Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1975-76 - Edition 20

Serie I
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minerul Gura-Humorului
30
21
3
6
66-23
45
2.
Laminorul Roman
30
18
4
8
61-23
40
3.
ASA Câmpulung-Moldovenesc
30
17
4
9
56-31
38
4.
Constructorul Iași
30
15
4
11
51-32
34
5.
Foresta Fălticeni
30
13
7
10
31-22
33
6.
Metalul Rădăuți
30
15
2
13
48-50
32
7.
Avântul Frasin
30
13
5
12
33-39
31
8.
Danubiana Roman
30
12
6
12
45-44
30
9.
Constructorul Botoșani
30
12
2
14
38-43
30
10.
Dorna Vatra-Dornei
30
11
7
12
40-49
29
11.
Progresul Fălticeni
30
11
3
16
32-42
25
12.
Spicul Țigănași
30
11
3
16
31-45
25
13.
Cristalul Dorohoi
30
10
5
15
30-50
25
14.
Victoria Roman
30
8
8
14
36-48
24
15.
Foresta Moldovița
30
8
7
15
25-58
23
16.
Metalurgistul Iași
30
5
6
19
26-50
16

Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Relonul Săvinești
30
25
2
3
90-13
52
2.
Petrolul Moinești
30
25
2
3
74-15
52
3.
Letea Bacău
30
20
4
6
90-24
44
4.
Energia Onești
30
17
5
8
45-34
39
5.
Constructorul Vaslui
30
16
6
8
56-29
38
6.
Oituz Târgu-Ocna
30
13
5
12
49-50
31
7.
Minerul Comănești
30
14
2
14
50-42
30
8.
Rulmentul Bârlad
30
13
4
13
51-42
30
9.
Textila Buhuși
30
10
6
14
38-45
26
10.
Bradul Roznov
30
8
8
14
25-44
24
11.
Hușana Huși
30
9
5
16
27-54
23
12.
Ozana Târgu-Neamț
30
9
4
17
36-77
22
13.
Cimentul Bicaz
30
8
3
19
30-52
19
14.
Petrolistul Dărmănești
30
7
4
19
43-78
18
15.
Locomotiva Adjud
30
5
8
17
23-68
18
16.
Tractorul Văleni
30
6
2
22
30-90
14
Tractorul Vlădeni was suspended after round 26

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Olimpia Râmnicu-Sărat
30
17
7
6
53-33
41
2.
Carpați Sinaia
30
16
8
6
41-19
40
3.
Poiana Câmpina
30
17
4
9
57-29
38
4.
Caraimanul Bușteni
30
17
4
9
55-32
38
5.
IRA Câmpina
30
15
5
10
39-26
35
6.
Petrolul Teleajen Ploiești
30
14
6
10
40-27
34
7.
Chimia Brazi
30
14
5
11
45-36
33
8.
Foresta Gugești
30
11
6
13
43-46
28
9.
Avântul Mâneciu
30
11
6
13
38-47
28
10.
Victoria Florești
30
10
7
13
37-42
27
11.
Luceafărul Focșani
30
11
5
14
40-48
27
12.
Petrolistul Boldești
30
11
5
14
32-40
27
13.
Chimia Buzău
30
9
8
13
39-42
26
14.
Chimia Mărășești
30
10
6
14
37-50
26
15.
Petrolul Berca
30
9
4
17
33-58
22
16.
Carpați Nehoiu
30
4
2
24
19-73
10

Serie IV
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Portul Constanța
30
21
5
4
65-19
47
2.
Progresul Brăila
30
15
9
6
35-22
39
3.
IMUM Medgidia
30
14
8
8
36-21
36
4.
Chimia Brăila
30
13
8
9
41-27
34
5.
Viitorul Brăila
30
13
8
9
40-37
34
6.
Unirea Știința Eforie-Nord
30
10
13
7
42-31
33
7.
Dunărea Tulcea
30
12
9
9
44-35
33
8.
Electrica Constanța
30
9
12
9
39-27
30
9.
Dunărea Cernavodă
30
12
6
12
56-49
30
10.
Ancora Galați
30
10
8
12
33-33
28
11.
Autobuzul Făurei
30
11
6
13
32-42
28
12.
Marina Mangalia
30
11
3
16
43-39
25
13.
Gloria Murfatlar
30
8
7
15
23-41
23
14.
Minerul Măcin
30
8
7
15
30-58
23
15.
Granitul Babadag
30
8
5
17
25-61
21
16.
Voința Constanța
30
6
4
20
16-58
16

Serie V
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Tehnometal București
30
17
8
5
55-25
42
2.
Unirea Tricolor București
30
16
10
4
46-19
42
3.
Azotul Slobozia
30
14
6
10
42-38
34
4.
ICSIM București
30
10
12
8
37-31
32
5.
Triumf București
30
11
9
10
34-31
31
6.
TMB București
30
10
10
10
49-46
30
7.
Șoimii TAROM București
30
11
7
12
45-34
29
8.
Flacăra roșie București
30
8
13
9
44-39
29
9.
Automatica București
30
9
11
10
38-38
29
10.
IOR București
30
10
9
11
33-35
29
11.
Avântul Urziceni
30
9
10
11
39-45
28
12.
Electronica București
30
11
5
14
28-33
27
13.
Olimpia Giurgiu
30
9
9
12
36-43
27
14.
Sirena București
30
8
10
12
37-45
26
15.
IPRECA Călărași
30
9
8
13
24-39
26
16.
Rapid Fetești
30
6
7
17
31-77
19

Serie VI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Flacăra-Automecanica Moreni
30
21
7
2
65-17
49
2.
ROVA Roșiori-de-Vede
30
20
6
4
61-19
46
3.
Vulturii Câmpulung-Muscel
30
16
6
8
59-28
38
4.
Viitorul Scornicești
30
14
7
9
61-31
35
5.
Petrolul Târgoviște
30
12
7
11
41-27
31
6.
FOB Balș
30
13
4
13
37-37
30
7.
Recolta Stoicănești
30
11
8
11
43-53
30
8.
Constructorul Pitești
30
11
7
12
37-38
29
9.
Chimia Găești
30
11
6
13
33-45
28
10.
Progresul Corabia
30
12
3
15
39-51
27
11.
Cimentul Fieni
30
10
7
13
32-46
27
12.
Cetatea Turnu-Măgurele
30
11
4
15
47-56
26
13.
Oțelul Târgoviște
30
10
6
14
41-49
26
14.
Vagonul Caracal
30
10
6
14
34-46
26
15.
Electrica Titu
30
10
6
14
31-48
26
16.
Voința Caracal
30
0
4
26
6-82
4
Voința Caracal retired from the championship at the end of first part
The match Voința Caracal vs. Progresul Corabia, from round 14, was lost by both teams with 0-3

Serie VII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minerul Lupeni
30
17
9
4
52-13
43
2.
Cimentul Victoria Târgu-Jiu
30
16
5
9
49-31
37
3.
Metalurgistul Sadu
30
15
6
9
35-27
36
4.
Lotrul Brezoi
30
16
3
11
50-33
35
5.
Metalul Turnu-Severin
30
15
5
10
47-30
35
6.
Progresul Băilești
30
14
6
10
52-36
34
7.
Dierna Orșova
30
12
7
11
47-40
31
8.
Chimistul Râmnicu-Vâlcea
30
11
8
11
35-33
30
9.
Dunărea Calafat
30
11
7
12
41-54
29
10.
MEVA Turnu-Severin
30
11
5
14
38-44
27
11.
Unirea Drăgășani
30
10
7
13
27-35
27
12.
Constructorul Craiova
30
11
5
14
39-55
27
13.
CFR Craiova
30
9
7
14
29-47
25
14.
Minerul Rovinari
30
8
7
15
27-38
23
15.
AS Victoria Craiova
30
7
8
15
29-55
22
16.
Unirea Turnu-Severin
30
7
5
18
37-63
19

Serie VIII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Aurul Brad
28
16
7
5
57-23
39
2.
Minerul Anina
28
13
6
9
46-28
32
3.
Vulturii Textila Lugoj
28
11
8
9
32-25
30
4.
Gloria Reșița
28
14
2
12
47-43
30
5.
Constructorul Timișoara
28
11
6
11
41-28
28
6.
Ceramica Jimbolia
28
12
4
12
29-40
28
7.
Minerul Ghelar
28
11
5
12
41-46
27
8.
Unirea Sânnicolau-Mare
28
12
3
13
35-45
27
9.
Știința Petroșani
28
12
2
14
34-35
26
10.
Electromotor Timișoara
28
10
6
12
31-34
26
11.
Minerul Teliuc
28
12
2
14
33-38
26
12.
Metalul Oțelu-Roșu
28
10
6
12
38-51
26
13.
CFR Simeria
28
11
3
14
39-38
25
14.
Metalul Bocșa
28
10
5
13
46-54
25
15.
CFR Caransebeș
28
12
1
15
36-57
25
16.
Minerul Oravița
8
2
2
4
11-14
6
Minerul Oravița was excluded from championship after the incidents from the match with Constructorul Timișoara (2-2, in round 8) and its results were canceled.

Serie IX
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Armătura Zalău
30
20
6
4
66-19
46
2.
Strungul Arad
30
18
6
6
53-22
42
3.
Constructorul Arad
30
16
6
8
56-29
38
4.
Bihoreana Marghita
30
16
5
9
72-41
37
5.
Recolta Salonta
30
14
9
7
42-38
37
6.
Voința Oradea
30
15
4
11
54-43
34
7.
Minerul Bihor
30
12
7
11
36-40
31
8.
Someșul Satu-Mare
30
11
8
11
41-29
30
9.
Oașul Negrești
30
12
4
14
47-43
28
10.
Dinamo MIU Oradea
30
10
7
13
35-41
27
11.
Gloria Arad
30
10
6
14
37-49
26
12.
Minerul Suncuius
30
8
9
13
30-47
25
13.
Gloria Șimleu-Silvaniei
30
10
5
15
35-68
25
14.
Voința Carei
30
7
10
13
33-58
24
15.
Rapid Jibou
30
8
5
17
44-53
21
16.
Constructorul Satu-Mare
30
3
3
24
24-85
9
Olimpia Oradea fused with Dinamo, resulting Dinamo MIU Oradea

Serie X
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minerul Cavnic
30
20
4
6
67-31
44
2.
Unirea Dej
30
16
6
8
51-28
38
3.
Minerul Rodna
30
15
4
11
60-43
34
4.
CUPROM Baia-Mare
30
14
6
16
54-37
34
5.
Dermata Cluj-Napoca
30
12
8
10
48-41
32
6.
Minerul Baia-Sprie
30
11
9
10
50-34
31
7.
CIL Gherla
30
11
9
10
52-40
31
8.
Foresta Bistrița
30
13
4
13
43-40
30
9.
Minerul Băiuț
30
14
2
14
50-67
30
10.
Minerul Borșa
30
12
5
13
35-48
29
11.
Tehnofrig Cluj-Napoca
30
10
8
12
39-40
28
12.
Bradul Vișeu
30
12
4
14
39-52
28
13.
Cimentul Turda
30
9
8
13
41-46
26
14.
Minerul Băița
30
11
3
16
46-57
25
15.
Construcții Montaj Cluj-Napoca
30
9
6
15
36-44
24
16.
Progresul Năsăud
30
5
6
19
22-85
16

Serie XI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Chimica Târnăveni
30
21
6
3
74-9
48
2.
Metalul Aiud
30
22
4
4
82-18
48
3.
Unirea Alba-Iulia
30
18
4
8
45-37
40
4.
Inter Sibiu
30
16
5
9
51-27
37
5.
Textila Cisnădie
30
14
4
12
51-45
32
6.
Metalul Copșa-Mică
30
13
6
11
42-40
32
7.
UPA Sibiu
30
12
7
11
41-38
31
8.
Metalul Sighișoara
30
12
5
13
47-37
29
9.
Constructorul Alba-Iulia
30
13
3
14
39-44
29
10.
CIL Blaj
30
10
8
12
48-47
28
11.
Soda Ocna-Mureș
30
12
3
15
39-38
27
12.
Avântul Reghin
30
10
4
16
38-38
24
13.
IMIX Agnita
30
8
5
17
36-59
21
14.
Textila Sebeș
30
8
4
18
25-81
20
15.
Vitrometan Mediaș
30
8
3
19
25-57
19
16.
Lacul Ursu-Sovata
30
7
1
22
22-90
15

Serie XII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Oltul Sfântu-Gheorghe
30
17
8
5
54-20
42
2.
Progresul Odorheiu-Secuiesc
30
16
6
8
60-27
38
3.
Viitorul Gheorgheni
30
17
4
9
45-29
38
4.
CSU Brașov
30
15
7
8
46-28
37
5.
ICIM Brașov
30
12
7
11
53-40
31
6.
Carpați Brașov
30
11
8
11
34-29
30
7.
Unirea Sfântu-Gheorghe
30
11
8
11
40-39
30
8.
Chimia Orașul Victoria
30
10
9
11
32-33
29
9.
Minerul Baraolt
30
13
3
14
35-50
29
10.
Precizia Săcele
30
11
6
13
30-36
28
11.
Torpedo Zărnești
30
8
10
12
28-36
26
12.
Utilajul Făgăraș
30
11
4
15
36-50
26
13.
Forestierul Târgu-Secuiesc
30
10
6
14
26-48
26
14.
Minerul Bălan
30
9
7
14
35-46
25
15.
AS Miercurea-Ciuc
30
10
5
15
33-45
25
16.
Metalul Târgu-Secuiesc
30
7
6
17
24-55
20

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1975-76 - Edition 20