrolul Târgoviște
30
12
5
13
42-42
29
11.
Unirea Drăgășani
30
12
5
13
37-48
29
12.
Cimentul Fieni
30
12
4
14
45-47
28
13.
Vagonul Caracal
30
11
4
15
45-41
26
14.
Chimia Găești
30
9
8
13
42-43
26
15.
Dacia Pitești
30
10
6
14
38-43
26
16.
Textilistul Pitești
30
4
4
22
21-64
12

Serie VII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minerul Motru
30
20
3
7
60-22
43
2.
MEVA Turnu-Severin
30
19
4
7
39-24
42
3.
Minerul Lupeni
30
17
3
10
54-28
37
4.
FOB Balș
30
17
1
12
50-44
35
5.
Cimentul Târgu-Jiu
30
14
4
12
49-31
32
6.
Progresul Corabia
30
13
4
13
44-37
30
7.
CFR Craiova
30
12
6
12
42-40
30
8.
Progresul Băilești
30
13
3
14
36-36
29
9.
Dunărea Calafat
30
11
6
13
45-46
28
10.
Metalurgistul Sadu
30
12
4
14
34-37
28
11.
Dinamo Orșova
30
12
3
15
39-43
27
12.
Minerul Rovinari
30
12
2
16
29-30
26
13.
AS Victoria Craiova
30
10
6
14
27-39
26
14.
CIL Turnu-Severin
30
11
2
17
38-57
24
15.
Progresul Strehaia
30
10
4
16
31-60
24
16.
Steagul roșu Plenița
30
8
3
19
27-70
19

Serie VIII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Unirea Tomnatic
30
20
4
6
55-21
44
2.
Metalul Oțelu-Roșu
30
20
3
7
79-23
43
3.
CFR Simeria
30
14
4
12
48-36
32
4.
Constructorul Arad
30
12
8
10
39-34
32
5.
Minerul Ghelar
30
12
7
11
51-35
31
6.
Electromotor Timișoara
30
13
4
13
45-40
30
7.
Unirea Sânnicolau-Mare
30
12
6
12
35-38
30
8.
Știința Petroșani
30
10
9
11
32-33
29
9.
Ceramica Jimbolia
30
10
9
11
40-48
29
10.
Minerul Teliuc
30
12
4
14
35-32
28
11.
CFR Caransebeș
30
11
6
13
42-51
28
12.
Strungul Arad
30
11
6
13
37-46
28
13.
Minerul Oravița
30
9
10
11
32-42
28
14.
Metalul Bocșa
30
13
1
16
45-44
27
15.
Progresul Timișoara
30
10
7
13
39-47
27
16.
Crișana Sebiș
30
5
4
21
16-100
14

Serie IX
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Dacia Orăștie
30
23
3
4
64-22
49
2.
Olimpia Oradea
30
22
2
6
65-24
46
3.
Voința Oradea
30
15
4
11
50-44
34
4.
Aurul Brad
30
14
5
11
66-33
33
5.
Minerul Bihor
30
14
4
12
56-43
32
6.
Soda Ocna-Mureș
30
13
5
12
40-38
31
7.
Recolta Salonta
30
13
4
13
34-34
30
8.
Dermata Cluj-Napoca
30
11
7
12
34-28
29
9.
Unirea Alba-Iulia
30
13
3
14
41-49
29
10.
Constructorul Alba-Iulia
30
12
3
15
44-42
27
11.
Textila Sebeș
30
10
6
14
32-59
26
12.
Construcții montaj Cluj-Napoca
30
9
7
14
37-40
25
13.
CIL Blaj
30
11
2
17
41-63
24
14.
Cimentul Turda
30
8
6
16
40-56
22
15.
Arieșul Câmpia-Turzii
30
8
6
16
31-70
22
16.
Minaur Zlatna
30
8
5
17
25-55
21

Serie X
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CIL Sighetu-Marmației
30
21
4
5
65-14
46
2.
Minerul Cavnic
30
17
5
8
64-27
39
3.
Armătura Zalău
30
16
6
8
50-27
38
4.
Minerul Baia-Borșa
30
14
5
11
52-36
33
5.
Rapid Jibou
30
14
2
14
46-41
30
6.
Bradul Vișeu
30
12
6
12
32-38
30
7.
Bihoreana Marghita
30
11
7
12
44-35
29
8.
Minerul Băița
30
12
5
13
49-45
29
9.
Voința Carei
30
13
2
15
41-58
28
10.
Someșul Satu-Mare
30
12
3
15
52-60
27
11.
Oașul Negrești
30
12
3
15
39-53
27
12.
Minerul Băiuț
30
10
7
13
38-54
27
13.
Minerul Suncuiuș
30
11
5
14
40-59
27
14.
CUPROM Baia-Mare
30
9
8
13
50-60
26
15.
Unirea Tășnad
30
10
5
15
36-58
25
16.
Victoria Zalău
30
6
7
17
22-55
19
CS Zalău changed the name in second part in Armătura Zalău

Serie XI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Gloria Bistrița
30
20
5
5
70-13
45
2.
Unirea Dej
30
20
3
7
59-27
43
3.
Viitorul Gheorgheni
30
18
0
12
69-47
36
4.
Chimica Târnăveni
30
16
2
12
45-33
34
5.
Metalul Copșa-Mică
30
14
4
12
33-36
32
6.
Minerul Rodna
30
11
7
12
43-45
29
7.
Lacul Ursu-Sovata
30
13
3
14
35-48
29
8.
AS Miercurea-Ciuc
30
13
2
15
47-41
28
9.
CIL Gherla
30
11
6
13
37-36
28
10.
Foresta Bistrița
30
12
4
14
30-36
28
11.
Minerul Bălan
30
11
5
14
35-36
27
12.
Vitrometan Mediaș
30
11
5
14
35-42
27
13.
Avântul Reghin
30
12
3
15
35-51
27
14.
CFR Sighișoara
30
11
5
14
25-41
27
15.
Viitorul Târgu-Mureș
30
9
6
15
42-56
24
16.
Unirea Cristuru-Secuiesc
30
5
6
19
23-75
16

Serie XIi
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Nitramonia Făgăraș
30
17
8
5
79-27
42
2.
Caraimanul Bușteni
30
16
3
11
56-41
35
3.
Precizia Săcele
30
15
5
10
41-27
35
4.
Torpedo Zărnești
30
14
6
10
44-29
34
5.
ICIM Brașov
30
13
7
10
48-34
33
6.
Chimia Orașul Victoria
30
14
5
11
43-30
33
7.
UPA Sibiu
30
14
4
12
39-34
32
8.
Progresul Odorheiu-Secuiesc
30
12
6
12
37-30
30
9.
Textila Cisnădie
30
13
3
14
50-49
29
10.
Inter Sibiu
30
12
5
13
35-41
29
11.
Forestierul Târgu-Secuiesc
30
12
5
13
37-63
29
12.
Unirea Sfântu-Gheorghe
30
12
4
14
40-51
28
13.
Carpați Brașov
30
9
9
12
40-35
27
14.
Minerul Baraolt
30
11
4
15
43-65
26
15.
Măgura Codlea
30
11
4
15
33-57
26
16.
Carpați Covasna
30
4
4
22
20-72
12

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1974-75 - Edition 19