Arbitri asistenţi Aurel Onița (Constanta) și Mircea Grigoriu (București)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Constantin Gache (Constanța)
Spectatori 3.000

Meciul din data 17.03.2014 dintre echipele Oțelul Galați si Ceahlăul Piatra-Neamț se disputa in localitatea Galați pe stadionul Oțelul. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Onița (Constanta) și Mircea Grigoriu (București).

Oțelul Galați: Daniel POPESCU, Florin LOVIN, Mauro Daniel GOICOECHEA Faria, Gabriel Nicu GIURGIU, Ioan Constantin FILIP, Armando COOPER, Liviu Dorin BĂJENARU, Victoraș ASTAFEI, Giuseppe PRESTIA, Enes ŠIPOVIČ, Alexandru TUDORIE si rezervele: Sergiu Ioan Viorel COSTIN, Constantin MIŞELĂRICU, HENRIQUE De Jesus Bernardo, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Gabriel ABRAHAM, Alexandru Florian ZAHARIA, Diego Nahuel SEVILLANO.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Marius Gheorghe ONCIU, Vaidas SLAVICKAS, Gabriel CÂNU, Bojan GOLUBOVIĆ, Andrei Ovidiu MARC, Adrian Ion GHEORGHIU, Lucas Gabriel López GARCÍA, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Vlad Alexandru ACHIM, Nicolae CALANCEA si rezervele: Bojan JOVIĆ, Doru POPADIUC, Marius Ștefan RUSU, Alexandru ICHIM, Emil Gabriel JULA, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Lucian Cristian CAZAN.

In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Lucas Gabriel López GARCÍA
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Florin LOVIN
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Gabriel CÂNU (fundaș central). In minutul 44 al partidei dintre Oțelul Galați si Ceahlăul Piatra-Neamț, Ceahlăul Piatra-Neamț deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Liviu Dorin BĂJENARU
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș stânga Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si intra Marian Constantin CONSTANTINESCU
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Adrian Ion GHEORGHIU
In minutul 68, schimbare, iese atacant Victoraș ASTAFEI si intra HENRIQUE De Jesus Bernardo
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Lucas Gabriel López GARCÍA si intra Alexandru ICHIM
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 73, schimbare, iese fundaș dreapta Ioan Constantin FILIP si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vlad Alexandru ACHIM si intra Emil Gabriel JULA
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Florin LOVIN si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Nicolae CALANCEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Ceahlăul Piatra-Neamț.

GOLUBOVIĆ
30’ Lucas GARCÍA
Florin LOVIN 42’
0 - 1 44’ Gabriel CÂNU
50’ Vlad ACHIM
Liviu BĂJENARU 53’
54’ Sebastian CHITOȘCĂ
Marian CONSTANTINESCU
67’ Adrian GHEORGHIU
Victoraș ASTAFEI
Bernardo HENRIQUE
68’
70’ Lucas GARCÍA
Alexandru ICHIM
70’ Bojan GOLUBOVIĆ
Ioan FILIP
Alexandru Florian ZAHARIA
73’
87’ Vlad ACHIM
Emil JULA
Florin LOVIN
Bogdan GAVRILĂ
87’
90+4’ Nicolae CALANCEA