Arbitri asistenţi Octavian Șovre, Marius Marchidanu
Arbitru observator Bogdan Velicu
Observator Adrian Ionescu
Spectatori 5.967

Meciul din data 22.03.2014 dintre echipele Dinamo București si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 5.967 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre, Marius Marchidanu.

Dinamo București: Dragoș GRIGORE, Alexandre Benjamin DURIMEL, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, BOUBACAR Mansaly, Cosmin Gabriel MATEI, Laurențiu Daniel RUS, Dorin ROTARIU, Cătălin Constantin MUNTEANU, Valentin Marius LAZĂR, George Marius ȚUCUDEAN si rezervele: Constantin GRECU, ELTON Charles Figueiredo da Silva, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Kamil BILIŃSKI, Ionuț Daniel ȘERBAN, Adrian POPA II, Kristijan NAUMOVSKI.

Pandurii Târgu-Jiu: Maximiliano Jorge GIUSTI, David Andrés DISTÉFANO, Michał GLIWA, Marko MOMČILOVIĆ, Paraskevas CHRISTOU, Marian PLEAȘCĂ, ERICO Constantino da Silva, ELTON Constantino Da Silva, Alexandru Teofil CIUCUR, Alin Florian BULEICĂ, Nicandro BREEVELD si rezervele: João Pedro MINGOTE Ribeiro, Viorel NICOARĂ, Dan Nicolae NISTOR, Feiz SHAMSIN, Cristian Ionuț BUD, Doru BRATU, Armando Sipoto BOHALE Aqueriaco.

In minutul 31, schimbare, iese mijlocaș defensiv BOUBACAR Mansaly si intra ELTON Charles Figueiredo da Silva
In minutul 45, schimbare, iese mijlocaș central Cosmin Gabriel MATEI si intra Kamil BILIŃSKI
In minutul 59, schimbare, iese atacant Maximiliano Jorge GIUSTI si intra Cristian Ionuț BUD
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Maximiliano Jorge GIUSTI (atacant). In minutul 6 al partidei dintre Dinamo București si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Cătălin Constantin MUNTEANU
In minutul 66, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Doru BRATU. Pandurii Târgu-Jiu va trebui sa trebui sa joace restul de 24 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Constantin MUNTEANU si intra Ionuț Daniel ȘERBAN
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Laurențiu Daniel RUS
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Kamil BILIŃSKI (rezervă). In minutul 71 al partidei dintre Dinamo București si Pandurii Târgu-Jiu, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 74, schimbare, iese fundaș dreapta Marian PLEAȘCĂ si intra Armando Sipoto BOHALE Aqueriaco
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Marko MOMČILOVIĆ (fundaș stânga). In minutul 78 al partidei dintre Dinamo București si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central David Andrés DISTÉFANO si intra Dan Nicolae NISTOR
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de ELTON Constantino Da Silva (mijlocaș central). In minutul 90+5 al partidei dintre Dinamo București si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 2 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

Da Silva ELTON
31’
Cosmin MATEI
Kamil BILIŃSKI
45’
59’ Maximiliano GIUSTI