Arbitri asistenţi Miklós Nagy (Cluj-Napoca) și George Neacșu (Câmpulung-Muscel)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Ciprian Mozacu (București)
Spectatori 3.000

Meciul din data 17.03.2014 dintre echipele FC Vaslui si FC Botoșani se disputa in localitatea Vaslui pe stadionul Municipal. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru István Kovács (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Miklós Nagy (Cluj-Napoca) și George Neacșu (Câmpulung-Muscel).

FC Vaslui: MADSON Henrique Nascimento Santos, Mike TEMWANJERA, César ORTIZ Puentenueva, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Nicolae Constantin MUȘAT, Gilmerson Avelino dos Santos Mota "GIL BAHIA", Piotr CELEBAN, Ionuț BALAUR, Liviu Ion ANTAL, Matías Enrique ABELAIRAS, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS si rezervele: Igor PRAHIĆ, Adrian Marian PĂTULEA, Franco RAZZOTTI Viretto, Cătălin George STRATON, Andrei Ștefan ENESCU, Mauricio Andrés CUERO Castillo, Alexandru BUZIUC.

FC Botoșani: Gabriel Cristian VAŞVARI, Aurimas Vertelis, Andrei Alexandru PATACHE, Sergiu Adrian OLTEAN, David Beniamin LAZAR, István Sándor FÜLÖP, Cristian DANCI, George CÂRJAN, Marius Marian CROITORU, Florin Dorin ACSINTE, Deniss IVANOVS si rezervele: Răzvan TINCU, Aco STOJKOV, Eino PURI, Dorian Albert PERIANU, Attila László HADNAGY, Sebastian GHINGA, Silvio Emiliano DORREGO Coito.

In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gilmerson Avelino dos Santos Mota "GIL BAHIA" si intra Adrian Marian PĂTULEA
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Aurimas Vertelis si intra Aco STOJKOV
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Liviu Ion ANTAL si intra Mauricio Andrés CUERO Castillo
In minutul 71, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marius Marian CROITORU. FC Botoșani va trebui sa trebui sa joace restul de 19 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga István Sándor FÜLÖP si intra Sebastian GHINGA
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cristian DANCI (mijlocaș defensiv). In minutul 80 al partidei dintre FC Vaslui si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Matías Enrique ABELAIRAS si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel Cristian VAŞVARI si intra Răzvan TINCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Adrian PĂTULEA
56’
60’ Aurimas VERTELIS
Aco STOJKOV
Liviu ANTAL
Mauricio CUERO
70’
71’ Marius CROITORU
75’ István FÜLÖP
Sebastian GHINGA
Nuno VIVEIROS 79’
0 - 1 80’ Cristian DANCI
Matías ABELAIRAS
Alexandru BUZIUC
86’
90+1’ Gabriel VAȘVARI