Arbitru Cristian Balaj
Arbitri asistenţi Valentin Avram, Ovidiu Artene
Arbitru observator Gero Szabo
Observator Romulus Gabor

Meciul din data 14.03.2014 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Brașov se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram, Ovidiu Artene.

ACS Poli Timișoara: Danijel MORARIJU, Alin Ioan ȘERONI, Szabolcs SZÉKELY, Răzvan TRANDU, Cristian Dorel SCUTARU, NUNO CLARO Simões Coimbra, Ioan MERA, Mansour GUEYE, Cristian Nicolae BOLDEA, Esmir AHMETOVIĆ si rezervele: Adrian Florin POPARADU, Eduard PAP, Florin NANU, Souleymane Jules KEITA, Fabian Adrian HIMCINSCHI, Cristian BĂRBUȚ, Claudiu BELU-IORDACHE.

FC Brașov: Adnan AGANOVIĆ, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Mislav LEKO, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Cristian Mihai IONESCU, Florin IACOB, Ștefan Costel GRIGORIE, Mugurel Mihai BUGA, Alexandru MATEIU si rezervele: Alexandru Ion VAGNER, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Diogo de Almeida SANTOS, Daniel MUTU, Diogo Augusto Tavares FONSECA da Costa , Andrei CRISTEA, Alexandru Cristian CIOCÂLTEU.

In minutul 43, schimbare, iese si intra Alexandru Ion VAGNER
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Ricardo Jorge Tavares MACHADO
In minutul 57, schimbare, iese atacant Mugurel Mihai BUGA si intra Andrei CRISTEA
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Esmir AHMETOVIĆ si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 76, schimbare, iese si intra Adrian Florin POPARADU
In minutul 80, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Brașov, Ștefan Costel GRIGORIE. FC Brașov va trebui sa trebui sa joace restul de 10 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 83, schimbare, iese fundaș dreapta Ioan MERA si intra Fabian Adrian HIMCINSCHI
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Andrei CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Andrei CRISTEA (rezervă). In minutul 88 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Brașov, FC Brașov deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 90+4, schimbare, iese rezervă Alexandru Ion VAGNER si intra Diogo de Almeida SANTOS

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Brașov.

BUGA
43’
Alexandru VAGNER
51’ Ricardo MACHADO
57’ Mugurel BUGA
Andrei CRISTEA
Esmir AHMETOVIĆ
Cristian BĂRBUȚ
58’

Adrian POPARADU
76’
80’ Ștefan GRIGORIE
Ioan MERA
Fabian HIMCINSCHI
83’
85’ Andrei CRISTEA
0 - 1 88’ Andrei CRISTEA
90+4’ Alexandru VAGNER