Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1980-81 - Edition 25

Serie I
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Constructorul Iași
30
19
5
6
76-30
43
2.
Foresta Fălticeni
30
17
8
5
51-12
42
3.
Laminorul Roman
30
16
6
8
49-32
38
4.
Avântul TCMM Frasin
30
13
6
11
44-44
32
5.
CFR Pașcani
30
14
4
12
34-45
32
6.
Nicolina Iași
30
12
6
12
37-44
30
7.
TEPRO Iași
30
12
5
13
36-37
29
8.
Dorna Vatra-Dornei
30
11
6
13
40-33
28
9.
Metalul Rădăuți
30
10
8
12
46-40
28
10.
ASA Câmpulung-Moldovenesc
30
12
4
14
40-37
28
11.
Cetatea Târgu-Neamț
30
13
2
15
42-51
28
12.
Cristalul Dorohoi
30
12
3
15
30-45
27
13.
Siretul Bucecea
30
11
4
15
39-51
26
14.
Metalul Botoșani
30
12
2
16
41-50
26
15.
Zimbrul Suceava
30
8
7
15
31-51
23
16.
Unirea Siret
30
9
2
19
30-64
20

Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Relonul Săvinești Roznov
28
14
10
4
46-19
38
2.
Minerul Comănești
28
15
3
10
47-26
33
3.
Letea Bacău
28
12
6
10
50-35
30
4.
Partizanul Bacău
28
12
5
11
51-34
29
5.
Gloria Focșani
28
12
5
11
42-51
29
6.
Victoria IRA Bacău
28
13
2
13
39-38
28
7.
Textila Buhuși
28
12
4
12
46-48
28
8.
Rulmentul Bârlad
28
11
5
12
30-33
27
9.
Celuloza Piatra-Neamț
28
12
3
13
35-51
27
10.
Cimentul Bicaz
28
10
6
12
40-42
26
11.
DEMAR Mărășești
28
11
4
13
37-43
26
12.
Energia Onești
28
11
4
13
33-45
26
13.
Petrolul Moinești
28
11
3
14
48-40
25
14.
Luceafărul Adjud
28
11
2
15
41-59
24
15.
FEPA'74 Bârlad
28
11
2
15
31-52
24
16.
Hușana Huși
14
3
2
9
11-25
8
Hușana Huși retired from the championship after 14 rounds

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Oțelul Galați
30
21
6
3
63-16
48
2.
Chimia Brazi
30
20
4
6
74-22
44
3.
Victoria Tecuci
30
17
3
10
49-26
37
4.
Carpați Sinaia
30
17
2
11
61-38
36
5.
Carpați Nehoiu
30
15
3
12
49-46
33
6.
Petrolul Băicoi
30
16
0
14
70-41
32
7.
Petrolul Berca
30
13
5
12
52-41
31
8.
Ancora Galați
30
14
2
14
48-38
30
9.
Olimpia Râmnicu-Sărat
30
12
4
14
32-45
28
10.
ȘN Brăila
30
11
5
14
50-54
27
11.
Avântul Matca
30
11
5
14
44-64
27
12.
Caraimanul Bușteni
30
11
4
15
47-45
26
13.
FEROM Urziceni
30
11
4
15
47-51
26
14.
Foresta Gugești
30
11
4
15
48-61
26
15.
Dacia-Unirea Brăila
30
12
3
15
36-47
23
16.
Tractorul Viziru
30
1
0
29
14-148
2
Dacia Unirea Brăila was penalized with 4 points

Serie IV
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Dunărea Călărași
30
20
6
4
77-21
46
2.
Portul Constanța
30
18
2
10
66-40
38
3.
Constructorul Călărași
30
16
2
12
52-40
34
4.
Metalul Mangalia
30
13
7
10
38-35
33
5.
Rapid Fetești
30
14
3
13
46-39
31
6.
Chimpex Constanța
30
11
9
10
37-34
31
7.
Progresul Isaccea
30
13
4
13
45-44
30
8.
ȘN Tulcea
30
12
4
14
57-36
28
9.
Amonil Slobozia
30
14
4
12
46-34
28
10.
Marina Mangalia
30
11
6
13
43-45
28
11.
Viitorul Mahmudia
30
12
4
14
39-87
28
12.
Voința Constanța
30
11
5
14
36-49
27
13.
Victoria Țăndărei
30
11
4
15
43-52
26
14.
Șoimii Cernavodă
30
10
6
14
31-51
26
15.
Electrica Constanța
30
8
7
15
29-48
23
16.
Unirea Eforie-Nord
30
7
5
18
29-59
19
Unirea Eforie-Nord didn't present in rounds 26 and 27 and was excluded from championship
Amonil Slobozia was penalized with 4 points

Serie V
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Automatica București
30
19
5
6
62-22
43
2.
TMB București
30
15
5
10
39-32
35
3.
Chimia Turnu-Măgurele
30
13
6
11
39-41
32
4.
Abatorul București
30
12
6
12
36-36
30
5.
Petrolul Videle
30
11
8
11
31-37
30
6.
Viitorul Chirnogi
30
12
6
12
30-37
30
7.
ȘN Oltenița
30
10
9
11
34-30
29
8.
Danubiana București
30
10
9
11
33-33
29
9.
Cetatea Turnu-Măgurele
30
14
1
15
35-60
29
10.
FCM Giurgiu
30
11
6
13
45-36
28
11.
ICSIM București
30
12
4
14
34-32
28
12.
Flacăra roșie București
30
9
10
11
31-33
28
13.
Tehnometal București
30
10
8
12
36-47
28
14.
Electronica București
30
11
6
13
30-43
28
15.
Voința București
30
11
5
14
50-40
27
16.
Petrolul Bolintin-Vale
30
9
8
13
36-42
26

Serie VI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Energie Slatina
30
23
1
6
80-23
47
2.
Prahova Ploiești
30
19
4
7
59-28
42
3.
ICIM Ploiești
30
17
4
9
61-31
38
4.
Metalul Mija
30
15
4
11
45-39
34
5.
Sportul muncitoresc Caracal
30
13
6
11
68-45
32
6.
Electronistul Curtea-de-Argeș
30
14
3
13
46-49
31
7.
Cimentul Fieni
30
12
6
12
45-41
30
8.
Muscelul Câmpulung-Muscel
30
12
5
13
42-31
29
9.
Dacia Pitești
30
12
4
14
49-32
28
10.
Progresul Corabia
30
12
3
15
41-43
27
11.
IOB Balș
30
12
2
16
34-62
26
12.
Recolta Stoicănești
30
12
1
17
40-51
25
13.
Progresul Pucioasa
30
11
3
16
26-42
25
14.
Unirea Răcari
30
12
1
17
44-87
25
15.
Petrolul Târgoviște
30
9
5
16
32-71
23
16.
IPC Slatina
30
8
2
20
20-57
18

Serie VII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CSM Turnu-Severin
30
23
1
6
66-20
43
2.
Electroputere Craiova
30
18
7
5
55-25
43
3.
CFR Craiova
30
16
7
7
41-18
39
4.
Dunărea Calafat
30
14
4
12
44-32
32
5.
Minerul Motru
30
13
5
12
50-39
31
6.
Dierna Orșova
30
14
3
13
50-40
31
7.
Jiul Rovinari
30
12
7
11
32-45
31
8.
Constructorul Craiova
30
13
2
15
45-40
28
9.
Viitorul Drăgășani
30
13
2
15
42-46
28
10.
Lotrul Brezoi
30
11
5
14
48-47
27
11.
Metalurgistul Sadu
30
12
3
15
31-36
27
12.
Unirea Turnu-Severin
30
11
5
14
34-42
27
13.
Mecanizatorul Șimian
30
13
1
16
43-57
27
14.
Minerul Râmnicu-Vâlcea
30
12
3
15
40-62
27
15.
Progresul Băilești
30
12
1
17
40-58
25
16.
Victoria Craiova
30
3
4
23
22-76
10
CSM Turnu-Severin was penalized with 4 points

Serie VIII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Strungul Arad
30
19
3
8
73-32
41
2.
Explormin Deva
30
19
2
9
73-31
40
3.
Minerul Oravița
30
15
2
13
58-46
32
4.
Șoimii-Strungul Lipova
30
15
2
13
53-45
32
5.
Electromotor Timișoara
30
14
1
15
50-53
29
6.
Vulturii Textila Lugoj
30
14
1
15
49-52
29
7.
CFR Arad
30
12
5
13
42-46
29
8.
Gloria Reșița
30
14
1
15
48-53
29
9.
Unirea Sânnicolau-Mare
30
13
3
14
36-52
29
10.
CFR Caransebeș
30
13
3
14
47-65
29
11.
Metalul Bocșa
30
12
4
14
52-47
28
12.
Unirea Tomnatic
30
13
2
15
36-47
28
13.
Victoria Ineu
30
14
0
16
37-58
28
14.
Minerul Certej
30
12
3
15
47-44
27
15.
CPL Caransebeș
30
12
3
15
37-47
27
16.
Metalul Oțelu-Roșu
30
11
1
18
50-70
23

Serie IX
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Someșul Satu-Mare
30
19
3
8
61-27
41
2.
Unirea Dej
30
17
1
12
48-51
35
3.
Construcții Electrometal Cluj
30
13
6
11
55-38
32
4.
Industria sârmei Câmpia-Turzii
30
15
0
15
51-36
30
5.
Victoria Carei
30
13
4
13
44-32
30
6.
Voința Oradea
30
13
4
13
41-35
30
7.
Oașul Negrești
30
13
4
13
39-36
30
8.
Bihoreana Marghita
30
15
3
12
59-45
29
9.
Armătura Zalău
30
15
3
12
58-49
29
10.
Unirea Valea-lui-Mihai
30
12
5
13
41-58
29
11.
Oțelul Ștei
30
12
4
14
42-50
28
12.
Tricolorul Beiuș
30
13
2
15
33-45
28
13.
Recolta Salonta
30
13
1
16
43-46
27
14.
Victoria Elcond Zalău
30
11
5
14
35-42
27
15.
Rapid Jibou
30
10
7
13
37-57
27
16.
Metalul Carei
30
8
4
18
32-72
20
Bihoreana Marghita and Armătura Zalău were penalized with 4 points

Serie X
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minerul Ilba-Seini
30
17
4
9
53-31
38
2.
Minerul Rodna
30
16
3
11
57-28
35
3.
Minerul Baia-Sprie
30
14
5
11
56-34
33
4.
Avântul Reghin
30
14
3
13
45-34
31
5.
Oțelul Reghin
30
14
3
13
44-41
31
6.
Foresta Bistrița
30
14
3
13
38-40
31
7.
Minerul Baia-Borșa
30
14
2
14
51-37
30
8.
CUPROM Baia-Mare
30
12
6
12
41-38
30
9.
Minerul Băiuț
30
13
4
13
40-41
30
10.
Lăpușul Târgu-Lăpuș
30
14
2
14
41-49
30
11.
Minerul Băița
30
12
5
13
44-44
29
12.
Textila Năsăud
30
13
3
14
40-54
29
13.
Mureșul Luduș
30
11
6
13
39-40
28
14.
Simared Baia-Mare
30
11
4
15
37-50
26
15.
Silvicultorul Maieru
30
12
2
16
41-95
26
16.
Electrozahăr Târgu-Mureș
30
10
3
17
29-40
23

Serie XI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Carpați Mârșa
30
17
5
8
65-24
39
2.
Sticla Arieșul Turda
30
14
5
11
68-22
33
3.
Victoria Călan
30
14
5
11
35-32
33
4.
CFR Simeria
30
14
4
12
34-26
32
5.
Minerul Ghelar
30
15
2
13
42-42
32
6.
IMIX Agnita
30
13
5
12
42-39
31
7.
CIL Blaj
30
14
3
13
37-44
31
8.
Minerul Știința Vulcan
30
12
6
12
48-49
30
9.
Minerul Paroșeni
30
12
5
13
35-23
29
10.
Unirea Alba-Iulia
30
12
5
13
36-26
29
11.
Textila Sibiu
30
13
3
14
31-53
29
12.
Vitrometan Mediaș
30
12
5
13
32-54
29
13.
Automecanica Mediaș
30
11
6
13
34-38
28
14.
CPL Sebeș
30
14
0
16
43-57
28
15.
Metalul Copșa-Mică
30
12
3
15
32-62
27
16.
Construcții Sibiu
30
8
4
18
35-58
20

Serie XII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
ICIM Brașov
30
22
4
4
62-23
48
2.
Progresul Odorheiu-Secuiesc
30
21
3
6
74-29
45
3.
Metalul Sighișoara
30
17
5
8
46-18
39
4.
Mureșul Toplița
30
15
5
10
48-31
35
5.
Minerul Baraolt
30
14
4
12
54-44
32
6.
Tractorul Miercurea-Ciuc
30
13
5
12
35-37
31
7.
Metrom Brașov
30
11
8
11
41-30
30
8.
Mobila-Măgura Codlea
30
12
5
13
37-40
29
9.
Chimia Orașul Victoria
30
11
7
12
30-34
29
10.
Torpedo Zărnești
30
13
2
15
42-42
28
11.
Carpați Brașov
30
11
6
13
30-41
28
12.
Precizia Săcele
30
10
7
13
31-35
27
13.
Metalul Târgu-Secuiesc
30
11
5
14
32-37
27
14.
Minerul Bălan
30
12
2
16
34-44
26
15.
Constructorul Sfântu-Gheorghe
30
6
4
20
21-87
16
16.
CSU Brașov
30
2
6
22
11-56
10

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1980-81 - Edition 25