Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1982-83 - Edition 27

Serie I
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Chimia Fălticeni
30
19
3
8
52-21
41
2.
Zimbrul Siret
30
15
8
7
50-31
38
3.
CFR Pașcani
30
14
7
9
44-28
33
4.
Siretul Bucecea
30
14
4
12
36-36
32
5.
ASA Câmpulung-Moldovenesc
30
13
3
14
36-40
29
6.
Laminorul Roman
30
13
3
14
32-40
29
7.
Siretul Pașcani
30
14
1
15
43-56
29
8.
Metalul Rădăuți
30
13
2
15
42-38
28
9.
Constructorul Iași
30
11
6
13
42-39
28
10.
Minerul Vatra-Dornei
30
12
4
14
41-44
28
11.
Cetatea Târgu-Neamț
30
13
4
13
38-42
28
12.
Cristalul Dorohoi
30
13
4
13
39-44
28
13.
Celuloza Piatra-Neamț
30
10
8
12
36-45
28
14.
Avântul Frasin
30
12
4
14
37-47
28
15.
TEPRO Iași
30
9
8
13
37-40
26
16.
Metalul Botoșani
30
9
3
18
29-43
21
CFR Pașcani, Cetatea Târgu-Neamț and Cristalul Dorohoi were penalized with 2 points

Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Partizanul Bacău
30
19
4
7
69-32
42
2.
Aripile Bacău
30
14
8
8
58-29
36
3.
Petrolul Moinești
30
14
6
10
53-32
34
4.
Gloria Focșani
30
16
1
13
41-32
33
5.
Minerul Comănești
30
14
4
12
35-33
32
6.
Minerul Baraolt
30
14
4
12
44-43
32
7.
Electro Sfântu-Gheorghe
30
12
5
13
41-48
29
8.
Viticultorul Panciu
30
12
4
14
42-42
28
9.
Luceafărul Adjud
30
10
8
12
32-48
28
10.
Relonul Săvinești
30
15
7
8
47-33
27
11.
Energia Onești
30
13
1
16
46-45
27
12.
Letea Bacău
30
12
3
15
46-47
27
13.
DEMAR Mărășești
30
12
3
15
47-51
27
14.
Victoria Gugești
30
12
3
15
40-63
27
15.
Constructorul Sfântu-Gheorghe
30
12
2
16
41-52
26
16.
AZO-TCM Săvinești
30
7
1
22
30-82
15

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Olimpia Râmnicu-Vâlcea
30
21
4
5
61-29
46
2.
Chimia Brăila
30
18
4
8
67-32
40
3.
Carpați Nehoiu
30
16
4
10
63-38
36
4.
Arrubium Măcin
30
15
5
10
57-34
35
5.
DVA Portul Galați
30
13
7
10
49-48
33
6.
Victoria Tecuci
30
13
4
13
50-45
30
7.
Petrolul Brăila
30
12
6
12
41-43
30
8.
Chimia Buzău
30
11
7
12
49-39
29
9.
Metalul Buzău
30
13
2
15
50-48
28
10.
Laminorul Brăila
30
10
7
13
33-39
27
11.
ȘN Tulcea
30
11
5
14
33-49
27
12.
Progresul Isaccea
30
12
3
15
45-65
27
13.
Ancora Galați
30
9
8
13
44-47
26
14.
FEPA'74 Bârlad
30
11
4
15
35-57
26
15.
Avântul Matca
30
9
3
18
36-56
21
16.
Rulmentul Bârlad
30
8
3
19
21-65
19

Serie IV
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Unirea Slobozia
30
21
2
7
70-21
44
2.
ȘN Oltenița
30
20
4
6
63-22
44
3.
Portul Constanța
30
18
3
9
77-32
39
4.
Cimentul Medgidia
30
12
8
10
48-38
32
5.
Voința Constanța
30
12
7
11
49-44
31
6.
Viitorul Chirnogi
30
14
3
13
42-45
31
7.
FEROM Urziceni
30
14
2
14
50-47
30
8.
Metalul Mangalia
30
11
8
11
34-41
30
9.
Victoria Țăndărei
30
10
10
10
34-44
30
10.
Rapid Fetești
30
12
5
13
47-50
29
11.
Constructorul Călărași
30
12
4
14
41-43
28
12.
Chimpex Constanța
30
10
6
14
32-42
26
13.
Șoimii Cernavodă
30
11
4
15
30-53
26
14.
ISCIP Ulmeni
30
10
5
15
35-54
25
15.
Granitul Babadag
30
9
7
14
32-61
25
16.
Dobrogea Canal Basarabi
30
2
6
22
15-62
10
Dobrogea Canal Basarabi was excluded from championship after round 15

Serie V
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metalul Plopeni
30
17
7
6
48-22
41
2.
Viscofil București
30
13
10
7
29-24
36
3.
Aversa București
30
13
5
12
45-44
31
4.
ICSIM București
30
10
10
10
46-28
30
5.
Flacăra roșie București
30
12
6
12
36-33
30
6.
Tehnometal București
30
12
6
12
35-35
30
7.
ASA Mizil
30
14
2
14
38-45
30
8.
Danubiana București
30
12
6
12
34-42
30
9.
Abatorul București
30
11
7
12
36-37
29
10.
Petrolul Băicoi
30
13
3
14
38-49
29
11.
Chimia Brazi
30
12
4
14
39-35
28
12.
Poiana Câmpina
30
12
4
14
39-35
28
13.
Minerul Filipeștii-de-Pădure
30
11
6
13
30-32
28
14.
Carpați Sinaia
30
10
7
13
39-41
27
15.
TMB București
30
10
7
13
37-44
27
16.
Caraimanul Bușteni
30
11
4
15
28-51
26

Serie VI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Chimia Turnu-Măgurele
30
18
4
8
55-28
40
2.
Dacia Pitești
30
14
8
8
51-29
36
3.
Flacăra-Automatica Moreni
30
13
8
9
43-31
34
4.
Metalul Mija
30
17
0
13
43-37
34
5.
Electrica Titu
30
15
3
12
43-33
33
6.
Muscelul Câmpulung-Muscel
30
14
4
12
44-31
32
7.
Petrolul Videle
30
14
4
12
47-38
32
8.
Dunărea Zimnicea
30
12
7
11
33-36
31
9.
Chimia Găești
30
14
3
13
36-45
31
10.
Cimentul Fieni
30
14
2
14
38-40
30
11.
Electronistul Curtea-de-Argeș
30
12
6
12
37-43
30
12.
Cetatea Turnu-Măgurele
30
12
4
14
44-42
28
13.
Petrolul Bolintin-Vale
30
11
5
14
35-32
27
14.
FCM Giurgiu
30
12
3
15
28-35
27
15.
Progresul Topoloveni
30
10
5
15
33-53
25
16.
Constructorul Pitești
30
4
2
24
21-78
10

Serie VII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Constructorul Craiova
30
18
4
8
46-27
40
2.
Electroputere Craiova
30
16
6
8
56-25
38
3.
Progresul Corabia
30
14
4
12
38-36
32
4.
Armătura Strehaia
30
15
2
13
44-50
32
5.
Sportul muncitoresc Caracal
30
13
5
12
42-32
31
6.
Dunărea Calafat
30
12
7
11
45-44
31
7.
Metalurgistul Sadu
30
12
6
12
38-30
30
8.
CFR Craiova
30
12
5
13
30-33
29
9.
Viitorul Drăgășani
30
14
1
15
32-37
29
10.
Lotrul Brezoi
30
10
9
11
37-47
29
11.
Recolta Stoicănești
30
14
0
16
53-43
28
12.
Jiul Rovinari
30
12
4
14
34-38
28
13.
Petrolul Țicleni
30
12
4
14
29-37
28
14.
Mecanizatorul Slatina
30
12
3
15
37-46
27
15.
IPC Slatina
30
10
6
14
26-36
26
16.
Minerul Horezu
30
10
2
18
27-53
22

Serie VIII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CFR Caransebeș
30
17
5
8
55-30
39
2.
Minerul Anina
30
18
1
11
80-36
37
3.
Minerul Oravița
30
17
2
11
53-31
36
4.
Șoimii Lipova
30
14
5
11
39-41
33
5.
Dierna Orșova
30
16
0
14
47-49
32
6.
Constructorul Timișoara
30
14
3
13
49-31
31
7.
Metalul Bocșa
30
14
1
15
47-42
29
8.
Unirea Sânnicolau-Mare
30
13
3
14
39-37
29
9.
CFR Arad
30
12
4
14
44-39
28
10.
Minerul Certeț
30
14
0
16
49-48
28
11.
Victoria Ineu
30
14
0
16
47-50
28
12.
Celuloza Turnu-Severin
30
13
2
15
39-52
28
13.
Unirea Tomnatic
30
14
0
16
33-49
28
14.
Minerul Moldova-Nouă
30
13
2
15
38-57
28
15.
Vulturii Lugoj
30
11
4
15
34-61
26
16.
Frontiera Curtici
30
8
4
18
25-65
20

Serie IX
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minerul Lupeni
30
17
7
6
64-23
41
2.
Explorări Deva
30
15
9
6
54-29
39
3.
Dacia Orăștie
30
16
4
10
67-32
36
4.
Unirea Alba-Iulia
30
16
4
10
48-38
36
5.
Șurianul Sebeș
30
14
5
11
51-40
33
6.
Victoria Călan
30
15
3
12
34-41
33
7.
Inter Sibiu
30
12
7
11
48-37
31
8.
Metalul Aiud
30
13
4
13
28-29
30
9.
Minerul Paroșeni
30
11
7
12
42-45
29
10.
Mecanica Alba-Iulia
30
12
4
14
43-44
28
11.
Minerul Vulcan
30
11
6
13
27-39
28
12.
Minerul Aninoasa
30
11
5
14
37-55
27
13.
Minerul Ghelar
30
11
4
15
28-47
26
14.
Soda Ocna-Mureș
30
10
5
15
38-55
25
15.
CFR Simeria
30
7
6
17
30-70
20
16.
Textila Cisnădie
30
8
2
20
43-68
18

Serie X
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Steaua CFR Cluj-Napoca
30
20
3
7
64-31
43
2.
Victoria Carei
30
17
8
5
65-20
42
3.
Minerul Ștei
30
16
3
11
43-29
35
4.
Sticla Arieșul Turda
30
16
2
12
72-44
34
5.
Chimia Tășnad
30
13
4
13
50-53
30
6.
Oașul Negrești
30
14
2
14
38-48
30
7.
Minerul Sărmășag
30
13
3
14
38-50
29
8.
Oțelul Ștei
30
13
2
15
35-33
28
9.
Voința Oradea
30
12
4
14
43-46
28
10.
Bihoreana Marghita
30
12
3
15
43-48
27
11.
Olimpia Gherla
30
11
5
14
26-35
27
12.
Silvania Cehu-Silvaniei
30
11
5
14
32-58
27
13.
Unirea Valea-lui-Mihai
30
11
4
15
48-52
26
14.
CEM Cluj-Napoca
30
10
6
14
40-46
26
15.
Bihorul Beiuș
30
9
7
14
38-55
25
16.
Rapid Jibou
30
9
5
16
34-62
23

Serie XI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Avântul Reghin
30
21
2
7
63-30
44
2.
Minerul Baia-Sprie
30
19
3
8
55-27
41
3.
Metalotehnica Târgu-Mureș
30
16
6
8
64-25
38
4.
Mureșul Luduș
30
18
2
10
58-24
38
5.
Minerul Băița
30
15
3
12
51-42
33
6.
Minerul Rodna
30
15
2
13
39-27
32
7.
Minerul Băiuț
30
15
2
13
45-43
32
8.
Minerul Baia-Borșa
30
14
2
14
42-46
30
9.
Textila Năsăud
30
12
6
12
36-49
30
10.
Oțelul Reghin
30
13
3
14
41-44
29
11.
CUPROM Baia-Mare
30
11
6
13
41-40
28
12.
Foresta Bistrița
30
12
2
16
45-42
26
13.
Lăpușul Târgu-Lăpuș
30
12
2
16
33-44
26
14.
Bradul Vișeu
30
12
2
16
34-49
26
15.
Sticla Bistrița
30
9
3
18
29-56
21
16.
Unirea Seini
30
3
0
27
9-27
6
Unirea Seini was suspended nine rounds in second part then retired

Serie XII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Nitramonia Făgăraș
30
20
3
7
51-14
43
2.
Tractorul Brașov
30
19
4
7
49-16
42
3.
Mobila-Măgura Codlea
30
13
6
11
42-35
32
4.
Metalul Sighișoara
30
15
2
13
39-33
32
5.
Torpedo Zărnești
30
14
4
12
43-38
32
6.
IMIX Agnita
30
14
4
12
33-31
32
7.
Unirea Cristuru-Secuiesc
30
12
6
12
36-47
30
8.
Mureșul Tolița
30
12
4
14
37-37
28
9.
Minerul Bălan
30
13
2
15
31-45
28
10.
Chimia Victoria
30
11
6
13
36-50
28
11.
Textila Prejmer
30
11
6
13
22-38
28
12.
ICIM Brașov
30
10
9
11
40-33
27
13.
Metrom Brașov
30
10
7
13
36-33
27
14.
Utilajul Făgăraș
30
12
3
15
48-46
27
15.
Progresul Odorheiu-Secuiesc
30
10
7
13
37-42
27
16.
Tractorul Miercurea-Ciuc
30
5
5
20
23-65
15
ICIM Brașov was penalized with 2 points

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1982-83 - Edition 27