Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1989-90 - Edition 34

Serie I
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
FORTUS Iași
30
19
5
6
75-31
43
2.
FEPA'74 Bârlad
30
18
5
7
64-20
41
3.
Steaua Mecanica Huși
30
19
3
8
67-38
41
4.
Partizanul Bacău
30
16
4
10
48-38
36
5.
Aurora Târgu-Frumos
30
16
2
12
56-54
34
6.
ASA Explorări Câmpulung-Moldovenesc
30
16
1
13
55-34
33
7.
Mecanică Vaslui
30
15
3
12
49-41
33
8.
Metalul Rădăuți
30
14
2
14
48-44
30
9.
Constructorul Iași
30
13
3
14
42-31
29
10.
Carpați Gălănești
30
13
2
15
39-39
28
11.
CSM Bucecea
30
12
3
15
52-62
27
12.
Unirea Negrești
30
12
2
16
40-54
26
13.
Proletarul Bacău
30
11
1
18
38-59
23
14.
Zimbrul Siret
30
11
1
18
37-74
23
15.
TEPRO Iași
30
9
3
18
45-70
21
16.
Electro Botoșani
30
5
2
23
22-88
12

Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CSM Borzești
30
15
8
7
47-28
38
2.
Avântul Reghin
30
15
5
10
53-32
32
3.
Unirea Cristuru-Secuiesc
30
14
4
12
44-47
32
4.
Progresul Odorheiu-Secuiesc
30
16
0
14
48-39
32
5.
Petrolul Moinești
30
14
4
12
34-40
32
6.
Minerul Comănești
30
15
2
13
45-48
32
7.
Mureșul Luduș
30
14
4
12
49-52
32
8.
Mecon Onești
30
13
4
13
44-44
30
9.
Textila Buhuși
30
13
4
13
37-45
30
10.
Mureșul Toplița
30
14
1
15
55-37
29
11.
Metalotehnica Târgu-Mureș
30
13
3
14
46-46
29
12.
Viitorul Gheorgheni
30
11
6
13
30-48
28
13.
Metalul Reghin
30
12
3
15
44-49
27
14.
Rapid Miercurea-Ciuc
30
12
2
16
42-47
26
15.
Metalul Sighișoara
30
9
7
14
28-33
25
16.
Oțelul Reghin
30
9
5
16
37-48
23
Avîntul Reghin was penalized with 3 points

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Gloria CFR Galați
30
21
3
6
91-23
45
2.
Chimia Brăila
30
16
4
10
45-44
36
3.
Mecanosport Galați
30
15
4
11
52-39
34
4.
Petrolul Ianca Brăila
30
16
2
12
54-40
34
5.
Foresta Gugești
30
14
3
13
50-48
31
6.
Celuloza Adjud
30
14
3
13
34-43
31
7.
Autobuzul Chimia Mărășești
30
12
5
13
36-45
29
8.
Tricotex Panciu
30
13
3
14
40-63
29
9.
Știința Navrom Galați
30
11
6
13
47-43
28
10.
Arrubium Măcin
30
13
2
15
39-42
28
11.
Progresul Brăila
30
11
5
14
42-48
27
12.
FCM Delta Tulcea
30
13
3
14
56-36
27
13.
Progresul Isaccea
30
13
1
16
38-67
27
14.
Gloria Ivești
30
12
3
15
39-50
27
15.
Granitul Babadag
30
11
5
14
35-46
27
16.
Laminorul Brăila
30
7
4
19
37-58
18
FCM Delta Tulcea was penalized with 2 points

Serie IV
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Callatis Mangalia
30
22
4
4
67-21
48
2.
Metalul Plopeni
30
20
3
7
63-24
43
3.
Progresul Medgidia
30
18
5
7
67-28
41
4.
Victoria Florești
30
15
8
7
48-34
38
5.
ISCIP Ulmeni
30
13
3
14
48-45
29
6.
Olimpia Slobozia
30
12
4
14
52-52
28
7.
ȘN Oltenița
30
13
2
15
57-50
28
8.
Dunărea Călărași
30
11
6
13
40-39
28
9.
Portul Constanța
30
11
5
14
50-49
27
10.
Victoria Lehliu
30
13
1
16
42-46
27
11.
Conpref Constanța
30
10
6
14
49-62
26
12.
ASA Chimia Ploiești
30
10
5
15
38-46
25
13.
Viitorul Chirnogi
30
11
2
17
44-68
24
14.
Rapid Fetești
30
9
6
15
36-80
24
15.
Voința Medgidia
30
10
2
18
39-50
22
16.
Victoria Țăndărei
30
10
2
18
30-76
22

Serie V
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Progresul București
30
18
6
6
57-21
42
2.
Metalul București
30
17
3
10
70-35
37
3.
FCM Victoria Giurgiu
30
14
6
10
50-40
34
4.
IMGB București
30
14
4
12
42-45
32
5.
Avicola Crevedia
30
14
2
14
46-55
30
6.
Mecos București
30
12
6
12
59-33
30
7.
Mecon București
30
12
6
12
46-43
30
8.
IPUS Chitila
30
14
2
14
42-44
30
9.
Dunărea Giurgiu
30
14
1
15
33-45
29
10.
Automatica București
30
11
6
13
40-42
28
11.
Tehnometal București
30
10
8
12
47-50
28
12.
Viscofil București
30
12
3
15
54-64
27
13.
Danubiana București
30
12
3
15
50-45
27
14.
CFR BTA București
30
12
2
16
42-66
26
15.
Rapid Braniștea
30
11
3
16
33-66
25
16.
ASIC București
30
9
7
14
36-53
25

Serie VI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Electroputere Craiova
30
18
4
8
101-37
40
2.
ROVA Roșiori-de-Vede
30
14
4
12
57-38
32
3.
Dunărea Zimnicea
30
16
0
14
47-69
32
4.
CSM Unirea Alexandria
30
14
3
13
70-38
31
5.
Progresul Băilești
30
14
3
13
43-42
31
6.
Constructorul Craiova
30
14
2
14
57-45
30
7.
Recolta Stoicănești
30
14
2
14
42-64
30
8.
Progresul Corabia
30
12
5
13
50-56
29
9.
Petrolul Țicleni
30
14
1
15
37-45
29
10.
IOB Balș
30
11
7
12
33-44
29
11.
Chimia Victoria Turnu-Măgurele
30
12
4
14
42-48
28
12.
Viitorul Drăgășani
30
12
4
14
59-58
28
13.
Sportul Drăgănești-Olt
30
12
4
14
43-46
28
14.
Minerul Mătăsari
30
13
2
15
39-48
28
15.
Petrolul Stoina
30
13
2
15
45-66
28
16.
Spicul Coteana
30
10
7
13
39-60
27
Petrolul Stoina won the play-off with Minerul Crucea and remained in Divizia C

Serie VII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
IPA Sibiu
30
19
5
6
75-29
43
2.
Electrica Titu
30
17
2
11
70-45
36
3.
Dacia Pitești
30
14
6
10
46-28
34
4.
Metrom Brașov
30
14
5
11
41-27
33
5.
Unirea Pitești
30
13
6
11
49-34
32
6.
CSU Mecanica Sibiu
30
15
2
13
41-40
32
7.
Electronistul Curtea-de-Argeș
30
14
2
14
30-42
30
8.
Muscelul Câmpulung-Muscel
30
14
1
15
32-43
29
9.
Metalul Râmnicu-Vâlcea
30
13
2
15
29-61
28
10.
Carpați Mârșa
30
11
6
13
41-46
28
11.
Nitramonia Făgăraș
30
12
4
14
50-43
28
12.
Metalul Sibiu
30
11
5
14
37-46
27
13.
Dacia Cozia Călimănești
30
11
5
14
31-41
27
14.
Chimia Găești
30
12
3
15
33-42
27
15.
Carpați Brașov
30
12
1
17
44-57
25
16.
Carpați Agnita
30
9
3
18
43-68
21

Serie VIII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Montana Sinaia
30
18
8
4
71-29
44
2.
Metalul Filipeștii-de-Pădure
30
16
4
10
54-34
36
3.
Minerul Filipeștii-de-Pădure
30
16
3
11
53-37
35
4.
Hidrotehnica Buzău
30
15
4
11
57-47
34
5.
Cimentul Fieni
30
13
6
11
67-42
32
6.
Carpați Covasna
30
15
2
13
39-40
32
7.
Precizia Săcele
30
12
5
13
47-48
29
8.
Unirea Câmpina
30
13
3
14
36-49
29
9.
Chimica Buzău
30
12
4
14
52-54
28
10.
Metalul Târgu-Secuiesc
30
12
4
14
65-48
28
11.
Petrolul Berca
30
13
2
15
40-66
28
12.
Electro Sfântu-Gheorghe
30
13
2
15
46-48
28
13.
Minerul Șotânga
30
12
2
16
36-58
26
14.
Minerul Baraolt
30
11
4
15
39-46
26
15.
Carpați Nehoiu
30
10
4
16
35-65
24
16.
Petrolul Băicoi
30
10
1
19
38-64
21

Serie IX
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Vulturii Lugoj
30
19
3
8
75-28
41
2.
Minerul Știința Vulcan
30
16
5
9
72-39
37
3.
Minerul Lupeni
30
16
5
9
60-28
37
4.
UMT Timișoara
30
17
2
11
61-44
36
5.
AS Paroșeni Vulcan
30
15
5
10
42-30
35
6.
CSM Caransebeș
30
15
5
10
45-40
35
7.
Minerul Anina
30
14
6
10
47-38
34
8.
AS Sânmartinu-Sârbesc
30
16
1
13
50-52
33
9.
Minerul Moldova-Nouă
30
13
6
11
43-36
32
10.
Ceramica Jimbolia
30
15
1
14
38-42
31
11.
Automecanica Reșița
30
14
0
16
42-46
28
12.
Dierna Orșova
30
11
5
14
35-46
27
13.
Energia Auto Timișoara
30
10
7
13
39-48
27
14.
Retezatul Hațeg
30
10
6
14
37-54
26
15.
CSM Turnu-Severin
30
5
3
22
21-74
13
16.
Minerul Mecanizatorul Șimian
30
2
4
24
12-74
8

Serie X
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Aurul Brad
30
19
3
8
65-25
41
2.
Dacia Orăștie
30
18
5
7
67-28
41
3.
Înfrățirea Oradea
30
17
3
10
66-30
37
4.
Unirea Sânnicolau-Mare
30
15
3
12
45-43
33
5.
Motorul IMA Arad
30
15
2
13
55-51
32
6.
Oțelul Ștei
30
14
3
13
53-52
31
7.
Chimica Tășnad
30
14
2
14
44-53
30
8.
Petrolul Arad
30
15
0
15
53-65
30
9.
Strungul Chișineu-Criș
30
13
4
13
53-51
30
10.
Unirea Tomnatic
30
14
1
15
61-58
29
11.
Minerul Ștei
30
12
5
13
35-36
29
12.
Dacia Mecanica Orăștie
30
14
1
15
50-38
29
13.
CFR Simeria
30
12
2
16
37-52
26
14.
Șoimii Lipova
30
12
2
16
43-67
26
15.
Voința Oradea
30
9
2
19
33-61
20
16.
Gloria Beiuș
30
7
2
21
26-76
16

Serie XI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metalurgistul Cugir
30
20
1
9
83-25
41
2.
Industria sârmei Câmpia-Turzii
30
15
4
11
47-23
34
3.
Laminorul Victoria Zalău
30
15
2
13
50-48
32
4.
Oașul Negrești
30
16
0
14
38-59
32
5.
Voința Negrești
30
16
0
14
29-44
32
6.
Victoria Fiut Carei
30
15
2
13
49-39
32
7.
Minerul Băița
30
13
5
12
41-37
31
8.
Minerul Sărmășag
30
14
2
14
43-43
30
9.
Unirea Dej
30
14
2
14
47-52
30
10.
CUPROM Baia-Mare
30
14
1
15
48-41
29
11.
Metalul Aiud
30
13
3
14
46-39
29
12.
Mobila Șimleu-Silvaniei
30
13
3
14
39-57
29
13.
CUG Cluj-Napoca
30
12
4
14
41-38
28
14.
Soda Ocna-Mureș
30
12
3
15
35-50
27
15.
Energia Sebeș
30
11
3
16
36-59
25
16.
Sticla Arieșul Turda
30
7
5
18
27-45
19

Serie XII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CIL Sighet
30
18
4
8
72-27
40
2.
Minerul Baia-Sprie
30
15
3
12
66-37
33
3.
Relonul Săvinești
30
14
4
12
41-42
32
4.
Laminorul Beclen
30
13
6
11
45-49
32
5.
Minerul Gura-Humorului
30
14
3
13
43-41
31
6.
Minerul Cavnic
30
14
2
14
67-48
30
7.
Minerul Baia-Borșa
30
14
2
14
48-50
30
8.
Metalul Roman
30
14
1
15
44-34
29
9.
Bradul Vișeu-de-Sus
30
14
1
15
35-53
29
10.
Steaua Minerul Vatra-Dornei
30
12
4
14
50-48
28
11.
Chimia Năsăud
30
12
4
14
40-55
28
12.
Avântul Frasin
30
13
2
15
24-48
28
13.
Mecanica Bistrița
30
13
2
15
52-39
28
14.
Cetatea Târgu-Neamț
30
13
2
15
37-42
28
15.
Minerul Crucea
30
13
2
15
34-67
28
16.
Laminorul Roman
30
12
2
16
35-53
26
Petrolul Stoina won the play-off with Minerul Crucea and remained in Divizia C

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1989-90 - Edition 34