Arbitri asistenţi Alexandru Cerei, Daniel Hulubei
Arbitru observator Sabin Stroe
Observator Iulius Nemtanu
Spectatori 8.605

Meciul din data 15.03.2014 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea București pe stadionul Steaua. in fata a 8.605 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei, Daniel Hulubei.

Fotbal Club FCSB: Łukasz SZUKAŁA, Federico PIOVACCARI, Adrian POPA, Doru Mihai PINTILII, Iasmin LATOVLEVICI, Claudiu Andrei KESERÜ, Gabriel Cristian IANCU, Florin GARDOȘ, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Ciprian Anton TĂTĂRUȘANU si rezervele: Florin Constantin NIȚĂ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Cornel Emilian RÂPĂ, Andrei PREPELIȚĂ, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Robert Alexandru VÂLCEANU.

Gaz metan Mediaș: Aymen TAHAR, Cristian TODEA, Jasmin TRTOVAC, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Ciprian Cătălin PETRE, Victor Da Silva Medeiros "VITINHO", Sergiu Horațiu MUTH, Alexandru MUNTEANU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Ionuț Arghir BUZEAN, Tha'er Fayed BAWAB si rezervele: Radu Neculai ZAHARIA, Adrian Alexandru MĂRKUȘ, Azdren LLULLAKU, Petr MACH, Florin Cristian DAN, Răzvan George AVRAM, Alexandru Doru GREAB.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Claudiu Andrei KESERÜ (atacant). In minutul 13 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Gabriel Cristian IANCU si intra Andrei PREPELIȚĂ
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian TODEA si intra Florin Cristian DAN
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 64, schimbare, iese atacant Claudiu Andrei KESERÜ si intra Paul Ovidiu PÂRVULESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Federico PIOVACCARI (atacant). In minutul 66 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 70, schimbare, iese atacant Victor Da Silva Medeiros "VITINHO" si intra Adrian Alexandru MĂRKUȘ
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 77, schimbare, iese si intra Robert Alexandru VÂLCEANU
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ciprian Anton TĂTĂRUȘANU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sergiu Horațiu MUTH
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Robert Alexandru VÂLCEANU (rezervă). In minutul 90+3 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș, scorul devine 3 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Andrei PREPELIȚĂ
56’
58’ Cristian TODEA
Florin DAN
63’ Tha'er BAWAB
Claudiu KESERÜ
Paul PÂRVULESCU
64’
2 - 0 Federico PIOVACCARI 66’
70’ Medeiros VITINHO
Adrian MĂRKUȘ
Mihai PINTILII 73’
74’ Alexandru MUNTEANU