Arbitri asistenţi Adrian Ghinguleac (București) și Vasile Marinescu (București)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 15.000

Meciul din data 16.03.2014 dintre echipele Petrolul Ploiești si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 15.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Ghinguleac (București) și Vasile Marinescu (București).

Petrolul Ploiești: Peterson dos Santos PEÇANHA, Adrian MUTU, GUILHERME Haubert Sityá, GERSON Guimarães Ferreira Júnior, Ovidiu Ștefan HOBAN, GERALDO Washington Regufe Alves, Jean-Sony ALCÉNAT, Toto Adaruns TAMUZ Temile , ROMÁRIO Santos Pires, Ianis Alin ZICU, FILIPE Andrade TEIXEIRA si rezervele: Abel Issa CAMARÁ, Njongo Lobe PRISO Doding , Sony MUSTIVAR, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI, Mircea Alexandru BORNESCU, Marian Dean BEȚA, WALTER Fernández Balufo.

Astra Giurgiu: Paul PAPP, Takayuki SETO, Vincent Fabien LABAN Bounayre, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Laurențiu Cătălin IORGA, Valerică Marius GĂMAN, YAZALDE Gomes Pinto, Syam Habib BEN YOUSSEF, Marian CRISTESCU, Dănuț Dumitru COMAN, William Douglas DE AMORIM si rezervele: Andrei Iosif MUREŞAN, Seidu YAHAYA, Karim Abdoul YODA, Silviu LUNG JR., Mirko IVANOVSKI, Alexandru IONIŢĂ II, Sadat BUKARI.

In minutul 42, Petrolul Ploiești - Astra Giurgiu, scorul este 0 - 1. Autogol, inscris de Jean-Sony ALCÉNAT
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central GERSON Guimarães Ferreira Júnior si intra WALTER Fernández Balufo
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Ovidiu Ștefan HOBAN
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Vincent Fabien LABAN Bounayre
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ianis Alin ZICU si intra Njongo Lobe PRISO Doding
In minutul 73, jucatorul echipei Astra Giurgiu, Vincent Fabien LABAN Bounayre a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Astra Giurgiu ramane din minutul 73 in 10 jucatori.
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Marian CRISTESCU si intra Seidu YAHAYA
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv ROMÁRIO Santos Pires si intra Abel Issa CAMARÁ
In minutul 81, schimbare, iese atacant YAZALDE Gomes Pinto si intra Sadat BUKARI
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Seidu YAHAYA
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Ovidiu Ștefan HOBAN (mijlocaș defensiv). In minutul 90+3 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Astra Giurgiu, Petrolul Ploiești reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.

Fernández WALTER
46’
Ovidiu HOBAN 55’
61’ Vincent LABAN
Ianis ZICU
Njongo PRISO
70’
73’ Vincent LABAN
77’ Marian CRISTESCU