Arbitri asistenţi Aurel Oniță (Constanta) și Mircea Grigoriu (București)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 8.000

Meciul din data 24.03.2014 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Universitatea Cluj se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 8.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță (Constanta) și Mircea Grigoriu (București).

CFR 1907 Cluj: Ricardo Manuel Ferreira Sousa CADÚ, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Mário Jorge Quintas FELGUEIRAS, Denilson Martinho GABIONETTA, Robert Emanuel MAAH, Aitor MONROY Rueda, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Derick Chuka OGBU, Rui PEDRO Couto Ramalho, Ionuț Alin RADA si rezervele: Damjan ĐOKOVIĆ, Abdelmajid Najib AMMARI, Giorgi CHANTURIA, Florin Constantin COSTEA, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Grégory Victor TADÉ, Mihai Adrian MINCĂ.

Universitatea Cluj: Karim Abdel BOUTADJINE, Dan Mihai BUCȘĂ, Andreas Cristian CALCAN, Raul Axente CIUPE, Ronald GËRÇALIU, Valentin Ionuț LEMNARU, Andrei LUNGU, Emil Ducu NINU, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, Róbert VESELOVSKY, Octavian ABRUDAN si rezervele: Marius Mădălin MARTAC, Gabriel Teixeira MACHADO, Maximilian Johannes Ștefan NICU, Vladimir George NICULESCU, Zsolt Loránt SZILÁGYI, Rareș TAKÁCS.

GOOOL! Gol marcat pentru Universitatea Cluj de Valentin Ionuț LEMNARU (atacant). In minutul 15 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Universitatea Cluj, Universitatea Cluj deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Derick Chuka OGBU (atacant). In minutul 18 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Universitatea Cluj, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Dan Mihai BUCȘĂ
In minutul 45, schimbare, iese mijlocaș dreapta Robert Emanuel MAAH si intra Florin Constantin COSTEA
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ricardo Manuel Ferreira Sousa CADÚ
GOOOL! Gol marcat pentru Universitatea Cluj de Raul Axente CIUPE (fundaș dreapta). In minutul 63 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Universitatea Cluj, scorul devine 1 - 2.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș central Andreas Cristian CALCAN si intra Lóránt KOVÁCS
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Denilson Martinho GABIONETTA si intra Grégory Victor TADÉ
In minutul 74, schimbare, iese atacant Valentin Ionuț LEMNARU si intra Gabriel Teixeira MACHADO
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Sergiu Dorin NEGRUȚ si intra Giorgi CHANTURIA
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei LUNGU si intra Rareș TAKÁCS
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Giorgi CHANTURIA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Universitatea Cluj.

1 - 1 Derick OGBU 18’
38’ Dan BUCȘĂ
Robert MAAH
Florin COSTEA
45’
Ricardo CADÚ 62’
1 - 2 63’ Raul CIUPE
64’ Andreas CALCAN
Lóránt KOVÁCS
Denilson GABIONETTA
Grégory TADÉ
67’
74’ Valentin LEMNARU