Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 2003-04 - Edition 48

Serie I
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
FC Botoșani
24
20
3
1
59 - 6
63
2.
FCM II Bacău
24
20
2
2
58 - 9
62
3.
CFR Moldova Iași
24
12
1
11
31 - 24
37
4.
CFR Pașcani
24
11
4
9
27 - 32
37
5.
Ceahlăul II Piatra-Neamț
24
10
6
8
30 - 26
36
6.
Rulmentul Bârlad
24
11
1
12
32 - 41
34
7.
Șoimii Suceava
24
10
2
12
26 - 40
32
8.
FCM Huși
24
10
2
12
33 - 28
32
9.
Cimentul Bicaz
24
9
5
10
25 - 31
32
10.
Victoria Muntenii-de-Jos
24
9
2
13
24 - 35
29
11.
Viitorul Hârlau
24
8
1
15
27 - 32
25
12.
Bucovina Rădăuți
24
5
3
16
28 - 47
18
13.
Laminorul II Roman
24
3
4
17
17 - 60
13
Foresta Fălticeni was excluded from championship

Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Dunărea Galați
26
20
2
4
54 - 16
62
2.
Petrolistul Boldești
26
16
6
4
49 - 17
54
3.
Aerostar Bacău
26
16
2
8
51 - 28
50
4.
Olimpia Râmnicu-Sărat
26
13
7
6
33 - 24
46
5.
Petrolul Brăila
26
14
3
9
48 - 27
45
6.
Chimia Brazi
26
13
6
7
44 - 23
45
7.
CONPET Ploiești
26
12
6
8
44 - 30
42
8.
Petrolul Berca
26
11
5
10
49 - 36
38
9.
Faur București
26
8
5
12
37 - 42
29
10.
Dinamo Tulcea
26
8
4
14
31 - 55
28
11.
UZTEL Ploiești
26
7
4
15
32 - 43
25
12.
FC Willy Bacău
26
6
5
14
27 - 47
23
13.
Mondial Brăila
26
5
3
18
22 - 61
18
14.
Metalul Băicoi
26
1
4
21
14 - 86
7

Serie III
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
CS Otopeni
24
17
4
3
52 - 19
55
2.
Dunărea Giurgiu
24
14
3
7
49 - 29
45
3.
Portul Constanța
24
12
4
8
44 - 29
40
4.
Dinamo II București
24
10
6
8
42 - 32
36
5.
CS Mogoșoaia
24
10
4
10
36 - 31
34
6.
Aversa București
24
8
9
7
35 - 36
33
7.
ROVA Roșiori
24
9
5
10
31 - 35
32
8.
Dunărea Călărași
24
8
7
9
35 - 36
31
9.
Aurora 23 August
24
9
4
11
37 - 41
31
10.
Oil Terminal Constanța
24
8
4
6
25 - 40
30
11.
Petrolul Bolintin-Vale
24
9
2
13
42 - 51
29
12.
FC Snagov
24
5
8
11
30 - 41
23
13.
Sportul Ciorogârla
24
4
4
16
31 - 69
16
Constructorul Braniștea retired after round 6. All his results were canceled.

Serie IV
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
FC Ghimbav
26
16
7
3
52 - 17
55
2.
Universitatea Alpan Târgoviște
26
16
3
7
41 - 21
51
3.
CF Predeal
26
13
7
6
33 - 18
46
4.
Tractorul Brașov
26
12
5
9
39 - 27
41
5.
Romradiatoare Brașov
26
12
3
11
39 - 33
39
6.
Electrosid Titu
26
11
5
10
42 - 32
38
7.
Petrolul Târgoviște
26
10
7
9
35 - 29
37
8.
Nitramonia Făgăraș
26
10
7
9
32 - 38
37
9.
Tricolorul Breaza
26
11
3
12
31 - 30
36
10.
Flacăra Moreni
26
10
5
11
30 - 39
35
11.
Viromet Victoria
26
9
7
10
29 - 32
34
12.
Forex Brașov
26
9
3
14
20 - 28
30
13.
AS Curtea-de-Argeș
26
5
4
17
18 - 54
19
14.
Torpedo Zărnești
26
4
2
20
15 - 58
14

Serie V
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Oltul Slatina
26
17
6
3
43 - 17
57
2.
Armata Craiova
26
15
4
7
41 - 25
49
3.
Progresul Caracal
26
14
4
8
44 - 20
46
4.
Turris Turnu-Măgurele
26
12
5
9
31 - 29
41
5.
Oltchim Râmnicu-Vâlcea
26
12
3
11
33 - 26
39
6.
Electro Craiova
26
11
2
13
26 - 36
35
7.
CFR Craiova
26
10
4
12
34 - 33
34
8.
Dunărea Zimnicea
26
9
7
10
24 - 31
34
9.
FC Olt
26
9
7
10
29 - 34
34
10.
Prodchim Balș
26
9
6
11
30 - 29
33
11.
FC Lăpușata
26
9
5
12
31 - 31
32
12.
Petrolul Videle
26
9
4
13
37 - 43
31
13.
Dunărea Calafat
26
9
4
13
32 - 45
31
14.
Juventus Pitești
26
5
3
18
29 - 65
18

Serie VI
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Politehnica Timișoara
24
16
1
7
43 - 24
49
2.
Minerul Moldova-Nouă
24
14
4
6
43 - 21
46
3.
Petrolul Stoina
24
14
1
9
52 - 39
43
4.
Minerul Mătăsari
24
14
1
9
33 - 27
43
5.
Minerul Mehedinți
24
11
4
9
33 - 26
37
6.
Minerul Rovinari
24
11
3
10
25 - 21
36
7.
Senaco Novaci
24
11
2
11
34 - 30
35
8.
CS Vulcan
24
9
5
10
32 - 32
32
9.
Severnav Turnu-Severin
24
10
1
13
32 - 36
31
10.
Petrolul Țicleni
24
8
5
11
26 - 41
29
11.
Inter Petrila
24
8
3
13
32 - 38
27
12.
Dierna Orșova
24
7
5
12
24 - 39
26
13.
Caromet Caransebeș
24
3
5
16
21 - 56
14
Minerul Berbești retired from championship after round 7. All results were cancelled.

Serie VII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Unirea Sânnicolau-Mare
26
16
6
4
37 - 22
54
2.
CF Cugir
26
15
8
3
43 - 18
53
3.
Minerul Lupeni
26
17
2
7
57 - 26
53
4.
Inter Blaj
26
16
5
5
44 - 19
53
5.
CFR Timisoara
26
10
8
8
37 - 28
38
6.
Aurul Brad
26
11
4
11
36 - 37
37
7.
CS Ocna-Mures
26
10
6
10
43 - 35
36
8.
Kozara Vintu-de-Jos
26
9
6
11
26 - 30
33
9.
UMT Timisoara [-19p]
26
16
3
7
42 - 22
32*
10.
Hârtia Petresti
26
9
3
14
27 - 37
30
11.
Marmosim Simeria
26
7
5
14
28 - 39
26
12.
Dacia Orastie
26
5
2
19
30 - 67
17
13.
Minerul Barbateni
26
4
5
17
22 - 52
17
14.
Cuprirom Abrud
26
4
3
19
19 - 59
15
UMT Timisoara is penalized with 19 points because last season, when played in Divizia B, didn't actualize the norm of points

Serie VIII
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
Unirea Dej
26
21
2
3
53 - 14
65
2.
Frontiera Curtici
26
17
4
5
54 - 20
55
3.
Somesul Satu-Mare
26
15
1
10
51 - 37
46
4.
Olimpia Gherla
26
13
3
10
43 - 30
42
5.
Minerul Sarmasag
26
12
5
9
36 - 36
41
6.
Minerul Stei
26
11
5
10
38 - 33
38
7.
Victoria Carei
26
12
2
12
37 - 30
38
8.
West Petrom Arad
26
9
9
8
35 - 30
36
9.
Telecom Arad
26
11
1
14
49 - 47
34
10.
Gloria Baia-Mare
26
10
2
14
31 - 59
32
11.
Siriana Siria
26
9
3
14
34 - 50
30
12.
Minerul Turt
26
8
4
14
27 - 50
28
13.
CF Dej
26
7
5
14
29 - 40
26
14.
Mobila Simleul-Silvaniei
26
2
4
20
27 - 68
10

Serie IX
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1.
FC Sibiu
26
21
4
1
52 - 11
67
2.
Unirea Ungheni
26
12
4
10
36 - 25
40
3.
Gaz metan Targu-Mures
26
12
3
11
41 - 35
39
4.
Avântul Reghin
26
11
5
10
26 - 26
38
5.
Somes Gaz Beclean
26
11
4
11
39 - 45
37
6.
Ariesul Turda
26
10
6
10
34 - 31
36
7.
Chimica Târnaveni
26
10
6
10
34 - 31
36
8.
ASA Târgu-Mures
26
11
3
12
38 - 40
36
9.
Mobila Sovata
26
10
5
11
26 - 37
35
10.
Minerul Balan
26
9
7
10
27 - 36
34
11.
Gloria II Bistrita
26
8
7
11
40 - 41
31
12.
Minerul Iara
26
8
7
11
27 - 29
31
13.
Budvar Odorheiu-Secuiesc
26
8
5
13
29 - 42
29
14.
Universitatea Sibiu
26
6
4
16
24 - 44
22

You are in: RomanianSoccer.ro - Divizia C - Season 2003-04 - Edition 48