Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1990-91 - Edition 35

Serie I
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Relonul Săvinești
28
19
4
5
53-19
42
2.
CS Botoșani
28
17
6
5
56-23
40
3.
CFR Pașcani
28
17
4
7
67-41
38
4.
Bucovina Rădăuți
28
17
3
8
53-29
37
5.
Constructorul Iași
28
15
2
11
44-32
32
6.
Voința Roman
28
15
1
12
63-42
31
7.
ASA Explorări Câmpulung-Mold.
28
15
1
12
38-36
31
8.
Minerul Gura-Humorului
28
13
0
15
41-51
26
9.
Steaua Minerul Vatra-Dornei
28
10
3
15
45-49
23
10.
Carpați Gălănești
28
10
3
15
32-47
23
11.
Cristalul Dorohoi
28
10
2
16
41-44
22
12.
Aurora Târgu-Frumos
28
9
4
15
34-43
22
13.
Metalul Roman
28
9
4
15
22-45
22
14.
CSM Bucecea
28
9
2
17
33-56
20
15.
Avântul Frasin
28
5
1
22
13-78
11
16.
Zimbrul Siret
0
0
0
0
0-0
0
Zimbrul Siret was excluded from championship
Metalul Rădăuți changed the name in Bucovina Rădăuți
Avântul Frasin was excluded from championship because wasn't schedule for three times

Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
FEPA'74 Bârlad
28
21
1
6
74-27
43
2.
Textila Buhuși
28
17
3
8
70-27
37
3.
Victoria Galați
28
18
1
9
74-35
37
4.
Partizanul Bacău
28
16
1
11
58-32
33
5.
Știința Navrom Galați
28
14
4
10
42-28
32
6.
Metalurgistul Tecuci
28
15
1
12
53-45
31
7.
Minerul Comănești
28
13
4
11
46-36
30
8.
Steaua Mecanica Huși
28
15
0
13
53-45
30
9.
Petrolul Moinești
28
12
2
14
35-44
26
10.
Mecon Onești
28
12
1
15
50-50
25
11.
Mecanică Vaslui
28
10
3
15
52-46
23
12.
Proletarul Bacău
28
10
2
16
35-61
22
13.
Unirea Bârlad
28
10
1
17
38-82
21
14.
Gloria Ivești
28
7
5
16
29-80
19
15.
Unirea Negrești
28
4
3
21
17-88
11
16.
Prutul'90 Fălciu
0
0
0
0
0-0
0
Unirea Negrești was excluded from championship
Prutul'90 Fălciu retired from championship
Mecanosport Galați changed the name in Victoria Galați

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Petrolul Ianca Brăila
28
19
4
5
78-20
42
2.
Petrolul Berca
28
14
3
11
51-33
31
3.
Hidrotehnica Buzău
28
14
2
12
51-37
30
4.
Metalul Buzău
28
13
3
12
41-40
29
5.
Chimia Brăila
28
12
4
12
43-44
28
6.
IMASA Sfântu-Gheorghe
28
13
1
14
48-42
27
7.
Metalul Târgu-Secuiesc
28
13
1
14
59-53
27
8.
Foresta Gugești
28
13
1
14
47-42
27
9.
Autobuzul Chimia Mărășești
28
12
3
13
40-60
27
10.
Chimia Buzău
28
11
4
13
41-35
26
11.
Celuloza Adjud
28
12
2
14
36-49
26
12.
Unirea Făurei
28
12
2
14
46-74
26
13.
Tricotex Panciu
28
11
4
13
31-70
26
14.
Electro Sfântu-Gheorghe
28
11
3
14
46-47
25
15.
Minerul Baraolt
28
11
1
16
34-46
23
16.
Carpați Covasna
0
0
0
0
0-0
0
Carpați Covasna retired from championship
Chimica Buzău changed the name in Chimia Buzău

Serie IV
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Portul Constanța
26
18
5
3
78-19
41
2.
Dunărea Romport Galați
26
16
5
5
52-17
37
3.
Progresul CSS Medgidia
26
17
3
6
58-24
37
4.
Victoria Lehliu
26
12
4
10
43-41
28
5.
ISCIP Ulmeni
26
11
5
10
61-35
27
6.
Șantierul Naval Oltenița
26
12
3
11
48-36
27
7.
Conpref Constanța
26
12
1
13
35-39
25
8.
Litoral Mangalia
26
9
6
11
44-43
24
9.
FCM Delta Tulcea
26
10
2
14
52-41
22
10.
Unirea Urziceni
26
10
2
14
42-50
22
11.
Rapid Fetești
26
8
5
13
37-54
21
12.
Arrubium Măcin
26
9
3
14
29-58
21
13.
Viitorul Chirnogi
26
8
3
15
40-51
19
14.
Olimpia Slobozia
26
5
1
20
21-132
11
15.
Progresul Isaccea
0
0
0
0
0-0
0
16.
Fortuna Tulcea
0
0
0
0
0-0
0
Progresul Isaccea and Fortuna Tulcea retired from championship
Progresul Medgidia changed the name in Progresul CSS Medgidia

Serie V
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metalul București
28
20
5
3
83-28
45
2.
IMGB București
28
20
3
5
73-24
43
3.
Mecos București
28
12
4
12
51-44
28
4.
Mecon București
28
12
4
12
41-40
28
5.
Electrica Titu
28
12
3
13
53-47
27
6.
Automatica București
28
12
2
14
39-34
26
7.
Danubiana București
28
11
4
13
38-46
26
8.
Tehnometal București
28
11
4
13
33-45
26
9.
Victoria Giurgiu
28
12
2
14
28-55
26
10.
IUPS Chitila
28
11
3
14
41-61
25
11.
Voința București
28
9
6
13
48-45
24
12.
Viscofil București
28
10
4
14
40-40
24
13.
Dunărea Giurgiu
28
10
4
14
36-48
24
14.
CFT BTA București
28
11
2
15
44-58
24
15.
Avicola Crevedia
28
11
2
15
39-72
24
16.
Știința Băneasa
0
0
0
0
0-0
0
Știința Băneasa retired from championship
FCM Victoria Giurgiu changed the name in Victoria Giurgiu

Serie VI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metrom Brașov
30
19
2
9
61-24
40
2.
Metalul Plopeni
30
15
3
12
62-39
33
3.
Victoria Florești
30
16
1
13
44-36
33
4.
Torpedo Zărnești
30
15
3
12
45-43
33
5.
Chimia Brazi Ploiești
30
15
2
13
43-36
32
6.
Precizia Săcele
30
13
5
12
50-50
31
7.
Carpați Sinaia
30
14
3
13
52-53
31
8.
Metalul Filipeștii-de-Pădure
30
14
2
14
40-37
30
9.
Metalul Mija
30
14
2
14
49-49
30
10.
Minerul Filipeștii-de-Pădure
30
14
1
15
47-45
29
11.
Nitramonia Făgăraș
30
13
3
14
41-45
29
12.
Cimentul Fieni
30
13
2
15
45-45
28
13.
Chimia Găești
30
12
3
15
49-45
27
14.
Petrolul Târgoviște
30
12
3
15
31-50
27
15.
Minerul Șotânga
30
12
3
15
32-60
27
16.
Electromotor Câmpina
30
8
4
18
29-54
20
ASA Chimia Ploiești changed the name in Chimia Brazi Ploiești
Unirea Câmpina changed the name in Electromotor Câmpina

Serie VII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CS Olt'90 Scornicești
30
23
2
5
64-17
48
2.
Unirea Alexandria
30
21
3
6
61-23
45
3.
Dacia Pitești
30
15
5
10
53-27
35
4.
Chimia Turnu-Măgurele
30
15
4
11
51-37
34
5.
ROVA Roșiori-de-Vede
30
13
6
11
45-35
32
6.
Electronistul Curtea-de-Argeș
30
13
6
11
50-46
32
7.
Muscelul Câmpulung-Muscel
30
13
5
12
45-35
31
8.
Dunărea Zimnicea
30
12
6
12
40-50
30
9.
Unirea Pitești
30
13
2
15
45-38
28
10.
Metalul Râmnicu-Vâlcea
30
12
4
14
44-53
28
11.
Viitorul Drăgășani
30
11
5
14
36-52
27
12.
Rulmentul Alexandria
30
12
1
17
43-41
25
13.
Recolta Stoicănești
30
12
1
17
43-72
25
14.
Progresul Corabia
30
10
4
16
48-58
24
15.
Sportul muncit. Drăgănești-Olt
30
6
7
17
33-80
19
16.
IOB Balș
30
5
7
19
19-56
17
CSM Unirea Alexandria changed the name in Unirea Alexandria
Chimia Victoria Turnu-Măgurele changed the name in Chimia Turnu-Măgurele

Serie VIII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Jiul IELIF Craiova
30
19
4
7
55-31
42
2.
Minerul Uricani
30
17
3
10
53-30
37
3.
Arsenal Reșița
30
16
4
10
64-35
36
4.
Minerul Moldova-Nouă
30
16
3
11
57-37
35
5.
CSM Caransebeș
30
16
3
11
48-33
35
6.
Minerul Berbești
30
17
1
12
35-43
35
7.
SUCPI Craiova
30
13
6
11
55-49
32
8.
Petrolul Stoina
30
14
4
12
46-49
32
9.
Minerul Anina
30
13
3
14
57-45
29
10.
Constructorul TCI Craiova
30
11
5
14
54-48
27
11.
Petrolul Țicleni
30
11
5
14
35-40
27
12.
Minerul Mătăsari
30
12
3
15
38-44
27
13.
Dierna Orșova
30
11
4
15
39-55
26
14.
Dacia Cozia Călimănești
30
11
3
16
50-57
25
15.
Progresul Băilești
30
11
3
16
44-53
25
16.
Armătura Strehaia
30
4
1
25
13-94
9
Constructorul Craiova changed the name in Jiul IELIF Craiova
Automecanica Reșița changed the name in Arsenal Reșița

Serie IX
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Electromureș Târgu-Mureș
30
19
5
6
82-31
43
2.
Avântul Reghin
30
18
3
9
69-27
39
3.
Mureșul Toplița
30
18
3
9
60-30
39
4.
Progresul Odorheiu-Secuiesc
30
15
4
11
49-37
34
5.
Unirea Cristuru-Secuiesc
30
14
2
14
47-55
30
6.
Progresul Năsăud
30
13
3
14
39-52
29
7.
Rapid Miercurea-Ciuc
30
13
2
15
51-49
28
8.
Mecanica Bistrița
30
13
2
15
44-50
28
9.
Minerul Bălan
30
12
3
15
38-42
27
10.
Mureșul Luduș
30
11
5
14
42-50
27
11.
Cetatea Târgu-Neamț
30
11
5
14
38-49
27
12.
Laminorul Beclean
30
11
5
14
40-57
27
13.
Metalotehnica Târgu-Mureș
30
11
5
14
35-59
27
14.
Viitorul Gheorgheni
30
13
0
17
52-58
26
15.
Metalul Reghin
30
10
5
15
28-52
25
16.
Textila Cisnădie
30
11
2
17
36-52
24
Chimia Năsăud changed the name in Progresul Năsăud and Carpați Mîrșa became in second part Textila Cisnădie

Serie X
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minerul Cavnic
30
17
3
10
56-33
37
2.
Someșul Satu-Mare
30
16
2
12
59-42
34
3.
Laminorul Zalău
30
14
5
11
46-32
33
4.
Victoria Carei
30
14
5
11
51-39
33
5.
Oașul Negrești-Oaș
30
14
5
11
39-45
33
6.
CUPROM Baia-Mare
30
13
4
13
48-37
30
7.
Mobila Șimleu-Silvaniei
30
14
2
14
55-48
30
8.
Minerul Baia-Sprie
30
15
0
15
42-37
30
9.
Minerul Turț
30
14
2
14
41-48
30
10.
Bradul Vișeu-de-Sus
30
14
2
14
42-54
30
11.
Minerul Sărmășag
30
13
3
14
46-39
29
12.
Minerul Baia-Borșa
30
13
3
14
48-56
29
13.
Voința Negrești-Oaș
30
13
3
14
42-53
29
14.
Chimia Tășnad
30
12
3
15
45-49
27
15.
Minerul Băița
30
11
5
14
35-51
27
16.
Unirea Seini
30
8
3
19
32-64
19
Laminorul Victoria Zalău changed the name in Laminorul Zalău
Victoria FIUT Carei changed the name in Victoria Carei

Serie XI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CFR Cluj-Napoca
30
20
6
4
77-27
46
2.
Metalul Aiud
30
16
5
9
44-29
37
3.
Industria sârmei Câmpia-Turzii
30
15
4
11
48-25
34
4.
Minerul Știința Vulcan
30
14
4
12
48-43
32
5.
Minerul Lupeni
30
15
1
14
59-45
31
6.
AS Paroșeni Vulcan
30
12
7
11
44-37
31
7.
CFR Simeria
30
13
5
12
46-49
31
8.
Soda Ocna-Mureș
30
14
2
14
50-45
30
9.
CUG Cluj-Napoca
30
13
4
13
36-39
30
10.
Mecanica Alba-Iulia
30
13
4
13
40-44
30
11.
Mureșul Deva
30
11
7
12
45-44
29
12.
Retezatul Hațeg
30
11
6
13
32-41
28
13.
Unirea Dej
30
13
2
15
37-53
28
14.
Carpați Agnita
30
12
4
14
51-67
28
15.
Mecanica Sibiu
30
9
6
15
36-52
24
16.
Electrometal Cluj-Napoca
30
3
5
22
20-73
11
Steaua CFR Cluj-Napoca changed the name in CFR Cluj-Napoca
CSU Mecanica Sibiu changed the name in Mecanica Sibiu

Serie XII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
UMT Timișoara
30
20
1
9
77-38
41
2.
Oțelul Ștei
30
18
2
10
60-33
38
3.
Motorul Arad
30
14
4
12
50-39
32
4.
Unirea Tomnatic
30
14
4
12
55-65
32
5.
Metaloplastica Orăștie
30
14
3
13
61-42
31
6.
Înfrățirea Oradea
30
15
1
14
50-38
31
7.
Șoimii Lipova
30
12
4
14
57-54
28
8.
Energia Timișoara
30
13
2
15
45-43
28
9.
Minerul Ștei
30
13
2
15
48-47
28
10.
Unirea Sânnicolau-Mare
30
13
2
15
46-56
28
11.
Obilici Sânmartinu-Sârbesc
30
14
0
16
62-74
28
12.
Victoria Călan
30
12
4
14
38-52
28
13.
Ceramica Jimbolia
30
13
2
15
48-63
28
14.
Petrolul Arad
30
13
1
16
50-58
27
15.
Strungul Chișineu-Criș
30
11
5
14
39-70
27
16.
CFR Arad
30
10
5
15
31-50
25
Metaloplastica Orăștie was relegated by Romanian FA
Motorul IMA Arad changed the name in Motorul Arad
Dacia Orăștie changed the name in Metaloplastica Orăștie by fusion with Dacia Mecanica Orăștie
AS Sânmartinu-Sârbesc changed the name in Obilici Sânmartinu-Sârbesc

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 1990-91 - Edition 35