Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București) și Imre Bucsi (Sfântu-Gheorghe)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Robert Niță (București)
Spectatori 2.500

Meciul din data 17.03.2014 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Târgu-Jiu pe stadionul Tudor Vladimirescu. in fata a 2.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București) și Imre Bucsi (Sfântu-Gheorghe).

Pandurii Târgu-Jiu: Feiz SHAMSIN, Dan Nicolae NISTOR, Viorel NICOARĂ, Maximiliano Jorge GIUSTI, Michał GLIWA, ERICO Constantino da Silva, Marko MOMČILOVIĆ, David Andrés DISTÉFANO, Nicandro BREEVELD, Doru BRATU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN si rezervele: Alexandru Teofil CIUCUR, Paraskevas CHRISTOU, ALEX dos Santos Gonçalves, Cristian Ionuț BUD, Alin Florian BULEICĂ, Armando Sipoto BOHALE Aqueriaco, Răzvan Marian STANCA.

Concordia Chiajna: Carlos WELLINGTON da Silva, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Victor Teodor RÂMNICEANU, Florin Flavius PURECE, Emmanouil PAPASTERIANOS, Cristian Costel MELINTE, Mihai Daniel LECA, Narcisse Kiswensia BAMBARA, Valentin Costin DIMA, Sorin Constantin ISPIR si rezervele: Neluț Stelian ROȘU, Sorin Daniel STRĂTILĂ, Liviu Adrian GANEA, Valentin Iulian CREȚU, Alberto COBREA, Marius IONIȚĂ.

In minutul 46, schimbare, iese atacant Feiz SHAMSIN si intra ALEX dos Santos Gonçalves
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Narcisse Kiswensia BAMBARA
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Florin Flavius PURECE si intra Liviu Adrian GANEA
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta David Andrés DISTÉFANO si intra Alin Florian BULEICĂ
In minutul 77, schimbare, iese si intra Sorin Daniel STRĂTILĂ
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, ALEX dos Santos Gonçalves
In minutul 82, schimbare, iese fundaș dreapta Bogdan Alexandru UNGURUȘAN si intra Cristian Ionuț BUD
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Carlos WELLINGTON da Silva (atacant). In minutul 84 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 87, schimbare, iese atacant Carlos WELLINGTON da Silva si intra Neluț Stelian ROȘU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Concordia Chiajna.

ALEX
46’
Bogdan UNGURUȘAN 58’
62’ Narcisse BAMBARA
66’ Florin PURECE
Liviu Adrian GANEA
David DISTÉFANO
Alin BULEICĂ
73’
77’
Sorin STRĂTILĂ
ALEX 81’
Bogdan UNGURUȘAN
Cristian BUD
82’
0 - 1 84’ Carlos WELLINGTON
87’ Carlos WELLINGTON