Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 2001-02 - Edition 46

Serie I
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Politehnica Unirea Iași
30
23
5
2
85-19
74
2.
FC Botoșani
30
15
6
9
54-30
51
3.
Rafinăria Dărmănești
30
14
7
9
58-25
49
4.
Sportul Municipal Vaslui
30
17
7
6
45-45
48
5.
Cimentul Bicaz
30
12
7
11
38-38
43
6.
CFR Pașcani
30
12
6
12
36-39
42
7.
Aerostar Bacău
30
13
2
15
39-38
41
8.
Rulmentul Bârlad
30
10
10
10
40-50
40
9.
Unirea Negrești
30
10
8
12
23-37
38
10.
Ceahlăul Piatra-Neamț II
30
11
5
15
43-45
37
11.
Minerul Crucea
30
10
6
13
29-40
36
12.
Telecom Iași
30
9
9
12
34-41
36
13.
RATC Iași
30
8
8
14
37-50
32
14.
Bucovina Rădăuți
30
8
7
15
34-43
31
15.
Foresta II Fălticeni
30
6
10
13
26-43
28
16.
Gloria Zemeș
30
8
4
18
32-70
28
Sportul Municipal Vaslui was penalized 10 points.

Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Gloria Buzău
28
21
5
2
54-14
68
2.
Petrolistul Boldești
28
20
4
4
58-23
64
3.
Conpet Ploiești
28
16
6
6
43-23
54
4.
Alpan "U" Târgoviște
28
15
7
6
44-19
52
5.
Petrolul Berca
28
13
5
10
58-45
44
6.
Dunărea Galați
28
11
6
11
43-43
39
7.
CF Chindia Târgoviște
28
12
3
13
39-39
39
8.
Flacăra Moreni
28
11
6
11
45-43
39
9.
Tricolorul Breaza
28
11
4
13
47-43
37
10.
Chimia Brazi
28
11
2
15
38-40
35
11.
Petrolul Târgoviște
28
10
4
14
32-46
34
12.
Olimpia Râmnicu-Sărat
28
9
5
14
35-36
32
13.
Conired Pucioasa
28
8
3
17
30-46
27
14.
AS Voluntari
28
7
3
18
31-75
24
15.
Juventus Focșani
28
3
1
24
25-87
10
Scorillo Grădiștea retired before the start of the championship

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Municipal Medgidia
30
21
4
5
60-26
67
2.
Callatis Mangalia
30
17
7
6
54-23
58
3.
Dunărea Zimnicea
30
16
5
9
44-30
53
4.
Aversa București
30
17
2
11
63-36
53
5.
Electrica Constanța
30
14
4
12
34-31
46
6.
Dunărea Călărași
30
14
4
12
53-52
46
7.
Petrolul Brăila
30
13
6
11
45-34
45
8.
Șantierul Naval Tulcea
30
11
8
11
36-29
41
9.
Oil Terminal Constanța
30
11
8
11
50-39
41
10.
Voința București
30
11
7
12
36-40
40
11.
Portul Constanța
30
12
2
16
35-47
38
12.
AS Neptun
30
11
4
15
44-45
37
13.
Unirea Urziceni
30
10
4
16
30-65
34
14.
Dinamo Agricultorul Gârbovi
30
8
3
19
25-62
27
15.
Ambianța Slobozia
30
12
3
15
45-51
16
16.
Unirea Mănăstirea
30
4
3
23
30-80
15
Ambianța Slobozia was penalized with 23 points
Unirea Mănăstirea retired from championship before round 23
Dinamo Agricultorul Gârbovi retired from championship after the end of first part
Aversa București took the place of Francesca Popești-Leordeni, which retired after round 3

Serie IV
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Rulmentul Alexandria
30
22
4
4
60-18
70
2.
Juventus București
30
21
5
4
51-16
68
3.
Dacia Mioveni
30
15
5
10
43-39
50
4.
Pan Group Armata Craiova
30
14
8
8
54-32
50
5.
Național Dunărea Giurgiu
30
14
5
11
62-39
47
6.
Venus RGAB București
30
14
5
11
34-30
47
7.
Dunărea Calafat
30
12
7
11
44-38
43
8.
Petrolul Unirea Bolintin-Vale
30
12
5
13
41-41
41
9.
Electro Craiova
30
12
5
13
37-41
41
10.
Petrolul Videle
30
11
6
13
45-34
39
11.
AS Curtea-de-Argeș
30
11
6
13
40-47
39
12.
Petrolul Drăgășani
30
9
10
11
43-41
37
13.
Faur București
30
9
7
14
34-44
34
14.
Municipal Roșiori
30
9
6
15
26-46
33
15.
Forestierul Stâlpeni
30
6
7
17
28-50
25
16.
Paulo București
30
3
1
26
14-100
10
Paulo București was excluded from championship after round 16 because of two defaults. The rest of the matches were lost with 0-3

Serie V
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Minerul Motru
30
20
3
7
69-29
63
2.
Gilortul Târgu-Cărbunești
30
20
2
8
52-26
62
3.
Minerul Mătăsari
30
17
2
11
42-30
53
4.
Electrica Timișoara
30
16
3
11
48-30
51
5.
Oltchim Râmnicu-Vâlcea
30
16
3
11
43-26
51
6.
Petrolul Stoina
30
15
5
10
66-45
50
7.
Minerul Moldova-Nouă
30
14
5
11
41-34
47
8.
AS Politehnica Timișoara
30
12
6
12
47-37
42
9.
Severnav Drobeta Turnu-Severin
30
12
5
13
53-55
41
10.
Parângul Novaci
30
11
6
13
31-43
39
11.
Petrolul Țicleni
30
11
4
15
36-49
37
12.
Dierna Orșova
30
9
9
12
36-48
36
13.
Viitorul Râmnicu-Vâlcea
30
10
6
14
27-43
36
14.
Metalul Oțelul-Roșu
30
10
4
16
29-44
34
15.
Minerul Uricani
30
6
5
19
40-70
23
16.
FC Drobeta Turnu-Severin
30
6
2
22
22-73
14
FC Drobeta Turnu-Severin retired from championship after the end of first part
Gilortul Târgu-Carbunești-Electrica Constanta from round 27 replayed, the hosts winning with 3-0 (2-0). After this result Gilortul promoted in Divizia B

Serie VI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Corvinul Hunedoara
30
23
4
3
64-18
73
2.
Minerul Certej
30
23
2
5
67-25
71
3.
Astra Trinity Arad
30
17
4
9
56-29
55
4.
Minerul Lupeni
30
16
3
11
49-37
51
5.
Telecom Arad
30
14
3
13
58-47
45
6.
Cuprirom Abrud
30
12
3
15
33-43
39
7.
Metalurgistul Cugir
30
12
3
15
42-44
39
8.
Mureșul Deva
30
12
3
15
51-43
39
9.
Soda Ocna-Mureș
30
13
3
14
55-45
36
10.
Dacia Orăștie
30
10
5
15
34-52
35
11.
Tricotaje Ineu
30
10
5
15
39-46
35
12.
Marmosim Simeria
30
10
4
16
31-64
34
13.
West Petrom Arad
30
8
9
13
30-47
33
14.
Rapid Teiuș
30
9
4
17
37-70
31
15.
Inter Petrila
30
9
4
17
33-61
31
16.
Aurul Brad
30
7
9
14
27-41
30
Minerul Certej was punished with the loss with 0-3 of the match with Soda Ocna-Mureș, from round 18
Soda Ocna-Mureș was punished with the loss with 0-3 of the match with Minerul Certej, from round 18

Serie VII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Metrom Brașov
28
20
3
5
58-21
63
2.
Precizia Săcele
28
18
3
7
52-22
50
3.
Chimica Târnăveni
28
15
5
8
40-21
50
4.
Romradiatoare Brașov
28
15
2
11
33-25
47
5.
FC Sfântu-Gheorghe
28
14
4
10
42-33
46
6.
Viromet Victoria
28
14
4
10
42-33
46
7.
Nitramonia Făgăraș
28
14
2
12
43-36
44
8.
Gaz metan Târgu-Mureș
28
12
4
12
36-36
40
9.
Energia Feldioara
28
11
5
12
33-31
38
10.
Unirea Ungheni
28
11
3
14
34-46
36
11.
Budvar Odorheiu-Secuiesc
28
10
5
13
36-38
35
12.
Bucegi Predeal
28
9
6
13
27-36
33
13.
AMSO Sibiu
28
8
6
14
28-43
30
14.
Minerul Berbești
28
8
3
17
31-52
27
15.
Viitorul Gheorgheni
28
3
1
24
9-71
10
Chimica Târnăveni was penalized with 7 points
Viitorul Gheorgheni retired from championship before the round 21. The rest of the matches were lost with 0-3
Minerul Berbești took the place of Apemin Borsec, which retired after first round
AMSO Sibiu took the place of Minerul Comanesti, which retired before the start of the championship

Serie VIII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CFR Cluj-Napoca
26
21
2
3
60-10
65
2.
Arieșul Turda
26
18
5
3
53-16
59
3.
Minerul Sărmășag
26
14
8
4
52-26
50
4.
Olimpia Gherla
26
14
5
7
42-25
47
5.
Armătura Zalău
26
14
5
7
67-28
47
6.
Unirea Dej
26
15
2
9
45-18
47
7.
Someș Gaz Beclean
26
11
3
12
47-42
36
8.
Liber Humana Șomcuta-Mare
26
10
2
14
42-48
32
9.
Șoimii Satu-Mare
26
9
2
15
27-49
29
10.
Crișul Aleșd
26
8
4
14
34-47
28
11.
Someșul Satu-Mare
26
7
5
14
32-52
26
12.
Oașul Negrești
26
7
4
15
32-63
25
13.
Marmația Sighet
26
5
2
19
25-87
17
14.
Lăpușul Târgu-Lăpuș
26
2
3
21
21-74
9
Liber Humana Șomcuta-Mare retired from championship before the round 23
Lăpușul Târgu-Lăpuș and Șoimii Satu-Mare retired from championship after the end of first part
Minerul Iara retired before the start of championship. Viitorul Oradea retired after round 5

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 2001-02 - Edition 46